Zelig. FUE, 3822g, 31-07/2021-01/08/2021

zelig

Member
3 περιστατικό σήμερα από τυρκαλα ! εύχομαι και τα 3 να είναι πετυχημένα και να δικαιώσουν τους μεταμοσχευμενους . Βλέποντας την πρώτη φώτο του @zelig λέω από μέσα μου ........ αυτός είναι σε καλύτερη κατάσταση από εμένα που έβαλα 2966 γκραφτ προτού κάνει μμ.!
Σε ευχαριστώ για τα θετικά vibes! Η πρώτη φωτό είναι παραπλανητική λίγο, όντως
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vag25

Well-Known Member
Σε ευχαριστώ. Οπτικά τί ήταν αυτό που πιστεύεις ότι προδίδει πιθανή ύπαρξη dupa στη δοτρια;
κανει κατι σας γραμμες μικρης αραιωσης προς τα κατω προς την δοτρια. Κατι που παρατηρω και εγω καποιες φορες. Δεν ειναι εντονο αλλα φαινεται αν το παρατηρησω. Και εσυ αν εχεις dupa δεν ειναι επιθετικη. Αλλα δεν θα στο ελεγε ο γιατρος αν ηταν; Λογικα ναι. Είδατε την δοτρια με καμερα;
Βεβαια βλεπω πολλες κλινικες που ειναι και πολυ σοβαρες να μην το λαμβανουν υποψη τους.
 

zelig

Member
Καλή φυτρωση αδερφέ!! Μια ερώτηση μόνο, το διάστημα μέχρι να βγουν τα νέα μαλλια τι θα κανεις; θα ξυρίζει το κεφαλι σου; θα αφήνεις τα πλαϊνά; θα ξυρίζεις μόνο τα πλαϊνά;
Ειλικρινά ευχαριστώ. Σκέφτομαι να τα αφήσω να μεγαλώσουν όλα και να συνεχίσω βάζοντας topik μέχρι να φτάσει η φυτρωση σε ικανοποιητικό επίπεδο. Έτσι έκανα και τα τελευταία δύο περίπου χρόνια. Κάτι θετικό από την όλη εμπειρία, είναι ότι είδα και τον εαυτό μου πρώτη φορά τελείως ξυρισμένο, οπότε αν όλα αποτύχουν ξέρω ότι υπάρχει ένα plan B...
 

zelig

Member
κανει κατι σας γραμμες μικρης αραιωσης προς τα κατω προς την δοτρια. Κατι που παρατηρω και εγω καποιες φορες. Δεν ειναι εντονο αλλα φαινεται αν το παρατηρησω. Και εσυ αν εχεις dupa δεν ειναι επιθετικη. Αλλα δεν θα στο ελεγε ο γιατρος αν ηταν; Λογικα ναι. Είδατε την δοτρια με καμερα;
Βεβαια βλεπω πολλες κλινικες που ειναι και πολυ σοβαρες να μην το λαμβανουν υποψη τους.
Ναι είδαμε την δοτρια την πρώτη μέρα με κάμερα αλλά δεν μου αναφέρθηκε κάτι, αλλά θα ήθελα να το ξανατσεκαρω
 

vagosx

Well-Known Member
Αγαπητέ πηγές κατεμε σε έναν πολυ σοβαρό γιατρό και για τα Ελληνικά δεδομένα πολυ καλο.
Ο γιατρος έχει δείξει ότι το θέμα της φυτρωσης και της φυσικότητας το έχει, οποτε θεωρώ ότι η αλλαγή που θα εχεις θα είναι πολυ σημαντική, Ομως εαν θες να θωρακισεις τη μεταμοσχευση σου και να δεις το πραγμα λίγο πιο μακρόθεσμα τόσο σε δότρια όσο και σε λήπτρια νομιζω ότι πρέπει να δεις πολυ σοβαρά, αφού το συζητήσεις με το γιατρό σου, την έναρξη αγωγής με φίνα.
 

Gianney

Well-Known Member
Καλή φύτρωση,για άλλη μια φορά πανομοιότυπη hairline με Vlafo κλπ,που προσωπικά θεωρώ κομπλέ.
 

nick90

Well-Known Member
Όλο και αυξάνονται τα περιστατικά του Τυρκαλά. Καλό αυτό για να βγάλουμε μια πιο ολοκληρωμένη άποψη για τον γιατρό.
Καλή φύτρωση να έχεις, κράτα μας ενήμερους φίλε ανά μήνα !
 

Neverwinter

Active Member
Μιας και είσαι μια βδομάδα μπροστά από εμένα , με το θέμα φαγούρας πως το διαχειρίζεσαι ; Σου κρατησε μέρες ;;
 

Gianney

Well-Known Member
Όλο και αυξάνονται τα περιστατικά του Τυρκαλά. Καλό αυτό για να βγάλουμε μια πιο ολοκληρωμένη άποψη για τον γιατρό.
Καλή φύτρωση να έχεις, κράτα μας ενήμερους φίλε ανά μήνα !
Ο δρόμος που χάραξε ο Vlafo.Το καλύτερο προμοταρισμα φίλε.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kharmacoma

Well-Known Member
Καλή επιτυχία. Επειδή φαίνεται να κατεβαίνει πίσω η αραίωση στη δότρια καλό θα ήταν να ξεκινήσεις φινα αν θες να θωρακίσεις την επένδυση που έκανες.
 

zelig

Member
Αγαπητέ πηγές κατεμε σε έναν πολυ σοβαρό γιατρό και για τα Ελληνικά δεδομένα πολυ καλο.
Ο γιατρος έχει δείξει ότι το θέμα της φυτρωσης και της φυσικότητας το έχει, οποτε θεωρώ ότι η αλλαγή που θα εχεις θα είναι πολυ σημαντική, Ομως εαν θες να θωρακισεις τη μεταμοσχευση σου και να δεις το πραγμα λίγο πιο μακρόθεσμα τόσο σε δότρια όσο και σε λήπτρια νομιζω ότι πρέπει να δεις πολυ σοβαρά, αφού το συζητήσεις με το γιατρό σου, την έναρξη αγωγής με φίνα.
Να'σαι καλά. Το σκέφτομαι συνεχώς αυτό που λες και ψιλοκολλάω λίγο με το θέμα του να βάλω μια ακόμα ρουτίνα στην καθημερινότητά μου. Βέβαια δεν είναι και κάτι το τρομακτικό να παίρνω ένα χάπι, ούτε και είναι ιδιαίτερα κοστοβόρο. Για αρχή από αύριο ξεκινάω μινοξιδίλη 5% και θα δω πώς θα με πάει, αλλά κατανοώ ότι η φίνα είναι ίσως μονόδρομος αυτή τη στιγμή για θωράκιση των υπαρχόντων μαλλιών. Με έχει πιάσει και μια περίεργη αισιοδοξία από αναφορές σε διάφορα site του εξωτερικού σχετικά με νέες θεραπείες και εταιρείες που έχουν μπει γερά στο παιχνιδι (Kintor κτλ) οπότε πιστεύω ότι τα επόμενα 2-3 χρόνια, σίγουρα θα έχουμε πολύ καλές εναλλακτικές, μέχρι την άφιξη του ιερού δισκοπότηρου που είναι το hair cloning.
 

zelig

Member
Καλή φύτρωση,για άλλη μια φορά πανομοιότυπη hairline με Vlafo κλπ,που προσωπικά θεωρώ κομπλέ.
Σε ευχαριστώ πολύ! Μόλις τσέκαρα το νήμα του Vlafo και έχεις δίκιο. Βέβαια το αποτέλεσμα που πήρε ο Vlafo είναι απλά διαστημικό, δεν έχω λόγια.
 

zelig

Member
Καλή επιτυχία. Επειδή φαίνεται να κατεβαίνει πίσω η αραίωση στη δότρια καλό θα ήταν να ξεκινήσεις φινα αν θες να θωρακίσεις την επένδυση που έκανες.
Σε ευχαριστώ φίλε. Ναι, θα το δω όντως σοβαρά. Με την πρώτη ευκαιρία και σχετικά άμεσα θα ξανατσεκάρω τη δότριά μου.
 

zelig

Member
Μιας και είσαι μια βδομάδα μπροστά από εμένα , με το θέμα φαγούρας πως το διαχειρίζεσαι ; Σου κρατησε μέρες ;;
Για ένα περίεργο λόγο δεν είχα καθόλου φαγούρα. Είχα απλά ένα ψιλοτράβηγμα στη δότρια αλλά δεν ήταν τόσο έντονο που να με κάνει να θέλω να ακουμπήσω το κεφάλι. Τις πρώτες 4 μέρες ψέκαζα κάθε μισή ώρα με 40 λεπτά με φυσιολογικό όρο (πλην των ωρών του ύπνου φυσικά) και με βοήθησε τρομερά να ανακουφίζεται το κεφάλι. Δυστυχώς, όπως προανέφερα είχα αρκετή αιμορραγία στην δότρια με αποτέλεσμα να κρατήσω τη γάζα παραπάνω από το σύνηθες.
Ο γιατρός μου ανέφερε ότι η αιμορραγία ήταν επειδή δεν ξεκουράστηκα και ίσως να έχει δίκιο αλλά δεν ξέρω πώς μπορεί κάποιος μεταξύ των δύο συνεδριών(πρώτης και δεύτερης μέρας) να καταφέρει να κοιμηθεί το βράδυ σε ανάκλιση έχοντας στο μυαλό του την επόμενη μέρα και διαρκή έγνοια να μην ακουμπήσουν τα μεταμοσχευμένα στο μαξιλάρι. Εσύ μπόρεσες να κοιμηθείς άνετα ειδικά το πρώτο βράδυ; Εγώ είμαι τρομερά αγχώδης ως άνθρωπος γεγονός που δεν βοηθάει σε τίποτα στη ζωή, οπότε πήγα στη δεύτερη συνεδρία με σκάρτες 2-3 ώρες διάσπαρτο ύπνο
 

Neverwinter

Active Member
Για ένα περίεργο λόγο δεν είχα καθόλου φαγούρα. Είχα απλά ένα ψιλοτράβηγμα στη δότρια αλλά δεν ήταν τόσο έντονο που να με κάνει να θέλω να ακουμπήσω το κεφάλι. Τις πρώτες 4 μέρες ψέκαζα κάθε μισή ώρα με 40 λεπτά με φυσιολογικό όρο (πλην των ωρών του ύπνου φυσικά) και με βοήθησε τρομερά να ανακουφίζεται το κεφάλι. Δυστυχώς, όπως προανέφερα είχα αρκετή αιμορραγία στην δότρια με αποτέλεσμα να κρατήσω τη γάζα παραπάνω από το σύνηθες.
Ο γιατρός μου ανέφερε ότι η αιμορραγία ήταν επειδή δεν ξεκουράστηκα και ίσως να έχει δίκιο αλλά δεν ξέρω πώς μπορεί κάποιος μεταξύ των δύο συνεδριών(πρώτης και δεύτερης μέρας) να καταφέρει να κοιμηθεί το βράδυ σε ανάκλιση έχοντας στο μυαλό του την επόμενη μέρα και διαρκή έγνοια να μην ακουμπήσουν τα μεταμοσχευμένα στο μαξιλάρι. Εσύ μπόρεσες να κοιμηθείς άνετα ειδικά το πρώτο βράδυ; Εγώ είμαι τρομερά αγχώδης ως άνθρωπος γεγονός που δεν βοηθάει σε τίποτα στη ζωή, οπότε πήγα στη δεύτερη συνεδρία με σκάρτες 2-3 ώρες διάσπαρτο ύπνο
Εγώ να πω την αλήθεια κοιμήθηκα σχετικά καλά έβαζα ένα μαξιλαράκι ταξιδιού και επειδή την πρώτη μέρα είχα εξαγωγή από την μια μέρια της δότριας εγώ πλάγιαζα από την άλλη όποτε κάπως την βόλευα για ύπνο , απλά χτες 3 μέρα και μερικές φορές είχα έτσι μια φαγούρα , όσο ήμουν ξυπνιος ψέκαζα συνέχεια και όλα καλά στον ύπνο φοβόμουν το πειράξω άθελα μου !
 

Neverwinter

Active Member
Ούτε εγώ κοιμήθηκα. Ίσως 1-2 ώρες.
Κοιτα εγώ μετά την επέμβαση ήμουν σαν κοτόπουλο με τις αναισθησιες και έτσι όταν έφτασα στο δωμάτιο κατά τις 11 το πολύ είχα γλαρωσει όποτε με πήρε και εύκολα ο ύπνος , εννοείται το βράδυ όλο έστριβα και αλλά μέρια αλλά κοιμόμουν μετά !
 
Μπλουζα