xandrox 15% minoxidil plus

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

karaflas_1

New Member
Χρησιμοποιει κανεις το συγκεκριμενο σκευασμα να μου δωσει καποιες πληροφοριες?
Τη παρενεργειες εχει κτλ?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Άκης

Administrator
Απ: xandrox 15% minoxidil plus

Μέχρι στιγμής πολύ λίγα άτομα (από έξω) το έχουν πάρει.
Παρενέργειες στην ποσότητα που έχει τα υλικά και σε λοσιόν λίγο δύσκολο.
Απο την μινοξιδίλη αν δει κανείς τπτ.
Εν αναμονή να το δοκιμάσουμε και εμείς.
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: xandrox 15% minoxidil plus

το ποσοστο της μινοξειλιλης με ανησυχεί λιγο
αν εισαι οκ με αυτο τοτε δεν με ανησυχεί κατι αλλο
 

karaflas_1

New Member
Πολυ δυνατο ειναι θα δημιουργει ερεθισμους στο τριχωτο σιγουρα και ποιος ξερει τη παρενεργειες μπορει να εχει αν και ειναι topical
Σιγουρα θα χρειαστει aloe vera και ενα καλο σαμπουαν !
 

Άκης

Administrator
Απ: xandrox 15% minoxidil plus

Βασικά ας περιμένουμε. Δεν ξέρουμε τι παίζει ακόμη...

Stratos, ανοίγεις πολλά θέματα με τον ίδιο τίτλο. Καλό είναι να απαντάς στο ίδιο, παρά να ανοίγεις νέα θέματα, γιατί θα δημιουργηθεί πρόβλημα, δεν θα βρίσκουμε που να απαντήσουμε και που κάναμε το ποστ μας.
Στο ένωσα με αυτό...
 

john_e

New Member
Απ: xandrox 15% minoxidil plus

Παιδιά αυτό έχει φιναστερίδη μέσα αν δεν κάνω λάθος.
Εστειλα μαιλ στο Dr Lee και μου είπε οκ για Ελλάδα ανευφ prescription !
 

dim74

Member
Απ: xandrox 15% minoxidil plus

αν δεν κανω λαθος λεγεται Xandrox 15% Plus...τελικα μπορει να το παραγγειλει καποιος απο ελλαδα η οχι?
 

barman

Member
Απ: xandrox 15% minoxidil plus

εχω παραγγειλει αρκετες φορες απο το site του dr lee. αξιοπιστο και γρηγορη παραλλαβη..δεν θα εχεις προβλημα..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

barman

Member
Απ: xandrox 15% minoxidil plus

στα xandrox με azelaic acid στο site του lee γραφει για το azelaic acιd:"Warnings: There have been isolated reports of hypopigmentation after use of azelaic acid, although there is no depigmenting effect on normal melanocytes."
μπορεις ακη να το σχολιασεις? ειναι επιβλαβης η συγκεκριμενη ουσια?
 

Άκης

Administrator
Απ: xandrox 15% minoxidil plus

Hypopigmentation αναφέρεται η δυσχρωμία ή η αχρωμία δέρματος.
Δεν νομίζω να προκαλείτε σε όλους τους ανθρώπους και αυτό επειδή αναφέρθηκαν παρόμοια περιστατικά σε άτομα με σκούρο δέρμα.
Λογικό αν το σκεφτείς, αφού το azelaic κυκλοφορεί σε ποσότητα 20% με την επωνυμία Skinoren και είναι για την θεραπεία της ακμής και για το μέλασμα στους έφηβους.

Μέλασμα [Πηγή dermaline.gr]
Το μέλασμα (χλόασμα, πανάδες ) είναι μια κατάσταση του δέρματος στην οποία εμφανίζονται καφετιές κηλίδες στο πρόσωπο ενηλίκων ατόμων. Οι πιο συνηθισμένες περιοχές του προσώπου όπου εμφανίζεται το μέλασμα είναι τα μάγουλα, τα πλάγια της μύτης, το πρόσωπο και το άνω χείλος.

Το μέλασμα εμφανίζεται κυρίως σε γυναίκες ηλικίας 20-40 ετών. Σε ένα μικρό ποσοστό μπορεί να εμφανισθεί και σε άνδρες. Είναι πιο συχνό σε γυναίκες με σκούρο χρώμα δέρματος παρά σε ξανθές. Πολύ συχνά εμφανίζεται κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης και γι αυτό ονομάζεται << μάσκα της εγκυμοσύνης >>. Μερικές φορές εμφανίζεται τους καλοκαιρινούς μήνες σαν αποτέλεσμα της δράσης την ακτινοβολίας του ήλιου.
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: xandrox 15% minoxidil plus

dim74 είπε:
αν ειναι να επιλεξει καποιος μεταξυ xandrox 15% plus kai revivogen τι να προτιμησει?

λοιπον μιας και το xadrox περιεχει μεγαλη ποσοτητα Minoxidil
θα ελεγα εγω να αντικαταστησεις το regaine με το xandrox και να παρεις κανονικα revivogen
 

dim74

Member
Απ: xandrox 15% minoxidil plus

υπαρχει καποιος που εχει δοκιμασει το xandrox 15% plus?μπορουμε να το παραγγειλουμε στην ελλαδα?
 

Άκης

Administrator
Απ: xandrox 15% minoxidil plus

Έχω διαβάσει σε μερικά foras και το θεωρούν καλό, σε αντίθεση με το Samson (!) που το θεωρούν snake oil.
Θα ήθελα να μας πει κάποιος την γνώμη του για το συγκεκριμένο, αν το δοκίμασε.
Σκεφτόμουν να το πάρω αλλά πήρα ουκ ολίγα αυτό το καιρό και είμαι σε αναμονή.
Είμαι σε αναμονή κιόλας γιατί ενδεχομένος να κάνουμε το δικό μας (με το Παναγιώτη).
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα