Vlafo. FUE, 4158g, 09-10/01/2021

aeratos28

Just aeratos
Για αυτό και περιμένω τις τελικές μετρήσεις να δούμε τι ακριβώς έγινε προσωπική εκτίμηση είναι πως τα grafts αυτά πρέπει να είναι περί τα 3000κ max 3200..από τις φωτό που έχω δει.ομως δεν είναι ξεκάθαρο ακόμα λόγω μετρήσεων γιατί σίγουρα κάτι λάθος έχει στις μετρήσεις που κάνατε .για αυτό και περιμένω να γίνει η μέτρηση πάλι και να τοποθετηθω..τώρα για τα άλλα που είπες cvial ,εγώ λέω πως αυτό που γίνεται εδώ ,θα πρέπει να γίνεται σε κάθε νήμα.οχι για τις από κοντά μετρήσεις..αλλά για μετρήσεις γενικώς.και να μην ακούγεται το παραμικρό και από τα μέλη αλλά και από εκπροσώπους κλινικές κτλ..ούτε με νοιάζει να κάνω γενικές συγκρίσεις μεταξύ των δύο .εδώ βλέπουμε το ναι στον vlafo στα θέλω του και εκεί το όχι..άρα ανύπαρκτη η συγκριση
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
ενα μεσημεριανο υπνο εκανα κ εγινε της τρελης.
Αρχικα ο vlafo δεν απαντησε σε αυτο π τελευταια ρωτησα αλλα προτιμαει να κανει likes σε αλλο σχολια (2-3) μελων - "φιλων" του π επαινουν τον Τιρκαλα, για λογους ακυρους αλλα οκ δεκτοι ο καθενας οτι θελει λεει και κανει...

το θεμα κ η υπεραναλυση π γινεται με τον vlafo δεν γινεται γιατι καποιος δεν τον γουστάρει ή εχει προσωπικο θεμα. Η υπεραναλυση κ αξιολόγηση γινεται για την κλινικη. επισης καμια εμπαθεια με καμια κλινικη. Εδω ημαστε για να διαχωρισουμε το ψεμα σπο τη γνωση.

ο ενας λεει η αποψη μου ειναι τοσα γκραφτς, ο αλλος γραφει εμενα η δικη μ αποψη ειναι τοσα γκραφτσς ο παρακει γραφει κ εμενα η αποψη μ ειναι τοσα γκραφτς. φιλοι μ δεν υπαρχει αποψη σε τέτοια θέματα. εδω υπαρχει γνωση!!! εδω ειναι μαθηματικα!! ο άνθρωπος εφυγε απο την κλινική κ πήρε ενα χαρτι με αριθμους (αν πηρε τελικα γιατι στην αρχη ελεγε τοσα μπηκαν πισω μετα τα αυξησε μετά τα υπολογιζε για να βγαλει μαζι με τα μπροστινα ενα νουμερο π να ειναι κοντα στο νουμερο των 4.158 γενικα μια θολουρα). αυτο το χαρτι λοιπον εξεταζουμε.

Ας μην αρχίσουμε τα οπαδικά. Ας περιοριστούμε στα γεγονότα και μόνο.
 

vlafo

Well-Known Member
Για το Χρίστο πάει αυτό επειδή απάντησε με υφάκι.

Δηλαδή εσύ τι κάνειςτώρα μας πουλάς κουλτούρα ή μαγκιά;
Aντι να με ευχαριστείς που τα ανεβάζω όλα με καθαρότητα ενώ θα μπορούσα να μην κάνω τίποτα και να πάω μόνος στον Cvial για πάρτη μου,μας τη λές και από πάνω.
Θα μας υποδείξεις και που θα κάνουμε like και που όχι επειδή ο καθενας μπορεί να λέει την παπάρα του.

Που άλλαξα τα νούμερα ρε?Δεν ανέβασα τα επίσημα στατιστικά .Πήγαινε ξεστραβώσου να τα δεις και μην λές ότι σου κατέβει για να δημιουργείς εντυπώσεις.
Κάνε μας τη χάρη γιατί βλέπω τη χολή που έχετε και βγάζετε μερικοί.

Αν ανακαλύψω κάποια πράγματα και κάποιεςπαραμέτρους που δεν μου αρέσουν,θα το λύσω με το γιατρό και μόνο και όχι με εσένα ούτε με κανέναν άλλον και αν δεν ανέβαζα τέτοια παρουσίαση μυρωδιά δεν θα παίρνατε οι περισσότεροι για τέτοιου υψηλού επιπέδου αναλύσεις που κάνουμε με τον Cvial.

ΑΝΤΕ ΓΙΑΤΊ ΔΕΝ ΘΈΛΩ ΚΑΙ ΠΟΛΥ.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Για το Χρίστο πάει αυτό επειδή απάντησε με υφάκι.

Δηλαδή εσύ τι κάνειςτώρα μας πουλάς κουλτούρα ή μαγκιά;
Aντι να με ευχαριστείς που τα ανεβάζω όλα με καθαρότητα ενώ θα μπορούσα να μην κάνω τίποτα και να πάω μόνος στον Cvial για πάρτη μου,μας τη λές και από πάνω.
Θα μας υποδείξεις και που θα κάνουμε like και που όχι επειδή ο καθενας μπορεί να λέει την παπάρα του.

Που άλλαξα τα νούμερα ρε?Δεν ανέβασα τα επίσημα στατιστικά .Πήγαινε ξεστραβώσου να τα δεις και μην λές ότι σου κατέβει για να δημιουργείς εντυπώσεις.
Κάνε μας τη χάρη γιατί βλέπω τη χολή που έχετε και βγάζετε μερικοί.

Αν ανακαλύψω κάποια πράγματα και κάποιεςπαραμέτρους που δεν μου αρέσουν,θα το λύσω με το γιατρό και μόνο και όχι με εσένα ούτε με κανέναν άλλον και αν δεν ανέβαζα τέτοια παρουσίαση μυρωδιά δεν θα παίρνατε οι περισσότεροι για τέτοιου υψηλού επιπέδου αναλύσεις που κάνουμε με τον Cvial.

ΑΝΤΕ ΓΙΑΤΊ ΔΕΝ ΘΈΛΩ ΚΑΙ ΠΟΛΥ.
μην μου συγχίζεσαι και εξφεντονιστει κανενα μοσχευμα!
 

Xristos87

Well-Known Member
Που άλλαξα τα νούμερα ρε?Δεν ανέβασα τα επίσημα στατιστικά .Πήγαινε ξεστραβώσου να τα δεις και μην λές ότι σου κατέβει για να δημιουργείς εντυπώσεις.
Κάνε μας τη χάρη γιατί βλέπω τη χολή που έχετε και βγάζετε μερικοί.
στη μια λες 600 στην αλλη λες 900 στην παραλλη λες δεν βγαινουν τα νούμερα...να η θολουρα π λεω.

cvial κανενα οπαδικο ομορφα κ ωραια μιλαω. Ρωτησα κατι δεν πηρα απαντηση οκ το δέχομαι. μαλλον καταλαβαινω!! ;-)

τέλος πρεπει να καταλαβει ο καθενας π κανει αναρτηση της μ.μ. του οτι εκτίθεται σε δημ περιβαλλον κ θα υπαρξει κριτικη . ΟΧΙ για αυτον αλλα για την κλινικη κ το αποτελεσμα.

τελος vlafo μπορω να στο παιξω κ μαγκας κ να σου πουλησω μαγκια (οπως λες) αλλα γιατι να το κανω;;. τι μενος μπορω να εχω μαζι σου κ απο που;; σε παρακαλώ λοιπον δεξου ολα αυτα π λεω ειναι καλοπροαιρετα κ προς θεου δεν ειναι επι προσωπικου...
 

Συνημμένα

  • Screenshot_20210119-175650_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20210119-175650_Samsung Internet.jpg
    590.7 KB · Προβολές: 138
  • Screenshot_20210119-175743_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20210119-175743_Samsung Internet.jpg
    434.8 KB · Προβολές: 132
  • Screenshot_20210119-180004_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20210119-180004_Samsung Internet.jpg
    494.1 KB · Προβολές: 119

vlafo

Well-Known Member
Αναφέρω ξεκάθαρα ότι "είχαμε υπολογίσει"θεώρηση κάναμε δεν τα μετρήσαμε,τα 600 άντε 700 προέκυψαν μετά τις ακριβείς μετρήσεις που κάναμε με τον Cvial.
Αν δεν μετρήσεις με ακρίβεια κάτω από τύπους και εμβαδά όλα τα υπόλοιπα είναι λόγια του αέρα και κουτσομπολιό.
Με το γιατρό προφανώς δεν τα μετρήσαμε ακριβώς,στην αρχή το ξεκινήσαμε αλλά το χάσαμε κάπου στο μέτρημα και στο τέλος το είδα και είπα τη δική μου εκτίμηση που ήταν 700 ενώ ο γιατρός 800 με 900.
Εκεί δεν έδινε και πολύ σημασία εγώ πιο πολύ δίνω.
Πουθενά σε κανένα γιατρό στον κόσμο δεν ελέγχει και μετράει ο ασθενής,απλά είχαμε αναπτύξει μια εκτενή συζήτηση,του άρεσε,με ενδιέφερε και μου έδωσε το ΟΚ αυτό είναι όλο.
Η κριτική θα έχει βάση και γνώση δεν μπορεί να λέει ο καθένας ότι θέλει.
Αυτό το έλεγε και ένας γιατρός και όταν βρέθηκε με κάποιον που δεν ήταν γιατρός,απλά έκανε το παγώνι.
Λοιπόν αυτή είναι η μμ και δεν έχει κάτι άλλο τα έχω ανεβάσει όλα.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
στη μια λες 600 στην αλλη λες 900 στην παραλλη λες δεν βγαινουν τα νούμερα...να η θολουρα π λεω.

cvial κανενα οπαδικο ομορφα κ ωραια μιλαω. Ρωτησα κατι δεν πηρα απαντηση οκ το δέχομαι. μαλλον καταλαβαινω!! ;-)

τέλος πρεπει να καταλαβει ο καθενας π κανει αναρτηση της μ.μ. του οτι εκτίθεται σε δημ περιβαλλον κ θα υπαρξει κριτικη . ΟΧΙ για αυτον αλλα για την κλινικη κ το αποτελεσμα.

τελος vlafo μπορω να στο παιξω κ μαγκας κ να σου πουλησω μαγκια (οπως λες) αλλα γιατι να το κανω;;. τι μενος μπορω να εχω μαζι σου κ απο που;; σε παρακαλώ λοιπον δεξου ολα αυτα π λεω ειναι καλοπροαιρετα κ προς θεου δεν ειναι επι προσωπικου...
φιλε τα ποσταρες και μονος σου.....στα δυο πρωτα ηταν σαφης και εγραψε 600 μοσχευματα στο κραουν μεταξυ αλλων αναλυτικα την πρωτη μερα και στο συνολο...μετα σε απαντηση του μανλι το 6 το εκανε 9 πιθανο απο λαθος.....ε κ?δεν κτλ οτι εκανε λαθος?εξαλλου εκανε μετρησεις και ο διαχειριστης και σου ειπε με τιποτα πανω απο 700... δεν εχεις κτλ απο την παρουσιαση τι εκαναν την πρωτη μερα και τι την δευτερη? κρατας ενα λαθος μεσα στο βομβαρδισμων μηνυματων? ολοι οι αλλοι καταλαβαν παντως μονο εσυ δεν το καταλαβες και το μεταφερεις αφηνωντας υπονοουμενα?γιατι αυτο κανεις.....το οτι σφυραει αδιαφορα για να αποφυγει το σουσουρο μην το παιρνεις ως υπεκφυγη.....εχεις δει πολλες παρουσιασεις τοσο διαφανεις σαν αυτη ανεξαρτητες και υπεραναλυτικες που παρακολουθειτε πολυ στενα και αυστηρα απο τον διαχειριστη ?εγω παντως αυτα τα 4 χρονια που ειμαι στο φορουμ ποτε.
 

Xristos87

Well-Known Member
το οτι σφυραει αδιαφορα για να αποφυγει το σουσουρο μην το παιρνεις ως υπεκφυγη....
δεν θα επρεπε να παει να το διορθωσει;; εσυ αν εβλεπες ενα λαθος δεν θα το διορθωνες;;;

εδω λεει για 3200. τι ειναι αυτο; μηοως λεει 3200 επειδη ειπε κ 900 κροουν να βγουν 4100 δλδ κοντα στο αρχικο νουμερο;; φιλικα ρωταω.

τελος το 9 με το 6 εχει αποσταση... δεν ειναι σαν τα γραμματα που μπορει να πατησεις το διπλανο ή το πανω ή το κατω δλδ αντι να γραψεις μπορεις να γραψεις μλορεις...λεω εγω....
 

Συνημμένα

  • Screenshot_20210119-175952_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20210119-175952_Samsung Internet.jpg
    422.3 KB · Προβολές: 112

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Μην στέκεσαι σε αυτά. Είναι προφανές ότι ένας ασθενής δεν μπορεί να έχει αίσθηση ακριβώς του τι συμβαίνει κατά την μμ ειδικά όταν οι περιοχές δεν είναι παρθένες. Αύριο που θα ολοκληρωθούν οι μετρήσεις θα ξέρουμε με μεγάλη ακρίβεια τι τοποθετήθηκε και που και θα βγουν οι αποκλίσεις.
 

vlafo

Well-Known Member
δεν θα επρεπε να παει να το διορθωσει;; εσυ αν εβλεπες ενα λαθος δεν θα το διορθωνες;;;
Δηλαδή για να καταλάβω αν αυτή είναι κριτική.

Σε 19 σελίδες νήμα μέχρι τώρα έχω απαντήσει τα πάντα,σε όλους (έχω ξεχάσει τον leas αλλά θα του απαντήσω)και αναλυτικότατα όχι μονολεκτικά, θα μπορούσα να το κάνω και σε μεγαλύτερο βαθμό αλλά και δεν έχω το χρόνο ούτε και τη διάθεση,χαλάω το χρόνο μου και το βρήκα ευκαιρία τώρα που είμαι διαθέσιμος και κάθομαι σπίτι μου να σας δώσω όσες περισσότερες πληροφορίες μπορώ και έχω και δουλειά παράλληλα σπίτι,και εσύ ψάχνεις να βρεις το δήθεν λάθος για να το αναφέρεις και να κάνεις και δήθεν ερωτοαπάντηση και εξυπνάδα αν θα το διόρθωνε και γιατί δεν το είδα.
Κάτσε λοιπόν και βάλε κάτω από το μικροσκόπιο ότι λέω μηπως και μου βρεις κανένα λάθος και με διορθώσεις εσύ.
Έλεος.
Αν θέλεις να απομονώσεις κάτι,πάντα θα βρίσκεις κάτι να πεις αν θέλεις να πεις κατι ουσιαστικό πες το αλλιώς ας το.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Giorgos-3

Well-Known Member
δεν θα επρεπε να παει να το διορθωσει;; εσυ αν εβλεπες ενα λαθος δεν θα το διορθωνες;;;

εδω λεει για 3200. τι ειναι αυτο; μηοως λεει 3200 επειδη ειπε κ 900 κροουν να βγουν 4100 δλδ κοντα στο αρχικο νουμερο;; φιλικα ρωταω.

τελος το 9 με το 6 εχει αποσταση... δεν ειναι σαν τα γραμματα που μπορει να πατησεις το διπλανο ή το πανω ή το κατω δλδ αντι να γραψεις μπορεις να γραψεις μλορεις...λεω εγω....
δλδ οτι ο cvial το μετρησε και σου ειπε δεν ειναι πανω απο 700 δεν σε καλυπτει?....ολοι το διαβασαν κι το προσπερασαν...εσυ γιατι κολλησες εκει?
 

manly_Man

Well-Known Member
δεν θα επρεπε να παει να το διορθωσει;; εσυ αν εβλεπες ενα λαθος δεν θα το διορθωνες;;;

εδω λεει για 3200. τι ειναι αυτο; μηοως λεει 3200 επειδη ειπε κ 900 κροουν να βγουν 4100 δλδ κοντα στο αρχικο νουμερο;; φιλικα ρωταω.

τελος το 9 με το 6 εχει αποσταση... δεν ειναι σαν τα γραμματα που μπορει να πατησεις το διπλανο ή το πανω ή το κατω δλδ αντι να γραψεις μπορεις να γραψεις μλορεις...λεω εγω....
χαχα... πραγματικα εσυ τωρα καθεσαι κ ψαχνεις λεξη λεξη να βρεις μια αφορμη να πεις αυτα που θες; 3200 υπολογιζε να βαλει αρχικα λεει....δεν εγραψε οτι εβαλε τοσα τελικα....
 

andy.k

Active member
Είναι και η τιμή αλλά πέραν αυτής εδώ βλέπουμε cvial μια δουλειά αντίστοιχη κορυφαίων ονομάτων εξωτερικού .βλέπουμε πυκνότητες 50+ ,σχεδιασμό απόλυτο φυσικό και πολλά άλλα..εδώ η τιμή σε αυτές τις δουλειές πάει δευτερότριτη..από Έλληνα γιατρό μέχρι στιγμής στο φόρουμ τέτοια δουλειά εγώ προσωπικά δεν έχω ξαναδεί.

Θα συμφωνήσω ότι ο γιατρός έχει πολύ θετικό ρεύμα και δείχνει ικανός αξιόπιστος και τίμιος. Αλλά οκ, ακόμα εγώ δεν έχω δει κάτι που να τρίβω τα μάτια μου. Πέραν του Γιώργου, που ήταν εξαιρετικά δύσκολη περίπτωση και ο γιατρός έδειξε ότι μπορεί να έχει πλανο και τον έσωσε με οποίες ατελειες μπορεί να έχει ένα τόσο δύσκολο εγχείρημα, δεν έχω δει κάτι φοβερό που να ξεπερνάει την Τουρκία πχ τον Yaman από όσα βίντεο έχω δει. Ναι τα κάνει όλα μόνος του(αυτό καμιά φορά μπορεί να κουράζει κιόλας με ότι συνέπεια μπορεί να εχει αυτο)...Ναι είναι μακράν ανώτερος από τα σουπερμάρκετ που έχουμε εδώ...Ναι παίζει τολμηρά...δεν έχουμε δει όμως ακόμα πολλά ολοκληρωμένα αποτελέσματα. Είναι πολλά εν εξελιξει... αλλά ακόμα δεν έχουν ολοκληρωθει. Ένας φίλος (δυστυχώς δε θυμάμαι όνομα) έχει βάλει περίπου 4κ και είναι σχεδόν ολοκληρωμένο το αποτέλεσμα αλλά παρόλο που όλοι συμφωνούμε οτι συμμορφώθηκε το κεφάλι για τα καλα, δεν έχει βάλει ακόμα πανοραμική. Βασικά το δικηγόρο του διαβόλου κάνω τώρα χωρίς να θέλω, γτ τον θεωρώ πολύ αξιοπιστη εγχώρια λύση αυτή τη στιγμη και στην τιμη που προσφέρει. Αλλά νομίζω ότι αρκετά μέλη, και μάλιστα...απαιτητικά μέλη... έχουν δώσει thumbs up με τα 1000...οπότε όταν παιρνει thumbs up, από aerato πχ, η από vlafo που τον επέλεξε, ε τότε τι? Δε χρειάζεται ξεψαχνισμα? Νομίζω ότι χρειάζεται, όχι για να τον σαμποτάρουμε, αλλά για να μην υπάρχει ουδεμία αμφιβολια ότι η αποψη μελών με βαρύτητα, είναι ορθή...καλως η κακώς τα παλιότερα και πιο ενεργά μέλη επηρεάζουν αρκετούς.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Andy.k το ευτύχημα εδώ είναι ότι έχουμε ένα πολύ συνεργάσιμο μέλος που τον ενδιαφέρει να χυθεί φως στην μμ του και να έχουμε μια ολοκληρωμένη παρουσίαση. Αυτό είναι το σημαντικότερο. Όλα τα άλλα θα τα βρούμε. Και χρόνο έχουμε και πέντε πράγματα ξέρουμε και ο εξοπλισμός υπάρχει.
 

aeratos28

Just aeratos
Φίλε Άντυ πολυ σωστά αυτά που λες.thumbs up από εμένα ακόμα δεν έχει πάρει.ομως δεν μπορώ να μην του αναγνωρίσω ότι ο γιατρός έχει κάνει την διαφορά με τις δουλειές αυτές που έχουμε δει ως τώρα.ουτε είπα ότι είναι ο καλύτερος γιατρός στην Ελλάδα,απλά αυτά που δείχνει δεν τα έχουμε δει από κάποιον άλλον εδώ..αυτό του το δίνω..συμφωνώ λοιπόν με αυτά που λες και θα ήθελα να συμφωνούσαν και άλλοι όταν τα ίδια ανέφερα και εγώ όταν μια άλλη κλινική αυτοπαρουσιαζεται σαν η καλύτερη και ίδιου μήκους με τις τοπ παγκοσμίως και βλέπαμε πόσα μέλη το έκαναν καραμέλα αυτό..αλλά εδώ φίλε εγώ προσωπικά αυτά ακριβώς που σου είπα του αναγνωρίζω.τπτ παραπάνω..επίσης για το περιστατικό που λες δεν νομίζω πως δεν θα βάλει η δεν έχει βάλει επίτηδες πανοραμική.ας δούμε στη συνέχεια και τότε ας καταλογίσουμε το οτιδήποτε.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Θα συμφωνήσω ότι ο γιατρός έχει πολύ θετικό ρεύμα και δείχνει ικανός αξιόπιστος και τίμιος. Αλλά οκ, ακόμα εγώ δεν έχω δει κάτι που να τρίβω τα μάτια μου. Πέραν του Γιώργου, που ήταν εξαιρετικά δύσκολη περίπτωση και ο γιατρός έδειξε ότι μπορεί να έχει πλανο και τον έσωσε με οποίες ατελειες μπορεί να έχει ένα τόσο δύσκολο εγχείρημα, δεν έχω δει κάτι φοβερό που να ξεπερνάει την Τουρκία πχ τον Yaman από όσα βίντεο έχω δει. Ναι τα κάνει όλα μόνος του(αυτό καμιά φορά μπορεί να κουράζει κιόλας με ότι συνέπεια μπορεί να εχει αυτο)...Ναι είναι μακράν ανώτερος από τα σουπερμάρκετ που έχουμε εδώ...Ναι παίζει τολμηρά...δεν έχουμε δει όμως ακόμα πολλά ολοκληρωμένα αποτελέσματα. Είναι πολλά εν εξελιξει... αλλά ακόμα δεν έχουν ολοκληρωθει. Ένας φίλος (δυστυχώς δε θυμάμαι όνομα) έχει βάλει περίπου 4κ και είναι σχεδόν ολοκληρωμένο το αποτέλεσμα αλλά παρόλο που όλοι συμφωνούμε οτι συμμορφώθηκε το κεφάλι για τα καλα, δεν έχει βάλει ακόμα πανοραμική. Βασικά το δικηγόρο του διαβόλου κάνω τώρα χωρίς να θέλω, γτ τον θεωρώ πολύ αξιοπιστη εγχώρια λύση αυτή τη στιγμη και στην τιμη που προσφέρει. Αλλά νομίζω ότι αρκετά μέλη, και μάλιστα...απαιτητικά μέλη... έχουν δώσει thumbs up με τα 1000...οπότε όταν παιρνει thumbs up, από aerato πχ, η από vlafo που τον επέλεξε, ε τότε τι? Δε χρειάζεται ξεψαχνισμα? Νομίζω ότι χρειάζεται, όχι για να τον σαμποτάρουμε, αλλά για να μην υπάρχει ουδεμία αμφιβολια ότι η αποψη μελών με βαρύτητα, είναι ορθή...καλως η κακώς τα παλιότερα και πιο ενεργά μέλη επηρεάζουν αρκετούς.
Μια χαρά τα λες και πολύ καλά κάνουν και τον ξεψαχνιζουν .....μεγάλη ευκαιρία που πήγε το συγκεκριμένο μέλος και υπάρχει πλήρης και ακριβής πληροφορία και η όρεξη του cvial να το τερματίσουν στο ψάξιμο γιατί κ αυτός είμαι σίγουρος τον ιντριγκάρει να εξερευνήσει και κάτι καινούργιο που από καιρό τώρα έχει δηλώσει εξάλλου ότι του χει κινήσει την περιέργεια ο συγκεκριμένος γιατρός ....
Υγ: το δικό μου περιστατικό είναι αλλού στυλ με του vlafo ...ο vlafo παρομοιάζεται με του Άλεξ ας πούμε που παρεπιπτόντως επειδή μάλλον αυτός ενοουσες για τις φωτό μην αμφιβάλεις ότι θα δεις πολύ ακριβείς φωτός και βίντεο ....εγώ έχω δει ήδη κάποιες και δεν υπάρχει κανένας λόγος να μην το κάνει ...έχει πάρει σούπερ αποτελέσμα....
 

kakoslykos

Member
Tελικά όλα γίνονται πάντα εκεί που δεν τα περιμένεις και εντελώς απροσδόκητα.
Και αυτό είναι το ωραίο.

Έγινε η μμ μου το διήμερο που μας πέρασε και θα παραθέσω αναλυτικά την εμπειρία μου.

Με τη σειρά ας τα πάρουμε.
Ξεκινώντας η τριχόπτωση στα 30 με επιθετική μορφή πριν 20 σχεδόν χρόνια (2002) και εντελώς αναπάντεχα,παρόλο το βαρύ κληρονομικό φορτίο(πατέρας nw7,αδερφός ακολουθούσε το ίδιο μονοπάτι αλλά το έσωσε με 2 μμ πλέον),πήρα μέτρα άμεσα με λήψη φιναστερίδης.
Στο τρίμηνο σταθεροποιήθηκε άμεσα η κατάσταση με επαναφορά της διαμέτρου της τρίχας και επανέκφυση όπου είχα απώλειες.Τους κροτάφους δεν μπόρεσα ποτέ να τους επαναφέρω(είχανε μείνει κάποια μαλλιά δεν ήταν γυμνοί) και παραμείναν έτσι μέχρι σήμερα.Και το πρώτο εκατοστό της χερλάιν είχε εξισου αρκετές απώλειες που δεν επανήλθε ποτέ.
Μέχρι τα 40 ήμουν nw 1/1,5 με το μαλλί φούλ στην πυκνότητα με αυτές τις μικρές απώλειες που δεν με ενοχλούσαν καθόλου.
Η συνειδητή απόφαση διακοπής της φιναστερίδης το 2010 για να έχω ολοκληρωμένη εικόνα που θα πάω πέρα από το γεγονός πως η λήψη της για πάνω από μια 10ετία είχε χάσει την επιδραστικότητα της,με επανέφερε και με κατέβασε σε στάδιο nw2,5-3 vertex.
Παρόλο αυτά και χωρίς να με επηρεάζει ιδιαίτερα βλέποντας πλέον την αλλαγή προς τα κάτω,την ξαναξεκίνησα μετά από διακοπή 6 ετών το 2016 και την λαμβάνω 4 χρόνια τώρα πάλι 3 φορές τη βδομάδα.Η τριχόπτωση μηδενική και μια παγιωμένη κατάσταση πλέον που δεν άλλαζε προς το χειρότερο.
Σαν σαράκι που σε τρώει και γνωρίζοντας ότι ήθελα μια αλλαγή προς το καλύτερο αφού πάντα το είχα μέσα μου,αποφάσισα πάλι να ξαναψάξω ενδελεχώς την αγορά για να δω τι μπορώ να πάρω.
Έχοντας γνώση και εμπειρία απο παλιά παρακολουθώντας τη μμ του αδερφού μου στην Αμερική το μακρυνό 1996 με strip φυσικά,με λύπη μου διαπίστωσα πως η εξέλιξη των μμ στην Ελλάδα του 2020,ήταν πολύ μικρή και κινούνταν σε μια γενικευμένη μετριότητα σε σύγκριση με τα άλματα που γινόντουσαν στο εξωτερικό.
Παρόλο αυτά έπρεπε να τα κάνω τα βήματα για να διαπιστώσω για άλλη μια φορά από κοντά τι μπορούνε να προσφέρουνε οι Ελληνικές κλινικές.
Οι προσδοκίες μου ήταν πολύ υψηλές έχοντας μαζί μου όμως όλα τα θετικά χαρακτηριστικά που με ακολουθούσαν.

Το φόρουμ ήρθε σαν συνέχεια αυτής της έρευνας που είχα ξεκινήσει από το 2015.
Μετά από 15cons με όλες σχεδόν τις Ελληνικές-Κυπριακές κλινικές και με τους καλύτερους γιατρούς του κόσμου(Lorenzo-Bissanga-Cole-Freitas-Erdo) και δια ζώσης και on line,ήξερα από την πρώτη στιγμή πως μόνο εκεί θα μπορούσα να πάρω αυτό που ήθελα.
Η τελική κατάταξη ήταν εξ αρχής:
--Lorenzo-Freitas
--Ηlc
--Ηdc.
Η Τουρκία αποκλείστηκε πολύ νωρίς αν και ήταν βασική μου προτίμηση η συγκεκριμένη κλινική (για πολιτικούς λόγους τη συγκεκριμένη χρονική στιγμή δεν θα πήγαινα ποτέ).
Η Hdc ήταν τοπ επιλογή αλλά είχα πάντα μια αμφιβολία πως δεν θα έπαιρνα το ζητούμενο αποτέλεσμα,δηλαδή σταθερά θα μου έδινε το 7 αλλά όχι το 9 που ζητούσα.
Η πρώτη μου επιλογή Lorenzo δεν ευδοκίμησε για λόγους καθαρά οικονομικούς,δεν εκτιμώ πως μια τέτοια επέμβαση με τα δικά μου τα κριτήρια αξίζει αυτό το κόστος.Τα αξίζει όμως και με το παραπάνω και είναι nο1 και οι πρώτοι πρέπει να τα παίρνουν σε όλα τα επαγγέλματα.
Εκτιμώ πως από 2,00-3,00€ max ανα g στούς καλύτερους είναι λογικό.
Ο μαθητής του μου είχε κάνει κλικ από την αρχή βλέποντας δουλειές του με μικρές τροποποιήσεις από το δάσκαλο και τον είχα επιλέξει.
Η αδυναμία μου να μεταβώ μέσα σε γενικευμένο lock down Ισπανία συν το γεγονός ότι δεν είχε διαθέσιμες βολικές ημερομηνίες,δεν με βοηθούσαν.
Τη μμ ήταν η χρυσή μου ευκαιρία ή να την έκανα τώρα ή μάλλον ποτέ. Είχα αποδεχτεί πως τελικά δεν θα τα κατάφερνα.

Το καλοκαίρι εμφανιστήκανε 2 κλινικές στο φόρουμ.
Η μια η γνωστή στα βόρεια προάστια,που αμέσως μελέτησα τη δουλειά της και έτρεξα να δώ τι προσφέρει με τα γνωστά αποτελέσματα.

Η άλλη ήταν παντελώς άγνωστη σε εμάς εδώ στο φόρουμ,αλλά χάρη στο Γιώργο πρωτοεμφανίστηκε με διάφορα αποτελέσματα.

Τα παρακολουθούσα και ομολογώ να πω, πως μου κέντρισε το ενδιαφέρον αρκετά γιατί έκανε πρωτοποριακά πράγματα (1ο θετικό) για Ελλάδα χωρίς όμως να είμαι ιδιαίτερα θερμός (όπως στην πρώτη κλινική).

Αποφάσισα το Σεπτέμβριο πιο πολύ από περιέργεια να στείλω φωτό για να δώ ανταπόκριση. Με κάλεσε ο γιατρός και ή προσέγγιση του και το πλάνο του για εμένα ήταν αυτό που είχα στο μυαλό μου. Άργησες συγκεκριμένα μου είπε. 2ο θετικό.
Άποφάσισα να πάρω το αεροπλάνο να τον δώ από κοντά αλλά δυστυχώς η πτήση ακυρώθηκε με τα γνωστά.Όλα πήγαιναν αρνητικά ακόμα και στην προσπάθεια.
Αρχές Δεκεμβρίου είπα για να το κλείσω οριστικά το θέμα μμ(μάλλον ποτέ δεν θα έκλεινε) να μιλήσω μαζί του να κάνουμε ένα cons και να τον ρωτήσω δυο τρία πράγματα.
Σε πρώτη φάση του ζήτησα να μου στείλει φωτογραφίες με το ανάλογο πρόβλημα από δουλειές του να δω.
Εκεί ήταν το πρώτο σοκ που έπαθα και τα αποτελέσματα ήταν εφάμιλα αν όχι καλύτερα από τους τοπ γιατρούς του εξωτερικού.Οκ μπορεί να μου έστειλε τα καλύτερα του αλλά είδα καμία 10ριά και ήταν σοκαριστικά.
Το δεύτερο σοκ το έπαθα όταν πλέον κάναμε αναλυτικό cons μέσω viber(χωρίς μετρήσεις)και ήταν απίστευτα τεκμηριωμένος σε όλα και αναλυτικός. Το δεύτερο καλύτερο cons μαζί με Lorenzo (με μετρήσεις αυτός).
Μερικές μέρες περάσανε για να αξιολογήσω τα νέα καινούργια δεδομένα (ψάχνοντας να βρώ κυρίως κάτι που δεν μου άρεσε) και κατόπιν τηλεφωνήματος μου,έκλεισα οριστικά μμ στις 27-28/02.Πάλι δεν με βόλευε γιατί θα έχανα το καλοκαίρι μου και δεν χάνω καλοκαίρι για τρίχες.
Παρόλα αυτά τους πίεσα πολύ και μου βρήκανε τη συγκεκριμένη ημερομηνία.

Πήρα τη σύζυγο,ανέβηκα Θεσαλλονίκη και όλα πήγαν κατ ευχήν.Παρεπιμπτόντως επειδή έχω πολλούς γνωστούς επάνω,είδα και online αποτελέσματα σε δύο στην παρέα μας.
Θα παραθέσω αναλυτικά αργότερα και πλήρη στοιχεία και ότι χρειάζεται εννοείται.Στο νήμα γράφει ο καθένας ελεύθερα χωρίς λογοκρισία αλλά με επιχειρήματα τεκμηριωμένα όχι σάλτσες να λέμε.

Δύο επισημάνσεις:
Eυχαριστώ κάποια μέλη όπως Cvial (για την άρτια τεχνική του ανάλυση στο νήμα του που ήταν και το πρώτο που είδα),Crossfire(που δεν μιλάει πολύ)όταν το πρώτο που μου είπανε,είναι φύγε έξω και τελικά καθαρά από τύχη και timing το βρήκα μέσα (ευχαριστω το Γιώργο που γνωρίσαμε το γιατρό).

Πολλές φορές είναι καλύτερα να μην κάνεις κάτι παρά να κάνεις οτιδήποτε.Αυτό είχε εφαρμογή στη δική μου περίπτωση.
Η πλήρη αναλυση των τεχνικών στοιχείων δεν είναι απαραίτητη και δεν την ξερουνε πολλοί,αλλά πρέπει να κατέχεις τα βασικά για να κάνεις σωστή επιλογή.
Εγώ είχα άριστο πλάνο,άριστο σχεδιασμό,όλες τις μετρήσεις(από Lorenzo και προσομοιωμένες με ακριβή νούμερα επάνω μου,αλλά και εκεί κάναμε τις βασικές όχι ανάλυσης του Ισπανού),τεκμηριωμένες απαντήσεις σε όλα με καθε λεπτομέρεια,ένα γιατρό ικανότατο και one man show όπως και ήθελα και το μόνο που έλειπε ήταν η πιστή εφαρμογή του και η εκτέλεση του.
Το κάναμε μαζί με τον Σωτήρη και πλέον αυτό που βλέπω αυτό ήθελα.
Θέλω να πιστεύω ότι τελείωσα οριστικά με τις μμ γιατί με κούρασε πολύ (αλλά δεν είναι αποτρεπτικό) και αν κάτι δεν πάει καλά δεν τρέχει και τίποτα,θα συνεχίσουμε.
Το μόνο που μένει τώρα,είναι να κάνω υπομονή για να δουμε το αποτέλεσμα και τη φύτρωση.

Συγνώμμη αν κούρασα αλλά έγραψα όλη την εμπειρία μου από την αρχή της τριχόπτωσης για να βλέπουνε και οι πιο νεαροί.

Τα υπόλοιπα σε ευθέτω χρόνο και σιγά σιγά.
Φιλε vlafo και εγω εκει κατεληξα θα κανω στον Τυρκαλα επειδη ειδα αποτελεσματα ζωντανα και πολλα. σχετικα με την τιμη η καλυτερη, και το σημαντικο οπωςμε διαβεβαιωσαν ολη την επεμβαση την κανει ο ιδιος ο γιατρος και οχι αλλοι βοηθοι.
 

kakoslykos

Member
Tελικά όλα γίνονται πάντα εκεί που δεν τα περιμένεις και εντελώς απροσδόκητα.
Και αυτό είναι το ωραίο.

Έγινε η μμ μου το διήμερο που μας πέρασε και θα παραθέσω αναλυτικά την εμπειρία μου.

Με τη σειρά ας τα πάρουμε.
Ξεκινώντας η τριχόπτωση στα 30 με επιθετική μορφή πριν 20 σχεδόν χρόνια (2002) και εντελώς αναπάντεχα,παρόλο το βαρύ κληρονομικό φορτίο(πατέρας nw7,αδερφός ακολουθούσε το ίδιο μονοπάτι αλλά το έσωσε με 2 μμ πλέον),πήρα μέτρα άμεσα με λήψη φιναστερίδης.
Στο τρίμηνο σταθεροποιήθηκε άμεσα η κατάσταση με επαναφορά της διαμέτρου της τρίχας και επανέκφυση όπου είχα απώλειες.Τους κροτάφους δεν μπόρεσα ποτέ να τους επαναφέρω(είχανε μείνει κάποια μαλλιά δεν ήταν γυμνοί) και παραμείναν έτσι μέχρι σήμερα.Και το πρώτο εκατοστό της χερλάιν είχε εξισου αρκετές απώλειες που δεν επανήλθε ποτέ.
Μέχρι τα 40 ήμουν nw 1/1,5 με το μαλλί φούλ στην πυκνότητα με αυτές τις μικρές απώλειες που δεν με ενοχλούσαν καθόλου.
Η συνειδητή απόφαση διακοπής της φιναστερίδης το 2010 για να έχω ολοκληρωμένη εικόνα που θα πάω πέρα από το γεγονός πως η λήψη της για πάνω από μια 10ετία είχε χάσει την επιδραστικότητα της,με επανέφερε και με κατέβασε σε στάδιο nw2,5-3 vertex.
Παρόλο αυτά και χωρίς να με επηρεάζει ιδιαίτερα βλέποντας πλέον την αλλαγή προς τα κάτω,την ξαναξεκίνησα μετά από διακοπή 6 ετών το 2016 και την λαμβάνω 4 χρόνια τώρα πάλι 3 φορές τη βδομάδα.Η τριχόπτωση μηδενική και μια παγιωμένη κατάσταση πλέον που δεν άλλαζε προς το χειρότερο.
Σαν σαράκι που σε τρώει και γνωρίζοντας ότι ήθελα μια αλλαγή προς το καλύτερο αφού πάντα το είχα μέσα μου,αποφάσισα πάλι να ξαναψάξω ενδελεχώς την αγορά για να δω τι μπορώ να πάρω.
Έχοντας γνώση και εμπειρία απο παλιά παρακολουθώντας τη μμ του αδερφού μου στην Αμερική το μακρυνό 1996 με strip φυσικά,με λύπη μου διαπίστωσα πως η εξέλιξη των μμ στην Ελλάδα του 2020,ήταν πολύ μικρή και κινούνταν σε μια γενικευμένη μετριότητα σε σύγκριση με τα άλματα που γινόντουσαν στο εξωτερικό.
Παρόλο αυτά έπρεπε να τα κάνω τα βήματα για να διαπιστώσω για άλλη μια φορά από κοντά τι μπορούνε να προσφέρουνε οι Ελληνικές κλινικές.
Οι προσδοκίες μου ήταν πολύ υψηλές έχοντας μαζί μου όμως όλα τα θετικά χαρακτηριστικά που με ακολουθούσαν.

Το φόρουμ ήρθε σαν συνέχεια αυτής της έρευνας που είχα ξεκινήσει από το 2015.
Μετά από 15cons με όλες σχεδόν τις Ελληνικές-Κυπριακές κλινικές και με τους καλύτερους γιατρούς του κόσμου(Lorenzo-Bissanga-Cole-Freitas-Erdo) και δια ζώσης και on line,ήξερα από την πρώτη στιγμή πως μόνο εκεί θα μπορούσα να πάρω αυτό που ήθελα.
Η τελική κατάταξη ήταν εξ αρχής:
--Lorenzo-Freitas
--Ηlc
--Ηdc.
Η Τουρκία αποκλείστηκε πολύ νωρίς αν και ήταν βασική μου προτίμηση η συγκεκριμένη κλινική (για πολιτικούς λόγους τη συγκεκριμένη χρονική στιγμή δεν θα πήγαινα ποτέ).
Η Hdc ήταν τοπ επιλογή αλλά είχα πάντα μια αμφιβολία πως δεν θα έπαιρνα το ζητούμενο αποτέλεσμα,δηλαδή σταθερά θα μου έδινε το 7 αλλά όχι το 9 που ζητούσα.
Η πρώτη μου επιλογή Lorenzo δεν ευδοκίμησε για λόγους καθαρά οικονομικούς,δεν εκτιμώ πως μια τέτοια επέμβαση με τα δικά μου τα κριτήρια αξίζει αυτό το κόστος.Τα αξίζει όμως και με το παραπάνω και είναι nο1 και οι πρώτοι πρέπει να τα παίρνουν σε όλα τα επαγγέλματα.
Εκτιμώ πως από 2,00-3,00€ max ανα g στούς καλύτερους είναι λογικό.
Ο μαθητής του μου είχε κάνει κλικ από την αρχή βλέποντας δουλειές του με μικρές τροποποιήσεις από το δάσκαλο και τον είχα επιλέξει.
Η αδυναμία μου να μεταβώ μέσα σε γενικευμένο lock down Ισπανία συν το γεγονός ότι δεν είχε διαθέσιμες βολικές ημερομηνίες,δεν με βοηθούσαν.
Τη μμ ήταν η χρυσή μου ευκαιρία ή να την έκανα τώρα ή μάλλον ποτέ. Είχα αποδεχτεί πως τελικά δεν θα τα κατάφερνα.

Το καλοκαίρι εμφανιστήκανε 2 κλινικές στο φόρουμ.
Η μια η γνωστή στα βόρεια προάστια,που αμέσως μελέτησα τη δουλειά της και έτρεξα να δώ τι προσφέρει με τα γνωστά αποτελέσματα.

Η άλλη ήταν παντελώς άγνωστη σε εμάς εδώ στο φόρουμ,αλλά χάρη στο Γιώργο πρωτοεμφανίστηκε με διάφορα αποτελέσματα.

Τα παρακολουθούσα και ομολογώ να πω, πως μου κέντρισε το ενδιαφέρον αρκετά γιατί έκανε πρωτοποριακά πράγματα (1ο θετικό) για Ελλάδα χωρίς όμως να είμαι ιδιαίτερα θερμός (όπως στην πρώτη κλινική).

Αποφάσισα το Σεπτέμβριο πιο πολύ από περιέργεια να στείλω φωτό για να δώ ανταπόκριση. Με κάλεσε ο γιατρός και ή προσέγγιση του και το πλάνο του για εμένα ήταν αυτό που είχα στο μυαλό μου. Άργησες συγκεκριμένα μου είπε. 2ο θετικό.
Άποφάσισα να πάρω το αεροπλάνο να τον δώ από κοντά αλλά δυστυχώς η πτήση ακυρώθηκε με τα γνωστά.Όλα πήγαιναν αρνητικά ακόμα και στην προσπάθεια.
Αρχές Δεκεμβρίου είπα για να το κλείσω οριστικά το θέμα μμ(μάλλον ποτέ δεν θα έκλεινε) να μιλήσω μαζί του να κάνουμε ένα cons και να τον ρωτήσω δυο τρία πράγματα.
Σε πρώτη φάση του ζήτησα να μου στείλει φωτογραφίες με το ανάλογο πρόβλημα από δουλειές του να δω.
Εκεί ήταν το πρώτο σοκ που έπαθα και τα αποτελέσματα ήταν εφάμιλα αν όχι καλύτερα από τους τοπ γιατρούς του εξωτερικού.Οκ μπορεί να μου έστειλε τα καλύτερα του αλλά είδα καμία 10ριά και ήταν σοκαριστικά.
Το δεύτερο σοκ το έπαθα όταν πλέον κάναμε αναλυτικό cons μέσω viber(χωρίς μετρήσεις)και ήταν απίστευτα τεκμηριωμένος σε όλα και αναλυτικός. Το δεύτερο καλύτερο cons μαζί με Lorenzo (με μετρήσεις αυτός).
Μερικές μέρες περάσανε για να αξιολογήσω τα νέα καινούργια δεδομένα (ψάχνοντας να βρώ κυρίως κάτι που δεν μου άρεσε) και κατόπιν τηλεφωνήματος μου,έκλεισα οριστικά μμ στις 27-28/02.Πάλι δεν με βόλευε γιατί θα έχανα το καλοκαίρι μου και δεν χάνω καλοκαίρι για τρίχες.
Παρόλα αυτά τους πίεσα πολύ και μου βρήκανε τη συγκεκριμένη ημερομηνία.

Πήρα τη σύζυγο,ανέβηκα Θεσαλλονίκη και όλα πήγαν κατ ευχήν.Παρεπιμπτόντως επειδή έχω πολλούς γνωστούς επάνω,είδα και online αποτελέσματα σε δύο στην παρέα μας.
Θα παραθέσω αναλυτικά αργότερα και πλήρη στοιχεία και ότι χρειάζεται εννοείται.Στο νήμα γράφει ο καθένας ελεύθερα χωρίς λογοκρισία αλλά με επιχειρήματα τεκμηριωμένα όχι σάλτσες να λέμε.

Δύο επισημάνσεις:
Eυχαριστώ κάποια μέλη όπως Cvial (για την άρτια τεχνική του ανάλυση στο νήμα του που ήταν και το πρώτο που είδα),Crossfire(που δεν μιλάει πολύ)όταν το πρώτο που μου είπανε,είναι φύγε έξω και τελικά καθαρά από τύχη και timing το βρήκα μέσα (ευχαριστω το Γιώργο που γνωρίσαμε το γιατρό).

Πολλές φορές είναι καλύτερα να μην κάνεις κάτι παρά να κάνεις οτιδήποτε.Αυτό είχε εφαρμογή στη δική μου περίπτωση.
Η πλήρη αναλυση των τεχνικών στοιχείων δεν είναι απαραίτητη και δεν την ξερουνε πολλοί,αλλά πρέπει να κατέχεις τα βασικά για να κάνεις σωστή επιλογή.
Εγώ είχα άριστο πλάνο,άριστο σχεδιασμό,όλες τις μετρήσεις(από Lorenzo και προσομοιωμένες με ακριβή νούμερα επάνω μου,αλλά και εκεί κάναμε τις βασικές όχι ανάλυσης του Ισπανού),τεκμηριωμένες απαντήσεις σε όλα με καθε λεπτομέρεια,ένα γιατρό ικανότατο και one man show όπως και ήθελα και το μόνο που έλειπε ήταν η πιστή εφαρμογή του και η εκτέλεση του.
Το κάναμε μαζί με τον Σωτήρη και πλέον αυτό που βλέπω αυτό ήθελα.
Θέλω να πιστεύω ότι τελείωσα οριστικά με τις μμ γιατί με κούρασε πολύ (αλλά δεν είναι αποτρεπτικό) και αν κάτι δεν πάει καλά δεν τρέχει και τίποτα,θα συνεχίσουμε.
Το μόνο που μένει τώρα,είναι να κάνω υπομονή για να δουμε το αποτέλεσμα και τη φύτρωση.

Συγνώμμη αν κούρασα αλλά έγραψα όλη την εμπειρία μου από την αρχή της τριχόπτωσης για να βλέπουνε και οι πιο νεαροί.

Τα υπόλοιπα σε ευθέτω χρόνο και σιγά σιγά.
Φιλε vlafo και εγω εκει κατεληξα θα κανω στον Τυρκαλα επειδη ειδα αποτελεσματα ζωντανα και πολλα. σχετικα με την τιμη η καλυτερη, και το σημαντικο οπωςμε διαβεβαιωσαν ολη την επεμβαση την κανει ο ιδιος ο γιατρος και οχι αλλοι βοηθοι.
 
Μπλουζα