Vlafo. FUE, 4158g, 09-10/01/2021

makis25

Well-Known Member
Με 1 στους 10 πλήρως εμβολιασμένους και 2 στους 10 μερικώς, δε νομίζω ότι ως χώρα μας παίρνει να λέμε όχι στους εμβολιασμούς, με οποιοδήποτε εμβόλιο. Το άσχημο είναι ότι αυτοί που είναι οι πιο ευάλωτοι (60+) δεν το έχουν πάρει χαμπάρι και τώρα που άνοιξαν αγορά και σχολεία ο κίνδυνος θα είναι μεγαλύτερος.

Παντως νομίζω ότι την κουβέντα πρέπει να την μεταφέρουμε στο άλλο νήμα, του Georgie, μην χαλάσουμε την παρουσίαση του vlafo.
Ποιος λεει οχι στους εμβολιασμους; Εγω τη γνωμη μου ειπα , που τυχαινει να ειναι η γνωμη ακομα 18 χωρων και απο χθες και η χωρα παραγωγης του αστρα , οχι αστρα σε νεους . Ποσο νεους ; Αλλοι εχουν το οριο στα 40 αλλοι στα 45 , αλλοι στα 50 αλλοι στα 55 ,60 κτλ . Ναι στο αστρα σε ολους 60+ . Τα υπολοιπα που γραφεις δεν ειναι επιστημη ειναι πολιτικη . Σημερα η Ελλαδα εχει λιγοτερο απο 70% utilization των εμβολιων . Για καθε 100 που παραλαβαμε καναμε λιγοτερα απο 7 . Απο το μαρτιο ειχε option να εχει ακομα 2 εκατ. δοσεις moderna και το αρνηθηκε η χωρα . Αυτο ειναι πολιτικη . Το ο,τι 5 μηνες σχεδον εμβολιασμων , αντι να χουν εμβολιασει 90%+ των ανω των 60 εχουμε πετυχει με το ζορι 60% πανω των 60 και ανοιγουν αλλες ηλικιες για να μη ληξουν δοσεις απ το αστρα ειναι πολιτικη ( που χα προβλεψει στο νημα του covid απο το δεκεμβρη) και ετσι συνεχιζουν τα νοσοκομεια να ειναι κολαση και να παιθαινει καθε βδομαδα ενα χωριο . πολιτικες επιλογες. Οχι επιστημη . Αυτα . Δε θα γραψω τπτ αλλο.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

george_hatzi

Well-Known Member
Κανεις λαθος , οι χωρες που ειναι διεταξαν all stop ειτε χρησιμοποιουν ηλικιακο cut off σε αυτο το εμβολιο ειναι επειδη το αστρα ειναι δυνητικα λιγοτερο ασφαλες στους νεοτερους ανθρωπους . Απο τη στιγμη που υπαρχουν εναλλακτικες που ειναι το ιδιο ασφαλεις τοσο για μεγαλους οσο και για νεους δεν υπαρχει καν λογος για debate .
Το ίδιο πράγμα λες. Όταν υπάρχουν εναλλακτικές μπορείς να θέλεις να εξαλείψεις και τη 1/200.000 πιθανότητα. Εδώ ο (μη δυτικος) κόσμος φλέγεται και εμας μας χαρίζουν γάιδαρο και τον κοιτάμε στα δόντια. Όλα τα εμβόλια είναι ένα θαύμα της επιστήμης και της ανθρωπότητας. Η διαθεση τους πάλι ένα τερατούργημα.
 

Georgie

Well-Known Member
Ποιος λεει οχι στους εμβολιασμους; Εγω τη γνωμη μου ειπα , που τυχαινει να ειναι η γνωμη ακομα 18 χωρων και απο χθες και η χωρα παραγωγης του αστρα , οχι αστρα σε νεους . Ποσο νεους ; Αλλοι εχουν το οριο στα 40 αλλοι στα 45 , αλλοι στα 50 αλλοι στα 55 ,60 κτλ . Ναι στο αστρα σε ολους 60+ . Τα υπολοιπα που γραφεις δεν ειναι επιστημη ειναι πολιτικη . Σημερα η Ελλαδα εχει λιγοτερο απο 70% utilization των εμβολιων . Για καθε 100 που παραλαβαμε καναμε λιγοτερα απο 7 . Απο το μαρτιο ειχε option να εχει ακομα 2 εκατ. δοσεις moderna και το αρνηθηκε η χωρα . Αυτο ειναι πολιτικη . Το ο,τι 5 μηνες σχεδον εμβολιασμων , αντι να χουν εμβολιασει 90%+ των ανω των 60 εχουμε πετυχει με το ζορι 60% πανω των 60 και ανοιγουν αλλες ηλικιες για να μη ληξουν δοσεις απ το αστρα ειναι πολιτικη ( που χα προβλεψει στο νημα του covid απο το δεκεμβρη) και ετσι συνεχιζουν τα νοσοκομεια να ειναι κολαση και να παιθαινει καθε βδομαδα ενα χωριο . πολιτικες επιλογες. Οχι επιστημη . Αυτα . Δε θα γραψω τπτ αλλο.
Μάκη ψάξε τα στοιχεία καλυτερα .
Στην Αγγλια αφορά τους κατω των 30 !
Το ιδιο ισχύει και για το Janssen .
Όπως και στη Δανία
Και αυτο εχει να κανει με εξαιρετικα σπάνιες περιπτώσεις θρόμβων σε νέους της ηλικίας αυτής το τελευταίο καιρο .
Το εμβόλιο ειναι απολύτως ασφαλές και καλα κανει η Ελλαδα και το δίνει και ας σκουζουν κατι γραφικοί πολιτικοί για ξεστοκαρισμα .
Ποσο οπορτουνισμός πια !
 

makis25

Well-Known Member
Μάκη ψάξε τα στοιχεία καλυτερα .
Στην Αγγλια αφορά τους κατω των 30 !
Το ιδιο ισχύει και για το Janssen .
Όπως και στη Δανία
Και αυτο εχει να κανει με εξαιρετικα σπάνιες περιπτώσεις θρόμβων σε νέους της ηλικίας αυτής το τελευταίο καιρο .
Το εμβόλιο ειναι απολύτως ασφαλές και καλα κανει η Ελλαδα και το δίνει και ας σκουζουν κατι γραφικοί πολιτικοί για ξεστοκαρισμα .
Ποσο οπορτουνισμός πια !
AstraZeneca vaccine: Denmark stops rollout completely - BBC News
Under 40s to be offered alternative to AZ vaccine - BBC News χθες αυτο .

Οι περιπτωσεις θρομβων δεν ειναι εξαιρετικα σπανιες σε νεους . Ειναι εξαιρετικα σπανιες σε 60+ . Ο ema γραφει , σε καθεστως μετριας διασπορας , ανα 100 χιλιαδες , το αστρα προλαμβανει 5 νοσηλειες covid στους 30-40 και προκαλει 2 εξαιτιας θρομβων . Για τους 60+ οι θρομβοι ειναι δεκα φορες κατω . Αυτα δεν ειναι λογια γραφικων πολιτικων ουτε δικα μου λογια. Αυτα ειναι επιστημη .
 

Georgie

Well-Known Member
AstraZeneca vaccine: Denmark stops rollout completely - BBC News
Under 40s to be offered alternative to AZ vaccine - BBC News χθες αυτο .

Οι περιπτωσεις θρομβων δεν ειναι εξαιρετικα σπανιες σε νεους . Ειναι εξαιρετικα σπανιες σε 60+ . Ο ema γραφει , σε καθεστως μετριας διασπορας , ανα 100 χιλιαδες , το αστρα προλαμβανει 5 νοσηλειες covid στους 30-40 και προκαλει 2 εξαιτιας θρομβων . Για τους 60+ οι θρομβοι ειναι δεκα φορες κατω . Αυτα δεν ειναι λογια γραφικων πολιτικων ουτε δικα μου λογια. Αυτα ειναι επιστημη .
Drug watchdog the European Medicines Agency last week announced a possible link with clots
But said the risk of dying of covid 19 was much greater
Αυτα λεει η Επιστήμη και αυτα πρεπει να προλάβουμε !
 

vlafo

Well-Known Member
Cvial
Από την 65 σελίδα και μετά μετέφερε τα όλα.
Πολύ ενδιαφέροντα όλα και πρέπει να καταγράφονται αλλά πήγαινε τα στου Georgie.
Με αυτά και με αυτά έχασα και το εμβόλιο γιατί μπήκε η αδερφή μου μέσα και είδε της Johnson στις 18/05 και αντί να το κλείσει,βιάστηκε και το ακύρωσε,τώρα πάμε στις 25/05 πάλι να προσπαθήσουμε.
Με τις υγείες μου.
 

bobby

Well-Known Member
Μόλις το άλλαξα σε Pfizer Alex.
Είναι πιο ήπιο και απλά με πήγε ένα μήνα αργότερα στις 26 Ιουνίου.
Δεν πειράζει.
Φίλε vlafo, άνοιξες 8000 και κάτι τρύπες στο κεφάλι σου και φοβάσαι μωρέ τις παρενέργειες (μιας ημέρας) του μοντέρνα; Ούτε 24 ώρες δεν μου κράτησε ο πυρετός (38-38,5) και ο ελαφρύς πονοκέφαλος! Έχασες όμως ένα μήνα που θα ήσουν εμβολιασμένος ...
 

vlafo

Well-Known Member
Φίλε vlafo, άνοιξες 8000 και κάτι τρύπες στο κεφάλι σου και φοβάσαι μωρέ τις παρενέργειες (μιας ημέρας) του μοντέρνα; Ούτε 24 ώρες δεν μου κράτησε ο πυρετός (38-38,5) και ο ελαφρύς πονοκέφαλος! Έχασες όμως ένα μήνα που θα ήσουν εμβολιασμένος ...
Έχεις δίκιο την πάτησα άσχημα.
Πιστεύω μόλις ανοίξει αμέσως θα κλείσω να τελειώνω.
Ούτως συ άλλως τότε θα έχουμε άμεσες ημερομηνίες διαθέσιμες.
Με φάγανε οι γυναίκες,όταν ανακατεύονται σε παίρνουν στο λαιμό τους φίλε.
 

oreo

Well-Known Member
Ένα θάμπωμα δεν είναι κακό, έχω γκριζάρει στο πλάι και επέμενε ο μπαρμπέρης μου να τα θαμπώσω, την πρώτη φορά μου το έκανε πολύ light, σχεδόν καθόλου, την δεύτερη μου τα θάμπωσε αρκετά, δεν το είπα σε κανέναν ούτε στην γυναίκα μου, λέω αν το καταλάβει τέλος δεν τα ξανακάνω, 4 μέρες και δεν έχει πάρει χαμπάρι κανείς :) η διαφορά είναι αισθητή πάντως. Το ίδιο κάνει και ο clooney αλλιώς θα ήταν βαμβάκι.
Το ίδιο κάνει και ο Γκουντάρας, στα γένια χρόνια τωρα :p
 

Georgie

Well-Known Member
Ρε τρελοί με ψήσετε και έκανα αγορά !
Θα του σώσω ενα go να δω τι λεει .
Λέει ότι μειώνει το γκρι σταδιακά με κάθε λούσιμο, κάθε μέρα στην αρχή, και όταν πετύχεις το τόνο που θες το χρησιμοποιείς εναλλάξ με το σαμπουάν σου 2-3 φορές την εβδομάδα για συντήρηση
 

Συνημμένα

  • IMG_20210509_210902274.jpg
    IMG_20210509_210902274.jpg
    1.5 MB · Προβολές: 282

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

makis25

Well-Known Member
πως δουλευει αραγε αυτο ομως . Δεν εχει βαφη , χρωμα δλδ μεσα; . Πως γινεται να μειωνει το γκρι σταδιακα; Ελλαδα πουλανε τετοια;
 

Georgie

Well-Known Member
πως δουλευει αραγε αυτο ομως . Δεν εχει βαφη , χρωμα δλδ μεσα; . Πως γινεται να μειωνει το γκρι σταδιακα; Ελλαδα πουλανε τετοια;
Δε ξέρω ρε φίλε, σε κάτι reviews που διάβασα λέει ότι δε μειώνει μόνο το γκρι , αλλά και τα μαλλιά σου :)
Δε τα πιστεύω όμως
 

oreo

Well-Known Member
Ρε τρελοί με ψήσετε και έκανα αγορά !
Θα του σώσω ενα go να δω τι λεει .
Λέει ότι μειώνει το γκρι σταδιακά με κάθε λούσιμο, κάθε μέρα στην αρχή, και όταν πετύχεις το τόνο που θες το χρησιμοποιείς εναλλάξ με το σαμπουάν σου 2-3 φορές την εβδομάδα για συντήρηση
Georgie μήπως να το σκεφτείς καλύτερα ? Κάτι τέτοια σωληνάκια με χρώμα πουλάνε στα αποκριάτικα. Θα με κάνεις να βρώ φώτο που είχα ντυθεί Διας και με ένα τέτοιο είχα βαψει μαλλιά και μούσια. :p :p
 

Georgie

Well-Known Member
Georgie μήπως να το σκεφτείς καλύτερα ? Κάτι τέτοια σωληνάκια με χρώμα πουλάνε στα αποκριάτικα. Θα με κάνεις να βρώ φώτο που είχα ντυθεί Διας και με ένα τέτοιο είχα βαψει μαλλιά και μούσια. :p :p
Θα είχες παρει μαιμου
κινεζικο
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Αψογος!Πως σου φαινεται τωρα που ξυπνας και κοιταζεσαι στον καθρεφτη και βλεπεις μαλλι εκει που δεν υπηρχε;Η αισθηση πρεπει να ειναι υπεροχη και πρωτογνωρη..Ευχομαι την ιδια δυνατη προοδο και στους μηνες που απομενουν,καλη συνεχεια!
Εdit:Προτεινω οταν με το καλο ολοκληρωθει το αποτελεσμα να αναφερεις στην αρχικη σελιδα του νηματος σου ολες τις σελιδες που εμπεριεχουν το φωτογραφικο υλικο της εξελιξης σου γιατι στις 100+ σελιδες που θα φτασει δυσκολο το εγχειρημα της ευρεσης τους.Αυτο βεβαια δεν σημαινει οτι δεν αξιζει καποιος να διαβασει και τα υπολοιπα που αναφερονται,ισα ισα που υπαρχουν ποστ διαμαντια που προσθετουν αξια και γνωση,απλα να ειναι λιγο πιο τακτοποιημενα προς διευκολυνση των αναζητησεων.
 
Τελευταία επεξεργασία:

vlafo

Well-Known Member
Αψογος!Πως σου φαινεται τωρα που ξυπνας και κοιταζεσαι στον καθρεφτη και βλεπεις μαλλι εκει που δεν υπηρχε;Η αισθηση πρεπει να ειναι υπεροχη και πρωτογνωρη..Ευχομαι την ιδια δυνατη προοδο και στους μηνες που απομενουν,καλη συνεχεια!
Εdit:Προτεινω οταν με το καλο ολοκληρωθει το αποτελεσμα να αναφερεις στην αρχικη σελιδα του νηματος σου ολες τις σελιδες που εμπεριεχουν το φωτογραφικο υλικο της εξελιξης σου γιατι στις 100+ σελιδες που θα φτασει δυσκολο το εγχειρημα της ευρεσης τους.Αυτο βεβαια δεν σημαινει οτι δεν αξιζει καποιος να διαβασει και τα υπολοιπα που αναφερονται,ισα ισα που υπαρχουν ποστ διαμαντια που προσθετουν αξια και γνωση,απλα να ειναι λιγο πιο τακτοποιημενα προς διευκολυνση των αναζητησεων.
Kοίτα έχει αλλάξει η εικόνα πολύ και το βλέπω στις φωτό και στον καθρέφτη,είναι έντονη η διαφορά στην εμφάνιση.
Αν και είχα μαλλί από πίσω(όχι πολύ πίσω στα 2 εκατοστά)και ερχόταν μπροστά,όταν το σήκωνα ήταν άδειοι οι κρόταφοι και η πυκνότητα χαμηλή.
Οι 2 πρώτοι στόχοι ήδη έχουν επιτευχθεί,που ήταν η φυσικότητα που είναι τέλεια πραγματικά δεν το πιστεύω,και ο σχεδιασμός της χερλάιν και το ολικό reconstruction στη νεανική που είχα πάντα.
Δύο στόχοι υπάρχουν ακόμα που πρέπει να επιτευχθούν οπωσδήποτε.Ελπίζω.
Ο ένας είναι η απόλυτη φύτρωση που ήδη με πάει καλά οπότε το επόμενο δυνατό δίμηνο ελπίζω να κλείσω παντού,και το άλλο που είναι το πλέον σημαντικό είναι η πυκνότητα.
Εκεί περιμένω με αγωνία αλλά θα περιμένω ακόμα ένα 6μηνο μέχρι να έχω βγάλει τα οριστικά μου συμπεράσματα που θα έχει σχεδόν ολοκληρωθεί το αποτέλεσμα.

Στο τέλος θα κάνω ένα μάζεμα και θα τακτοποιηθεί,αυτό είναι το μόνο σίγουρο.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Από τώρα δεν πρέπει να έχεις καμμία αμφιβολία για την φυσικότητα. Σε βοηθάει εξαιρετικά και η λεπτή τρίχα που έχεις. Για τα άλλα όντως πρέπει να περιμένεις.
 

vlafo

Well-Known Member
7 ημέρες μετά το κλείσιμο 4μηνου.
Ποστάρω φώτο πριν κουρευτώ και μετά από το κούρεμα σε 1 πόντο γιατί είναι η
πρώτη φορά που έκανα κούρεμα της λήπτρια στις 127 ημέρες,και τα έφερα όλα από το ίδιο ύψος για να τα ομογενοποιήσω και να είναι όμορφη και σωστή η εικόνα.
Τώρα θα αρχίσουν να μακραίνουν όλα μαζί.
Αυτό που μου αρέσει επειδή τα κόβω συχνά τόσο κοντά,πως πλέον και ο στόχος αυτός έχει ήδη επιτευχθεί.
Επειδή ποτέ δεν σκεφτόμουνα πως θα τα κάνω και τι κούρεμα θα κάνω,ήταν καίριο να κάνω ότι κούρεμα ήθελα και όχι ότι έπρεπε.
Πλέον και το τόσο κοντό μου αρέσει.
Συνεχίζουμε τώρα με πύκνωση και αναμένουμε

Οι πρώτες 3 φώτο είναι από πολύ κοντά 20cm και η 4η και 5η όπως φαίνομαι κανονικά στην καθημερινότητα μου.
Οι 2 πρώτες μπήκαν για να δούνε κάποιοι τις ενώσεις με τα temples.
Ο δεξιός κρόταφος όπως έχω πει έχει ακόμα δουλειά.
Η 6η είναι με βρεγμένα μαλλιά.
Οι υπόλοιπες είναι εξωτερικές σημερινές αμέσως μετά το κούρεμα.
Από κοντά φυσικά η εικόνα είναι πολύ καλύτερη.
 

Συνημμένα

  • 20210515_165722.jpg
    20210515_165722.jpg
    766 KB · Προβολές: 297
  • 20210515_165737.jpg
    20210515_165737.jpg
    780.7 KB · Προβολές: 288
  • 20210515_165749.jpg
    20210515_165749.jpg
    834.7 KB · Προβολές: 286
  • 20210515_202908.jpg
    20210515_202908.jpg
    470.6 KB · Προβολές: 268
  • 20210515_202838.jpg
    20210515_202838.jpg
    85.1 KB · Προβολές: 239
  • 20210515_203053.jpg
    20210515_203053.jpg
    800.5 KB · Προβολές: 255
  • 20210515_203206.jpg
    20210515_203206.jpg
    114.4 KB · Προβολές: 243
  • 20210515_203241.jpg
    20210515_203241.jpg
    114.5 KB · Προβολές: 265

ManCyprus87

Well-Known Member
Η φυσικότητα της hairline είναι όλα τα λεφτά για την ώρα.
Πολύ δύσκολα θα καταλάβει κάποιος ότι έχει γίνει ΜΜ με τέτοια φυσικότητα.
Συγχαρητήρια και να το χαίρεσαι φίλε.
 
Μπλουζα