Tulkas, FUE 4010 grafts, 6-7/08/21

Gianney

Well-Known Member
Παίδες θα σας στεναχωρήσω αλλά όπως το less is more συντροφεύει κάποιον έτσι και το amber alert αγνοούνται εκατοντάδες grafts θα ακολουθεί κάποιον άλλον μέχρι αποδείξεως του αντιθέτου
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

oreo

Well-Known Member
Συμφωνω ότι ο φανατισμός για έναν γιατρό είναι λάθος .Αν διαβάσεις τα post που έχω κάνει προτείνω και άλλους .Όσο για το punch υπάρχουν πολλές τεχνικές λεπτομέρειες που δεν τις γνωρίζουν ούτε τα έμπειρα μέλη του φόρουμ .Εδώ παίζονται όλα τα λεφτά για τους γιατρούς και υπάρχει και μυστικοπάθεια .Παράδειγμα : ένα κυλινδρικό punch διαμέτρου 0.9 είναι τελείως διαφορετικό από ένα 0.9 τετράγωνης γεωμετρίας .Το 0.9 κυλινδρικό είναι σφαγή για τη δότρια.Το 0.9 τετραγωνικό μπορεί πολύ δύσκολα να απομονώσει και να τραβήξει μόσχευμα σε πυκνή δότρια .Το κυλινδρικό τραβάει πολλά μαζί και καταστρέφει ότι είναι δίπλα στο επιλεγμένο μόσχευμα .Αρα το να συγκρίνεις μόνο το μέγεθος χωρίς να συγκρίνεις γεωμετρία είναι σα να συγκρίνεις ανόμοια πράγματα.Εδώ όμως τα έμπειρα μέλη λένε -χωρίς να ξέρουν -Α χρησιμοποιεί μεγάλο punch 1mm ενώ ο Lorenzo χρησιμοποιεί 0.7 .Έτσι μου κάνει ζημιά στη δότρια .που ξέρεις ποια η γεωμετρία που χρησιμοποιεί ο Λορεντζο και ποια ο Τιρκαλας ;Λένε κάποιοι εδώ ότι ο Τιρκαλας είναι πρώην γιατρός της DHI.Οι γιατροί της DHI όπως ο Βερκρης ,ο Παπανικολάου ,ο Τιρκαλας και άλλοι είναι μαθημένοι να χρησιμοποιούν μεγάλαpunch .Είναι λάθος γιατί ο καθένας χρησιμοποιεί punch της δίκης του γεωμετρίας .Δεν χρησιμοποιούν το ίδιο .Γιαυτο άλλος βγάζει 4500 ενώ άλλος 1800 .Άλλος κάνει πληγή μικρή άλλος μεγαλύτερη .Δεν είναι όμως δυνατό σε μια μεγάλη εξαγωγή σε ένα NW6 συνολικά 5500 grafts μετά από διαδοχικές ΜΜ να έχεις αλώβητη τη δότρια .Θα πούμε και αλλά εν καιρώ .Ο κάθε γιατρός κρατάει πολλά μυστικά γιατί αν τα αποκαλύψει στους ανταγωνιστές τελείωσε μετά
 

alex7

Well-Known Member
Παίδες θα σας στεναχωρήσω αλλά όπως το less is more συντροφεύει κάποιον έτσι και το amber alert αγνοούνται εκατοντάδες grafts θα ακολουθεί κάποιον άλλον μέχρι αποδείξεως του αντιθέτου
Υπάρχει και η Νικολούλη
 

vlafo

Well-Known Member
Μάλλον τα έχεις μπερδέψει.
Τo less is more είναι η τακτική της κλινικής γιατί έτσι τη συμφέρει τιμολογιακά,αλλά είναι παντελώς λάθος και δημιουργεί στρέβλωση στο τι σημαινει πραγματική κάλυψη της ανάγκης του ασθενή.
Εκ προοιμίου λάθος και λάθος εσκεμμένο.
Τα άλλα που αγνοούνται είναι από μετρήσεις μελών με τεράστια πιθανότητα λάθους που δεν ανταποκρίνοται στην πραγματικότητα.
 

mike1988

Active Member
Μάλλον τα έχεις μπερδέψει.
Τo less is more είναι η τακτική της κλινικής γιατί έτσι τη συμφέρει τιμολογιακά,αλλά είναι παντελώς λάθος και δημιουργεί στρέβλωση στο τι σημαινει πραγματική κάλυψη της ανάγκης του ασθενή.
Εκ προοιμίου λάθος και λάθος εσκεμμένο.
Τα άλλα που αγνοούνται είναι από μετρήσεις μελών με τεράστια πιθανότητα λάθους που δεν ανταποκρίνοται στην πραγματικότητα.
το less is more εχεί καλή προοπτική μόνο σε norwood 5,6,7 με μέτριες δότριες που έχουν συναποφασίσει ότι θα κινηθούν συντηρητικά με πλάνο 2 μ.μ. και χρήση θεραπείας. Σε αυτό και μόνο συμφωνώ σε αυτό το πλάνο που καλώς ή κακώς αποδέχτηκα και εγώ. Σε όλα τα άλλα νομίζω ότι είναι λάθος φιλοσοφία. Και φυσικά μπορεί να επηρεάζεται και από την τιμολογιακή πολιτική.
 

Gianney

Well-Known Member
Μάλλον τα έχεις μπερδέψει.
Τo less is more είναι η τακτική της κλινικής γιατί έτσι τη συμφέρει τιμολογιακά,αλλά είναι παντελώς λάθος και δημιουργεί στρέβλωση στο τι σημαινει πραγματική κάλυψη της ανάγκης του ασθενή.
Εκ προοιμίου λάθος και λάθος εσκεμμένο.
Τα άλλα που αγνοούνται είναι από μετρήσεις μελών με τεράστια πιθανότητα λάθους που δεν ανταποκρίνοται στην πραγματικότητα.
Το πρώτο είναι στρατηγική που έγινε κοροϊδευτικο moto για έναν γιατρό λόγω μη αποτελεσματικότητας και το δεύτερο υπό διερεύνηση αλλά με πολλές πιθανότητες να συμβαίνει η εκτός αν αποδείξεις το αντίθετο .
 

vlafo

Well-Known Member
το less is more εχεί καλή προοπτική μόνο σε norwood 5,6,7 με μέτριες δότριες που έχουν συναποφασίσει ότι θα κινηθούν συντηρητικά με πλάνο 2 μ.μ. και χρήση θεραπείας. Σε αυτό και μόνο συμφωνώ σε αυτό το πλάνο που καλώς ή κακώς αποδέχτηκα και εγώ. Σε όλα τα άλλα νομίζω ότι είναι λάθος φιλοσοφία. Και φυσικά μπορεί να επηρεάζεται και από την τιμολογιακή πολιτική.
Δεν έχεις άδικο αλλά σαν τακτική το χρησιμοποιείς στη δεύτερη μμ κατά κύριο λόγο εκεί που ξέρεις πως έχει πάει η πρώτη μμ.
Μετά απλοποιούνται πολύ τα πράγματα.
Θεώρησε το δεδομένο αυτό που σου λέω,θεωρώ ότι το είχες καταλάβει.
 

vlafo

Well-Known Member
Το πρώτο είναι στρατηγική που έγινε κοροϊδευτικο moto για έναν γιατρό λόγω μη αποτελεσματικότητας και το δεύτερο υπό διερεύνηση αλλά με πολλές πιθανότητες να συμβαίνει η εκτός αν αποδείξεις το αντίθετο .
Δεν είναι κοροιδευτικό είναι λάθος παντελώς και όσο προσπαθεί να πείσει τόσο αυτοεκτίθεται.
Δεν έχω να αποδείξω τίποτα και σε κανένα και δεν χρωστάω απολύτως τίποτα και πουθενά.
Έχω προκαλέσει όποιος θέλει και αμφισβητεί,να μου δείξει ένα αποτέλεσμα ίδιο case με το δικό μου,που αντί για 3000g(που αμφισβητουνται ότι μπήκανε τόσα)π.χ μπήκανε 2300-2400g και είναι ακριβώς έτσι.
Ίδιο όμως έτσι?
Ψάξτε στα ytubia να βρείτε και να ποστάρετε.
Ανοιχτός είμαι.
 

Disco

Well-Known Member
και το δεύτερο υπό διερεύνηση αλλά με πολλές πιθανότητες να συμβαίνει η εκτός αν αποδείξεις το αντίθετο .
Με αυτή την λογική θα πρέπει τότε να αμφισβητούμε και από τις άλλες κλινικές αν βάζουν όσα σου λένε μέχρι αποδείξεως του αντιθέτου εφόσον δεν γίνονται μετρήσεις στα περιστατικά τους και δεν είσαι σίγουρος αν όντως μπήκαν όσα λένε.
 

oreo

Well-Known Member
Με αυτή την λογική θα πρέπει τότε να αμφισβητούμε και από τις άλλες κλινικές αν βάζουν όσα σου λένε μέχρι αποδείξεως του αντιθέτου εφόσον δεν γίνονται μετρήσεις στα περιστατικά τους και δεν είσαι σίγουρος αν όντως μπήκαν όσα λένε.
Μα και βέβαια πρέπει να υπάρχει αμφισβήτηση, μέχρι αποδείξεως του εναντίου. Οι συναλλαγές παντός είδους πρέπει να είναι ξεκάθαρες και διαφανής , χωρίς ψήγμα υποψίας. Άν σου χρωστάει κάποιος 500 ευρώ και σου δώσει το ματσάκι, το βάζεις στην τσέπη και φεύγεις ή τα μετράς μπροστά του, προς αποφυγή λάθους ?
 

Neverwinter

Active Member
Μου λένε ότι τον προμοτάρω ενώ δεν έχω κάνει παρουσίαση .Άκουσον άκουσον .Όσοι ενδιαφέρθηκαν να δουν τους έστειλα pm..Αν θέλει κάποιος να στείλω .Εντωμεταξύ την δεύτερη ΜΜ σκοπεύω να την κάνω στον Lorenzo .Τι θα λέτε τότε;
Alex ??? Μπορείς να μου στείλεις και μένα ;;; Μου φαίνονται αρκετοί οι μήνες μέχρι να με δω !!!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Disco

Well-Known Member
Μα και βέβαια πρέπει να υπάρχει αμφισβήτηση, μέχρι αποδείξεως του εναντίου. Οι συναλλαγές παντός είδους πρέπει να είναι ξεκάθαρες και διαφανής , χωρίς ψήγμα υποψίας. Άν σου χρωστάει κάποιος 500 ευρώ και σου δώσει το ματσάκι, το βάζεις στην τσέπη και φεύγεις ή τα μετράς μπροστά του, προς αποφυγή λάθους ?
Ναι αυτό λέω θα πρέπει τότε να αρχίσουμε να αμφισβητούμε από ΟΛΕΣ τις κλινικές που έχουν αναφερθεί στο φόρουμ αν βάζουν όσα σου λένε μέχρι αποδείξεως του αντιθέτου. Αλλά νομίζεις ότι θα αποδειχτεί εύκολα ότι όντως σου βάζουν όσα σου λενε ; δεν νομίζω...οπότε θα μείνουμε με την αμφισβήτηση όλων των κλινικών.
 

oreo

Well-Known Member
Ναι αυτό λέω θα πρέπει τότε να αρχίσουμε να αμφισβητούμε από ΟΛΕΣ τις κλινικές που έχουν αναφερθεί στο φόρουμ αν βάζουν όσα σου λένε μέχρι αποδείξεως του αντιθέτου. Αλλά νομίζεις ότι θα αποδειχτεί εύκολα ότι όντως σου βάζουν όσα σου λενε ; δεν νομίζω...οπότε θα μείνουμε με την αμφισβήτηση
Δεν μένουμε με την αμφισβήτηση, αν θέλουμε να ψάξουμε κάτι, υπάρχουν μέλη που μετράνε και μάλιστα άψογα. Λάθος μπορεί να γίνει και είναι ανθρώπινο σε 1 και σε 2 περιπτώσεις, αν υπάρχουν όμως καλές φώτο , την σωστή μέρα, 8 στις 10 για να μην πω 10 στις 10 , θα πέσουν μέσα με ακρίβεια.
 

Disco

Well-Known Member
Δεν μένουμε με την αμφισβήτηση, αν θέλουμε να ψάξουμε κάτι, υπάρχουν μέλη που μετράνε και μάλιστα άψογα. Λάθος μπορεί να γίνει και είναι ανθρώπινο σε 1 και σε 2 περιπτώσεις, αν υπάρχουν όμως καλές φώτο , την σωστή μέρα, 8 στις 10 για να μην πω 10 στις 10 , θα πέσουν μέσα με ακρίβεια.
Κοίταξε δεν μπορούμε να γνωρίζουμε πόσο άψογα και αν τα μετράνε σωστά αυτοί που μπαίνουν στην διαδικασία, . Μερικές φορές ειναι σχεδον αδύνατη η σωστή μέτρηση, χωρίς μεγάλα ποσοστά λάθους, αν δεν ειναι πολύ καθαρες οι φωτογραφίες με υψηλή ανάλυση και δεν φαίνεται όλη η επιφάνεια
 

Tulkas

Member
Κοίτα πόσο πλάγια στις γέφυρες,κατέβηκε η εμφύτευση και πίσω χαμηλά στο crown αριστερά και δεξιά έχουν βάλει μοσχεύματα..τα οποία,κάποια έχουν ακόμα κακάδια και κάποια έχουν καθαρίσει αλλά φαίνονται ότι είναι μεταμοσχευμενα από το πάχος τους..αυτά δεν μετρήθηκαν με τις κουκίδες σε καμία των περιπτώσεων..

Ο φίλος aeratos28 μίλησε με στοιχεία και μάλιστα σχεδιάζοντας τα σημεία που ΔΕΝ έχουν μετρηθεί στις φωτογραφίες αλλά δεν τα σχολιάζει κάποιος. Όσα παιδιά έχουν αμφιβολίες, τις έχουν δει τις φωτογραφίες; Και αν ναι τότε τις αμφισβητούν;
 

andy.k

Active member
Μου λένε ότι τον προμοτάρω ενώ δεν έχω κάνει παρουσίαση .Άκουσον άκουσον .Όσοι ενδιαφέρθηκαν να δουν τους έστειλα pm..Αν θέλει κάποιος να στείλω .Εντωμεταξύ την δεύτερη ΜΜ σκοπεύω να την κάνω στον Lorenzo .Τι θα λέτε τότε;

Sorry που ρωτάω, αλλά για ποιο λόγο δεν έχεις κάνει παρουσίαση? Έπαινεις το γιατρό, είσαι ευχαριστημένος, ωραία όλα αυτά, χαίρομαι για το προφανώς ωραίο αποτέλεσμα εν εξέλιξη που ήδη έχει αλλάξει την εικόνα σου. Οπότε γιατι δε το παρουσιάζεις κιόλας να μην υπάρχουν γκρίζα σημεία? Στο κάτω κάτω όλοι θέλουν να βλέπουν ωραια αποτέλεσματα. Ανεβαίνει η ψυχολογία, οπότε γτ δε το δίνεις το αποτέλεσμα στο λαό?
 

oreo

Well-Known Member
Κοίταξε δεν μπορούμε να γνωρίζουμε πόσο άψογα και αν τα μετράνε σωστά αυτοί που μπαίνουν στην διαδικασία, . Μερικές φορές ειναι σχεδον αδύνατη η σωστή μέτρηση, χωρίς μεγάλα ποσοστά λάθους, αν δεν ειναι πολύ καθαρες οι φωτογραφίες με υψηλή ανάλυση και δεν φαίνεται όλη η επιφάνεια
Ρε disco ball τρελιάρη, για την μέτρηση τα ίδια λέμε, τώρα, κάποιες φορές η συνιστώσες δεν είναι θετικές για να αποδοθεί.
Αυτοί που μετράνε μια χαρά μετράνε, γιατί πρωτίστως καίγεται η γούνα τους.
 

alex7

Well-Known Member
Sorry που ρωτάω, αλλά για ποιο λόγο δεν έχεις κάνει παρουσίαση? Έπαινεις το γιατρό, είσαι ευχαριστημένος, ωραία όλα αυτά, χαίρομαι για το προφανώς ωραίο αποτέλεσμα εν εξέλιξη που ήδη έχει αλλάξει την εικόνα σου. Οπότε γιατι δε το παρουσιάζεις κιόλας να μην υπάρχουν γκρίζα σημεία? Στο κάτω κάτω όλοι θέλουν να βλέπουν ωραια αποτέλεσματα. Ανεβαίνει η ψυχολογία, οπότε γτ δε το δίνεις το αποτέλεσμα στο λαό?
Δε θέλω να μπω στη διαδικασία γιατί πρέπει να την υποστηρίζω και με κουράζει .Έστειλα σε όσους μου ζήτησαν .Οι φωτό ειναι αποκαλυπτικές όποτε δε χρειάζεται να σχολιάζω
 

oreo

Well-Known Member
Ο φίλος aeratos28 μίλησε με στοιχεία και μάλιστα σχεδιάζοντας τα σημεία που ΔΕΝ έχουν μετρηθεί στις φωτογραφίες αλλά δεν τα σχολιάζει κάποιος. Όσα παιδιά έχουν αμφιβολίες, τις έχουν δει τις φωτογραφίες; Και αν ναι τότε τις αμφισβητούν;
Ο aeratos τοποθετήθηκε και έδειξε το σκεπτικό του, δεν μέτρησε. Είναι 2 διαφορετικά πράγματα.
 
Μπλουζα