Vlafo. FUE, 4158g, 09-10/01/2021

crossfire

Well-Known Member
Για πες μου για το low dose.
Συμφωνώ αλλά κάτι βλέπεις και το λες.

@vlafo , δεν βλέπω κάτι το αρνητικό αλλά μιλάω μονο βαση εμπειρίας και ξέροντας το ιστορικό σου με τη φίνα αλλά και πως λειτουργει η φινα.
Μην αφήνεις τον ενθουσιασμό σου τωρα να προσπεράσει ή να παραλείψει ενα μεγαλο advantage.......τη φιναστεριδη.
Χωρις φίνα δεν θα είσαι ικανοποιημένος με οσες μεταμοσχευσεις ακόμα και να κανεις.
Κάτι θα σου λείπει και αυτό θα είναι το συν 20 με 30% της φινας.
Αυτό είναι προσωπική συμβουλή για σένα γιατί εχεις ψηλά τον πηχη........σε άλλον με πιο χαμηλες προσδοκιες , θα του έλεγα κοψτην.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Aldo

Well-Known Member
Vlafo, βλέπω τον τυρκαλα με καμία μυνησαρα περιποιημένη, από την σύζυγο ... ήταν που ήταν τώρα δεν μαζεύετε, θα λέει χαχαχαχααχ !
Να είσαι καλά να το χαρείς ρε φίλε, τώρα τι να πω, θα σου πω μόνο ότι χαμογέλασα όταν είδα τις φωτό σου , τα κατάφερες και το έκανες μαγκιόρικα... τα καλύτερα έρχονται !

Ένα Μπραβο στον Κυριο Τυρκαλα, γιατί οι δουλειές του μαμαανε , είδα κ του παιδιού που τα έχει στα 4mm ...εξωπραγματικό.
 

dimitraza

Member
Φοβερό αποτέλεσμα!!!!!!! Πρέπει να γύρισες πίσω καμμιά 15-20 χρόνια.... Να είσαι γερός να το χαίρεσαι!
 

Ronaldo

Well-Known Member
Ευχαριστώ ρε Ronaldo νασαι καλά.
Περιμένω αυτό το μήνα πύκνωση και άλλη να τοιχοποιηθεί.
Μέχρι τον 6 το 80% θα το έχω πάρει.
Αλλά μέχρι το 12 όλο και κάτι θα βελτιώσει.
Έχεις τουλάχιστον ένα μήνα για φύτρωση ακόμα. Και μετά κάλυψη για να γίνεις μπετό φίλε !
 

vlafo

Well-Known Member
Vlafo, βλέπω τον τυρκαλα με καμία μυνησαρα περιποιημένη, από την σύζυγο ... ήταν που ήταν τώρα δεν μαζεύετε, θα λέει χαχαχαχααχ !
Να είσαι καλά να το χαρείς ρε φίλε, τώρα τι να πω, θα σου πω μόνο ότι χαμογέλασα όταν είδα τις φωτό σου , τα κατάφερες και το έκανες μαγκιόρικα... τα καλύτερα έρχονται !

Ένα Μπραβο στον Κυριο Τυρκαλα, γιατί οι δουλειές του μαμαανε , είδα κ του παιδιού που τα έχει στα 4mm ...εξωπραγματικό.
Ευχαριστώ φίλε νασαι καλά να τα χαιρόμαστε.
Απλά να μην πηγαίνει τσάμπα ο κόπος που ρίχνουμε με όλο αυτό.
Η σύζυγος καιροφυλακτεί ήδη μου ετοιμάζει ραντεβού με άλλο γιατρό. :) :)
 
Τελευταία επεξεργασία:

vlafo

Well-Known Member
@vlafo , δεν βλέπω κάτι το αρνητικό αλλά μιλάω μονο βαση εμπειρίας και ξέροντας το ιστορικό σου με τη φίνα αλλά και πως λειτουργει η φινα.
Μην αφήνεις τον ενθουσιασμό σου τωρα να προσπεράσει ή να παραλείψει ενα μεγαλο advantage.......τη φιναστεριδη.
Χωρις φίνα δεν θα είσαι ικανοποιημένος με οσες μεταμοσχευσεις ακόμα και να κανεις.
Κάτι θα σου λείπει και αυτό θα είναι το συν 20 με 30% της φινας.
Αυτό είναι προσωπική συμβουλή για σένα γιατί εχεις ψηλά τον πηχη........σε άλλον με πιο χαμηλες προσδοκιες , θα του έλεγα κοψτην.
Όχι δε λέω ότι υποννούσες κάτι αρνητικό η οτιδήποτε ήθελες να πεις,αλλά θεωρώ ότι ήθελες κάτι να μου πεις και τελικα αυτό ήταν.
Δεν σου ειπα τυχαία αυτό για το touch up που είναι άμεσα συσχετιζόμενο με τη φίνα.
Θα το αναλύσουμε εκτενώς αργότερα.
Εν ευθέτω χρόνο.
 

makis25

Well-Known Member
τα πηγαινεις πολυ ωραια μπραβο . Συνεχιζω να χω μια συστολη για το γιατρο . Θελω να δω μεν κ αλλα αποτελεσματα αλλα εξαγωγη με εργαλειο 1mm ειναι προβλημα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
τα πηγαινεις πολυ ωραια μπραβο . Συνεχιζω να χω μια συστολη για το γιατρο . Θελω να δω μεν κ αλλα αποτελεσματα αλλα εξαγωγη με εργαλειο 1mm ειναι προβλημα.
Σε ευχαριστώ Μάκη εύχομαι και εσύ ότι καλύτερο.
Δεν θα διαφωνήσω για το εργαλείο,άλλωστε το έχουμε ξαναπεί,αλλά για μένα δεν αποτελούσε ανασταλτικό παράγοντα όταν ήξερα σε τι χέρια ήμουνα.
 

makis25

Well-Known Member
5 μηνες παντως ειναι πολυ νωρις . Διαφωνω πως εχεις μονο ενα καλο μηνα φυτρωσης μπροστα σου . Εχεις παραπανω .
 

aris rokos

Active Member
5ος μήνας πλέον.
Άλλος ένας έμεινε.
Ανεβάζω φρέσκιες και όσο πιο πολλές μπόρεσα.
Οι πρώτες 4 φώτο είναι πριν 2 βδομάδες μακρύ και οι επόμενες μετα το κούρεμα.
Και μια βραδυνή έβαλα .

Μόλις κουρεύτηκα πάλι,γιατί ήθελα να τα φέρω όλα στο ίδιο ύψος και όντως δείχνουν πολύ καλύτερα.
Σε σχέση με τον προηγούμενο μήνα,νομίζω ο ρυθμός δεν είναι ο ίδιος ή τουλάχιστον έτσι αισθάνομαι.
Τις τελευταίες 2 βδομάδες όμως έχει επιταχύνει πάλι,ο κρόταφος έκλεισε που υστερούσε και τώρα πυκνώνει όπως και πίσω από χερλάιν.
Ακόμα θέλει στην κορυφογραμή λίγο της χερλάιν(το πρώτο μισό εκατοστό)και νομίζω είμαι οκ.
Το crown νομοζω τελείωσα και από αυτό.
Δέρμα δε φαίνεται και εννοείται από κοντά είναι πολύ καλύτερα αλλά στον τελευταίο μήνα που μπαίνω πιστεύω θα κλείσουν και οι μικρές λεπτομέρειες.
:cool: :oops::oops::cool::)Top
 

makis25

Well-Known Member
Βαζω και fagron για αυτό το λέω.
Λες;
Ναι. Νταξει ειπαμε μινοξ με μεταμοσχευση βοηθα αλλα εκτιμω πως δε θα εισαι στο 80% στο 6μηνο . Ισως στους 7+ μηνες . Αυτο που βλεπεις σημερα ισως ειναι πανω κατω 60% εκτιμω . Ισως λιγοτερο; θα δουμε
 

vagosx

Well-Known Member
Ναι. Νταξει ειπαμε μινοξ με μεταμοσχευση βοηθα αλλα εκτιμω πως δε θα εισαι στο 80% στο 6μηνο . Ισως στους 7+ μηνες . Αυτο που βλεπεις σημερα ισως ειναι πανω κατω 60% εκτιμω . Ισως λιγοτερο; θα δουμε

Από τα περιστατικά που βλεπω τα τελευταία χρονια από όλες τις μεγάλες κλινικες (Konior, Couto, HLC, Pekiner, Freitas, Lorenzo,κλπ.) εχω την εντύπωση ότι πλέον η φυτρωση στο εξάμηνο πιάνει κοντα στο 90%,
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Σωστά όπως επίσης και η κάλυψη σε όσους έχουν λεπτές τρίχες, οι οποίες φτάνουν στο τελικό τους πάχος γρηγορότερα από τις χοντρές.
 
Μπλουζα