Yaman, Κων/πολη, 28-4-21, 2970grafts(548beard grafts,2422scalp grafts)

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
Όντως ναι,μπορεί και να είναι και νεκρή τρίχα .όχι απλά τρίχα που απλά δεν βγηκε από το δερμα.πάντως πρέπει να φύγει σίγουρα.αλλα με αποστείρωση οπωσδήποτε
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αεράτε για όσους κάνουν μμ είναι κλασική περίπτωση. Όταν αρχίσει το shedding κάποιες εγκλωβίζονται για αυτό θέλει καθάρισμα με τσιμπίδακι για να αποφεύγονται αυτά.
 

aeratos28

Just aeratos
Όταν αρχίσει το shedding δεν είναι ήδη έξω οι τρίχες που πέφτουν?δλδ αυτό το σπυράκι μπορεί να δημιουργείται από τη νέα τρίχα που σπρώχνει την παλιά για να πέσει
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Καλή επιτυχία συμπολεμιστή!
Ότι καλύτερο εύχομαι, και να πάνε όλα όπως ακριβώς τα θες.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Όταν αρχίσει το shedding δεν είναι ήδη έξω οι τρίχες που πέφτουν?δλδ αυτό το σπυράκι μπορεί να δημιουργείται από τη νέα τρίχα που σπρώχνει την παλιά για να πέσει

Όχι η νέα τρίχα αργεί ακόμη. Όταν αρχίσει το shedding η τρίχα πλέον είναι ελεύθερη να πέσει. Κάποιες όμως σκαλώνουν, ιδιαίτερα αν δεν είναι επιμελές το τρίψιμο (σύνηθες φαινόμενο γιατί οι περισσότεροι φοβούνται μήπως και τραυματίσουν τα graft). Αυτές πλέον μετά από ένα διάστημα θεωρούνται ξένο σώμα (όπως ακριβώς όταν μπει στο δέρμα σου μια ακίδα από ξύλο) και δημιουργείται η φλεγμονή. Συμβουλή: όταν αρχίσει το shedding καλό τρίψιμο στο κεφάλι και με ένα τσιμπιδακι τράβηγμα ελαφρύ αυτές που έχουν μείνει για να φύγουν. Αν κάποια δεν βγαίνει εύκολα σημαίνει ότι δεν έχει πέσει και την αφήνουμε.
 

Georgie

Well-Known Member
Όχι η νέα τρίχα αργεί ακόμη. Όταν αρχίσει το shedding η τρίχα πλέον είναι ελεύθερη να πέσει. Κάποιες όμως σκαλώνουν, ιδιαίτερα αν δεν είναι επιμελές το τρίψιμο (σύνηθες φαινόμενο γιατί οι περισσότεροι φοβούνται μήπως και τραυματίσουν τα graft). Αυτές πλέον μετά από ένα διάστημα θεωρούνται ξένο σώμα (όπως ακριβώς όταν μπει στο δέρμα σου μια ακίδα από ξύλο) και δημιουργείται η φλεγμονή. Συμβουλή: όταν αρχίσει το shedding καλό τρίψιμο στο κεφάλι και με ένα τσιμπιδακι τράβηγμα ελαφρύ αυτές που έχουν μείνει για να φύγουν. Αν κάποια δεν βγαίνει εύκολα σημαίνει ότι δεν έχει πέσει και την αφήνουμε.
Φίλε τωρα θυμήθηκα οτι είχα διαβάσει απο εσένα ενα παρόμοιο σχόλιο για το τσιμπίδακι .
Το εφάρμοσα με επιτυχία , Thanks !
Άκου τωρα τι εγινε .
Τη φυτρωση την έβλεπα με μεγενθυτικο καθρεφτάκι .
Γύρω στο πεντάμηνο έβλεπα ενα τριχακι που δε μεγάλωνε ποτε .
Το παρατηρούσα για ενα μηνα , nada .
Το τραβάω λιγο με το τσιμπιδακι και χαιρέτησε για πάντα .
Δε βγήκε ποτε τιποτα εκει !
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Και εγώ έβγαζα αρκετά σπυράκια που πονούσαν και φοβόμουν να τα πειράξω στο crown είχα κάνει μια ψιλό φλεγμονή αλλά με σύστησε μια αλοιφή η κλινική έβαζα 3 φόρες την ήμερα και πέρασε.
 

Stratos

Well-Known Member
Περασε ενας μηνας, IMG_20210531_201928.jpg IMG_20210531_201918.jpg IMG_20210531_202105.jpg IMG_20210526_210428.jpg 16224826148831450791459.jpg
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Δείχνει ρε στρατό να πηγαίνει για καθαρή δουλειά αλλά το θέμα είναι ότι η χερλαίν την έχει κάνει με το χάρακα.... τουλάχιστον στα δικά μου μάτια χτυπάει έντονα ( άσχετα με το αν έχει πολύ ψηλά κροτάφους) .. εν ολίγοις πολύ λεπα η κατάσταση....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Stratos

Well-Known Member
Δείχνει ρε στρατό να πηγαίνει για καθαρή δουλειά αλλά το θέμα είναι ότι η χερλαίν την έχει κάνει με το χάρακα.... τουλάχιστον στα δικά μου μάτια χτυπάει έντονα ( άσχετα με το αν έχει πολύ ψηλά κροτάφους) .. εν ολίγοις πολύ λεπα η κατάσταση....
είναι πολύ κοντά τα μαλλιά και φαίνεται έτσι Γιώργο. Έτσι και αλλιώς τα αφήνω μακριά λόγω δότριας και στριπ.
Δες εδώ με πιο μακρύ μαλλί.
1.jpg
 

Giorgos-3

Well-Known Member
μεχρι να μακρύνει τόσο θα βαρεθω τη ζωή μου Γιώργο..
Κάτσε να γίνει η φυτρωση και μπορεί να σ' αρέσει το κοντό ...απλά είναι προϋπόθεση να μαλακώσουν οι κροτάφοι που σημαίνει και άλλη μμ αν είναι δυνατόν ...που είναι αν πας στην λογική την ανακατανομής των τριχοθυλακιων στο κεφάλι σου γενικά και όχι με όρια στην δοτρια κτλ κτλ ...αυτό δλδ που κάνω και θα κάνω εγώ ....μέχρι τέλους που λένε και οι Αγγελόπουλοι! Χαχαχα
 

Stratos

Well-Known Member
που να τα βρω? μόνο αν πάρει ολα τα γενια, αλλά και πάλι δεν φτάνουν, δεν μπορώ να γίνω και 18 χρονών.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
που να τα βρω? μόνο αν πάρει ολα τα γενια, αλλά και πάλι δεν φτάνουν, δεν μπορώ να γίνω και 18 χρονών.
Όχι άλλα γενιά .....καλά είσαι .... σκέφτομαι να ακολουθήσω την συμβουλή του cvial να πάρω 200-300 γενιά να καλύψω την τομη αλλά το σκέφτομαι γιατί ως τώρα αυτά που μου πήρε είναι σαν να μην πήρε τίποτα ...μην το χαλάσω αυτό...
 

Stratos

Well-Known Member
Όχι άλλα γενιά .....καλά είσαι .... σκέφτομαι να ακολουθήσω την συμβουλή του cvial να πάρω 200-300 γενιά να καλύψω την τομη αλλά το σκέφτομαι γιατί ως τώρα αυτά που μου πήρε είναι σαν να μην πήρε τίποτα ...μην το χαλάσω αυτό...
για ποιο λόγο να θυσιάσεις τα grafts για την τομή? για να κουρεύεσαι κοντό?
βάλτα αλλού να γίνεις και άλλο τούμπανο..
 

Giorgos-3

Well-Known Member
για ποιο λόγο να θυσιάσεις τα grafts για την τομή? για να κουρεύεσαι κοντό?
βάλτα αλλού να γίνεις και άλλο τούμπανο..
Φαίνεται έντονα η τομή ειδικά μετά το smp που έκανε σπλας και με χαλάει πολύ ....φυσικά όταν αφήνω μαλλί δεν φαίνεται κάτι αλλά εγώ θέλω να καταφέρω ένα κοντό λουκ και ας μην είμαι τούμπανο...θέλω να ξυπνάω και να κοιμάμαι χωρίς να ασχολούμαι με το κεφάλι μου ...βάζε βγάζει μανε δλδ .....αυτός είναι ο στόχος και ίσως το να καταφέρω αν και πιστεύω είναι εναντίον μου οι πιθανότητες..... Θέλει πολύ ρίσκο αλλά είμαι σε πολύ καλά χέρια και θα γίνει το καλύτερο δυνατόν....
 

Stratos

Well-Known Member
Αυτες οι ξεμπαρκες τριχες στο crown που δεν επεσαν ακομα, δεν θα πεσουν ποτε; Μηπως να τις κουρεψω; Σαν αποτυχημενη μμ φαινεται..
IMG_20210709_163341.jpg
 
Μπλουζα