Vlafo. FUE, 4158g, 09-10/01/2021

aeratos28

Just aeratos
Βρίσκεται με όνομα εδώ για προβολή του..και για οικονομικό όφελος αγαπητέ..αν ήθελε απλά να (προσφερει) όπως λέει θα μπορούσε να κάνει εγγραφή με ψευδώνυμο και να δίνει συμβουλές..δεν το έκανε..ζητάει υπέρογκα ποσά για μετριότατες δυνατότητες που έχει και δεν δέχεται κριτική..2 φορές έχει πάει να (παραπλανήσει) το φόρουμ με όχι καλά αποτελέσματα και ειπωθηκε στο φόρουμ πως έδωσε οδηγίες για το πώς να φύγει το μέλος και τρόπους κάλυψης της μέτριας φυτρωσης..ρωτάμε τον ίδιο αν ισχύει αυτό και πετάει χαρταετό.. οι μοντς εδώ,δεν του άσκησαν καμία πίεση ποτέ..εδώ,όμως βλέπουμε να εφαρμόζεται ο νόμος στον vlafo..και λέμε,ρε παιδιά τι ισχύει ,τι δεν ισχύει? Ας απαντήσει και ο vlafo,να έχουμε όλοι εικόνα σωστή..αλλά έφαγε Μπαν ακαριαία και δεν γίνεται να μάθουμε για την ώρα..βλέπεις να είναι το ίδιο πράγμα Τζορτζ?
Εγώ μίλησα για το πώς αντιμετωπίζεται ο Χρήστος και όλα τα μέλη. Εκεί θεωρώ ότι υπάρχει απόλυτη δικαιοσύνη.
Τώρα το πώς αντιμετωπίζεται ο Αναστασάκης είναι άλλο θέμα. Συμφωνώ ότι μπορεί να υπάρχει μια μεροληψία υπέρ του αλλά καταλαβαίνω ότι η επίσημη παρουσία ενός γιατρού δίνει μια προστιθέμενη αξία στο φόρουμ. Ο mod το ξέρει πολύ καλά αυτό ακόμα και αν δεν μπορεί να το παραδεχτεί.
Επίσης ο γιατρός -όσο και να τον αντιπαθώ- διαφέρει στο ότι βρίσκεται εδώ με όνομα και επώνυμο. Επομένως οι ισορροπίες είναι εκ προοιμίου διαφορετικές άρα και η αντιμετώπιση δεν μπορεί να είναι ίδια.
Δεν μου αρέσει πάντα αλλά το βρίσκω λογικό.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

bobby

Well-Known Member
Εξεπλάγην δυσάρεστα πολύ από τον Vlafo. Εξεπλάγην ευχάριστα πάρα πολύ από τον CVIAL!! Επίσης αυτοί που γνώριζαν αλλά έκαναν την πάπια, καλύτερα να σωπάσουν γιατί είναι συνυπεύθυνοι στην κοροϊδία.
Σιγά ρε φίλε! Μιλάς εσύ για κοροϊδία ο flat earther? Ξέρεις το vlafo ή εμένα ή και όποιον άλλον εμπιστεύτηκε από χθες και μιλάς; Παίξε κανά τέννις και ασχολήσου με τον φίλο σου τον Μπουρλά και μην πιάνεις στο στόμα σου ανθρώπους που δεν ξέρεις.
 
  • Like
Reactions: tol

george_hatzi

Well-Known Member
..βλέπεις να είναι το ίδιο πράγμα Τζορτζ?
Μα σου έχω απαντήσει ήδη ότι δεν είναι το ίδιο πράγμα, όπως και γιατί δεν είναι το ίδιο. Μην κάνουμε κύκλους. Συμφωνώ για αυτά που λες για τον Αναστασάκη. Αλλά δεν ισχύει ότι δεν του έχει ασκηθεί "καμία πίεση" από τον mod.
 

giannis1991

Well-Known Member
Πραγματικά βλέπω τα σχόλια εδώ και κυρίως αυτά με ενοχλούν μιας και από αυτό που έγινε με τον vlafo δεν με ρίχνει από τα σύννεφα...ΞΕΚΑΘΑΡΑ...Δεν μπορώ να διαννοηθω ότι παλιά ή έμπειρα μέλη περιμένουν εξήγηση από το συγκεκριμένο μέλος λες και δεν είναι προφανές τι πήγε να κάνει...Να τονίσω όμως ότι πιστεύω δεν το κάνουν εσκεμμενα....Ενώ σε αντίθεση βλέπω και καινουργια μέλη να κατανοούν καλύτερα και να ενοχλούνται στον βαθμό που νομίζω ότι πρεπει...Αυτά τα πράγματα έχουν ξαναγίνει και ακόμα υπάρχουν τέτοιοι στο φόρουμ...Δεν είναι μόνο αυτός...Απλά με αφορμή αυτόν να μη γίνουμε όπως οι δημοσιογράφοι που βάζουν στο πλυντήριο πολιτικούς και σε μια νύχτα τους βαφτίζουν κάτι άλλο από αυτό που είναι...
Εννοείται δε λέω να μη δοθούν εξηγήσεις αλλά δεν μπορώ να βρω τρόπο δικαιολόγησης...Όλα τα επιχειρήματα που λέτε υπέρ του είναι λογικοφανη και σαθρά και από μόνα τους δε στέκουν ...
Για τον συγκεκριμένο έχω πει τη γνώμη μου σε 2 πολύ έμπειρα μέλη προ πολλού ,στον έναν από κοντά και στον άλλον μιλαμε με πμ...Κάτι τέτοιους τους αντιλαμβάνομαι εύκολα όπως και πολλοί αλλοι θεωρω...Ηταν θέμα χρόνου για μενα...Απλα αυτοί είναι έξυπνοι τύποι(θεωρητικά)...Πάντα θα πουν καλά λόγια για τους ανταγωνιστές αλλά θα σφάζουν με το βαμβάκι πάντα σε ένα έστω και μικρό λάθος τους...Και εννοείται θα υπερτινιζουν τον εκλεκτό γιατρό της καρδιάς τους...Μια φορά επιχείρησα να τον στρίμωξω αλλά δε το συνέχισα γιατι είδα ότι κάποια μέλη θα τον στήριζαν...Επίσης ήξερα και κάποια άλλα πράγματα για αυτόν αλλά θα έδινα πρόσωπα της πληροφόρησης μου και εννοείται δεν το ήθελα...
Μου έχει μείνει και αυτή η ατάκα...Τέτοιες hairline μόνο ο Τιρκάλας είναι ο μάστερ του είδους ή κάπως έτσι τέλος πάντων ..
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Βρε παιδιά για ποια παραπλάνηση λέμε ; Δηλαδή συγγνώμη, ο άνθρωπος έκανε 2η ΜΕΤ και θα έσκαγε μύτη με φωτογραφίες στο δίμηνο που είναι και χειρότερος αντί να περιμένει το εφτάμηνο να μακρύνει και το μαλλί + να σκάσουν και τα νέα και να φαίνεται σαν 15χρονος ξανά ; Παραπλάνηση από το πανέρι με λίγα λόγια. Αν ήθελε να baitαρει κόσμο και να τραβήξει τα βλέμματα δεν θα το έκανε τώρα. Εγώ αισθάνομαι πως όλο αυτό έχει ξεφύγει βάσει του σχολίου που άφησα στο νήμα το οποίο με ΕΥΘΥΝΗ ΜΟΥ μεταφράστηκε λανθασμένα.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Με τα συγγνώμη που λες να ξεκινήσουμε..δεν διαφωνώ,αλλά δεν είδα να γράφεις το ίδιο πράγμα στα περιστατικά του Αναστασάκη και τον ρωτάμε εδώ και μήνες τα ίδια και δεν απαντάει καν..δεν σε είδα να λες το ίδιο και σε αυτόν..αυτά είναι τα οποία προκαλούν επανάσταση που λέει και ο Τζορτζ Χάτζι..
Σε όλους η ίδια αντιμετώπιση ακριβώς.

Με συγχωρείς αλλά είναι προφανέστατο ότι δεν είναι το ίδιο πράγμα. Το να μην απαντάει κάποιος δημόσια δεν είναι από μόνο του απόδειξη ενοχής, είναι δικαίωμα του καθενός και κρίνεται από τους υπόλοιπους κατά το δοκούν. Σε τέτοια σύνθετα ζητήματα που άπτονται προσωπικών δεδομένων δεν παίρνω θέση και είμαι ξεκάθαρος σε αυτό, είτε λέγεται Αναστασάκης είτε Τιρκάλας είτε ο θεός ο ίδιος. Αν ο Aldo το προχωρήσει και δικαιωθεί προφανώς (και το λέω επίσημα) ναι δεσμεύομαι να πάρω θέση. Από την άλλη η περίπτωση του @vlafo είναι αυταπόδεικτη.
 

bobby

Well-Known Member
Ακριβώς. Δεν μπορεί στην μία περίπτωση να εξαντλείται η μέγιστη αυστηρότητα και να τιμωρείται κατευθείαν και να ζητάμε να απολογηθεί (που όντως έτσι πρέπει), (αλλά παραπλάνηση με το να το ξέρουν διάφορα μέλη δεν ξέρω ποσο δυνατό ειναι να το κάνει, αν ήθελε όντως να παραπλανήσει η λογική δεν λέει οτι θα το έκρυβε από όλους...

αλλά στην πλευρά του γιατρού Αναστασ@κη στην κατηγορίες που του αποδόθηκαν από τα μέλη που έκαναν επέμβαση στην κλινική του ότι προσπαθούσε να τους χειραγωγήσει ο γιατρός με στόχο να εξαπατήσει και να παραπλανήσει τα μέλη του φόρουμ και να μη τιμωρείται ή να μη του ζητάμε να απολογηθεί αλλά αντίθετα να τον αφήνουμε ανενόχλητο να συνεχίζει την διαφήμιση του σαν να μη συνέβη τίποτα και να κλειδώνεται τα σχετικά νήματα. Δεν υπάρχει ίση μεταχείριση περιστατικών, αυτό φαίνεται.
Πες τα χρυσόστομε….
 

Αthens2021

Active Member
Βρε παιδιά για ποια παραπλάνηση λέμε ; Δηλαδή συγγνώμη, ο άνθρωπος έκανε 2η ΜΕΤ και θα έσκαγε μύτη με φωτογραφίες στο δίμηνο που είναι και χειρότερος αντί να περιμένει το εφτάμηνο να μακρύνει και το μαλλί + να σκάσουν και τα νέα και να φαίνεται σαν 15χρονος ξανά ; Παραπλάνηση από το πανέρι με λίγα λόγια. Αν ήθελε να baitαρει κόσμο και να τραβήξει τα βλέμματα δεν θα το έκανε τώρα. Εγώ αισθάνομαι πως όλο αυτό έχει ξεφύγει βάσει του σχολίου που άφησα στο νήμα το οποίο με ΕΥΘΥΝΗ ΜΟΥ μεταφράστηκε λανθασμένα.
Αυτο ειπα κι εγω, χωρις καμμια προθεση δικαιολογησης και συμπαθειας προς κανεναν
 

george_hatzi

Well-Known Member
@giannis1991 έχω και εγώ ευρύτερη άποψη για τον Vlafo, αλλά δεν είναι ωραίο να εκφράζονται αυτές όταν ο άλλος δεν μπορεί να υπερασπιστεί τον εαυτό του
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ακριβώς. Δεν μπορεί στην μία περίπτωση να εξαντλείται η μέγιστη αυστηρότητα και να τιμωρείται κατευθείαν και να ζητάμε να απολογηθεί (που όντως έτσι πρέπει), (αλλά παραπλάνηση με το να το ξέρουν διάφορα μέλη δεν ξέρω ποσο δυνατό ειναι να το κάνει, αν ήθελε όντως να παραπλανήσει η λογική δεν λέει οτι θα το έκρυβε από όλους...

αλλά στην πλευρά του γιατρού Αναστασ@κη στην κατηγορίες που του αποδόθηκαν από τα μέλη που έκαναν επέμβαση στην κλινική του ότι προσπαθούσε να τους χειραγωγήσει ο γιατρός με στόχο να εξαπατήσει και να παραπλανήσει τα μέλη του φόρουμ και να μη τιμωρείται ή να μη του ζητάμε να απολογηθεί αλλά αντίθετα να τον αφήνουμε ανενόχλητο να συνεχίζει την διαφήμιση του σαν να μη συνέβη τίποτα και να κλειδώνεται τα σχετικά νήματα. Δεν υπάρχει ίση μεταχείριση περιστατικών, αυτό φαίνεται.

Συγνώμη αλλά με τέτοια λογική δεν θα έκανες καριέρα στον δικαστικό κλάδο. Θες να μας πεις δηλαδή ότι σε μια προσωπική αντιδικία πρέπει οπωσδήποτε να τιμωρηθεί ο ένας εκ των δυο με βάση την μαρτυρία του άλλου χωρίς άλλες αποδείξεις και αυτό είναι το ίδιο με το συλληφθεί κάποιος επ' αυτοφώρω την ώρα της κλοπής. Σοβαρευτείτε.
 

giannis1991

Well-Known Member
@giannis1991 έχω και εγώ ευρύτερη άποψη για τον Vlafo, αλλά δεν είναι ωραίο να εκφράζονται αυτές όταν ο άλλος δεν μπορεί να υπερασπιστεί τον εαυτό του
Όχι φίλε θα είμαι αμείλικτος γιατί έχουμε θέμα απατεώνιας..Κάποια στιγμή θα μπει και θα απαντήσει σίγουρα...
Υγ cvial μάλλον έπρεπε να το συνεχίσεις λίγο ακόμα να δούμε αν θα έλεγε ότι έκανε 2η μμ...Γιατί από ότι φαίνεται μάλλον χρειαζουαν
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tamaliamoupiso

Well-Known Member
Καλό θα ήταν να μάθουμε ποιοι είναι οι υπόλοιποι που γνώριζαν αλλά σιωπούσαν, ώστε να ξέρουμε σε ποιους να απευθυνόμαστε.
 

nick90

Well-Known Member
Συγνώμη αλλά με τέτοια λογική δεν θα έκανες καριέρα στον δικαστικό κλάδο. Θες να μας πεις δηλαδή ότι σε μια προσωπική αντιδικία πρέπει οπωσδήποτε να τιμωρηθεί ο ένας εκ των δυο με βάση την μαρτυρία του άλλου χωρίς άλλες αποδείξεις και αυτό είναι το ίδιο με το συλληφθεί κάποιος επ' αυτοφώρω την ώρα της κλοπής. Σοβαρευτείτε.
Τι να σοβαρευτούμε; Όταν υπάρχουν κατηγορίες από 2 μέλη, όχι ένα ότι προσπάθησε να τους χειραγωγήσει ο γιατρός τους για να εξαπατήσουν τα μέλη του φόρουμ, αν μας ένοιαζε η αξιοπιστία του φόρουμ το λιγότερο που θα έπρεπε να κάναμε ήταν να ζητήσουμε εξηγήσεις από τον ίδιο, πριν την τιμωρία. Και εδώ δεν γίνεται τίποτα από αυτά...ούτε καν η παραμικρή επίπληξη

Εκεί δεν μας νοιάζει αν διακυβεύεται η αξιοπιστία του φόρουμ με το να επιτρέπουμε να κυκλοφορούν και να διαφημίζονται γιατροί εδώ μέσα που έχουν κατηγορηθεί για ανήθικες πρακτικές από ασθενείς τους ; Πως το επιτρέπεις αυτό να περνάει έτσι; Πως είναι δυνατόν να μη σε νοιάζει σε αυτή την περίπτωση του γιατρού Αναστασ@κη ;
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Βρε παιδιά για ποια παραπλάνηση λέμε ; Δηλαδή συγγνώμη, ο άνθρωπος έκανε 2η ΜΕΤ και θα έσκαγε μύτη με φωτογραφίες στο δίμηνο που είναι και χειρότερος αντί να περιμένει το εφτάμηνο να μακρύνει και το μαλλί + να σκάσουν και τα νέα και να φαίνεται σαν 15χρονος ξανά ; Παραπλάνηση από το πανέρι με λίγα λόγια. Αν ήθελε να baitαρει κόσμο και να τραβήξει τα βλέμματα δεν θα το έκανε τώρα. Εγώ αισθάνομαι πως όλο αυτό έχει ξεφύγει βάσει του σχολίου που άφησα στο νήμα το οποίο με ΕΥΘΥΝΗ ΜΟΥ μεταφράστηκε λανθασμένα.

Άκου @Legwg James για να μην τα τσουβαλιάζουμε όλα. Εγώ δεν κρίνω ούτε προθέσεις, ούτε είμαι μέντιουμ για να πω τι θα έκανε στο μέλλον. Κρίνω με βάση πραγματικά γεγονότα τα οποία δεν χρήζουν περαιτέρω ερμηνειών, είναι αυταπόδεικτα. Αυτό επιφέρει αυτόματα ποινή. Τελεία και παύλα. Από εκεί και πέρα έχω υποδείξει τον τρόπο, αν πραγματικά ήμουν αυστηρός δεν θα συζήταγα τίποτε.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Dpoly

New Member
Εδώ εμείς οι αδαείς σταθήκαμε τυχεροί.
Αναρωτιέμαι αν δεν το γνώριζε ο cvial τι θα διαβάζαμε ακόμη.
 

oreo

Well-Known Member
Εδώ εμείς οι αδαείς σταθήκαμε τυχεροί.
Αναρωτιέμαι αν δεν το γνώριζε ο cvial τι θα διαβάζαμε ακόμη.
Ώπα αδερφέ παρτο αλλιώς θα βρεις καρότσα. Παραμένεις αδαής στο συγκεκριμένο μιας και δεν έχεις πληροφόρηση των γεγονότων, όπως και οι περισσότεροι που θα το κρίνουν. Λογικό να εκπλήσσει η έκβαση, αλλά συμπεράσματα επειδή βγαίνουν αβίαστα χωρίς γνώση καλό είναι να κρατάμε μικρό καλάθι.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Τι να σοβαρευτούμε; Όταν υπάρχουν κατηγορίες από 2 μέλη, όχι ένα ότι προσπάθησε να τους χειραγωγήσει ο γιατρός τους για να εξαπατήσουν τα μέλη του φόρουμ, αν μας ένοιαζε η αξιοπιστία του φόρουμ το λιγότερο που θα έπρεπε να κάναμε ήταν να ζητήσουμε εξηγήσεις από τον ίδιο, πριν την τιμωρία. Και εδώ δεν γίνεται τίποτα από αυτά...ούτε καν η παραμικρή επίπληξη

Εκεί δεν μας νοιάζει αν διακυβεύεται η αξιοπιστία του φόρουμ με το να επιτρέπουμε να κυκλοφορούν και να διαφημίζονται γιατροί εδώ μέσα που έχουν κατηγορηθεί για ανήθικες πρακτικές από ασθενείς τους ; Πως το επιτρέπεις αυτό να περνάει έτσι; Πως είναι δυνατόν να μη σε νοιάζει σε αυτή την περίπτωση του γιατρού Αναστασ@κη ;

Αυτό που μπορώ να κάνω εγώ είναι να αφήνω να ακούγονται όλες οι φωνές και να μην φιμώνεται κανείς όπως γίνεται στο ξένα φόρουμ. Έτσι ουσιαστικά ενημερώνονται όλοι για τα πάντα (και για αυτά που ισχύουν αλλά μπορεί και να μην ισχύουν). Όλα αυτά με κίνδυνο άσκησης αγωγής εναντίον μου σαν υπεύθυνος του φόρουμ για υπόθαλψη συκοφαντικής δυσφήμησης. Το έχω γράψει στο παρελθόν αλλά δείχνετε να μην το καταλαβαίνετε. Στον πραγματικό κόσμο, εσύ και οι υπόλοιποι που αποφαίνεστε με ελλιπή κριτήρια περί ενοχής θα είχατε διωχθεί επωνύμως για συκοφαντική δυσφήμηση και πιθανότατα θα είχατε καταδικαστεί αν δεν μπορούσατε να προσκομίσετε ατράνταχτα στοιχεία ενοχής (κάτι που δεν προκύπτει από τις τοποθετήσεις σας, τα περί κατηγοριών από 2 μέλη δεν είναι απόδειξη). Οι μηνύσεις που πέφτουν αβέρτα/κουβέρτα στο facebook από τέτοια σχόλια και οι καταδίκες που επισύρουν είναι γνωστές στους περισσότερους. Άρα κάνε λίγο κράτει, μην αρχίσω τα περί τζάμπα μάγκα και συγχιστεί ο αεράτος.
 

aeratos28

Just aeratos
Τις αφήνεις τις φωνές και ακούγονται.σωστα.εγω θα σου πρότεινα να ξεμπαναρεις λοιπόν τον vlafo,ώστε όλες οι φωνές να ακούγονται ..και του vlafo..γτ δεν νομίζω πως αν ήταν εδώ ,θα είχε αφήσει κάτι αναπάντητο από ότι ακούγεται..θα ακούγαμε την εκδοχή την δική του .θα βλέπαμε αν υπήρχε παραπλάνηση .τι ποιο φυσιολογικό..σωστά?
Στον άλλον τον τζάμπα μάγκα ιατρό που μου κάνει τη Μαρία της σιωπής και δεν δίνει αναφορά για τις πλεκτάνες? Ρωτάω,δεν ξέρω τι είναι,έτσι ακούγεται..δεν δίνει απαντήσεις ..αυτό θεωρείται οκ που είναι μέσα και αδιαφορεί να απαντήσει σε κατηγορίες ? Γτ μιλάνε για επαναστάσεις κτλ και εδώ απλά βλέπουμε κατηγορίες και δεν έχουμε δώσει καν το νήμα στον ίδιο τον vlafo ..αυτό,είναι ανέντιμο..εγω η όποιοι άλλοι τα χωναμε η χώνουμε στοναλ Άνιστον,τα χώνουμε και είναι ελεύθερος να απαντήσει σε ότι ακούει..δεν τα λέμε στον τοιχο
Αυτό που μπορώ να κάνω εγώ είναι να αφήνω να ακούγονται όλες οι φωνές και να μην φιμώνεται κανείς όπως γίνεται στο ξένα φόρουμ. Έτσι ουσιαστικά ενημερώνονται όλοι για τα πάντα (και για αυτά που ισχύουν αλλά μπορεί και να μην ισχύουν). Όλα αυτά με κίνδυνο άσκησης αγωγής εναντίον μου σαν υπεύθυνος του φόρουμ για υπόθαλψη συκοφαντικής δυσφήμησης. Το έχω γράψει στο παρελθόν αλλά δείχνετε να μην το καταλαβαίνετε. Στον πραγματικό κόσμο, εσύ και οι υπόλοιποι που αποφαίνεστε με ελλιπή κριτήρια περί ενοχής θα είχατε διωχθεί επωνύμως για συκοφαντική δυσφήμηση και πιθανότατα θα είχατε καταδικαστεί αν δεν μπορούσατε να προσκομίσετε ατράνταχτα στοιχεία ενοχής (κάτι που δεν προκύπτει από τις τοποθετήσεις σας, τα περί κατηγοριών από 2 μέλη δεν είναι απόδειξη). Οι μηνύσεις που πέφτουν αβέρτα/κουβέρτα στο facebook από τέτοια σχόλια και οι καταδίκες που επισύρουν είναι γνωστές στους περισσότερους. Άρα κάνε λίγο κράτει, μην αρχίσω τα περί τζάμπα μάγκα και συγχιστεί ο αεράτος.
 

oreo

Well-Known Member
Πολλά like για το τελευταίο oreo. Δυστυχώς όταν μιλάμε για αισθητικές επεμβάσεις, μιλάμε συχνά για άτομα με ενισχυμένο εγωισμό και ναρκισσισμό. Και είναι ηλίου φαεινότερο για όποιον παρακολουθεί το φόρουμ. Δεν δικαιολογείται κάπως αλλιώς πως όλοι υπερασπίζονται με τέτοιο φανατισμό τις επιλογές τους. Λες και τους έκανε κάποιος γιατρός την χάρη. Δεν το καταλαβαίνω πραγματικά. Προσωπικά όταν βλέπω τα 3 πολύτριχα μου στα πλάγια της hairline λέω ρε τον παπάρα τον Ερντογάν!
Νομίζω σε αυτό το πλαίσιο εντάσσεται και η πράξη του vlafo, να αποδείξει ότι έχει κάνει την καλύτερη επιλογή. Είναι τουλάχιστον θλιβερό.
Φίλε george μιας και γνωρίζω προσωπικά τον vlafo, θα έλεγα με σιγουριά οτι δεν ανέβασε φώτο για να στηρίξει το γεγονός οτι έκανε την καλύτερη επιλογή για 2 λόγους. 1. Γνώριζαν αρκετά άτομα οτι έχει κάνει μετ οπότε δεν θα ευσταθούσε εξαπάτηση και 2. Η πεποιθησή του οτι έκανε την καλύτερη επιλογή για τον εαυτό του επήλθε απο την πορεία και την τελική εικόνα της μετ του, που το επιβεβαιώνουν.
Στο κομμάτι που συμφωνώ απόλυτα μαζί σου και αφορά όλο το φάσμα των μεταμοσχευθέντων είναι αυτό το γα........νο σύνδρομο της Στοκχόλμης που παθαίνουν, βλέποντας την αλλαγή στην εμφανισή τους προς το καλύτερο (συνήθως) και μετά σηκώνουν λάβαρο υποστήριξης, αγνοώντας το σοβαρότερο κομμάτι μιας μετ που είναι τα ιδιαίτερα χαρακτηριστικά του κάθε ενδιαφερόμενου. Εκεί εγώ αρρωσταίνω.
Αν εσύ πας και τρως στον Τάκη για 10 μέρες ποιοτικό φαγητό και την 11ατη σου σερβίρει σάπια κολοκυθάκια , θα του πεις οτι είναι σάπια ή θα το κάνεις γαργάρα και θα τας φας, επειδή τις προηγούμενες φορές ήταν άριστα ώς όφειλε για την υπηρεσία που πληρώθηκε.
Φαντάζομαι οτι θα έκανες το πρώτο. Δυστυχώς στο φόρουμ ξεχνάμε να κάνουμε το πρώτο και βαφτίζουμε όλα τα κολοκυθάκια φρέσκα.
 

aeratos28

Just aeratos
Εγώ πάντως θα του άλλαζα τα καντήλια όλα του Τάκη ..θα έτρωγε το πιάτο με τα κολοκύθια στο κεφάλι..Συνελθε Τάκη...:rolleyes:
Φίλε george μιας και γνωρίζω προσωπικά τον vlafo, θα έλεγα με σιγουριά οτι δεν ανέβασε φώτο για να στηρίξει το γεγονός οτι έκανε την καλύτερη επιλογή για 2 λόγους. 1. Γνώριζαν αρκετά άτομα οτι έχει κάνει μετ οπότε δεν θα ευσταθούσε εξαπάτηση και 2. Η πεποιθησή του οτι έκανε την καλύτερη επιλογή για τον εαυτό του επήλθε απο την πορεία και την τελική εικόνα της μετ του, που το επιβεβαιώνουν.
Στο κομμάτι που συμφωνώ απόλυτα μαζί σου και αφορά όλο το φάσμα των μεταμοσχευθέντων είναι αυτό το γα........νο σύνδρομο της Στοκχόλμης που παθαίνουν, βλέποντας την αλλαγή στην εμφανισή τους προς το καλύτερο (συνήθως) και μετά σηκώνουν λάβαρο υποστήριξης, αγνοώντας το σοβαρότερο κομμάτι μιας μετ που είναι τα ιδιαίτερα χαρακτηριστικά του κάθε ενδιαφερόμενου. Εκεί εγώ αρρωσταίνω.
Αν εσύ πας και τρως στον Τάκη για 10 μέρες ποιοτικό φαγητό και την 11ατη σου σερβίρει σάπια κολοκυθάκια , θα του πεις οτι είναι σάπια ή θα το κάνεις γαργάρα και θα τας φας, επειδή τις προηγούμενες φορές ήταν άριστα ώς όφειλε για την υπηρεσία που πληρώθηκε.
Φαντάζομαι οτι θα έκανες το πρώτο. Δυστυχώς στο φόρουμ ξεχνάμε να κάνουμε το πρώτο και βαφτίζουμε όλα τα κολοκυθάκια φρέσκα.
 
Μπλουζα