Vlafo. FUE, 4158g, 09-10/01/2021

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

giannis1991

Well-Known Member
Μη φανταστείς κάτι ιδιαίτερο ,ουσιαστικά να τα δω απλά κοντά και σε σχέση με κάτι άλλο που είδα αλλου αλλά βαρέθηκα να γράψω σεντόνι!
 

giannis1991

Well-Known Member
Έτυχε να δω κάποιο άλλο πολύ καλό αποτέλεσμα που στο κοντό μόνο φαινοταν κάποια διαφορά και ήθελα να το συγκρίνω με ένα άλλο πολύ καλό όπως του Βλαφο...
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Αν είναι κάποιος που θα έμπαινε μόνο αυτός θα ήταν.
Δεν μιλάω για αύξηση πυκνότητας άλλο,αλλά για αντικατάσταση και υπόλοιπου κομματιού (middle) με νέες υγιείς τρίχες και συνεπώς και αύξηση πυκνότητας και εκεί.
Από αυτό εδώ υποδηλώνεται για ακόμη μια φορά σε τι επίπεδα ανεβάζει το φόρουμ ο @vlafo.
Με τις ΜΜ που έκανε ή και θα κάνει, βάζει τις πρόνοιες για να καλύψει τις πιθανές/αναμενόμενες απώλειες σε συγκεκριμένες υποπεριοχές, ΠΡΟΤΟΥ αυτές συμβούν, ΠΡΟΤΟΥ το κοινό μάτι να τις αντιληφθεί, και την ίδια ώρα χωρίς να πάρει κανείς (κοινός θνητός εκτός φόρουμ) χαμπάρι τι έκανε.
 

vagosx

Well-Known Member
Ρε παιδιά πραγματικά όταν είσαι το πολύ NW2,5 και το πίσω μαλλί είναι μπετό είναι σαν νικάς 10 0 από τα αποδυτήρια. Βέβαια τίποτα δεν είναι τυχαίο ο Vlafo παίζει παρα πολλά χρόνια τη φίνα.
 

montecristo

Well-Known Member
Vlafo το αποτέλεσμα σου ειναι εκπληκτικό, τόσο σε φυσικότητα όσο και πυκνότητα. Να το χαίρεσαι !

Είχες 2 επιτυχημένες επεμβάσεις με την 2η επέμβαση σου να ήταν και αυξημένης δυσκολίας καθώς έγινε εμφύτευση σε υψηλή πυκνότητα 46g με στόχο την περεταίρω αύξηση της στα 60 και πήγες πολύ καλά, κάτι που δείχνει οτι ο Τυρκαλάς μπορεί να κάνει επιτυχημένα και εμφύτευση ανάμεσα σε υπάρχοντα μαλλιά με υψηλή πυκνότητα κάτι που είναι πολύ σημαντικό και χρειάζεται ικανότητα...
 

Disco

Well-Known Member
Αν είναι κάποιος που θα έμπαινε μόνο αυτός θα ήταν.
Δεν μιλάω για αύξηση πυκνότητας άλλο,αλλά για αντικατάσταση και υπόλοιπου κομματιού (middle) με νέες υγιείς τρίχες και συνεπώς και αύξηση πυκνότητας και εκεί.
Μαλλούρα έχεις vlafo..δεν χρειάζεσαι τίποτα άλλο...Χαλάρωσε και απόλαυσε το μαλλί σου και άσε τους (ημι)καραφλούς τώρα που όντως το χρειάζονται να βάλουν καμιά τρίχα..
 

vlafo

Well-Known Member
Μαλλούρα έχεις vlafo..δεν χρειάζεσαι τίποτα άλλο...Χαλάρωσε και απόλαυσε το μαλλί σου και άσε τους (ημι)καραφλούς τώρα που όντως το χρειάζονται να βάλουν καμιά τρίχα..
Disco ball τρελλιάρη σε ευχαριστώ.
Χαλαρώνω και αφήνω.. ;)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
10 μήνες κλείσαμε στις 12/12 από τη 2η μμ και το αποτέλεσμα έχει ήδη ολοκληρωθεί.
Πριν 1 μήνα είχα αρκετα μεγάλη τριχόπτωση, θεωρώ ήταν η εποχική αλλά εδώ και 10 μέρες έχει επανέλθει το μαλλί στην καλύτερη κατάσταση που ήταν ποτέ
Τον άλλο μήνα κλείνω 2 χρόνια από την πρώτη μου μμ και έχοντας δοκιμάσει και δει όλα τα μήκη και διαφορετικά σχέδια επάνω μου,θεωρώ πως τώρα είναι στην καλύτερη τους φόρμα και σαν ποιότητα και σαν εικόνα.
Αν και κουρεμένος 1 μήνα τώρα,αυτή την στιγμή στρώνουν και σαν βάρος και σαν όγκος και σαν ομοιογένεια παντού στο maximum.

Θα βάλω στο 12 μήνο και την τελική εικόνα αλλά με κοντό πλέον μαλλί,γιατί θα τα κουρέψω,και εκεί θα κλείσει οριστικά και η αυλαία της 2μμ και μάλλον συνολικά.
Το τελικό αποτέλεσμα με αφήνει απόλυτα ικανοποιημένο και ήταν ακριβώς αυτό που στόχευα και είχα στο μυαλό μου.

Οι φώτο είναι κάτω από led φωτισμό εκτός της τελευταίας που είναι σέλφι και όλα wet look(δεν είχα άλλη πρόσφατη σε τέτοια απόσταση)και δείχνει πως φαίνομαι στον έξω κόσμο περίπου, που είναι πολύ καλύτερη η εικόνα από το ζουμάρισμα των κοντινών.
 

Συνημμένα

  • 20221214_153334.jpg
    20221214_153334.jpg
    689.4 KB · Προβολές: 326
  • 20221214_153148.jpg
    20221214_153148.jpg
    788.2 KB · Προβολές: 327
  • 20221214_153118.jpg
    20221214_153118.jpg
    613.6 KB · Προβολές: 328
  • 20221215_140148.jpg
    20221215_140148.jpg
    673.7 KB · Προβολές: 324

Αthens2021

Active Member
Eγω θα πω και παλι μπραβο και στον γιατρο κ σε σενα που δεν επιλεξατε να φτιαξετε μια mature hairline που να "ταιριαζει'" σε ηλικια ανω των 40, αλλα μια νεανικοτατη χωρις καμπυλες ( που φωναζουν μεταμοσχευση) .Η φυσικοτητα νομιζω ειναι το trademark και το ατου της δουλειας του Τυρκαλα , και τωρα βλεπουμε και δυνατες πυκνοτητες. Αντε και στα δικα μας
 

montecristo

Well-Known Member
10 μήνες κλείσαμε στις 12/12 από τη 2η μμ και το αποτέλεσμα έχει ήδη ολοκληρωθεί.
Πριν 1 μήνα είχα αρκετα μεγάλη τριχόπτωση, θεωρώ ήταν η εποχική αλλά εδώ και 10 μέρες έχει επανέλθει το μαλλί στην καλύτερη κατάσταση που ήταν ποτέ
Τον άλλο μήνα κλείνω 2 χρόνια από την πρώτη μου μμ και έχοντας δοκιμάσει και δει όλα τα μήκη και διαφορετικά σχέδια επάνω μου,θεωρώ πως τώρα είναι στην καλύτερη τους φόρμα και σαν ποιότητα και σαν εικόνα.
Αν και κουρεμένος 1 μήνα τώρα,αυτή την στιγμή στρώνουν και σαν βάρος και σαν όγκος και σαν ομοιογένεια παντού στο maximum.

Θα βάλω στο 12 μήνο και την τελική εικόνα αλλά με κοντό πλέον μαλλί,γιατί θα τα κουρέψω,και εκεί θα κλείσει οριστικά και η αυλαία της 2μμ και μάλλον συνολικά.
Το τελικό αποτέλεσμα με αφήνει απόλυτα ικανοποιημένο και ήταν ακριβώς αυτό που στόχευα και είχα στο μυαλό μου.

Οι φώτο είναι κάτω από led φωτισμό εκτός της τελευταίας που είναι σέλφι και όλα wet look(δεν είχα άλλη πρόσφατη σε τέτοια απόσταση)και δείχνει πως φαίνομαι στον έξω κόσμο περίπου, που είναι πολύ καλύτερη η εικόνα από το ζουμάρισμα των κοντινών.
Πραγματικά Εντυπωσιακό αποτέλεσμα vlafo τόσο σε φυσικότητα όσο και σε πυκνότητα, νομίζω πρέπει να μπεις σε υποψηφιότητα ανάμεσα στα καλυτερα αποτελέσματα του φόρουμ...:D
 

vlafo

Well-Known Member
Eγω θα πω και παλι μπραβο και στον γιατρο κ σε σενα που δεν επιλεξατε να φτιαξετε μια mature hairline που να "ταιριαζει'" σε ηλικια ανω των 40, αλλα μια νεανικοτατη χωρις καμπυλες ( που φωναζουν μεταμοσχευση) .Η φυσικοτητα νομιζω ειναι το trademark και το ατου της δουλειας του Τυρκαλα , και τωρα βλεπουμε και δυνατες πυκνοτητες. Αντε και στα δικα μας
Αυτό όπως γνωρίζεις το mature hairline είναι "marketing tricks" των κλινικών για ευνόητους λόγους και δεν ισχύουν επ ουδενί.
Σε πολύ συγκεκριμένες περιπτώσεις όπου υπάρχουν περιορισμοί.
Εύχομαι και σε σένα να πάνε όλα καλά αν και είμαι σίγουρος για την επιτυχία.
 
Μπλουζα