x5 hairlaser η hairmax lasercomb premium?

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Απ: x5 hairlaser η hairmax lasercomb premium?

genesis no comment :D :D

Pano kai heyya τι δε καταλαβατε; Απορώ με άτομα που ανοίγουν θέματα για αυτό το φωτοριθμικό αυτό είπα! Της συγκεκριμένης ενώ της έγραψαν ότι πέταξαν τα λεφτά τους και ενώ υπάρχουν αρκετά θέματα με το λειζερ άνοιξε κι άλλο !! Αυτό είπα!! Δεν είπα τίποτα τραγικό!
Ναί είναι καινούρια το ξέρω! Αλλά ενώ είναι καινούρια φρόντισε να ψάξει να βρεί (που εγώ τόσους μήνες πραγματικά δεν το είχα πετύχει και ενώ κάνω πολλές φορές αναζήτηση) ΕΝΑ ατομο που έλεγε ότι είδε αποτέλεσμα σε μια κλινική "μαλλιών" αν θυμάμαι καλά και δεν βρήκε και τα υπόλοιπα θέματα από την αναζήτηση; Τέλος πάντων εγώ άλλο δεν ασχολούμαι γιατί έχετε δίκιο είναι ανούσιο.

Και ότι δεν πιστεύω όποιον μπαίνει με 1 ή 2 μηνύματα που γράφει και αυτό είναι αλήθεια. Και γώ θα μπορούσα να κάνω εγγραφή σαν Μήτσος εδώ, θα ήμουνα; Πιστεύω τα άτομα που έχουν πιο πολλά μηνύματα και όταν αυτά που γράφουν έχουν λογική (για μένα).
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

mel1980

New Member
Απ: x5 hairlaser η hairmax lasercomb premium?

καλημερα παιδια το μονο που θελω να πω ειναι οτι η χριστινα δεν εχει προσβαλει ποτε κανεναν γιατι κ εγω σχετικα καινουργια ειμαι και με βοηθησε πολυ σε πολλες ανησυχιες μου αν η ζωη το πηρε ετσι προβλημα δικο της........και μην κρυβομαστε το forum εχει πολυ επιτυχια και μερικοι δεν λεω για τη ζωη μπορει να το χρησιμοποιησουν για να διαφημισουν κατι και λογικο ειναι! γι αυτο και ειμαστε λιγο επιφυλακτικοι με διαφορα που γραφονται εδω μεσα!
 

zoinikolaou

New Member
Απ: x5 hairlaser η hairmax lasercomb premium?

mel1980
Καλημέρα, μπορώ να πώ οτι μου εφτιαξες τη μέρα, από αλλου περίμενα να γελάσω και οχι απ΄αυτο που διάβασα
θ ε ς ν α π ε ί ς ο τ ι διαφημίζω το laser?

Δεν έχω να πώ κάτι , μόνο μια συμβουλή σάν πολύ μεγαλύτερη που ειμαι,
ειναι κρίμα να δηλητηριάζετε με τόση καχυποψία τη ζωή σας και σε τέτοια ηλικία.
Στη ζωή υπάρχουν τόσα ωραία και ανυστερόβουλα πράγματα , που σίγουρα με τοση καχυποψία
δέν θα χαρείτε τίποτα(μιλάω για αυτους που εχουν αυτό τον τρόπο σκέψης)

ευχαριστώ
 

mel1980

New Member
Απ: x5 hairlaser η hairmax lasercomb premium?

αν διαβασες καλα τι γραφω γιατι σου περναει απο το μυαλο οτι διαφημιζεις? δεν θα κατσω να σου πω για τον χαρακτηρα μου και το ποσο καχυποπτη ειμαι και δεν σε ενδιαφερει στη γενικη! Αν θες να παρεις το λειζερ παρτο μεγια σου και χαρα σου και βαλε και καμια φωτο μετα ωστε να διαψευσεις οσους το χρησιμοποιησαν και που ξερεις μπορει να πιστω κ εγω να το παρω.........και κατι τελευταιο και κλεινω το θεμα χαιρομαι που σε εκανα και γελασες χαρα μου να δινω χαρα μερες που ειναι!
 

zoinikolaou

New Member
Απ: x5 hairlaser η hairmax lasercomb premium?

μπορει να το χρησιμοποιησουν για να διαφημισουν κατι και λογικο ειναι! γι αυτο και ειμαστε λιγο επιφυλακτικοι με
 

Άκης

Administrator
Απ: x5 hairlaser η hairmax lasercomb premium?

Μπορεί να μην έχει σκοπό να το διαφημίσει, αλλά μπορεί και να είναι αγχωμένη και να μην θέλει να πάρει κάτι χημικό ή μπορεί να πιστεύει ότι γράφουν τα sites που τα πουλάνε, τα οποία τα καταφέρνουν καλά στο να πείθουν.

Κάτι τέτοιες στιγμές, βρίσκεις ανάμεσα σε 10000 αρνητικές αναφορές, μια η οποία και είναι θετική. Εκεί πως πάει το μάτι κατευθείαν :)

Αλλά zoinikolaou κανένας δεν σου επιτέθηκε, όπως το έγραψε η Χριστίνα δεν ήταν κακό και το έλεγε γενικά.
Καλά θα κάνεις να κοιτάξεις να βρεις κάτι που να σε καλύπτει και όχι το laser, εκτός αν έχεις μικρά παιδιά και θέλεις να τα δώσεις κάτι να έχουν να παίζουν τους Jedi (αν και δεν νομίζω τα σημερινά παιδιά να γνωρίζουν σχετικά :) )

Πάντως, το laser κάνει για τον παρακάτω σκοπό και μόνο
300px-JediKnights.jpg
 

NoMoreLoss

New Member
Απ: x5 hairlaser η hairmax lasercomb premium?

μην το παλεύετε άλλο με laser έκανα και καλά θεραπεία για 4 μήνες με 0 αποτελέσματα και φυσικά όχι σε κλινική αλλά με δικιά μου συσκευή που έφτιαξα μόνος με 100 laser πάνω, και αυτά τα laser είναι τα ίδια που βάζουν στις συσκευές των κλινικών, τα αγόρασα απο την πηγή.
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Απ: x5 hairlaser η hairmax lasercomb premium?

NoMoreLoss είπε:
μην το παλεύετε άλλο με laser έκανα και καλά θεραπεία για 4 μήνες με 0 αποτελέσματα και φυσικά όχι σε κλινική αλλά με δικιά μου συσκευή που έφτιαξα μόνος με 100 laser πάνω, και αυτά τα laser είναι τα ίδια που βάζουν στις συσκευές των κλινικών, τα αγόρασα απο την πηγή.

Δεν διαφωνώ, αλλά διαβάζοντας όσα πιο πολλά reviews μπορούσα, είδα ότι και αυτό σε άλλους δουλεύει και σε άλλους όχι. Βασικά αν είχα την δυνατότητα να έφτιαχνα κάτι μόνος (να περνάει και η ώρα) με μικρό κόστος φυσικά, θα το έκανα.
Εσύ για να καταλάβω χρησιμοποίησες ιδιοκατασκευή?
 

ZAF

New Member
Απ: x5 hairlaser η hairmax lasercomb premium?

Πριν απο 5 χρονια, οταν εκανα την 1 μεταμοσχευση, στην M.... L..... C..... μου εκαναν δωρο 20-30 συνεδρειες θεραπειας. Η θεραπεια περιλαμβανε οξυγονωση του κεφαλιου με ενα εργαλειο που εβγαζε αερα και αμεσως μετα εφαρμογη λασερ για 10 λεπτα. Σας πληροφορω πως η κατασταση των μαλιων μου βελτιωθηκε σημαντικα. τοτε ηταν η καλυτερη μου περιοδος οσον αφορα την εικονα των μαλιων μου. ειμαι σιγουρος πως καποια απο τις 2 αυτες εφαρμογες με βοηθησε
 

NoMoreLoss

New Member
Απ: x5 hairlaser η hairmax lasercomb premium?

ναι ιδιοκατασκευή ορίστε το λινκ για να αγοράσετε lasers και τροφοδοτικό

http://www.mfgcn.com/

θα χρειαστείτε laser 5mw 650nm και ένα τροφοδοτικό για την μετατροπή του ρεύματος αν πάλι δεν θέλετε να μπείτε σε έξοδα σας δανείζω εγώ σε όποιον θέλει και είναι κοντά μου Αθήνα τα δικά μου
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

NoMoreLoss

New Member
Απ: x5 hairlaser η hairmax lasercomb premium?

και προσοχή έτσι στην αγορά ΟΧΙ πάνω απο 5mw γιατί θα κάψετε το δέρμα της κεφαλής σας και το μυαλό σας θα ψηθεί ;D
 

ZAF

New Member
Απ: x5 hairlaser η hairmax lasercomb premium?

Παραθετω και μια ερευνα που αποδεικνυει την χρησιμοτητα του laser

P1502
Phototherapy of androgenetic alopecia with low level narrow band
655-nm red light and 780-nm infrared light
Sang Seok Kim, MD, Kangdong Sacred Heart Hospital, Seoul, South Korea; Min
Woo Park, MD, Kangdong Sacred Heart Hospital, Seoul, South Korea; Chong Ju
Lee, MD, PhD, Kangdong Sacred Heart Hospital, Seoul, South Korea
Background: The therapeutic application of low energy laser has been used for
photobiostimulation and low level laser therapy causes an increase of microcirculation
of tissue and a reduction in inflammation. However, the effect of low level
laser therapy on the stimulation of hair growth has not been investigated.
Object: To examine the effects of 655-nm red light and 780-nm infrared light on
patients with androgenetic alopecia (AGA).
Methods: Patients treated their scalp by themselves, using a portable light source
(655 nm and 780 nm), and irradiation was performed for 10 minutes once a day.
Hairs in precisely defined circle at vertex (AGA region) and occipital sites of the
scalp in 24 AGA male patients were evaluated using global photography and
phototrichogram. Each circumscribed area of the scalp, centered with a dot tattoo to
ensure reproducibility, was photographed just after shaving and two days later, the
same area was again photographed. From the photo-images the hair density and
anagen/telogen ratio (A/T ratio) were determined by image analyzer program. Each
patient was evaluated at 0, 4, 9, and 14 weeks of phototherapy. After 14 weeks, the
degree of satisfaction of patients and physicians were assessed.
Result: The results can be summerized as follows: (1) The mean hair counts of
baseline were 137.3/cm2 on the vertex and 153.3/cm2 on the occiput, with the hair
density of the occiput being significantly higher than that of the vertex. (2) The
mean hair counts after 14 weeks, at the end of treatment, were 145.1/cm2 on the
vertex and 163.3/cm2 on the occiput. Therapy with 655-nm red light and 780-nm
infrared light significantly increased the density of hairs on both the vertex and
occiput (P\.005). (3) The ratio of anagen/telogen (A/T ratio) of baseline was 79.7
on the vertex, 89.6 on the occiput and A/T ratio at the end of treatment were 84.7 on
the vertex and 91.9 on the occiput, respectively. (4) The number of satisfied patients
at the end of treatment was 20 (83.3%). No side effects were reported.
Conclusion: The hair counts was affected beneficially in the vertex and occipital
regions of the patients with androgenetic alopecia after 14-weeks of phototherapy
with 655-nm red light and 780-nm infrared light.
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Απ: x5 hairlaser η hairmax lasercomb premium?

Zac...μην βγάζεις έρευνες και αλλάξει γνώμη ο nomore.... :p :p
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα