Vaggos FUE 2854 grafts 19 10 2021

oreo

Well-Known Member
Τί λες ρε; Σε τόσο ευαίσθητη και μικρή πιάτσα, όταν μιλάμε για τέτοια οφθαλμοφανή αποτυχία και ευθύνη γιατρού, δεν θα κοιτάξουν να διαφυλάξουν τη φήμη τους; Να το καταλάβω αν κάποιος είχε 95% φύτρωση και κάπως του τη βάραγε και άρχιζε να φωνάζει 'Ναι αλλά αυτή η τριχούλα στον κρόταφο βγαίνει ανάποδα και μου χαλάει το λούκ όταν στρώνω το μαλλί ΕΤΣΙ -εμείς κλαίμε να ξανάχουμε κροτάφους και φωνάζουν ασούμ κι οι παντρεμένες- εκεί ΟΚ.

Εγώ είμαι φτωχός και λαϊκός γεροντοξεφτιλοτζόβενος και θα πάω στο λατρευτό Πόκεμον Γιαμάν στην Τουρκιά (αν δεν έχουμε πόλεμο δηλαδή ως το Σεπτέμβρη, πολλά γίνονται), ο οποίος από το consultation μου λέει πως αν δεν μείνω ευχαριστημένος και αποδεδειγμένα έχω χαμηλή φύτρωση, η διορθωτική επέμβαση είναι δωρεάν. To 'χει και στο FAQ του, έχουν επιβεβαιώσει και πλήρεις επιστροφές χρημάτων δυό παλικάρια στο διεθνές το φόρουμ το μεγάλο, οπότε θεωρούσα πως είναι ας πούμε στάνταρ πρακτική.
Η στάνταρ πρακτική είναι η αποποίηση ευθύνης. Το να σου κάνει διορθωτική επέμβαση δωρεάν, είναι κόστος για σένα, γιατί έχεις πληρώσει την φύτρωση της πρώτης που ναυάγησε και τώρα σου τρώει επιπλέον πολύτιμα g , για να σου δώσει αυτό που εξ αρχής πήγαινες. Αν καείς σε κάποιον δεν ξαναπάς κατα 99% και το ξέρουν, βέβαια το να σου προτείνεται απο την αρχή αανάληψη ευθυνών για το αν κάτι πάει λάθος , κάτι είναι.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Συμφωνώ απόλυτα ως προς τη δική μας ευθύνη και κόστος. Εδώ είναι κρίσιμος ο παράγοντας της έρευνας και της μελέτης που βάζει ο καθένας από εμάς, όσο και η ρεαλιστική αποτίμηση της κατάστασής του, να κάνει ένα πλάνο σοβαρό, όχι ν'αντιδράσει υστερικά σε μια συναισθηματική παρόρμηση.

Πάντως πραγματικά, αν υπήρχε οικονομική ευχέρεια και 'γω θα κοιτούσα στη θέση του συναγωνιστή να πάω σε κάποιο γιατρό με εξαιρετική φήμη στα περιστατικά επιδιόρθωσης. Με δυό τσίχλες και χνούδι στην τσέπη -και την καράφλα- αναγκαστικά θα εμπιστευόμουν το γιατρό που θα έδειχνε τουλάχιστον διατεθιμένος να με αναλάβει μέχρι τέλους των πολύτιμων μοσχευμάτων μου :D
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Τί λες ρε; Σε τόσο ευαίσθητη και μικρή πιάτσα, όταν μιλάμε για τέτοια οφθαλμοφανή αποτυχία και ευθύνη γιατρού, δεν θα κοιτάξουν να διαφυλάξουν τη φήμη τους; Να το καταλάβω αν κάποιος είχε 95% φύτρωση και κάπως του τη βάραγε και άρχιζε να φωνάζει 'Ναι αλλά αυτή η τριχούλα στον κρόταφο βγαίνει ανάποδα και μου χαλάει το λούκ όταν στρώνω το μαλλί ΕΤΣΙ -εμείς κλαίμε να ξανάχουμε κροτάφους και φωνάζουν ασούμ κι οι παντρεμένες- εκεί ΟΚ.

Εγώ είμαι φτωχός και λαϊκός γεροντοξεφτιλοτζόβενος και θα πάω στο λατρευτό Πόκεμον Γιαμάν στην Τουρκιά (αν δεν έχουμε πόλεμο δηλαδή ως το Σεπτέμβρη, πολλά γίνονται), ο οποίος από το consultation μου λέει πως αν δεν μείνω ευχαριστημένος και αποδεδειγμένα έχω χαμηλή φύτρωση, η διορθωτική επέμβαση είναι δωρεάν. To 'χει και στο FAQ του, έχουν επιβεβαιώσει και πλήρεις επιστροφές χρημάτων δυό παλικάρια στο διεθνές το φόρουμ το μεγάλο, οπότε θεωρούσα πως είναι ας πούμε στάνταρ πρακτική.
Αυτη την προσέγγιση επιτάσσει η λογική αλλα δυστυχώς δεν λειτουργεί έτσι φιλε. Όταν ο όγκος των επεμβάσεων που πραγματοποιεί μια κλινική είναι μεγαλος, κοινώς κλινική σούπερ μάρκετ, η αδιαφορία ενασχόλησης με τα αποτυχημένα αυξάνεται.Ακριβώς την ίδια αντιμετώπιση είχε και ένα παιδί από το εξωτερικό που είχε ακριβώς το ίδιο θέμα ελλιπους φυτρωσης στην hairline με την κλινική να προτείνει νέα επέμβαση, όχι δωρεάν. Εν τέλει το παιδί τους έφτυσε και έφυγε για couto και έλυσε το πρόβλημα του.Το περιστατικό αυτό είχε παρουσιαστεί σε ξένο φόρουμ, θα το βρω και θα το ποσταρω.Και επαναλαμβάνω, στην τουρκια πολιτική ανθρωπιστικης προσέγγισης δεν υφίσταται αφού αυτη έρχεται σε ευθεία ρήξη με τον τρόπο και δομή λειτουργία τους.
 

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Σίγουρα ισχύει σε πολύ μεγάλο βαθμό για τα κέντρα-σουπερμάρκετ. Το ξένο φόρουμ έχει νομίζω τρεις Τούρκους γιατρούς στις λίστες των διεθνών προτάσεών του (όχι πως είναι το Χρυσό Βιβλίο της Καράφλας, παντού υπάρχουν και θα υπάρχουν συμφέροντα) αλλά ο κοινός παρονομαστής όλων και το βασικό κριτήριο περίληψης στη λίστα, είναι οι πολλές ανεξάρτητες θετικές κριτικές. Να έχει μαζευτεί ένα ικανό δείγμα ανθρώπων που να λέει με φωτογραφίες 'Πήγα εκεί, με πρόσεξαν, έγινε σωστή δουλειά, όταν κάτι στράβωσε, ήταν εκεί.'

Τα φόρουμ κάνουν έργο ανεκτίμητης αξίας στην Καραφλομαχία μας.

Βρρ αδερφέ, μετά την ξούρα, που φαινόταν τούμπανο το μαμά μαλλί, τί σου είπε για να πατήσει πάνω σε υγιή μαλλιά; Πώς δέχτηκες; Είδα καλά τη φωτό του 'σχεδιασμού' και τρόμαξα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Vaggos 1990

New Member
Oti kai na pw twra, i douleia egine...
Apla thelw na rwtisw gia ta mama mallia, lete oti exei ginei shock loss ekei krinontas apo tis foto? i krinontas apo ti logiki oti autes pou mpikan tha patisan se alles kai apo tis stigmi pou i fitrosi itan tragika mikri tote i mama perioxi tha exei mikroteri pinkotita by default? gt epidi ta exw afisei kai akureuta einai diskolo na dw akrivws ti ginetai, Episis nomizw oti ton teleutaio kairo i trixes pou peftoun sto mpanio exoun auksithei se sxesi me pio palia, tha mporouse auto na exei tin opiadipote sxesi me tin mm?
 

vagosx

Well-Known Member
Για αυτό πρέπει να γνωρίζεις από μόνος σου και να διεκδικείς ορθά,αυτά που πρέπει και όχι αυτά που πάνε να σου πούνε-βάλουν γιατί έτσι το θέλουν αυτοί.
Δεν υπάρχει εξασφάλιση στη ζωή για τίποτα,υπάρχει όμως εξασφάλιση να ξέρεις και να απαιτείς τα βασικά για σένα και όχι να ακούς την παραμύθα που σου πουλάνε με απώτερο σκοπό το δικό τους και μόνο κέρδος και όχι του ασθενούς.
Τα παραδείγματα πολλά και τρανταχτά.
Vlafo τους τοπ γιατρούς τους προτιμάς και τους πληρώνεις σε σχέση με τους low cost γιατρους κατά τη γνώμη μου για δυο λόγους.
1. Γιατί κατα βάση βγάζουν πιο φυσικά αποτελέσματα, ασχολούνται περισσότερο με το σχεδιασμό hairline, temporal κλπ., μπορουν και έχουν πλάνο για κάθε ασθενή.
2. Κυρίως για να περιορίσεις την πιθανότητα αποτυχίας. Όσο πιο οργανωμένο είναι ένα μαγαζί και περισσότερο επιτυχή και σταθερά περιστατικά έχει παράξει τόσο περισσότερες πιθανότητες υπάρχουν να παραχθεί το ίδιο αποτέλεσμα και σε σένα. Διαφορετικά θα πηγαίναμε όλοι σε κλινικές του 1ευρω το graft που ειδικά στην Τουρκία υπάρχουν παρά πολλές και κατά καιρούς βγάζουν και εξαιρετικά αποτελέσματα και όλα θα ήταν μια χαρά.

Από τη αυγκεκριμενη κλινική που έκανε ο φίλος έχω δει στα διεθνή φόρουμ παρα πολλά εξαιρετικά αποτελεσματα ακριβως με τον ίδιο τρόπο αντιμετωπισης όμως πιο παλιά, τελευταία όχι και τόσο.
Αν είναι να τους πεις εσυ πως θα κάνουν την οπή και πως θα αποφύγουν το shock loss, τότε να διαλέξουμε και καρδιοχειρουργό που θα του πουμε εμείς πως θα συντηρήσει την καρδιά όταν θα είναι εκτος σώματος και αν πρέπει να μας κάνει bypass μια αρτηρια τη φορά για να είμαστε σίγουροι και να κάνουμε από ένα χειρουργείο κάθε χρόνο.
 

vlafo

Well-Known Member
Vlafo τους τοπ γιατρούς τους προτιμάς και τους πληρώνεις σε σχέση με τους low cost γιατρους κατά τη γνώμη μου για δυο λόγους.
1. Γιατί κατα βάση βγάζουν πιο φυσικά αποτελέσματα, ασχολούνται περισσότερο με το σχεδιασμό hairline, temporal κλπ., μπορουν και έχουν πλάνο για κάθε ασθενή.
2. Κυρίως για να περιορίσεις την πιθανότητα αποτυχίας. Όσο πιο οργανωμένο είναι ένα μαγαζί και περισσότερο επιτυχή και σταθερά περιστατικά έχει παράξει τόσο περισσότερες πιθανότητες υπάρχουν να παραχθεί το ίδιο αποτέλεσμα και σε σένα. Διαφορετικά θα πηγαίναμε όλοι σε κλινικές του 1ευρω το graft που ειδικά στην Τουρκία υπάρχουν παρά πολλές και κατά καιρούς βγάζουν και εξαιρετικά αποτελέσματα και όλα θα ήταν μια χαρά.

Από τη αυγκεκριμενη κλινική που έκανε ο φίλος έχω δει στα διεθνή φόρουμ παρα πολλά εξαιρετικά αποτελεσματα ακριβως με τον ίδιο τρόπο αντιμετωπισης όμως πιο παλιά, τελευταία όχι και τόσο.
Αν είναι να τους πεις εσυ πως θα κάνουν την οπή και πως θα αποφύγουν το shock loss, τότε να διαλέξουμε και καρδιοχειρουργό που θα του πουμε εμείς πως θα συντηρήσει την καρδιά όταν θα είναι εκτος σώματος και αν πρέπει να μας κάνει bypass μια αρτηρια τη φορά για να είμαστε σίγουροι και να κάνουμε από ένα χειρουργείο κάθε χρόνο.
Στους τοπ γιατρούς κατά κύριο λόγο πληρώνεις υπεραξία.
Την αξίζουν?
Όχι πάντα και σε τέτοιο βαθμό αλλά έτσι είναι δομημένη η αγορά και αυτό δεν μπορείς να το αλλάξεις.
Το δέχεσαι και προχωράς .
Το όνομα που έχει χτιστεί από τον καθένα ειδικά σε μια τέτοια επέμβαση αισθητικής φύσης,είναι από τα παραγόμενα αποτελέσματα και από το πλάνο και την οργάνωση που έχουν.
Σύμφωνοι μέχρι εδώ.

Είναι αρκετό αυτό?
Κατά τη δική μου εκτίμηση όχι.
Ακριβώς το αντίθετο ανέφερα αλλά δεν ξέρω πως το διάβασες εσύ έτσι(να πηγαίνουμε σε φθηνές κλινικές).
Το γεγονός πως είναι πολύ καλός σε αυτό που κάνει,αυτό δεν του δίνει το δικαίωμα να κάνει αυτός ότι θέλει όπως το θέλει γιατί προφανώς είναι τοπ γιατρός και να με πάει εκεί που θέλει αυτός.
Προφανώς έχω και άποψη,έχω και γνώμη,,έχω και γνώση,εμπειρία,να μπορέσω να δω αν αυτό που θέλω να πάρω μπορείς να μου το δώσεις με τα δικά μου τα κριτήρια και όχι με τα δικά του.
Που είδες εσύ πως θα του υποδείξω πως θα χειρουργήσει και πως θα κάνει τη χειρουργική επέμβαση?
Εγώ αναφέρομαι στο κομμάτι καθαρά της επεμβατικοτητας και της επιδραστικότητας που μπορείς να έχεις στο γιατρό μέχρι ενός σημείου.
Πιστεύεις ότι δε γνωρίζω τα όρια αυτά?

Σε πληροφορώ λοιπόν πως μετά από 22 τοπ γιατρούς που είδα και συζήτησα μαζί τους εκτενώς,είχαν όλοι τα περιθώρια να αποκλίνουν από τη νόρμα τους την επαγγελματική σε αρκετά μεγάλο βαθμό.
Εγώ σε αυτό αναφέρομαι μην τα μπερδεύεις.
Αυτό και μόνο εμένα μου έδειξε πολλά για το πως λειτουργεί ο καθένας και τι μπορεί να κάνει και να προσφέρει.
Όταν έχω ένα πρόβλημα και πάω να το λύσω,δεν με απασχολεί πως δουλεύει ο άλλος, αλλά κοιτάω να κάνω τη δουλειά μου με τον καλύτερο δυνατό τρόπο με αυτόν που μπορώ και εφαπτόμαστε στα θέλω μου και στα δικά του φυσικά.
Έτσι έκανα και έτσι πράττω γενικά στη ζωή μου.
Τουλάχιστον στα σοβαρά θέματα.

Όσον αφορά τη συγκεκριμένη κλινική,πράγματι είναι από τις τοπ με ένα από τους κορυφαίους γιατρούς,αλλά η δίψα για επέκταση και κερδοφορία έφερε τα τελευταία 4 χρόνια μια πτώση αναμενόμενη στα αποτελέσματα και πολλά απο αυτά όπως του φίλου καταστροφικά δυστυχώς.

Με τη λογική τη δική σου λοιπόν θα έπρεπε να αφεθώ στα χέρια μιας τοπ κλινικής παγκοσμίως χωρίς να ρωτάω και πολλά πολλά.
 

asmed

Γιατροί/Συνεργάτες κλινικών
Χαίρετε,

Σας ευχαριστούμε Vaggos 1990 που κοινοποιήσατε την εμπειρία σας στην ελληνική κοινότητα για την τριχόπτωση.

Είμαστε εδώ για να ανταποκρινόμαστε στις απορίες σας. Θα χαρούμε να σας βοηθάμε σε οποιοδήποτε πρόβλημα που έχετε και να βρούμε την καλύτερη λύση για εσάς.

Σεβόμαστε την Πολιτική Απορρήτου και δεν εκθέτουμε τα στοιχεία των ασθενών μας στο διαδίκτυο για να τα δουν όλοι.

Παρακαλώ να επικοινωνήσετε μαζί μας για οτιδήποτε μέσω προσωπικών μηνυμάτων.

Σας εύχομαι μια υπέροχη μέρα.

Με εκτίμηση,
 

JimKan1

Well-Known Member
Χαίρετε,

Σας ευχαριστούμε Vaggos 1990 που κοινοποιήσατε την εμπειρία σας στην ελληνική κοινότητα για την τριχόπτωση.

Είμαστε εδώ για να ανταποκρινόμαστε στις απορίες σας. Θα χαρούμε να σας βοηθάμε σε οποιοδήποτε πρόβλημα που έχετε και να βρούμε την καλύτερη λύση για εσάς.

Σεβόμαστε την Πολιτική Απορρήτου και δεν εκθέτουμε τα στοιχεία των ασθενών μας στο διαδίκτυο για να τα δουν όλοι.

Παρακαλώ να επικοινωνήσετε μαζί μας για οτιδήποτε μέσω προσωπικών μηνυμάτων.

Σας εύχομαι μια υπέροχη μέρα.

Με εκτίμηση,
Το περιστατικο πως σας φαινεται; Πηγε καλα; Πετυχε η επεμβαση;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ManCyprus87

Well-Known Member
Χαίρετε,

Σας ευχαριστούμε Vaggos 1990 που κοινοποιήσατε την εμπειρία σας στην ελληνική κοινότητα για την τριχόπτωση.

Είμαστε εδώ για να ανταποκρινόμαστε στις απορίες σας. Θα χαρούμε να σας βοηθάμε σε οποιοδήποτε πρόβλημα που έχετε και να βρούμε την καλύτερη λύση για εσάς.

Σεβόμαστε την Πολιτική Απορρήτου και δεν εκθέτουμε τα στοιχεία των ασθενών μας στο διαδίκτυο για να τα δουν όλοι.

Παρακαλώ να επικοινωνήσετε μαζί μας για οτιδήποτε μέσω προσωπικών μηνυμάτων.

Σας εύχομαι μια υπέροχη μέρα.

Με εκτίμηση,
Αυτό αποτελεί ανάλυση του τι πήγε λάθος;
Με όλο το σεβασμό αλλά δε βοηθάτε τα υπόλοιπα μέλη να αντιληφθούν τι έγινε ακριβώς.
 
Μπλουζα