Zelig. FUE, 3822g, 31-07/2021-01/08/2021

zelig

Member
Τρεις ημέρες μετά την διήμερη συνεδρία, αφαίρεσα τη γάζα (την άλλαζα μία φορά τη μέρα μέχρι τότε λόγω αιμορραγίας στη δότρια). Αυτή ήταν η εικόνα της δότριας μου την Τετάρτη που μας πέρασε αμέσως μετά την αφαίρεση:
ThreeDaysAfter_Dotria1.jpg
ThreeDaysAfter_Dotria2.jpg
ThreeDaysAfter_Dotria3.jpg
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

zelig

Member
Ούτε εγώ κοιμήθηκα. Ίσως 1-2 ώρες.
Σου είχε δημιουργήσει θέμα με αιμορραγία; Δεν εννοώ κάτι το τρομακτικό δηλαδή να στάζει αίμα, αλλά στην αλλαγή γάζας να μην έχει επουλωθεί επαρκώς; Πιστεύεις ότι είναι και θέμα διαμέτρου εργαλείου που κάνει το extraction;
 

zelig

Member
Ακριβώς επτά ημέρες μετά τη διήμερη συνεδρία, από την Κυριακή που μας πέρασε. Φωτογραφίες δότριας / λήπτριας. Αν οι φωτογραφίες δεν σας φαίνονται ΟΚ, πείτε μου τι να διορθώσω για να είναι πιο κατατοπιστικές. Επίσης στις συγκεκριμένες θα δείτε αρκετά scabs στη λήπτρια. Με λούσιμο δύο φορές την ημέρα με σαμπουάν με ουδέτερο PH και ελαφρά πίεση, τα scabs από χθες έχουν εξαφανιστεί και έχει μείνει απλά μια ερυθρότητα στις μεταμοσχευμένες περιοχές. Θα βάλω φωτογραφίες κάποια στιγμή πιο μετά.
SevenDaysAfter_Dotria1.jpg
SevenDaysAfter_Dotria2.jpg
SevenDaysAfter_Dotria3.jpg
SevenDaysAfter_Dotria4.jpg
SevenDaysAfter_Dotria5.jpg
 

Gianney

Well-Known Member
Σε ευχαριστώ! Σχετικά με την λεπτή τρίχα σε συνδυασμό με τη φύτρωση δεν το γνώριζα! Νόμιζα ότι γενικότερα η λεπτή τρίχα (που έχω) είναι κατάρα στις μεταμοσχεύσεις
Η λεπτή τρίχα φυτρώνει πιο γρήγορα όμως σε σχέση με έναν που έχει χοντρή εσύ θα χρειαστείς πιο πολλά grafts για ένα πιο πυκνό αποτέλεσμα
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αγαπητέ πηγές κατεμε σε έναν πολυ σοβαρό γιατρό και για τα Ελληνικά δεδομένα πολυ καλο.
Ο γιατρος έχει δείξει ότι το θέμα της φυτρωσης και της φυσικότητας το έχει, οποτε θεωρώ ότι η αλλαγή που θα εχεις θα είναι πολυ σημαντική, Ομως εαν θες να θωρακισεις τη μεταμοσχευση σου και να δεις το πραγμα λίγο πιο μακρόθεσμα τόσο σε δότρια όσο και σε λήπτρια νομιζω ότι πρέπει να δεις πολυ σοβαρά, αφού το συζητήσεις με το γιατρό σου, την έναρξη αγωγής με φίνα.

επαυξάνω, σε low doses (3.5mg/week)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

alex7

Well-Known Member
Αγαπητέ πηγές κατεμε σε έναν πολυ σοβαρό γιατρό και για τα Ελληνικά δεδομένα πολυ καλο.
Ο γιατρος έχει δείξει ότι το θέμα της φυτρωσης και της φυσικότητας το έχει, οποτε θεωρώ ότι η αλλαγή που θα εχεις θα είναι πολυ σημαντική, Ομως εαν θες να θωρακισεις τη μεταμοσχευση σου και να δεις το πραγμα λίγο πιο μακρόθεσμα τόσο σε δότρια όσο και σε λήπτρια νομιζω ότι πρέπει να δεις πολυ σοβαρά, αφού το συζητήσεις με το γιατρό σου, την έναρξη αγωγής με φίνα.
Δε νομίζω να του συστήσει φίνα .Δε την πολύ συμπαθεί .Αν όμως έχει DUPA αλλάζει το πράγμα .Εκεί κινδυνεύει η ΜΜ .Θεωρεί από αυτά που ξέρω ότι σε αυτήν την ηλικία έχει σταθεροποιηθεί η αλωπεκία
 

manly_Man

Well-Known Member
Δε νομίζω να του συστήσει φίνα .Δε την πολύ συμπαθεί .Αν όμως έχει DUPA αλλάζει το πράγμα .Εκεί κινδυνεύει η ΜΜ .Θεωρεί από αυτά που ξέρω ότι σε αυτήν την ηλικία έχει σταθεροποιηθεί η αλωπεκία
δεν παθαίνει τίποτα να πάρει έστω σε χαμηλή δόση. Έχει και αρκετά δικά του πιο αδύναμα μαλλιά που θα τον βοηθήσει να τα κρατήσει ή ακόμα και να τα δυναμώσει.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δε νομίζω να του συστήσει φίνα .Δε την πολύ συμπαθεί .Αν όμως έχει DUPA αλλάζει το πράγμα .Εκεί κινδυνεύει η ΜΜ .Θεωρεί από αυτά που ξέρω ότι σε αυτήν την ηλικία έχει σταθεροποιηθεί η αλωπεκία

Άμα έχει dupa έπρεπε να πάρει πριν την μεταμόσχευση όχι μετά. Δεν νομίζω όμως ότι έχει.
 

vag25

Well-Known Member
Δε νομίζω να του συστήσει φίνα .Δε την πολύ συμπαθεί .Αν όμως έχει DUPA αλλάζει το πράγμα .Εκεί κινδυνεύει η ΜΜ .Θεωρεί από αυτά που ξέρω ότι σε αυτήν την ηλικία έχει σταθεροποιηθεί η αλωπεκία

Eχει πει κατι για DUPA γενικα;, το ειχατε συζητησει;
 

Dob31

Active Member
Ναι δεν την συμπαθεί.Έχει ειδικότητα ενδοκρινολόγου (τελειώνει )
Και εγώ πέρσι τον Σεπτέμβρη που τον ρώτησα για φίνα λέει άστο μη πάρεις. Με τα χίλια ζόρια έδωσε τοπική φίνα αλλά εγώ έκανα του κεφαλιού μου και πήρα κανονικά το χάπι
 

alex7

Well-Known Member
Και εγώ πέρσι τον Σεπτέμβρη που τον ρώτησα για φίνα λέει άστο μη πάρεις. Με τα χίλια ζόρια έδωσε τοπική φίνα αλλά εγώ έκανα του κεφαλιού μου και πήρα κανονικά το χάπι
Εμεις στο φόρουμ κάνουμε του κεφαλιού μας έτσι και αλλιώς
 

pablopaolinio

Active Member
επαυξάνω, σε low doses (3.5mg/week)
Έπειδη σκεφτομαι την αποπειρα για Φινα σε μικρη δοση, ξερεις κανεις πως ειναι καλυτερα:
Α) μισο καθε μερα η ενα μερα παρα μερα;
Β) επισης σπαζοντας το propecia χανονται οι ιδιοτητες λογω ισοτοπων;
 
Μπλουζα