Wounding - dermapen, τοπικά και συμπληρώματα.

pithikas

Well-Known Member
Έχω επικεντρωθεί στην ICAM 1 εδώ και λίγο καιρό και προσπαθώ να βγάλω άκρη, γι' αυτό χρησιμοποιώ υδροκορτιζόνη που κάνει πιο εύκολα αυτό που χρειάζονται τα σετιπιπραντ κλπ. Σωστή και η οπτική σου αλλά έχω χαζέψει με τις έρευνες που αυτοαναιρούνται. Το μόνο που μας μένει είναι ο πειραματισμός.
Μέτα τον τραυματισμό μαζεύονται οι κυτοκίνες, οπότε, τείνω προς το μετά για το vpa.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

nikolakis

Well-Known Member
Είχα διαβάσει κάποια πράγματα για την συγκεκριμένη μορφή και απ όσο θυμάμαι, το θέμα σταθερότητας είχε να κάνει με την σύσταση του νερού. Το ότι χρησιμοποιούν reverse osmosis water ενδεχομένως να βοηθάει σε αυτό. Δεν ξέρω να σου πω σίγουρα. Διαφορετικά και πάλι σκέτη μινοξιδίλη θα βάζεις και μάλιστα λιγότερο απορροφήσιμη.

Το άλλο θέμα τώρα, έχει να κάνει με ένα ένζυμο που έχουμε το οποίο μετατρέπει την μινοξιδίλη (regaine) σε μορφή sulfate. Δηλαδή ουσιαστικά, εφόσον δούλευε σε εσένα όπως λες, η δραστική ουσία ήταν και πάλι η sulfate. Σε όσους δεν δούλευε, ενδεχομένως να είχαν μειωμένη δραστηριότητα του συγκεκριμένου ενζύμου (sulfotransferase) που βοηθάει στην αύξηση της διαμέτρου των αιμοφόρων αγγείων με την συγκεκριμένη μορφή μινοξιδίλης.

Υπό αυτή την οπτική πλευρά, πιστεύω πως δεν θα σε βοηθήσει περισσότερο ακόμα και σταθεροποιημένη να είναι.

Υπάρχει όμως και κάτι άλλο, που μόνο αν δοκιμάσεις θα μάθεις. Π.χ, χωρίς να ξέρω την σύσταση του συγκεκριμένου ενζύμου, ενδεχομένως να υπόκειται με τον χρόνο σε degradation, όπως και αρκετά άλλα ένζυμα. Δηλάδή να εξασθενεί με τον χρόνο.
Υπό αυτές τις συνθήκες, αν η συγκεκριμένη μορφή είναι όντως σταθερή, ναι, θα μπορούσε να δουλέψει εξίσου καλά, ή και καλύτερα.
Gomi μπορεί η μινοξ να χρησιμοποιηθεί σε περιστατικά διάχυτης αραίωσης; Αν ναι θα δώσει κάτι πιστεύεις; Το λάδι καρύδας μπορεί να βοηθήσει σε συνδιασμο μαζι της σαν οραλ σε διάχυτη αραίωση παντα αναφέρομαι. Ευχαριστώ
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Έχω επικεντρωθεί στην ICAM 1 εδώ και λίγο καιρό και προσπαθώ να βγάλω άκρη, γι' αυτό χρησιμοποιώ υδροκορτιζόνη που κάνει πιο εύκολα αυτό που χρειάζονται τα σετιπιπραντ κλπ. Σωστή και η οπτική σου αλλά έχω χαζέψει με τις έρευνες που αυτοαναιρούνται. Το μόνο που μας μένει είναι ο πειραματισμός.
Μέτα τον τραυματισμό μαζεύονται οι κυτοκίνες, οπότε, τείνω προς το μετά για το vpa.

Ωραίος, καλό είναι που δοκιμάζουμε διαφορετικές προσεγγίσεις...Δες και τη διοσμίνη αν τυχόν κάνει τίποτα στο σκεπτικό σου.
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Gomi μπορεί η μινοξ να χρησιμοποιηθεί σε περιστατικά διάχυτης αραίωσης; Αν ναι θα δώσει κάτι πιστεύεις; Το λάδι καρύδας μπορεί να βοηθήσει σε συνδιασμο μαζι της σαν οραλ σε διάχυτη αραίωση παντα αναφέρομαι. Ευχαριστώ

Nαι, η μίνοξ πάει με όλα..:) To lauric acid στο λάδι καρύδας βοηθάει σε μικρότερη μετατροπή της τέστο σε dht..μπορεί να βοηθήσει, μπορεί και όχι. Ούτως ή άλλως, θεωρείται από τα πιο υγιεινά έλαια
 

sven

Active Member
GOMI κάπου διάβασα ότι το οξυζενέ αφού ανοιχτεί μετά από 2 μήνες γίνετε νερό . Μιας το χρησιμοποιήσεις είπα να το αναφέρω για να δείς τι πάιζει .
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Aπ ότι φαίνεται δεν θα το αποφύγουμε το dermabrasion
http://www.follicabio.com/
Θα το ξεκινάμε στο γραφείο και θα το ολοκληρώνουμε σπίτι...Θα έχουμε και application στο κινητό...
Θα πάρουν "φωτιά" τα play store...:p
Βλέπω και πακετάκια έτοιμα και ξεκίνησαν και κλειστό account για συνεργάτες...
 

koumparos

Well-Known Member
Μαλι θα δουμε??Η τιποτα χαζοχνουδια παλι που θα ψοφανε σε μερικους μηνες???
Αντε να δουμε μπας και πεταξω την φινα στον νεροχυτη..:D
 

pithikas

Well-Known Member
Αυτό το είδα κι εγώ. Επίσκεψη σε κάποιο ιατρείο για τη δερμοαπόξεση με ειδικό μηχάνημα και μετά στο σπίτι με τον καφέ :D άλλη συσκευή με τις ουσίες που θα ρίχνουμε στην κεφάλα + την εφαρμογή στο κινητό που θα παίρνει δεδομένα από τις συσκευές, θα μας ενημερώνει για το πως πάμε και θα είναι έτοιμο για online παραγγελίες.:p Μακάρι να μην είναι μόνο μινοξιδίλη..
 

mikegad

Well-Known Member
Καλά κάτσε να δούμε την τιμή πρώτα γιατί μας βλέπω το πολύ πολύ την εφαρμογή να κατεβάζουμε μόνο
 

pithikas

Well-Known Member
Καλά κάτσε να δούμε την τιμή πρώτα γιατί μας βλέπω το πολύ πολύ την εφαρμογή να κατεβάζουμε μόνο
Κάνα 500αρι το κόβω για το πρώτο πακέτο και μετά 100 η κάθε εναλλάγη.
Το θέμα είναι η συχνότητα επισκέψεων στο ιατρείο.
Ήρθα να ξύσω την καράφλα μου γιατρέ.:p
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

pithikas

Well-Known Member
Αν και θα σου απαντήσει και ο GOMI δεν αναφέρουν κάτι επί των δοκιμών τους απλά στην πατέντα τους επικαλούνται μια έρευνα όπου δίδεται 40% επανέκφυση. Η έρευνα όμως που επικαλούνται παίζει να είναι μια από Ινδία που αναφέρεται στο dermaroller σε συνδυασμό με μινοξιδίλη.
Δεν τους έχω και πολύ εμπιστοσύνη αλλά αν όντως δίνουν 40% με αυτή τη μέθοδο εγώ το λύνω το πρόβλημα μου και θα κάνω και κορνίζα τον αναξιόπιστο κατά τα άλλα Κωτσαρέλλη.
 

pithikas

Well-Known Member
Λάθος μου.Σε γυμνές περιοχές αναφέρουν 25αρα πυκνότητα σε terminal. Πολύ καλό αν ισχύει.+ vellus
 

mikegad

Well-Known Member
Βλέπω και πακετάκια έτοιμα και ξεκίνησαν και κλειστό account για συνεργάτες...
Ρε συ GOMI η follica δεν έλεγε πως η θεραπεία της θα κυκλοφορήσει στην καλύτερη περίπτωση το 2018; (έκτος και αν την μπερδεύω με καμιά άλλη εταιρία)
Τι διάολο έγινε τελικά...τρέχουν να προλάβουν τις εξελίξεις
 

koumparos

Well-Known Member
follica4.jpg



MOY ERXETAI ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΑ ΚΛΑΜΑΤΑ!!!!
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα