Tsamers, fue, παπανικολάου, 1400 grafts, 16/6/2015

Corfu Rider

Active Member
Εγώ έχω μια απορία: Το shockloss είναι κίνδυνος λόγω μιας συνεδρίας πύκνωσης, ή έχει σχέση με την ποιότητα της επέμβασης?
Τηλεφώνησα ξανά στην DHI για την πύκνωση που θα κάνω τον επόμενο μήνα, και μου είπαν τα εξής:
1) ΔΕΝ υπάρχει περίπτωση να καταστραφούν υπάρχουσα θυλάκια από την πύκνωση
2) Εάν θέλω (και όποιος το επιθυμεί, όχι μόνο εγώ αποκλειστικά) μπορεί να παρακολουθήσει live συνεδρία μμ/ πύκνωσης, είτε μέσω link είτε σε φυσική παρουσία (τηρώντας όμως κάποιες προδιαγραφές ασφαλείας-υγιεινής)
3) Εάν υπάρξει η μηδαμινή περίπτωση απώλειας των μαλλιών που ήδη υπάρχουν, τότε η κλινική θα αποκαταστήσει την απώλεια ΕΝΤΕΛΩΣ δωρεάν και μάλιστα θα προσφέρει και άλλες παροχές (πχ plasma, smp) στον ασθενή.
4) Έκανα λάθος που δεν τους είχα ενημερώσει -όταν έκανα το smp εκεί- ότι προτίθεμαι να κάνω πύκνωση στο μέλλον, γιατί τα dots του smp δυσχεραίνουν σχετικά το έργο του ιατρού της μεταμόσχευσης. Αλλά όπως και να έχει, η δουλειά θα γίνει με επιτυχία.
5) Για ιατρούς: οι δυο ΠΟΛΥ καλοί και περιζήτητοι ιατροί, είναι οι κος Λώσσης και κος Γούναρης -εκτός δηλ. από τον Παπανικολάου- Είναι certified δερματολόγοι και εκπαιδευμένοι στο αντικείμενο, στο υψηλότερο επίπεδο γνώσεων και εκπαίδευσης.
Δεν ρώτησα κάτι άλλο για την πύκνωση στην κλινική. Τα θυλάκια είναι 2200 μονάδες (δηλαδή πολλές παραπάνω τρίχες) και το κόστος €3500 {θα τους ζητήσω να δοκιμάσω και κάποια ενισχυτική θεραπεία με plasma, έστω και για δοκιμή).
Αυτό που με 'χαλάει' λίγο είναι ότι πρέπει να κουρευτεί τελείως κοντό το μαλλί (ώστε να επιτελεσθεί η πύκνωση με ορθό τρόπο) και η 'κοκκινίλα' που έχουν όσοι πήγαν για μμ στην DHI..
Δεν υπάρχει κάποια λύση για αυτά τα θέματα???
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

gkast

Active Member
Εγώ έχω μια απορία: Το shockloss είναι κίνδυνος λόγω μιας συνεδρίας πύκνωσης, ή έχει σχέση με την ποιότητα της επέμβασης?
Τηλεφώνησα ξανά στην DHI για την πύκνωση που θα κάνω τον επόμενο μήνα, και μου είπαν τα εξής:
1) ΔΕΝ υπάρχει περίπτωση να καταστραφούν υπάρχουσα θυλάκια από την πύκνωση
2) Εάν θέλω (και όποιος το επιθυμεί, όχι μόνο εγώ αποκλειστικά) μπορεί να παρακολουθήσει live συνεδρία μμ/ πύκνωσης, είτε μέσω link είτε σε φυσική παρουσία (τηρώντας όμως κάποιες προδιαγραφές ασφαλείας-υγιεινής)
3) Εάν υπάρξει η μηδαμινή περίπτωση απώλειας των μαλλιών που ήδη υπάρχουν, τότε η κλινική θα αποκαταστήσει την απώλεια ΕΝΤΕΛΩΣ δωρεάν και μάλιστα θα προσφέρει και άλλες παροχές (πχ plasma, smp) στον ασθενή.
4) Έκανα λάθος που δεν τους είχα ενημερώσει -όταν έκανα το smp εκεί- ότι προτίθεμαι να κάνω πύκνωση στο μέλλον, γιατί τα dots του smp δυσχεραίνουν σχετικά το έργο του ιατρού της μεταμόσχευσης. Αλλά όπως και να έχει, η δουλειά θα γίνει με επιτυχία.
5) Για ιατρούς: οι δυο ΠΟΛΥ καλοί και περιζήτητοι ιατροί, είναι οι κος Λώσσης και κος Γούναρης -εκτός δηλ. από τον Παπανικολάου- Είναι certified δερματολόγοι και εκπαιδευμένοι στο αντικείμενο, στο υψηλότερο επίπεδο γνώσεων και εκπαίδευσης.
Δεν ρώτησα κάτι άλλο για την πύκνωση στην κλινική. Τα θυλάκια είναι 2200 μονάδες (δηλαδή πολλές παραπάνω τρίχες) και το κόστος €3500 {θα τους ζητήσω να δοκιμάσω και κάποια ενισχυτική θεραπεία με plasma, έστω και για δοκιμή).
Αυτό που με 'χαλάει' λίγο είναι ότι πρέπει να κουρευτεί τελείως κοντό το μαλλί (ώστε να επιτελεσθεί η πύκνωση με ορθό τρόπο) και η 'κοκκινίλα' που έχουν όσοι πήγαν για μμ στην DHI..
Δεν υπάρχει κάποια λύση για αυτά τα θέματα???
Όταν λες plasma τι εννοείς ..οτι θα σου δώσουν και τηλεόρασή...δώρο με τα μαλλιά που μπορεί να χάσεις ....
 

aeratos28

Just aeratos
corfu ωραίος καταρχήν για τη ενημέρωση που κανεις..για το Λιωση έχουμε ξανά ακούσει πάλι,γενικά ακούγεται αρκετά,για τον Γούναρη να σου πω την αλήθεια ρε φιλέ δεν έχω ξανακουσει πάλι..καλά για τον Παπανικολάου όλοι ξέρουμε!;) ενδιαφέρον ή απάντηση της εταιρίας για το shockloss και επίσης πολύ ενδιαφέρον αυτό που σου είπαν για το ότι μπορεί να είναι και κάποιος παρών ακόμα στη διαδικασία!όσο για τις κοκκινωπές ρε συ είναι απόλυτα λογικό..οποιος κάνει εμφυτευση έτσι γινεται
 

aeratos28

Just aeratos
καλά εσύ gkast δεν αξίζει τώρα να σου απαντήσει κάποιος!εντάξει το καταλαβαμε υποστηριζεις ότι υπαρχουν πολύ ανώτεροι από αυτούς και ίσως έχεις δίκιο,δεν διαφωνώντας,αλλά είναι σαν να τους λες καθαρά ότι είναι κουτός που πάει εκεί και ότι αντί να βγουν μαλλιά θα χάσει και αυτά που έχει σίγουρα κιόλας!ώρες ώρες μερικοί είστε έλεος τελείως!
 

Corfu Rider

Active Member
α, ρε gkast..
Τόσον καιρό επιθυμώ να κάνω πύκνωση, με 'έχει φάει το σαράκι', βρήκα μια προσφορά, από κάποια καλή και αξιόλογη ΕΛΛΗΝΙΚΗ εταιρία (για εμένα μετράει ΚΑΙ αυτό, όχι γιατί δεν συμπαθώ τους ξένους, αλλά επειδή στην Ελλάδα μένουμε ρε γαμώτο.. όλο ξένα προϊόντα και υπηρεσίες να επιλέγουμε?).
Δεν υπονοώ ότι η DHI είναι ανώτερη της HDC, δεν γίνεται εξάλλου να κάνω υποκειμενική σύγκριση..
Αλλά αφού μου προσέφεραν τα εχέγγυα, γιατί θα πρέπει να μην γίνει επιτυχής συνεδρία και φύτρωση?
Αυτό επιθυμείς -να ΜΗΝ βρω και εγώ την λύση σε κάτι που με στεναχωρεί- ή να μην 'γίνει σωστή δουλειά από την DHI??
Δεν είμαι 100% σίγουρος ότι ΣΩΝΕΙ ΚΑΙ ΚΑΛΑ θα επιτευχθεί ένα άριστο αποτέλεσμα. Σε καμία κλινική δεν θα το αισθανόμουν αυτό, ας μην είμαστε υπερόπτες..
Τουλάχιστον να μην είσαι τόσο αρνητικός απέναντι σε μια απόφαση, δεν με βοηθάς και χαλάει την ψυχολογία πριν τέτοια ιατρική πράξη... εκτός εάν με προειδοποιείς για κάτι ΚΑΛΟΠΡΟΑΙΡΕΤΑ..
 

aeratos28

Just aeratos
corfu κοιτά να δεις όλοι έχουν κάνει πατάτες τρελές..και εδώ οι δικοί μας έχουν κάνει κάτι δουλειές άστα να πάνε!χαλιά μαύρα!αλλά έχουν και αποτελέσματα εφάμιλλα μεγαλογιατρών του εξωτερικου..βασικά είναι τι ζητάει και ο κάθε πελάτης!είχε το παλικάρι πήγε στον rahal και έβαλε 4500 grafts πλήρωσε 15000€ και έχει γίνει χειρότερα από ότι ήταν.ο κάθε ένας λέει το μακρύ του και το κοντό του..κάνε οτινεχεις αποφασίσει και μην αγχωνεσαι..και στην Κύπρο τι νομίζεις ότι κάνουν ρε συ corfu??απλά θα σου έλεγαν ότι για αυτή την πύκνωση θες γύρω στα 3000-3200 grafts θα εκείνες 7-8 χιλιάρικα περίπου για να κανείς fue,θα είχες φυτρωση γύρω στο 80 % γιατί εκεί παίζουν εκεί πέρα επειδή φορτώνουν πολύ grafts και υπάρχει μεγάλη απώλεια που δεν γίνεται πάντα εμφανής αλλά εσύ θα τα έχεις πληρώσει τα 600-700 που δεν βγήκαν αλλά εσύ θα είσαι χαρούμενος γιατί θα έχεις μαλλιά και ούτε που θα την καταλάβεις ότι είχες αυτη την απώλεια..να κινηθεις συντηρητικά και μην τρελενεσαι να δώσεις πολλά grafts..συντηρητικα
 

gkast

Active Member
α, ρε gkast..
Τόσον καιρό επιθυμώ να κάνω πύκνωση, με 'έχει φάει το σαράκι', βρήκα μια προσφορά, από κάποια καλή και αξιόλογη ΕΛΛΗΝΙΚΗ εταιρία (για εμένα μετράει ΚΑΙ αυτό, όχι γιατί δεν συμπαθώ τους ξένους, αλλά επειδή στην Ελλάδα μένουμε ρε γαμώτο.. όλο ξένα προϊόντα και υπηρεσίες να επιλέγουμε?).
Δεν υπονοώ ότι η DHI είναι ανώτερη της HDC, δεν γίνεται εξάλλου να κάνω υποκειμενική σύγκριση..
Αλλά αφού μου προσέφεραν τα εχέγγυα, γιατί θα πρέπει να μην γίνει επιτυχής συνεδρία και φύτρωση?
Αυτό επιθυμείς -να ΜΗΝ βρω και εγώ την λύση σε κάτι που με στεναχωρεί- ή να μην 'γίνει σωστή δουλειά από την DHI??
Δεν είμαι 100% σίγουρος ότι ΣΩΝΕΙ ΚΑΙ ΚΑΛΑ θα επιτευχθεί ένα άριστο αποτέλεσμα. Σε καμία κλινική δεν θα το αισθανόμουν αυτό, ας μην είμαστε υπερόπτες..
Τουλάχιστον να μην είσαι τόσο αρνητικός απέναντι σε μια απόφαση, δεν με βοηθάς και χαλάει την ψυχολογία πριν τέτοια ιατρική πράξη... εκτός εάν με προειδοποιείς για κάτι ΚΑΛΟΠΡΟΑΙΡΕΤΑ..
Καλή επιτυχία σου εύχομαι να έχεις .....πλάκα .....κάνω σίγουρα θα πας καλά μιας και έχουν συντηρητική προσέγγιση και σε πολλα θέματα είναι καλύτεροι από αντίστοιχες κυπριακές ......
Απλά αυτοί που στο επιβεβαιώνουν δεν είναι γιατροί ....
 

gkast

Active Member
α, ρε gkast..
καλά εσύ gkast δεν αξίζει τώρα να σου απαντήσει κάποιος!εντάξει το καταλαβαμε υποστηριζεις ότι υπαρχουν πολύ ανώτεροι από αυτούς και ίσως έχεις δίκιο,δεν διαφωνώντας,αλλά είναι σαν να τους λες καθαρά ότι είναι κουτός που πάει εκεί και ότι αντί να βγουν μαλλιά θα χάσει και αυτά που έχει σίγουρα κιόλας!ώρες ώρες μερικοί είστε έλεος τελείως!
καλά εσύ gkast δεν αξίζει τώρα να σου απαντήσει κάποιος!εντάξει το καταλαβαμε υποστηριζεις ότι υπαρχουν πολύ ανώτεροι από αυτούς και ίσως έχεις δίκιο,δεν διαφωνώντας,αλλά είναι σαν να τους λες καθαρά ότι είναι κουτός που πάει εκεί και ότι αντί να βγουν μαλλιά θα χάσει και αυτά που έχει σίγουρα κιόλας!ώρες ώρες μερικοί είστε έλεος τελείως![
..
ΕΣΥ γιατί ταράζεσαι τόσο πολύ ....
 

aeratos28

Just aeratos
έχεις πλάκα ρε συ gkast.... ..;) τι με νοιάζει εμένα για τη σφυρίχτρα? κρατά την δική σου είναι.....λέω απλά ότι είσαι υπερβολικός.....
 

aeratos28

Just aeratos
tsamers κλείνει 5 μήνες φιλε..που είσαι εξαφανισμένος?ελπίζω να μην είσαι σαν παρα πολλούς που ανοίγουν θέμα και μετά εξαφανίζονται..θα είχε ενδιαφέρον να δούμε ΑΝ έχεις κάποια θετική εξελιξη
 

Tsamers

Member
Καλησπέρα στην παρέα σορυ παίδες που χάθηκα απλά είχα τρεξίματα. Θα ανεβάσω φώτος κάποια στιγμή σε καλό φωτισμό για να πάρετε μια ιδέα

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
μακάρι,το ελπίζουμε..γιατί καλά φαινόταν να πηγαίνεις..λογικά τώρα στους 5 μήνες αν έχει γίνει δουλειά θα πρέπει να έχεις αρκετή διαφορά..εσύ πως τα βλέπεις?
 

Tsamers

Member
μακάρι,το ελπίζουμε..γιατί καλά φαινόταν να πηγαίνεις..λογικά τώρα στους 5 μήνες αν έχει γίνει δουλειά θα πρέπει να έχεις αρκετή διαφορά..εσύ πως τα βλέπεις?
Από πριν έχω διάφορα είναι σίγουρο

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 

aeratos28

Just aeratos
αναμενόμενο..αν δεν είχες θα είχες και πρόβλημα με την έννοια της αποτυχίας..περιμένουμε τις φωτό σου φιλε,ελπίζουμε σύντομα!;)
 

aeratos28

Just aeratos
john τώρα αλήθεια ρε boy θέλω να μου πεις πως το έννοιες..ελπίζω όχι ειρωνικά έτσι?βασικά δεν θέλω να ξεχνιέται κανείς και να μας ενημερώνει..αυτό θεωρώ ότι πρέπει να γίνεται από όλους που βάζουν φωτό από εμφύτευση και να το κάνουν από μόνοι τους..όχι να τους ψάχνουμε εμείς..θα στείλω και σε άλλους..Βαγγέλης,κωστακης, τρακκας έχουν και αυτοί σειρά τώρα!χαχαχα:p
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Καθολου ειρωνια ισα ισα...επηδει εγω δεν τα ψαχνω τα αλλα νηματα αλλα τα εχω διαβασει ολα οτι κινητε περι μεταμοσχευσεων δεν μπαινω στην διαδικασια να ψαχνω αν καποιος εξαφανιστηκε απο το φορουμ πραμα που κανεις εσυ και ετσι θυμαμαι και εγω τις περιπτωσεις.Ειναι καλο αυτο που κανεις για να ενημερωνουν κιολας οσοι βλεπουν..Και αποτι ειδα εγινε αποψε.
 

Tsamers

Member
Παίδες σας παραθέτω φώτο έχει έντονο φωτισμό δυστυχώς δεν έβγαλα μέρα έτσι να πάρετε μια ιδέα κάποια κενά στα πλάγια και πίσω είναι επειδή δεν τα έχω χτενίσει γενικά όχι κάτω από λάμπα φαίνονται πολύ πιο σκούρα.φρόντισα να φαίνεται όσο το δυνατόν περισσότερη Καραφλα , τα πλαϊνά φαίνονται ίδια και από τις δύο πλευρές.
uploadfromtaptalk1446484410505.jpg
uploadfromtaptalk1446484434129.jpg
uploadfromtaptalk1446484480965.jpg
uploadfromtaptalk1446484500895.jpg
uploadfromtaptalk1446484600861.jpg
uploadfromtaptalk1446484708683.jpg
uploadfromtaptalk1446484739265.jpg


Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Μπλουζα