Zinc oxide 10%!!!!

cool11

Well-Known Member
Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα.... :(

Αν ειναι να δωσει κατι, σε ποσο καιρο το δινει? Ουτε αυτο το γνωριζουμε?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

cool11

Well-Known Member
Chs είπε:
Καλημέρα,

όπως και μόνος σου βλέπεις είναι κάτι το οποίο βρίσκεται σε δοκιμαστικό στάδιο ακόμη, όσο σίγουρος και να πιστεύει κάποιος ότι είναι, δεν μπορεί να σου απαντήσει με απόλυτη σιγουριά. Μην ξεχνάμε και το άλλο, ο κάθε οργανισμός αντιδρά διαφορετικά σε μια ουσία.

Οπότε η δοκιμάζεις και βλέπεις, η υπομονή να έρθουν περισσότερες γνώμες - μαρτυρίες.

Παντως, περασαν ήδη 3 μηνες από την εναρξη του παροντος τοπικ.
Καποια πρωτα συμπερασματα πρεπει να εξάγονται από όσους το πρωτοχρησιμοποίησαν.
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
Όποιος δει κάτι κάποια αλλαγή θα το πει, μην ανησυχείς.

Επίσης κατά την γνώμη μου θέλει καιρό για να δείξει κάτι, ο ψευδάργυρος στην ουσία δρα σαν blocker όχι growth. Μην περιμένεις δλδ τρελά πράγματα και επανέκφυση τύπου μινοξιδίλης.
 

weznem

Well-Known Member
ο καππα δεν σταματει θεραπειες επειδη δεν δουλευουν...ειναι αλλη περιπτωση,μην μπερδεύεστε
 

cool11

Well-Known Member
Τι εγινε, το παρατησαμε κι αυτο το θεμα?
Μηπως να κανουμε μια ψηφοφορια να συνοψισουμε την εμπειρια?
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
Αγαπητέ Cool,

δεν μπορούμε να κάνουμε ψηφοφορίες συνέχεια και ειδικά για κάτι το οποίο ακόμα δεν έβαλαν καλά καλά, ένα πράγμα χρειάζεται καιρό για να δείξει το οτιδήποτε, κάνε υπομονή και όποιος έχει κάτι θα το αναφέρει.
 

jimys

Member
Chs είπε:
Αγαπητέ Cool,

δεν μπορούμε να κάνουμε ψηφοφορίες συνέχεια και ειδικά για κάτι το οποίο ακόμα δεν έβαλαν καλά καλά, ένα πράγμα χρειάζεται καιρό για να δείξει το οτιδήποτε, κάνε υπομονή και όποιος έχει κάτι θα το αναφέρει.

χρηστο ξερεις τι το σκεφτομουν , θα μπορουσαμε να καταγραφουμε η μαλλον να αναφερει μονος του ο καθενας που εχει ξεκινησει αν τη σταματησε και για ποιο λογο ... δηλαδη αν αυτη τη στιγμη ξεκινησαν zinc 10-20 ατομα ας ενημερωσουν συνεχιζω η σταματαησα και τι εχω μεχρι τωρα.. αλλα καπως ιο συγκεντρωτικα γιατι χανονται εδω . αυτο θα μπορουσε να γινει με poll.

πολλες φορες μιας και ειμαι νεο μελος μπαινω να δω για καποια θεραπεια και ενω διαβαζω ολο το thread πραγματικα δεν μπορω να βγαλω ακρη γιατι τι παιζει εστω και στατιστικα γιατι γινεται ενα αλαλουμ , ενω αν βαζαμε ενα poll σε καθε θεραπεια θα μπορουσαμε μολις μπαιναμε να ειχαμε μια γενικη εικονα του τι παιζει..
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
Συζητάμε για αλλαγές σε κατηγορίες στο forum σύντομα, μπορεί να γίνει και όπως είπες με poll, όμως στο τέλος ίσως δεν θα ωφελήσει και πολύ να γίνει έτσι..

Δηλαδή μπορεί ο κάθε ένας να αναφέρει το οτιδήποτε για το Zinc Oxide σε αυτό το thread.

Όμως θα το δούμε με τις αλλαγές μήπως γίνει κάπως διαφορετικά γενικά. :)
 

jimys

Member
Chs είπε:
Συζητάμε για αλλαγές σε κατηγορίες στο forum σύντομα, μπορεί να γίνει και όπως είπες με poll, όμως στο τέλος ίσως δεν θα ωφελήσει και πολύ να γίνει έτσι..

Δηλαδή μπορεί ο κάθε ένας να αναφέρει το οτιδήποτε για το Zinc Oxide σε αυτό το thread.

Όμως θα το δούμε με τις αλλαγές μήπως γίνει κάπως διαφορετικά γενικά. :)

οκ ;) απλα οταν ερθει η ωρα σκεφτειτε πως ειναι τα πραγματα για καποιον που μπαινει πρωτη φορα στο φορουμ. μπαινει σε ενα θεμα στις πρωτες δυο σελιδες ενθουσιαζεται και μετα απογοητευεται και φτου κ απ την αρχη .. εγω εκατσα διαβασα 2-3 εβδομαδες αυτο εκανα.. και εβγαλα τα συμπερασματα μου αλλα ρε παιδια πολυυυ διαβασμα!! :/ αυτα ! :) :) για το καλο του φορουμ παντα!
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
Σύντομα σκέφτομαι να κάνω έναν πλήρη οδηγό για την τριχόπτωση από το Α ως το Ω, με συχνές ερωτήσεις που έχει κάποιος όταν μπαίνει για πρώτη φορά και με εικονογραφημένους τίτλους, και με αυτό να του απαντηθούν πολλά.

Πέρα από αυτό το διάβασμα όμως είναι χρήσιμο διότι υπάρχουν απόψεις σε κάθε τι από μέλη που έχουν δοκιμάσει διάφορα. Απλά θέλω να γίνει πιο εύκολη η πληροφόρηση κάποιου νέου μέλους που μπαίνει για πρώτη φορά.
Μετά θα είναι πιο εύκολα τα πράγματα για αυτόν.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

cool11

Well-Known Member
jhmmys είπε:
Chs είπε:
Αγαπητέ Cool,

δεν μπορούμε να κάνουμε ψηφοφορίες συνέχεια και ειδικά για κάτι το οποίο ακόμα δεν έβαλαν καλά καλά, ένα πράγμα χρειάζεται καιρό για να δείξει το οτιδήποτε, κάνε υπομονή και όποιος έχει κάτι θα το αναφέρει.

χρηστο ξερεις τι το σκεφτομουν , θα μπορουσαμε να καταγραφουμε η μαλλον να αναφερει μονος του ο καθενας που εχει ξεκινησει αν τη σταματησε και για ποιο λογο ... δηλαδη αν αυτη τη στιγμη ξεκινησαν zinc 10-20 ατομα ας ενημερωσουν συνεχιζω η σταματαησα και τι εχω μεχρι τωρα.. αλλα καπως ιο συγκεντρωτικα γιατι χανονται εδω . αυτο θα μπορουσε να γινει με poll.

πολλες φορες μιας και ειμαι νεο μελος μπαινω να δω για καποια θεραπεια και ενω διαβαζω ολο το thread πραγματικα δεν μπορω να βγαλω ακρη γιατι τι παιζει εστω και στατιστικα γιατι γινεται ενα αλαλουμ , ενω αν βαζαμε ενα poll σε καθε θεραπεια θα μπορουσαμε μολις μπαιναμε να ειχαμε μια γενικη εικονα του τι παιζει..


Αυτο ακριβως λεω κι εγω.
Διαβαζει κανεις 50-100 σελιδες θεμα επι ωρες, προσπαθει να βγαλει και ακρη, και στο τελος δεν βγαζει τιποτε!
Τουλαχιστον με ενα poll θα εβγαινε μια συντομη συνοψη.
Αν υπαρχει καποιος καλυτερος τροπος, πειτε τον.

Φυσικα, παιζει το σεναριο, να μπει καποιος να ψηφισει θετικα(στην αρχη, γεματος ενθουσιασμο), και μετα απο λιγο να το παρατησει, οποτε αν ξαναψηφιζε τοτε(με καποιο τροπο), θα ψηφιζε αρνητικα.
Η μονη λυση που μπορω να σκεφτω γι'αυτο, ωστε να ειναι 'ωριμη' η ψηφος και οντως να βοηθησει κι αλλους, ειναι πχ. να πεταγεται ενα popup, ή να υπαρχει εντονα γραμμενη σημειωση στον χωρο του poll, οτι καλον ειναι οποιος ψηφιζει, να το εχει δοκιμασει το προιον πχ. για ενα μηνα.

Ολοι προσπαθουμε να βγαλουμε καποια ακρη, και πρεπει να σκεφτουμε πως μπορει να γινει αυτο.

Το να διαβαζει κανεις αμετρητες σελιδες και στο τελος να μην βγαζει και καποιο συμπερασμα, ειναι πραγματικα κριμα.
Ειναι θετικο, ας φανει. Ειναι αρνητικο, ας φανει. Ειναι ουδετερο-δεν κανει τιποτε, ας φανει.
Ας προσπαθησουμε να ξεκαθαριζουμε το τοπιο στην ομιχλη.
Παμε ψαχνοντας, αλλα μην ειμαστε ολοι, παντα, παντου, μες την ομιχλη!
 

vag25

Well-Known Member
cool11 είπε:
Το να διαβαζει κανεις αμετρητες σελιδες και στο τελος να μην βγαζει και καποιο συμπερασμα, ειναι πραγματικα κριμα.
Ειναι θετικο, ας φανει. Ειναι αρνητικο, ας φανει. Ειναι ουδετερο-δεν κανει τιποτε, ας φανει.
Ας προσπαθησουμε να ξεκαθαριζουμε το τοπιο στην ομιχλη.
Παμε ψαχνοντας, αλλα μην ειμαστε ολοι, παντα, παντου, μες την ομιχλη!

Παντως εγω δεν θα εβγαζα συμπερασμα απο κανενα poll.
Προτιμω να διαβασω 200 ποστς σε ενα θεμα.Kατι παραπανω θα εχω μαθει και οχι μονο για την θεραπεια του θεματος.

Εχω την εντυπωση οτι ψαχνεις ετοιμες απαντησεις σε ξεκαθαρες ερωτησεις.
Οσο ψαχνεις με αυτον τον τροπο,τοσο θα απομακρυνεσαι απο την απαντηση που ψαχνεις.
Αποψη μου.
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
cool11 είπε:
jhmmys είπε:
Chs είπε:
Αγαπητέ Cool,

δεν μπορούμε να κάνουμε ψηφοφορίες συνέχεια και ειδικά για κάτι το οποίο ακόμα δεν έβαλαν καλά καλά, ένα πράγμα χρειάζεται καιρό για να δείξει το οτιδήποτε, κάνε υπομονή και όποιος έχει κάτι θα το αναφέρει.

χρηστο ξερεις τι το σκεφτομουν , θα μπορουσαμε να καταγραφουμε η μαλλον να αναφερει μονος του ο καθενας που εχει ξεκινησει αν τη σταματησε και για ποιο λογο ... δηλαδη αν αυτη τη στιγμη ξεκινησαν zinc 10-20 ατομα ας ενημερωσουν συνεχιζω η σταματαησα και τι εχω μεχρι τωρα.. αλλα καπως ιο συγκεντρωτικα γιατι χανονται εδω . αυτο θα μπορουσε να γινει με poll.

πολλες φορες μιας και ειμαι νεο μελος μπαινω να δω για καποια θεραπεια και ενω διαβαζω ολο το thread πραγματικα δεν μπορω να βγαλω ακρη γιατι τι παιζει εστω και στατιστικα γιατι γινεται ενα αλαλουμ , ενω αν βαζαμε ενα poll σε καθε θεραπεια θα μπορουσαμε μολις μπαιναμε να ειχαμε μια γενικη εικονα του τι παιζει..


Αυτο ακριβως λεω κι εγω.
Διαβαζει κανεις 50-100 σελιδες θεμα επι ωρες, προσπαθει να βγαλει και ακρη, και στο τελος δεν βγαζει τιποτε!
Τουλαχιστον με ενα poll θα εβγαινε μια συντομη συνοψη.
Αν υπαρχει καποιος καλυτερος τροπος, πειτε τον.

Φυσικα, παιζει το σεναριο, να μπει καποιος να ψηφισει θετικα(στην αρχη, γεματος ενθουσιασμο), και μετα απο λιγο να το παρατησει, οποτε αν ξαναψηφιζε τοτε(με καποιο τροπο), θα ψηφιζε αρνητικα.
Η μονη λυση που μπορω να σκεφτω γι'αυτο, ωστε να ειναι 'ωριμη' η ψηφος και οντως να βοηθησει κι αλλους, ειναι πχ. να πεταγεται ενα popup, ή να υπαρχει εντονα γραμμενη σημειωση στον χωρο του poll, οτι καλον ειναι οποιος ψηφιζει, να το εχει δοκιμασει το προιον πχ. για ενα μηνα.

Ολοι προσπαθουμε να βγαλουμε καποια ακρη, και πρεπει να σκεφτουμε πως μπορει να γινει αυτο.

Το να διαβαζει κανεις αμετρητες σελιδες και στο τελος να μην βγαζει και καποιο συμπερασμα, ειναι πραγματικα κριμα.
Ειναι θετικο, ας φανει. Ειναι αρνητικο, ας φανει. Ειναι ουδετερο-δεν κανει τιποτε, ας φανει.
Ας προσπαθησουμε να ξεκαθαριζουμε το τοπιο στην ομιχλη.
Παμε ψαχνοντας, αλλα μην ειμαστε ολοι, παντα, παντου, μες την ομιχλη!

Αγαπητέ Cool,

αν διάβασες παραπάνω ανέφερα πως σύντομα κοιτάζουμε για κάποιες αλλαγές στις κατηγορίες, θα γίνει μια συζήτηση να πέσουν ιδέες για το καλύτερο. Όσο για το 50 - 100 σελίδες, μέσα σε αυτές είναι απόψεις - γνώμες μελών.. δεν είναι 50 - 100 σελίδες comics.

Να σου αναφέρω πως και εγώ όταν είχα πρωτο μπει σε αυτό το forum διάβαζα για μάθω από τις εμπειρίες των άλλων μελών, δεν μου τα έδωσε κανείς στο χέρι και να μου πει να Χρήστο.. αυτά κάνε. Η ομίχλη λοιπόν που λες ήταν καθαρά η άγνοια μου τότε, στην πορεία διαβάζοντας έφυγε και η ομίχλη και έμαθα μελετώντας και ακόμα μαθαίνω.

Αν θεωρείς ότι το poll από τώρα για κάτι το οποίο δεν έχει καιρό που δοκιμάζεται θα σε βοηθήσει, οκ να το κάνω.
 

jimys

Member
vag25 είπε:
cool11 είπε:
Το να διαβαζει κανεις αμετρητες σελιδες και στο τελος να μην βγαζει και καποιο συμπερασμα, ειναι πραγματικα κριμα.
Ειναι θετικο, ας φανει. Ειναι αρνητικο, ας φανει. Ειναι ουδετερο-δεν κανει τιποτε, ας φανει.
Ας προσπαθησουμε να ξεκαθαριζουμε το τοπιο στην ομιχλη.
Παμε ψαχνοντας, αλλα μην ειμαστε ολοι, παντα, παντου, μες την ομιχλη!

Παντως εγω δεν θα εβγαζα συμπερασμα απο κανενα poll.
Προτιμω να διαβασω 200 ποστς σε ενα θεμα.Kατι παραπανω θα εχω μαθει και οχι μονο για την θεραπεια του θεματος.

Εχω την εντυπωση οτι ψαχνεις ετοιμες απαντησεις σε ξεκαθαρες ερωτησεις.
Οσο ψαχνεις με αυτον τον τροπο,τοσο θα απομακρυνεσαι απο την απαντηση που ψαχνεις.
Αποψη μου.

δηλαδη αν δεις ενα πολ και κανενας δεν εχει ψηφισει τιποτα αισιοδοξο θα κατσεις να το διαβασεις; προφανως και οχι αφηνοντας ετσι περισσοτερο χρονο για αλλες θεραπειες που εχουν περισσοτερες πιθανοτητες ...

απ οσους χρησιμοποιησαν ψευδαργυρο για βαλε ενα πολ να ψηφισουν να δεις για ποτε θα κατακερματιστει το θεμα.. κανεις δεν θα μπαινει να το διαβασει.. ειδικα την ωρα που το δερμα ρολλερ δειχνει σε ολους τους τομεις καλυτερο! καλυτερα να ασχοληθει καποιος διαβαζοντας αυτο και οχι το ζινκ .. το ολο θεμα που συζηταμε ειναι θεμα χρονου , κουρασης και εν τελη ορεξης να συνεχισεις το ψαξιμο :)


jhmmys είπε:
vag25 είπε:
cool11 είπε:
Το να διαβαζει κανεις αμετρητες σελιδες και στο τελος να μην βγαζει και καποιο συμπερασμα, ειναι πραγματικα κριμα.
Ειναι θετικο, ας φανει. Ειναι αρνητικο, ας φανει. Ειναι ουδετερο-δεν κανει τιποτε, ας φανει.
Ας προσπαθησουμε να ξεκαθαριζουμε το τοπιο στην ομιχλη.
Παμε ψαχνοντας, αλλα μην ειμαστε ολοι, παντα, παντου, μες την ομιχλη!

Παντως εγω δεν θα εβγαζα συμπερασμα απο κανενα poll.
Προτιμω να διαβασω 200 ποστς σε ενα θεμα.Kατι παραπανω θα εχω μαθει και οχι μονο για την θεραπεια του θεματος.

Εχω την εντυπωση οτι ψαχνεις ετοιμες απαντησεις σε ξεκαθαρες ερωτησεις.
Οσο ψαχνεις με αυτον τον τροπο,τοσο θα απομακρυνεσαι απο την απαντηση που ψαχνεις.
Αποψη μου.

δηλαδη αν δεις ενα πολ και κανενας δεν εχει ψηφισει τιποτα αισιοδοξο θα κατσεις να το διαβασεις; προφανως και οχι αφηνοντας ετσι περισσοτερο χρονο για αλλες θεραπειες που εχουν περισσοτερες πιθανοτητες ...

απ οσους χρησιμοποιησαν ψευδαργυρο για βαλε ενα πολ να ψηφισουν να δεις για ποτε θα κατακερματιστει το θεμα.. κανεις δεν θα μπαινει να το διαβασει.. ειδικα την ωρα που το δερμα ρολλερ δειχνει σε ολους τους τομεις καλυτερο! καλυτερα να ασχοληθει καποιος διαβαζοντας αυτο και οχι το ζινκ .. το ολο θεμα που συζηταμε ειναι θεμα χρονου , κουρασης και εν τελη ορεξης να συνεχισεις το ψαξιμο :)

να προσθεσω οτι κ εγω που χρησιμοποιω ρεβιβο οταν μπηκα ειδα το πολ ειδα μοιρασμενη κατασταση,.. εκει εκατσα και το διαβασα οολο! μα ολο ομως για να δω γιατι σε καπους δουλεψε και σε καποιους οχι! δηλαδη να διαβαζουμε αυτα που αξιζει να διαβαζουμε!
 

cool11

Well-Known Member
Παντως εγω πονοκεφαλους που ανεφεραν καποια μελη, δεν ειχα απο το zinc.

Ο καιρος περνα, περιμενω να ακουσω αποτελεσματα απο οσους το πρωτοξεκινησαν τον Μάρτιο.
 

cool11

Well-Known Member
Παντως απο οσα διαβασα, φαινεται πολυς κοσμος να εχει στηριξει τις ελπιδες του στο zinc.
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
Καλημέρα αγαπητέ Cool,

όταν και αν υπάρξει αποτέλεσμα, θα γράψουν.

Αν θες την γνώμη μου, ο ψευδάργυρος αν θα κάνει κάτι θα είναι μετά από καιρό, είναι ένα φυσικό blocker στην ουσία, και όχι ισχυρό. Από το να κάθεσαι και να περιμένεις κάποιος να γράψει εδώ, γιατί δεν κοιτάς πιο αποτελεσματικά πράγματα; Π.χ. Την φυσική θεραπεία του φίλου GOMI, η το ρολλερ (που όπως λένε είδαν μείωση τριχόπτωσης τα παιδιά), και γενικά διάφορα άλλα πράγματα.
 
Μπλουζα