Vlafo. FUE, 4158g, 09-10/01/2021

Giorgos-3

Well-Known Member
Επειδη συνεχιζεις να μου απευθυνεσαι προσβλητικα...

Μαλλον εχεις προβλημα κατανοησης του νεοελληνικου λογου (παρολο που, ισως, ο γραπτος μου λογος ειναι σαφης και ξεκαθαρος).

Ποτέ δεν εγραψα ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΤΟΥ ΤΥΡΚΑΛΑ.

Αυτο που εχω γραψει ειναι...αυτολεξει (μηπως, επιτελους, το κατανοησεις)...

"Με την τακτικη που ακολουθεις, φιλε Γιωργο, ΚΙΝΔΥΝΕΥΕΙΣ να θεωρηθεις υπαλληλος του κ. Τυρκαλα. Δειχνεις μια υπερμετρη ευαισθησια σε θεματα που αφορουν τον συγκεκριμενο γιατρο. Γραφεις διθυραμβικα σχολια και πιστευεις ακραδαντα οτι ειναι ο κορυφαιος γιατρος. Και οχι μονο αυτο, αλλά και καθε φορα που ο οποιοσδηποτε αλλος γιατρος θεωρει τον εαυτο του κορυφαιο (π.χ. Αναστασακης) ή οποιοδηποτε αλλο μελος γραφει για τον κατα τη γνωμη του κορυφαιο γιατρο, εσυ πεταγεσαι συνεχεια και ειρωνευεσαι τα γραφομενα. Επομενως, φιλε Γιωργο, ακολουθεις αντιφατικες τακτικες και ΚΙΝΔΥΝΕΥΕΙΣ να θεωρηθεις εκπροσωπος του κ. Τυρκαλα. Θα σε συμβουλευα να εισαι πιο μετρημενος, λιγοτερο δογματικος και απολυτος, για να μην παρεξηγειται η συμπεριφορα σου".

Λοιπον, αυτα ειναι οσα κατα καιρους εχω γραψει για σενα.

Αυτη ειναι η αντικειμενικη πραγματικοτητα, οσο και αν θελεις να την παραβλεψεις.




"Χεστηκες" (ωραιο λεξιλογιο!!! δειχνεις σεβασμο στον συνομιλητη)... αλλά συνεχεια, ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΓΝΩΣΗ, πεταγεσαι και γραφεις λιβελους κατα της φιναστεριδης. Αφου "χεστηκες", γιατι πεταγεσαι και γραφεις σε θεματα που δε σε αφορουν;

Εν κατακλειδι...επειδη εισαι και Παοκτζης...ο φανατισμος τυφλωνει το νου και τη σκεψη. Δυστυχως για σενα εχεις παρασυρθει απο εναν υπερμετρο φανατισμο για τον κ. Τυρκαλα που σε φθανει σε σημειο να γινεσαι δογματικος και ισχυρογνωμων. Λειτουργεις σαν τους βαμμενους οπαδους ομαδων που ενεργουν παρασυρμενοι απο το συναισθημα και οχι τη λογικη.

Ενας σωφρων και συνετος, ακομη και αν ηταν πεπεισμενος για τις κορυφαιες ικανοτητες ενος γιατρου, δε θα λειτουργουσε, οπως εσυ. Θα προστατευε τον εαυτο του απο τον κινδυνο να θεωρηθει "βαλτος".

Φιλικες συμβουλες, παρολο το × που με επιδεικτικοτητα γραφεις στο παραπανω σχολιο σου.
Ποιος είπε ότι είμαι παοκτζης δεν ξέρω ...τι σχέση εχώ με την Θεσσαλονίκη πέρα το πέρασμα μου σαν αθλητής κάποτε...; Γαύρος είμαι και κυρίως Bayern....ο γιατρός είναι εντομεταξυ Αρειανός...τι σχέση έχουν όλα αυτά ...αυτό που ποστσρες είναι το παλιό μήνυμα που το προσπέρασα ....πρέπει να μπω στην διαδικασία να ψάχνω να βρω τι είπες ; Ε δεν θα το κάνω και ειδικά σ' αυτό το νήμα που προεχουν αλλά πράγματα πιο σοβαρά .....το λεξιλόγιο μου είναι μια χαρά ....να πετάω και κανένα "χέστηκα" η τι είπα τις προάλλες και παρεξηγηθηκες και καλά; Κάτι με την φίνα δεν μου έρχεται τώρα δεν τα λες και προσβλητικά...εκτός αν είσαι λόρδος και είσαι μονίμως με το σεις και σας ...εγώ μόνο στην δουλειά μου είμαι έτσι και στο πανεπιστήμιο...σε άλλα πράγματα έχω χαλαρό λεξιλόγιο ορθογραφία σύνταξη και όλα αυτά γιατί είμαι χαλαρός και ψυχαγωγουμαι.....τέλος αυτή η συζήτηση και ας μείνουμε στο πρόβλημα που προέκυψε και θα έχουμε σύντομα απαντήσεις με τον έναν η τον άλλο τρόπο ....
 
  • Like
Reactions: tol

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tol

Well-Known Member
Τοl και Γιώργο, σταματήστε τις διαμάχες και επικεντρωθείτε στην ουσία. Αν δεν έχετε να προσθέσετε κάτι ουσιαστικό απλά σιωπήστε.

Φιλε Cvial, προσωπικα απο χθες "κατι ουσιαστικο προσθετω"...απο χθες προσπαθω με υπολογισμους (που εσυ εχεις κανει) να αναδειξω το ΤΕΡΑΣΤΙΟ, κατα τη γνωμη μου, θεμα της απωλειας των graft.

Ο φιλος Γιωργος, το θεωρει αυτο ως "επιλεκτικη ευαισθησια" και σε αυτη την κατηγορια/μομφη απαντησα.

Δηλαδη, δεν επρεπε να υπερασπιστω τον εαυτο μου και να εξηγησω οτι προσωπικα αυτη την σταση κρατω εδω και χρονια απεναντι στα "κακως κειμενα" ολων ανεξαιρετως των κλινικων;

Επισης, δεν επρεπε να διευκρινησω οτι αλλο σημαινει η φραση..."ΚΙΝΔΥΝΕΥΕΙΣ με την τακτικη σου να θεωρηθεις εκπροσωπος του κ. Τυρκαλα" και αλλο σημαινει η φραση..."ΕΙΣΑΙ εκπροσωπος του κ. Τυρκαλα";

Νομιζω οτι εχω αυτο το δικαιωμα/υποχρεωση. Φυσικα, μετα τις εξηγησεις που εδωσα, ωστε να μην υπαρχουν παρερμηνειες, το σταματω εδω και δε δινω καμια συνεχεια.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αυτό εννοώ Tol, έδωσες εξηγήσεις και μετά πρέπει να σταματήσεις, δηλαδή να μην εφαρμόσουμε το "η μια κουβέντα φέρνει την άλλη"
 
  • Like
Reactions: tol

Xristos87

Well-Known Member
ο νηματοδοτης εχει βρεθει εκτεθειμενος απο την επιλογή του(κ δεν ειναι ο μονος δυστυχως). ηταν και πηγε "διαβασμενος" και εφυγε "αδιαβαστος" πραμα π μπορει να συμβει στον καθενα (το εξυπνο πουλι απο τη μυτη πιανεται). Εγινε τι εγινε κ χάθηκε μεγαλος αριθμος γκραφτς. δεν μπορουν να ξανα γεννηθούν να ξαναβρεθουν να αναστηθουν(ασχετως αν θα χρειαστει ή οχι 2η μμ). Αυτος ο ανθρωπος τι μπορει να κανει τωρα;;

αρχικα, δεν πρέπει να ζητησει εξηγησεις απο την κλινική(μην πεταχτουν τα συνηθη υπρρασπιστηκα μελη κ πουν θα δοθουν γιατι εχουν περασει μερες κ το θεμα ειναι παααρα πολυ σοβαρο); οι εξηγησεις θα δοθουν;αν οχι τι κανει;;;
αν δοθουν, ειναι πειστικες; αλλα συγχρονως και ψευτικες ωστε να καλυφθει το λαθος;; ειναι πειστικες και επαληθευμενες (με αποδειξη ) οποτε υπαρχει αναγνωριση οτι μπορει να συμβει αρα ο ασθενης ηταν ατυχος;;
εμεις εδω στο φορουμ θα μαθουμε τι εγινε ; οφειλουμε να μαθουμε ή οχι γιατι αρκουν τα στοιχεια που εχουμε;

απ την αλλη δεν πρέπει να μαθουμε γιατι ο καθενας θα μπορει να διαβαλλει την εκαστοτε κλινικη;;; δεν ειναι κριμα να ριχνει κανεις λασπη έχοντας λανθασμενη εικονα;;
 

makis25

Well-Known Member
Εγω οσες φορες ανεφερα σε αυτο το νημα το punch , οπως και σε αλλα αλλων κλινικων , το εκανα γιατι εχω στο μυαλο μου το τι μπορει να γινεται σε διπλανα grafts . Τα white dots ειναι δευτερευοντα. Τι να το κανω να φαινεται καλα η δοτρια μετα ομως να υπαρχει και μια ακομη κρυφη απωλεια στη δοτρια περα απο το μετρημενο στην επεμβαση τρανσεξιον . Στα θετικα βεβαια νεα της ημερας , απο οσο εχω διαβασει , υπαρχει ειδος απο transection που επιτρεπει ενα ποσοστο απο τα τραυματισμενα μαλλια να ξαναβγουν στη δοτρια .Δε ξερω αν συμβει εδω. Οπως και να χει δε θελω να χω αλλα μετρα και σταθμα οταν σχολιαζω αλλες κλινικες για το punch και αλλα για τον τιρκαλα . Και στη DHI και στο βεκρη , και στην LP , εχω κανει κριτικη για το punch , και σε αλλα περιστατικα του τιρκαλα.To καλοκαιρι με το καλημερα θυμαμαι ηρθα πρωτος στα μαχαιρια με τον Αναστασακη ακριβως για τη διευκρινηση του μεγεθους του punch .Επισης θυμαμαι εχω ρωτησει το Γιαννη τουλαχιστον 2-3 φορες το τελευταιο χρονο για το punch στην HDC. Αν ειναι οντως αληθεια οπως εννοειται σε γνωμες πιο πανω πως παρα το γεγονος της χρησης τοσο μεγαλου punch το τρανσεξιον ηταν τοσο μεγαλο που κομματιαστηκαν 1000 μοσχευματα , ε τοτε σκεφτομαι πως με μικροτερο punch ο γιατρος θα εκανε τα πραγματα ακομη χειροτερα . Δε μπορω να το προσπερασω αυτο . Υποθετω πως ο γιατρος για να περιορισει τη ζημια στη δοτρια φουλαρει με tumescent αναισθητικο , δηλαδη οι ογκοι του τοπικου αναισθητικου ειναι πανω απο το συνηθες μεγαλοι για να τεντωσει την επιδερμιδα και ετσι να απομακρυνθουν προσωρινα οι θυλακες ο ενας απ τον αλλο ωστε να συνεχισει να χρησιμοποιει το πολυ μεγαλο punch . Και πιθανον να κανει το ιδιο και στη ληπτρια ωστε να πετυχει μεγαλη πυκνοτητα με τα παχουλα grafts .

Τωρα για το δευτερο ζητημα με μερικα πολυτριχα μπροστα στη hairline . Επισης αυτο το χουμε δει απο αρκετες κλινικες . Αλλα βεβαια το χουμε δει να συμβαινει και στους καλυτερους , μιας και εβλεπα προσφατα διορθωτικη επεμβαση του joe tillman απο hasson wong που αν θυμαμαι καλα αφαιρουσε τριτριχα απ τη hairline που του ειχαν βαλει παλαιοτερα . Εννοω μπορει να συμβει και στους καλυτερους . Αλλα προφανως η κοπωση ή και η κακη οραση της βοηθου οδηγουν σε τετοια λαθη . Ο cvial εχει δικιο σε ολα .
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Εγω οσες φορες ανεφερα σε αυτο το νημα το punch , οπως και σε αλλα αλλων κλινικων , το εκανα γιατι εχω στο μυαλο μου το τι μπορει να γινεται σε διπλανα grafts . Τα white dots ειναι δευτερευοντα. Τι να το κανω να φαινεται καλα η δοτρια μετα ομως να υπαρχει και μια ακομη κρυφη απωλεια στη δοτρια περα απο το μετρημενο στην επεμβαση τρανσεξιον . Στα θετικα βεβαια νεα της ημερας , απο οσο εχω διαβασει , υπαρχει ειδος απο transection που επιτρεπει ενα ποσοστο απο τα τραυματισμενα μαλλια να ξαναβγουν στη δοτρια .Δε ξερω αν συμβει εδω. Οπως και να χει δε θελω να χω αλλα μετρα και σταθμα οταν σχολιαζω αλλες κλινικες για το punch και αλλα για τον τιρκαλα . Και στη DHI και στο βεκρη , και στην LP , εχω κανει κριτικη για το punch , και σε αλλα περιστατικα του τιρκαλα.To καλοκαιρι με το καλημερα θυμαμαι ηρθα πρωτος στα μαχαιρια με τον Αναστασακη ακριβως για τη διευκρινηση του μεγεθους του punch .Επισης θυμαμαι εχω ρωτησει το Γιαννη τουλαχιστον 2-3 φορες το τελευταιο χρονο για το punch στην HDC. Αν ειναι οντως αληθεια οπως εννοειται σε γνωμες πιο πανω πως παρα το γεγονος της χρησης τοσο μεγαλου punch το τρανσεξιον ηταν τοσο μεγαλο που κομματιαστηκαν 1000 μοσχευματα , ε τοτε σκεφτομαι πως με μικροτερο punch ο γιατρος θα εκανε τα πραγματα ακομη χειροτερα . Δε μπορω να το προσπερασω αυτο . Υποθετω πως ο γιατρος για να περιορισει τη ζημια στη δοτρια φουλαρει με tumescent αναισθητικο , δηλαδη οι ογκοι του τοπικου αναισθητικου ειναι πανω απο το συνηθες μεγαλοι για να τεντωσει την επιδερμιδα και ετσι να απομακρυνθουν προσωρινα οι θυλακες ο ενας απ τον αλλο ωστε να συνεχισει να χρησιμοποιει το πολυ μεγαλο punch . Και πιθανον να κανει το ιδιο και στη ληπτρια ωστε να πετυχει μεγαλη πυκνοτητα με τα παχουλα grafts .

Τωρα για το δευτερο ζητημα με μερικα πολυτριχα μπροστα στη hairline . Επισης αυτο το χουμε δει απο αρκετες κλινικες . Αλλα βεβαια το χουμε δει να συμβαινει και στους καλυτερους , μιας και εβλεπα προσφατα διορθωτικη επεμβαση του joe tillman απο hasson wong που αν θυμαμαι καλα αφαιρουσε τριτριχα απ τη hairline που του ειχαν βαλει παλαιοτερα . Εννοω μπορει να συμβει και στους καλυτερους . Αλλα προφανως η κοπωση ή και η κακη οραση της βοηθου οδηγουν σε τετοια λαθη . Ο cvial εχει δικιο σε ολα .

Τα graft που έχουν γίνει transected και το bulb είναι άθικτο έχουν πιθανότητα να ξαναπετάξουν τρίχα, αυτό είναι αληθές. Όσον αφορά τα λάθη στην hairline δεν θα έλεγα κάτι αν έβλεπα πχ μια εξαίρεση ενός 3τριχου σε μια κατά τα άλλα σωστή κατανομή. Εδώ όμως η κατανομή είναι λανθασμένη σε μεγάλο ποσοστό, καθόλου μονοτριχα παρά πολλά 3τριχα και μάλιστα μπροστά μπροστά, δεν είναι τυχαίο. Είναι σαν να μην είχε αίσθηση τι τοποθετούσε, εγώ το αποδίδω στην βοηθό. ΑΛΛΑ επειδή θέλω να είμαι δίκαιος θα τοποθετηθώ συνολικά όταν αναλύσω και τις 18 φώτο.
 

vagosx

Well-Known Member
Ρε τι γίνεται στο forum με κάτι όψιμα μέλη που δε μετρούν ούτε εξάμηνο, δεν έχουν καμιά ουσιαστική γνώση περί μμ και προσπαθούν οπαδικά να δημιουργήσουν ντόρο. Νομιζω Cvial έχουν αρχίσει και βγάζουν μάτι κάποιες περιπτώσεις μελών που έχουν τρελαθεί με την ύπαρξη καλού και φθηνού γιατρού στην Ελλάδα, γιατί άλλο η καλοπροαίρετη κριτική (τύπου Tol) που μόνο καλο μπορεί να κάνει και άλλο ο άκριτος οπαδικός λιθοβολισμος.
Κάτι δεν πάει καλα.
 

vlafo

Well-Known Member
Λοιπόν για το Χρήστο που πετάγεται σαν σωτήρας και κριτής των πάντων

Μεγάλε,εκτεθειμένος δεν είμαι,μεγάλος άνθρωπος είμαι και κάνω τις επιλογές μου που είναι άριστες γιατί είμαι πάντα προετοιμασμενος και οργανωμένος.
Λάθη όλοι κάνουνε και κανείς δεν είναι τέλειος αλλά εδω μέσα πλέον αισθάνομαι μαλάκας,όλα τα δεδομένα που αναλύει άριστα ο Cvial δεν θα τα είχατε ούτε στα πιο τρελλά σας όνειρα αν δεν τα έδινα και ξυπνήσατε τώρα.
Μάθατε για ΌΛΕΣ ΤΙΣ ΛΕΠΤΟΜΈΡΕΙΕΣ μιας μμ και έχετε και απαιτήσεις.
Για την ενημέρωση των αδαών:Kανείς δεν τα κάνει με το γιατρό και αναλύει αυτά τα δεδομένα μα κανείς σχετικά με όλα αυτά που αναφέρω.
Μην νομίζετε ότι θα μπαίνεις μέσα και θα πιάνεις συζήτηση και ανάλυση για το πως θα κάνει τη δουλειά του.

Εγώ είμαι μια ειδική περίπτωση.

Τα υπόλοιπα δεν θα μάθετε πλέον τίποτα το τι θα κάνω εγώ με το γιατρό,δική μου δουλειά και υπεραρκετά πρόσφερα στο φόρουμ όσα δεν πρόσφερε κανένας άλλος με την παρουσίαση μου.
Στην αρχή γέλαγα όταν το σκεφτόμουν να παρουσιάσω αλλά επειδή έβλεπα τι γινότανε εδώ στην Ελληνική αγορά και τα παιδιά που δεν γνωρίζανε,εξοργιζόμουνα και τελικά με χαρά αποφάσισα να το κάνω.

Ο Τιρκαλάς το ξαναλέω για μια ακόμα φορά το είπα και στον Cvial,μακράν είναι ο καλύτερος στην Ελληνική αγορά και αν βελτιώσει 2 3 πράγματα θα εκτοξευτεί και προφανώς δεν ισχύει το ότι πληρώνεις παίρνεις,ακόμα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Xristos87

Well-Known Member
Λοιπόν για το Χρήστο που πετάγεται σαν σωτήρας και κριτής των πάντων

Μεγάλε,εκτεθειμένος δεν είμαι,μεγάλος άνθρωπος είμαι και κάνω τις επιλογές μου που είναι άριστες γιατί είμαι πάντα προετοιμασμενος και οργανωμένος.
Λάθη όλοι κάνουνε και κανείς δεν είναι τέλειος αλλά εδω μέσα πλέον αισθάνομαι μαλάκας,όλα τα δεδομένα που αναλύει άριστα ο Cvial δεν θα τα είχατε ούτε στα πιο τρελλά σας όνειρα αν δεν τα έδινα και ξυπνήσατε τώρα.
Μάθατε για ΌΛΕΣ ΤΙΣ ΛΕΠΤΟΜΈΡΕΙΕΣ μιας μμ και έχετε και απαιτήσεις.
Για την ενημέρωση των αδαών:Kανείς δεν τα κάνει με το γιατρό και αναλύει αυτά τα δεδομένα μα κανείς σχετικά με όλα αυτά που αναφέρω.
Μην νομίζετε ότι θα μπαίνεις μέσα και θα πιάνεις συζήτηση και ανάλυση για το πως θα κάνει τη δουλειά του.

Εγώ είμαι μια ειδική περίπτωση.

Τα υπόλοιπα δεν θα μάθετε πλέον τίποτα το τι θα κάνω εγώ με το γιατρό,δική μου δουλειά και υπεραρκετά πρόσφερα στο φόρουμ όσα δεν πρόσφερε κανένας άλλος με την παρουσίαση μου.
Στην αρχή γέλαγα όταν το σκεφτόμουν να παρουσιάσω αλλά επειδή έβλεπα τι γινότανε εδώ στην Ελληνική αγορά και τα παιδιά που δεν γνωρίζανε,εξοργιζόμουνα και τελικά με χαρά αποφάσισαα να το κάνω.

Ο Τιρκαλάς το ξαναλέω για μια ακόμα φορά το είπα και στον Cvial,μακράν είναι ο καλύτερος στην Ελληνική αγορά και αν βελτιώσει 2 3 πράγματα θα εκτοξευτεί και προφανώς δεν ισχύει το ότι πληρώνεις παίρνεις,ακόμα.
αα καλα...δεν ειναι προσωπικο ανθρωπε μου κ για αυτο πλεον δεν χρησιμοποιω το ονομα σου. σε αντιμετωπιζω ως ενα περιστατικο!!!

το θεμα της κλινικης-πελατη μετατοπιζεται (κακως) σε ανουσια κοντρα μεταξυ μελων(στρατευεμενων και μη) .
το βαρος πεφτει στην εξαγωγη επαληθευμενων σποτελεσματων-πορισματων. Ενα τεράστιο μπραβο κ ευχαριστω στον cvial!! τι λενε 2 3 εδω κ επιτίθονται σε αλλα μελη με διαφορετικη γνωμη απο αυτους, το χω δει κ σε αλλα νηματα...ειναι χιλιοπαιγμενο .

να προσθεσω οτι δεν χρειαζεται καποιος να εχει χρονια εδω μεσα για να δει κ να πει το αληθες παντα βαση ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΩΝ. εξαλλου καποιος π οδηγαει 20 χρονια εχει την πεποιθηση οτι ξερει να οδηγαει σε συναρτηση με εναν π ειναι 20 ετων. ασχετως αν ο 20αρης μπορει να εχει παρει κ ενα πρωταθλημα φορμουλα 1 κ γελαει με τον "εμπειρο" οδηγο.

τελος, επειδη ηταν επι προσωπικου το μνμ σου κ επι προσωπικου απαντω.,, θα σ πω οτι σιγουρα θα χεις ενα καλο αποτελεσμα. αντι να ψαχνεσαι να αρπαχτεις με μελη (εσυ κ καποιοι αλλοι) ρίξε την ενεργεια αυτην στην αναζητση της αληθειας με την κλινικη τι εγινε τις 2 μερες π ησουν εκει.

αα κ για να τελειωνω γιατι αμφισβητείς αυτα π λεω.
ναι εκτεθειμένος εισαι οταν γνωριζεις τοοοσα πολλα για μμ κ ανακαλύπτεις τον καλυτερο Έλληνα γιατρο οπου πας κ φευγεις με ζημια! γιατι μη μου πεις δεν ειναι ζημια το χασιμο περιπου 1000γρ. διαλεξες μετα απο μεγαλη μελετη τον καλυτερο..πηγες σ εκανε ζημια κ σ εβαλε κ λαθος τα μαλλακια...δλδ αν δεν εισαι εκτεθειμενος με την επιλογη σ τι εισαι....;;;
κ το αλλο για τις απαιτησεις. ποιος σ ειπε οτι εχω απαιτήσεις;;;
βρισκεσαι σε θολουρα. ηρεμησε κ δες τα πράματα οπως εχουν. αν συνεχιζεις να πιστευεις οτι ο γιατρος π οηγες ειναι ο καλυτερος στην Ελλαδα υστερα απο ολα αυτα π σ εκανε... εε τι να σ πω. με γεια με χαρα σου. Δεν ξανα μπαίνω (υστερα απο προσκληση δικια σου εγινετ τωρα) στο τρυπακι της αντιπαραθεσης.
καλο σου απογευμα κ μεσα απο την καρδια μου καλη φυτρωση
 
Τελευταία επεξεργασία:

manly_Man

Well-Known Member
Ρε τι γίνεται στο forum με κάτι όψιμα μέλη που δε μετρούν ούτε εξάμηνο, δεν έχουν καμιά ουσιαστική γνώση περί μμ και προσπαθούν οπαδικά να δημιουργήσουν ντόρο. Νομιζω Cvial έχουν αρχίσει και βγάζουν μάτι κάποιες περιπτώσεις μελών που έχουν τρελαθεί με την ύπαρξη καλού και φθηνού γιατρού στην Ελλάδα, γιατί άλλο η καλοπροαίρετη κριτική (τύπου Tol) που μόνο καλο μπορεί να κάνει και άλλο ο άκριτος οπαδικός λιθοβολισμος.
Κάτι δεν πάει καλα.
φιλε vago, ο Χristos87 (με μολις 2 μηνες στο φορουμ) πριν λιγες μερες δηλωνε οτι δηθεν δεν γνωριζε αν ειναι γιατρος ο lorenjo (!) Ελεγε τι ειναι γιατρος αυτος και τομλαει να λεει σε χρηστες να παιρνουν και μικροτερη δοση φιναστεριδης απο το συνιθισμενο; και εκθιαζε τον Αναστασακη, επειδη λεει οτι ειναι ο μοναδικος γιατρος, που ξερει και που απανταει στις ερωτησεις των ασθενων ευθεως και οτι εκανε τζαμπα βιντεο για το φορουμ, λες και δεν εχει οικονομικο οφελος απο τη προβολη του στο φορουμ.... Τωρα ξαφνικα πεταγεται και πυροβολει το νημα του τυρκαλα και παιρνει και η μπαλα τον vlafo, στοχευμενα...

Ειναι λες και τον εβαλε καποια κλινικη εδω μεσα ας πουμε...για να επιτιθεται στους αντιπαλους.

Φαινεται καθαρα οτι καποιους ενοχλει να υπαρχει και καλος και τιμιος στο οικονομικο κομματι γιατρος.....ΧΑΛΑΕΙ την πιατσα, καταλαβες;; προσπαθουν με καθε τροπο να υποτιμησουν καποιον ωστε να αναδειχτουν οι αλλες επιλογες. Βλεπεις ειναι πολλα τα λεφτα των μεταμοσχευσεων και ποιος ειναι ο Τυρκαλας που θα τολμησει να τους φαει την πελατεια;
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
αα καλα...δεν ειναι προσωπικο ανθρωπε μου κ για αυτο πλεον δεν χρησιμοποιω το ονομα σου. σε αντιμετωπιζω ως ενα περιστατικο!!!

το θεμα της κλινικης-πελατη μετατοπιζεται (κακως) σε ανουσια κοντρα μεταξυ μελων(στρατευεμενων και μη) .
το βαρος πεφτει στην εξαγωγη επαληθευμενων σποτελεσματων-πορισματων. Ενα τεράστιο μπραβο κ ευχαριστω στον cvial!! τι λενε 2 3 εδω κ επιτίθονται σε αλλα μελη με διαφορετικη γνωμη απο αυτους, το χω δει κ σε αλλα νηματα...ειναι χιλιοπαιγμενο .

να προσθεσω οτι δεν χρειαζεται καποιος να εχει χρονια εδω μεσα για να δει κ να πει το αληθες παντα βαση ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΩΝ. εξαλλου καποιος π οδηγαει 20 χρονια εχει την πεποιθηση οτι ξερει να οδηγαει σε συναρτηση με εναν π ειναι 20 ετων. ασχετως αν ο 20αρης μπορει να εχει παρει κ ενα πρωταθλημα φορμουλα 1 κ γελαει με τον "εμπειρο" οδηγο.

τελος, επειδη ηταν επι προσωπικου το μνμ σου κ επι προσωπικου απαντω.,, θα σ πω οτι σιγουρα θα χεις ενα καλο αποτελεσμα. αντι να ψαχνεσαι να αρπαχτεις με μελη (εσυ κ καποιοι αλλοι) ρίξε την ενεργεια αυτην στην αναζητση της αληθειας με την κλινικη τι εγινε τις 2 μερες π ησουν εκει.

Χρήστο πρέπει να αλλάξεις ύφος. Είσαι νέος εδώ και εκφράσεις όπως το "έξυπνο πουλί από την μύτη πιάνεται" είναι απαράδεκτες προς έναν άνθρωπο που έχει προσφέρει στο φόρουμ και ζει την δική του "περιπέτεια", την ταλαιπωρία δηλαδή μιας μμ. Φυσικά και μπορείς να ασκήσεις κριτική, απλά πρέπει να αλλάξεις ύφος, και είναι η τελευταία φορά που αρκούμαι στην παρατήρηση.
 

Xristos87

Well-Known Member
φιλε vago, ο Χristos87 (με μολις 2 μηνες στο φορουμ) πριν λιγες μερες δηλωνε οτι δηθεν δεν γνωριζε αν ειναι γιατρος ο lorenjo (!) Ελεγε τι ειναι γιατρος αυτος και τομλαει να λεει σε χρηστες να παιρνουν και μικροτερη δοση φιναστεριδης απο το συνιθισμενο; και εκθιαζε τον Αναστασακη, επειδη λεει οτι ειναι ο μοναδικος γιατρος, που ξερει και που απανταει στις ερωτησεις των ασθενων ευθεως και οτι εκανε τζαμπα βιντεο για το φορουμ, λες και δεν εχει οικονομικο οφελος απο τη προβολη του στο φορουμ.... Τωρα ξαφνικα πεταγεται και πυροβολει το νημα του τυρκαλα, στοχευμενα...

Ειναι σαν να τον εβαλε καποια κλινικη εδω μεσα ας πουμε...για να επιτιθεται στους αντιπαλους.

Φαινεται καθαρα οτι καποιους ενοχλει να υπαρχει και καλος και τιμιος στο οικονομικο κομματι γιατρος.....ΧΑΛΑΕΙ την πιατσα, καταλαβες;; προσπαθουν με καθε τροπο να υποτιμησουν καποιον ωστε να αναδειχτουν οι αλλες επιλογες. Βλεπεις ειναι πολλα τα λεφτα των μεταμοσχευσεων και ποιος ειναι ο Τυρκαλας που θα τολμησει να τους φαει την πελατεια;
κανε copy paste τα λογια μ σε παρακαλω για να τα δουν τα μελη κ να καταλαβουν. ναι ειπα μερικα θετικα πραματα. αυτο δεν σημαινει οτι προμοτσρω τον Αναστασακη. δλδ αν καποιος κανει κατι καλο δεν θα το αναγνωρισω. αυτο π κανεις ειναι ατιμο. ειναι πολιτικη!!
οταν ηταν κυβερνηση ο Συριζα δεν εκανε καλα για τον τοπο;; δεν πρεπει να τα αναγνωρισω. τωρα π ειναι η νδ δνε κανει καλα για τον τοπο δεν πρεπει να τα αναγνωρισω....σε παρακαλω προσεχε τι λες
 

Xristos87

Well-Known Member
Χρήστο πρέπει να αλλάξεις ύφος. Είσαι νέος εδώ και εκφράσεις όπως το "έξυπνο πουλί από την μύτη πιάνεται" είναι απαράδεκτες προς έναν άνθρωπο που έχει προσφέρει στο φόρουμ και ζει την δική του "περιπέτεια", την ταλαιπωρία δηλαδή μιας μμ. Φυσικά και μπορείς να ασκήσεις κριτική, απλά πρέπει να αλλάξεις ύφος, και είναι η τελευταία φορά που αρκούμαι στην παρατήρηση.
δλδ μ λες τωρα οτι ενα παλιο μελος μπορει να λεει σε ενα νεο μελος πανε ξεστραβώσου,.πουλας μαγκια ή κουλτουρα,θα μας πεις π θα κανουμε like;;;κ να μην εγκαλείς πρωτα αυτόν.
στρατιωτικο ατυπο νομο εχουμε;;
εγω δεν καταφερομαι επι προσωπικου αν δεν μ επιτεθουν. επισης δεν λεω τετοιες κουβεντες. μπορει να ειναι "χαλαρος προφορικος" ο λογος μου κ παραξηγησιμος σε γεννημενους παρεξηγημενους.δες ολες τις συνομιλίες μας.
τελος . με κουραζει το ολο στορι αυτό. μ τρωει τζαμπα ενεργεια. καλη συνεχεια
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
δλδ μ λες τωρα οτι ενα παλιο μελος μπορει να λεει σε ενα νεο μελος πανε ξεστραβώσου,.πουλας μαγκια ή κουλτουρα,θα μας πεις π θα κανουμε like;;;
στρατιωτικο ατυπο νομο εχουμε;;
εγω δεν καταφερομαι επι προσωπικου αν δεν μ επιτεθουν. επισης δεν λεω τετοιες κουβεντες. μπορει να ειναι "χαλαρος προφορικος" ο λογος μου κ παραξηγησιμος σε γεννημενους παραξενεμενους.δες ολες τις συνομιλίες μας.
τελος . με κουραζει το ολο στορι αυτό. μ τρωει τζαμπα ενεργεια. καλη συνεχεια

Αυτόν τον "χαλαρό προφορικό" λόγο σου λέω να μαζέψεις. Τίποτα άλλο. Το ότι είσαι νέος έχει να κάνει με τον σεβασμό και όχι με το που θα κάνεις like η να μην πεις την γνώμη σου.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
αα καλα...δεν ειναι προσωπικο ανθρωπε μου κ για αυτο πλεον δεν χρησιμοποιω το ονομα σου. σε αντιμετωπιζω ως ενα περιστατικο!!!

το θεμα της κλινικης-πελατη μετατοπιζεται (κακως) σε ανουσια κοντρα μεταξυ μελων(στρατευεμενων και μη) .
το βαρος πεφτει στην εξαγωγη επαληθευμενων σποτελεσματων-πορισματων. Ενα τεράστιο μπραβο κ ευχαριστω στον cvial!! τι λενε 2 3 εδω κ επιτίθονται σε αλλα μελη με διαφορετικη γνωμη απο αυτους, το χω δει κ σε αλλα νηματα...ειναι χιλιοπαιγμενο .

να προσθεσω οτι δεν χρειαζεται καποιος να εχει χρονια εδω μεσα για να δει κ να πει το αληθες παντα βαση ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΩΝ. εξαλλου καποιος π οδηγαει 20 χρονια εχει την πεποιθηση οτι ξερει να οδηγαει σε συναρτηση με εναν π ειναι 20 ετων. ασχετως αν ο 20αρης μπορει να εχει παρει κ ενα πρωταθλημα φορμουλα 1 κ γελαει με τον "εμπειρο" οδηγο.

τελος, επειδη ηταν επι προσωπικου το μνμ σου κ επι προσωπικου απαντω.,, θα σ πω οτι σιγουρα θα χεις ενα καλο αποτελεσμα. αντι να ψαχνεσαι να αρπαχτεις με μελη (εσυ κ καποιοι αλλοι) ρίξε την ενεργεια αυτην στην αναζητση της αληθειας με την κλινικη τι εγινε τις 2 μερες π ησουν εκει.

αα κ για να τελειωνω γιατι αμφισβητείς αυτα π λεω.
ναι εκτεθειμένος εισαι οταν γνωριζεις τοοοσα πολλα για μμ κ ανακαλύπτεις τον καλυτερο Έλληνα γιατρο οπου πας κ φευγεις με ζημια! γιατι μη μου πεις δεν ειναι ζημια το χασιμο περιπου 1000γρ. διαλεξες μετα απο μεγαλη μελετη τον καλυτερο..πηγες σ εκανε ζημια κ σ εβαλε κ λαθος τα μαλλακια...δλδ αν δεν εισαι εκτεθειμενος με την επιλογη σ τι εισαι....;;;
κ το αλλο για τις απαιτησεις. ποιος σ ειπε οτι εχω απαιτήσεις;;;
βρισκεσαι σε θολουρα. ηρεμησε κ δες τα πράματα οπως εχουν. αν συνεχιζεις να πιστευεις οτι ο γιατρος π οηγες ειναι ο καλυτερος στην Ελλαδα υστερα απο ολα αυτα π σ εκανε... εε τι να σ πω. με γεια με χαρα σου. Δεν ξανα μπαίνω (υστερα απο προσκληση δικια σου εγινετ τωρα) στο τρυπακι της αντιπαραθεσης.
καλο σου απογευμα κ μεσα απο την καρδια μου καλη φυτρωση
Ελπίζω να κατανοείς ότι όλα αυτά που σχολιάζεις με τόσο άνεση και σιγουριά και ύφος είναι γιατί ο vlafo και cvial στο "επιτρέπουν" έτσι ; Εννοώ με τις γνώσεις τους την όρεξη τους και τα εργαλεία του cvial που ανάθεμα και αν τα έχουν 5 άνθρωποι στο πλανήτη ....βλέπεις αυτά τα πολύ καλά ομολογουμένως αποτελέσματα με γυμνο μάτι έχοντας γνώση ας πούμε τι γίνεται έστω και αν μιλάμε για ένα περιστατικό που κανονικά δεν είναι δέιγμα... φαντάσου σε άλλα που τα χρεώνουν επί 3 και βλέπεις χλυαρα αποτέλεσματα το γίνεται....
εσείς λέγατε μέχρι εχθές ότι 3-4 περιστατικά δεν είναι δέιγμα για να τον λέμε κορυφαίο και τώρα ξαφνικά με 1 περιστατικό σταύρωμα; Και η πλάκα είναι ότι σε 7-8 μήνες λίγοι θα θυμούνται τι έγινε γιατί το αποτέλεσμα μετράει....εχθές είπες στο cvial δεν θα ξανά γράφεις για να αφήσεις την παρουσίαση να τρέξει και Παρ όλα αυτά συνεχίζεις...μάλλον θα έχεις κάποιους λόγους που δεν γνωρίζουμε....ότι καταφέρνεις να εκνευρίζεις τον vlafo να μην συνεχίσει σε ικανοποιεί; Ρητορική η ερώτηση....
 

vlafo

Well-Known Member
Mα τι μας λες τώρα θα μας τρελλάνεις?
Μας αντιστρέφεις και τις καταστάσεις τώρα?
Απάντησα έτσι στο μήνυμα σου που έγραφες.
Aντί να κοιτάξεις να μάθεις μερικά βασικά πράγματα,με στόνφο και φανφάρα κριτικάρεις με τόση ευκολία παραμέτρους εξειδικευμένες μιας μμ που κανείς δεν παρακολουθεί και κανείς δεν ξέρει,αλλά όταν το αποτέλεσμα τα σπάει αυτό βλέπουν όλοι και όχι το μονότριχο και το τρίτριχο αν μπαίνουν μπροστά ή πίσω ή το transected g αν είναι υγιή ή για πέταμα.

Αυτά είναι ψιλά γράμματα και επειδή υπεραναλύουμε κάποιοι υπέρ του δέοντος κάποιες πολύ ιδιαίτερες και δύσκολες παραμέτρους ακριβώς λόγω της γνώσης και της ενασχόλησης μιας μμ,θα μας βγεις και τιμητής των πάντων.

Εσένα λοιπόν σου προτείνω να πας στον Lorenzo που τα κάνει όλα τέλεια για να μην έχει να σου πει κανένας τίποτα.
 

Aldo

Well-Known Member
Εγώ πιστεύω και τα δυο μέλη Xristos και Giorgos-3 , πρέπει να αλλάξουν ύφος!
Τα άσχημα των γιατρών θα τα πούμε και θα τους ταράξουμε( εφόσον κάνουν χοντρές)!

Και τα ασχημα temporals, και τα 1000 χαμένα graft του παιδιού, που πήγαν περί πίστεως!

γι αυτό είμαστε εδώ μέσα, όλοι* για να προστατέψουμε ο ένας τον άλλον!
Υπάρχουν μέλη που αφιερώνουν τον προσωπικό τους χρόνο για τους άλλους και προσπαθούν με όλα τα μέσα να διαλευκάνουν περιστατικά σαν του φιλου εδώ, το δίκο μου και άλλων παιδιών! Αυτός είναι ο σκοπός του φόρουμ, να έχουμε ξεκάθαρη εικόνα των γεγονότων (μετρήσεις, παρουσιάσεις) !

Οποίος γιατρός θέλει να προσαρμοστεί στα θέλω και στις ανάγκες (που δεν είναι καθόλου παράλογα) θα συνεχίσει να υπάρχει, θα δεχτεί την κριτική και θα προχωρήσει! Οι άλλοι ... sink, το ελπίζω και σύντομα!


@vlafo , για την τιμή των όπλων και για όλα αυτά τα χρόνια που έχεις αφιερώσει στο φόρουμ, συνέχισε φίλε μου το νήμα σου χωρίς να τρελενεσαι!
Έβαλες μεγααααλο αριθμό ποιοτικών graft όπως και να έχει... το αποτέλεσμα σου θα είναι υπέροχο για τους λόγους που έχουμε ξαναπεί! Θα είσαι έτοιμος για όπου θες το καλοκαίρι .. με οποία παρέα επιθυμείς :)
 
Μπλουζα