When will life return to normal ?

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Εκεί να πω την αλήθεια πότε δεν γκρινιάζουν για μάσκες είναι συνηθισμένοι αν και εγώ δεν την μπορώ καθόλου όταν την φορούσα εκεί ειλικρινά με τέτοια ζεστή δεν μπορούσα να ανασάνω ειλικρινά παιδιά αν βουλώνει και η μύτη μου άστα έχω και μια ψιλό δύσπνοια μερικές φόρες.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Και μια φώτο σχεδόν έξω από το ξενοδοχείο μου....τότε στις ειδήσεις έκαναν για λόγο 1000 νεκροί ανά μέρα στην Ιταλία και να πω την αλήθεια είχα τρομοκρατηθει διότι ήμουν σε μια πόλη 14 εκατομμυρίων την οποία είχα συνηθίσει μέσα στο χάος και κυκλοφορούσα μόνος τα βράδια για περπάτημα και να ξεσκασω. Οκ είχα και την κοπελίτσα μου μαζί πάλι καλά πρόλαβε και ήρθε από βόρεια πριν κλείσουν και την συγκοινωνία.
Αυτό που φοβόμουν πιο πολύ ήταν να μην αρρωστήσω και νοσηλευτώ εκεί στα νοσοκομεία που είναι πανάκριβα για μένα.
Αυτά,δεν θέλω να επεκταθώ άλλο στο θέμα κορονοιου γιατί με εχει κουράσει αφάνταστα όπως και όλους μας.

IMG_20200325_201606.jpg



IMG_20200410_194513 OK.jpg
 

Georgie

Well-Known Member
Δεν εχει τύχει μα πάω Ταυλανδη ακομα .
Φαντάζομαι θα εχει και πολυ υγρασία εκει!
Εν το μεταξυ εχει και μαϊμούδες η Ταυλανδη εχω ακούσει .
Μου ειχαν κλέψει τα μαλακισμενα τσάντα με λεφτα και διαβατήριο στη Κένυα φίλε πριν 15 χρονια.
Τρελα !
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Δεν εχει τύχει μα πάω Ταυλανδη ακομα .
Φαντάζομαι θα εχει και πολυ υγρασία εκει!
Εν το μεταξυ εχει και μαϊμούδες η Ταυλανδη εχω ακούσει .
Μου ειχαν κλέψει τα μαλακισμενα τσάντα με λεφτα και διαβατήριο στη Κένυα φίλε πριν 15 χρονια.
Τρελα !

Μήνες Απο Δεκέμβριο-Ιανουάριο-Φεβρουαριο έχει και δροσούλα τα βράδυνα είναι καλά ανάλογος που θα είσαι. Τα μεσημεριανά είναι δύσκολα άλλα σαν ζεστή Ελλάδας το Αύγουστο βεβαία ναι πιο πολύ υγρασία και καλοκαίρι πάντα.
Μαϊμούδες είναι αγαπημένες μου μακάρι να μπορούσαμε να βάζουμε και βιντεος σαν το fb έχω αρκετά με μαϊμούδες θέλουν προσοχή ειδικά οι μακακες.
Έχω ένα βίντεο που είμαι σε ένα δάσος στην Μαλαισία με εκατοντάδες μαϊμούδες διπλά μου αστοοοο!!!
 

Georgie

Well-Known Member
Ρε φίλε δε ξέρω στηνΤαυλανδη τι παίζει, αλλα στο Nairobi σου λέω ψειριζουν όλο το κοσμο .
Και εχω δει να τσακώνονται για κλοπιμαία
Και τοτε ειλικρινά δεν ήξερα οτι κανουν τέτοια .
Τωρα αν κανένας φίλος παει Αφρική το πρωτο που του λέω ειναι να προσέχει τις μαϊμούδες γιατι κλέβουν
Τέτοια λαμόγια ζώα δεν υπαρχουν !
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Ρε φίλε δε ξέρω στηνΤαυλανδη τι παίζει, αλλα στο Nairobi σου λέω ψειριζουν όλο το κοσμο .
Και εχω δει να τσακώνονται για κλοπιμαία
Και τοτε ειλικρινά δεν ήξερα οτι κανουν τέτοια .
Τωρα αν κανένας φίλος παει Αφρική το πρωτο που του λέω ειναι να προσέχει τις μαϊμούδες γιατι κλέβουν
Τέτοια λαμόγια ζώα δεν υπαρχουν !
χαχαχαχαχαχα
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Ο γιβωνας είναι άκρως φιλικό πάνω μου και ο μακακας είναι μαιμουνι κανονικός διάολος.
Είναι σε 2 διαφορετικά δάση των βρόχων όπως τα λένε στην Μαλαισία.

33.PNG
 

Συνημμένα

  • P1103544.JPG
    P1103544.JPG
    435.6 KB · Προβολές: 119
  • P1103454.JPG
    P1103454.JPG
    359.9 KB · Προβολές: 112
  • P1103494.JPG
    P1103494.JPG
    332.2 KB · Προβολές: 135

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Ρε φίλε δε ξέρω στηνΤαυλανδη τι παίζει, αλλα στο Nairobi σου λέω ψειριζουν όλο το κοσμο .
Και εχω δει να τσακώνονται για κλοπιμαία
Και τοτε ειλικρινά δεν ήξερα οτι κανουν τέτοια .
Τωρα αν κανένας φίλος παει Αφρική το πρωτο που του λέω ειναι να προσέχει τις μαϊμούδες γιατι κλέβουν
Τέτοια λαμόγια ζώα δεν υπαρχουν !

Κλέβουν γυαλιά ηλίου φωτογραφικές και τα ανταλλάσσουν με φαΐ ειδικά στο Μπαλί.
 

Nik.Mos

Well-Known Member
60 θανατοι απο την αρχη της πανδημιας;Ειναι εξωφρενικα μικρο το νουμερο,αν λαβουμε υποψη και τους συνωστισμους στις κοινωνικες συναθροισεις τους..

"Ο συνολικός αριθμός των κρουσμάτων ανέρχεται σε 69675 (ημερήσια μεταβολή +4.6%), εκ των οποίων 54.1% άνδρες. Τα 4601 (6.6%) θεωρούνται σχετιζόμενα με ταξίδι από το εξωτερικό και 18334 (26.3%) είναι σχετιζόμενα με ήδη γνωστό κρούσμα.
Οι νέοι θάνατοι ασθενών με COVID-19 είναι 38, ενώ από την έναρξη της επιδημίας έχουν καταγραφεί συνολικά 997 θάνατοι. Οι 399 (40.0%) ήταν γυναίκες και οι υπόλοιποι άνδρες. Η διάμεση ηλικία των θανόντων συμπολιτών μας ήταν τα 80 έτη και το 96.9% είχε κάποιο υποκείμενο νόσημα ή/και ηλικία 70 ετών και άνω."

ΠΗΓΗ: Εθνικό Οργανισμό Δημόσιας Υγείας (ΕΟΔΥ)

Καθολου καλα τα πραγματα εδω παιδια,ολο και χειροτερα
 
Τελευταία επεξεργασία:

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
60 θανατοι απο την αρχη της πανδημιας;

Ναι. 14 Μαρτίου πέταξα εγώ στις 15 έκλεισαν όλα στην Ελλάδα και στις 18 στην Ταϊλάνδη. Ο τελευταίος τουρίστας που πάτησα πόδι στην Ασία και μετά ήρθε η καταστροφή χαχα....Πρόλαβα στο τσακ να πετάξω...η αλήθεια είναι ότι περίμενα την Ταϊλάνδη να είναι πιο χύμα και να μην κλείσουν μαγαζιά,κλαμπ κτλ άλλα δεν έγινε αυτό που νόμιζα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Αυτό λέω Nik επειδη ειναι μια χωρα που με ενδιαφερει και παρακολουθω τα γεγονοτα λεω τι γινεται εκει.
Και προσφατα ειχαν διαδηλωσεις κατα του πρωθυπουργου για να ριξουν το στρατιωτικο καθεστως και εκαναν διασηλωσεις στους δρομους με χιλιαδες κοσμο δεν εχει πολυ καιρο..μπορω να ποσταρω φωτος να δεις.
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Απιστευτο.Θα ορκιζομουν οτι εχει να κανει με την υπαρξη απολυταρχικου καθεστωτος αλλα βλεποντας τις φωτογραφιες με τα γεματα club που εβαλες δεν ξερω τι αλλο να υποθεσω πραγματικα..
Κατι κανουν καλα παντως
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Για αρκετές μέρες είχαν διαδηλώσεις και έπαιζαν μπουγελώματα με τους αστυνομικούς.

121260113_10158523003527713_8200099391323546955_n.jpg
121802583_10158528489722713_8200202237392671198_o.jpg
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Απιστευτο.Θα ορκιζομουν οτι εχει να κανει με την υπαρξη απολυταρχικου καθεστωτος αλλα βλεποντας τις φωτογραφιες με τα γεματα club που εβαλες δεν ξερω τι αλλο να υποθεσω πραγματικα..
Κατι κανουν καλα παντως

Η βοηθάει το καλοκαίρι συνεχώς η έχουν άλλο οργανισμό πιο δυνατό από τους Ευρωπαίους η δεν γίνονται τεστ και τα κρούσματα τα αφήνουν και περνάν στα τυφλά άλλα χωρίς να επιβαρυνει κάτι στην χωρά και στα νοσοκομεία η οι δικοί μας δημοσιογραφοι εδώ τα παραλενε.
Αλλα τα Club να ειναι πιτα σε καθημερινη βαση ειναι κατι που λεω τι γινεται τωρα???
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Επίσης για να μην παρεξηγηθώ.
Όλοι μας πιστεύουμε ότι υπάρχει ο ιός όπως και εγώ άλλα σε τι βαθμό?

Ο ανιψιός μου είναι στα 14 έτη ο γιος τις αδερφής μου ο οποίος είναι έξυπνο παιδί μέχρι και υπολογιστή φτιάχνει από την αρχή.
Λοιπόν το ΣΚ που μας πέρασε είχε δέκατα 37,5 και τις τελευταίες 3 μέρες δεν είχε γεύση και όσφρηση όποτε το αντιλήφθηκαν η αδερφή μου διότι όταν ήμουν στην Bangkok πριν 8 μήνες ένας φίλος μου Γάλλος μόνιμος εκεί είχε τα ίδια συμπτώματα και το είχα αναφέρει στην αδερφή μου.

Τελικά πήγαν το παιδί για test και χθες βρέθηκε θετικός στον ιο...μένουν περίχωρα θεσσαλονικης.
Το παιδί ειχε επαφή και με τα πεθερικά τις αδερφής μου διότι μένουν κάτω ισόγειο (μεζονετα) τα πεθερικά.
Τα πεθερικά έχουν θέματα υγείας άλλα όχι σε φάση ότι δεν μπορούν να κάνουν δουλείες η να περπατήσουν.
Προς στιγμήν είναι όλοι καλά στην υγειά τους όπως και η αδερφή μου που είχε ένα βήχα και τις πέρασε.

Η αδερφή μου έχει σύνολο 3 παιδιά και με τον άνδρα τις.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nik.Mos

Well-Known Member
Ποσο προσφατες διαδηλωσεις ;
Δεν ξερω τι να υποθεσω πραγματικα,αγνοουσα την επιδημιολογικη κατασταση της Ταιλανδης και ο αριθμος θανατων και κρουσματων σε αντιπαραβολη με τις εικονες αυτες του συνωστισμου δημιουργουν μια συγχυση.
Διαβαζω ενα αρθρο των new york times και αναφερονται ακριβως σε αυτην την παγκοσμια πρωτοτυπια που παρατηρειται στην Ταιλανδη.Ισχυριζονται οτι μπορει να ειναι θεμα γενετικης και ανθεκτικου ανοσοποιητικου συστηματος αλλα και λογω κουλτουρας,στην οποια απουσιαζουν οι δυτικοι τροποι χαιρετισμων οπως επισης και η σωματικη επαφη. Βεβαια αυτο βλεποντας τις φωτογραφιες δεν ξερω κατα ποσο εχει βαση..Τι να πω!!!

Ολα καλα να πανε με το παιδι Γιαννο!!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Ο Παγκόσμιος Οργανισμός Υγείας (ΠΟΥ) επέλεξε την Ταϊλάνδη μεταξύ τεσσάρων χωρών που έχουν επιδείξει αποτελεσματική διαχείριση της επιδημίας Covid-19 για να μοιραστούν τις εμπειρίες και τις πολιτικές τους με άλλες χώρες μέσω τηλεδιάσκεψης, δήλωσε την Παρασκευή ο υπουργός Δημόσιας Υγείας Anutin Charnvirakul.

 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Ποσο προσφατες διαδηλωσεις ;
Δεν ξερω τι να υποθεσω πραγματικα,αγνοουσα την επιδημιολογικη κατασταση της Ταιλανδης και ο αριθμος θανατων και κρουσματων σε αντιπαραβολη με τις εικονες αυτες του συνωστισμου δημιουργουν μια συγχυση.
Διαβαζω ενα αρθρο των new york times και αναφερονται ακριβως σε αυτην την παγκοσμια πρωτοτυπια που παρατηρειται στην Ταιλανδη.Ισχυριζονται οτι μπορει να ειναι θεμα γενετικης και ανθεκτικου ανοσοποιητικου συστηματος αλλα κυριως λογω κουλτουρας,στην οποια απουσιαζουν οι δυτικοι τροποι χαιρετισμων οπως επισης και σωματικη επαφη. Βεβαια αυτο βλεποντας τις φωτογραφιες δεν ξερω κατα ποσο εχει βαση..Τι να πω!!!

Ολα καλα να πανε με το παιδι Γιαννο!!!

Έχουν κάνα 2 βδομάδες οι διαδηλώσεις περίπου.
Εκεί τρώνε πολλές σούπες με καυτερά επίσης δεν ξέρω τι ρόλο παίζει αυτό η αν λέω μαλακία.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Πριν ένα μήνα φώτο.
Με τίτλο: Διαδηλωτές της Ταϊλάνδης αψηφούν τη νέα κατάσταση έκτακτης ανάγκης.
Για να μην αναφέρω τι γίνεται στο μετρό τους σε μια τέτοια πολυπληθείς πόλη.

THAI-PROTESTS-CRACKDOWN.jpg
 
Μπλουζα