tricomin

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Ntia

New Member
Απ: tricomin

_SPIROS καλύτερα πήγαινε σε ένα μεγάλο φαρμακείο, ξέρεις από αυτά που έχουν τα πάντα μέσα, γιατί τα πιο συνοικιακά δεν έχουν ποικιλία. Σίγουρα θα βρεις. Επίσης καλύτερα από φαρμακείο γιατί εκεί είναι και πιο ενημερωμένοι για το τι είναι αυτό που αγοράζεις, δλδ μπορεί να σου λύσουν και κάποιες απορίες σε σχέση με τις κοπέλες του hondos.
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: tricomin

και όμως...σε κεντρικό φαρμακείο με το που ζήτησα και βρήκα gel αλόης,άρχισε η ανάκριση και η αμφισβήτηση για την χρήση του στο κεφάλι...
 

Ntia

New Member
Απ: tricomin

Ε καλά, αυτό παίζει στάνταρ. Σε κανένα μαγαζί δεν θα σου επιβεβαιώσουν κάτι τέτοιο γιατί υπάρχουν και τα σαμπουάν αλόης. Αν εσύ θέλεις κάτι πάρ' το και μην τους λες πολλά πολλά γιατί σε αμφισβητούν, ούτως ή άλλος δεν πρόκειται για κάποιο φάρμακο σαν προιόν είναι αθώο. Επίσης οι φαρμακοποιοί ξέρουν χημεία και φαρμακολογία, και είναι χειρότεροι από τους γιατρούς. Μπορούν όμως να σου δώσουν διάφορες απαντήσεις για την εταιρία και το προιόν... Υπάρχουν και άλλοι όμως από τους οποίους μαθαίνεις αρκετά πράγματα. Αν κολάει ο φαρμακοποιός, τότε φαντάσου μια κοπέλα του Hondou.
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: tricomin

δεν αμφισβήτησε ακριβώς,απλά σκέφτηκε ότι το gel πρέπει να απλωθεί στο δέρμα και επειδή δεν το είχε ξανακούσει για τριχωτό κεφαλής είπε ότι θα είναι λίγο μπέρδεμα μετά την εφαρμογή του gel(παρόλο που δεν είναι λιπαρό!)...
...με προβλημάτισε η μαντάμ...
και το συγκεκριμένο gel ήταν 100% αλόη-για παρασκευή λοσιόν και κρεμών
 

Ntia

New Member
Απ: tricomin

Έχω παρει κι εγώ, όχι από το φαρμακείο που ψωνίζω συνήθως αλλά από ένα άλλο επίσης μεγάλο. Επίσης η μαντάμ με κοίταζε με το νυσταγμένο βλέμμα της αγελάδας... Είναι πολύ δύσκολο να αποδεχθούν ότι ένα τόσο απλό και χρήσιμο προιόν που χρηριμεύει σε τοπική χρήση θα μπορούσε να επαληφθεί και στο τριχωτό. Και λες τώρα θα μου πει ότι δεν κάνει γιατί.... αλλά δεν ξέρει να σου πει το γιατί. Anyway, μη προβληματίζεσαι. Αν δεις ότι το βάζεις και δεν σε πολυβολεύει μην το ξαναβάλεις, απλά κράτα το γιατί είναι πολύ χρήσιμο επίσης σε δέρμα ερεθισμένο γενικά και κυρίως από τον ήλιο, οπότε θα σου χρειαστεί το καλοκαίρι. Εγώ το καλοκαίρι το έβαζα μετά τη θάλασσα και είναι πολύ δροσιστικό!
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: tricomin

ελπίζω αυτό το gel αλόης να μου δώσει επιτέλους ηρεμία από φαγούρα και κοκκινίλες...
tricomin ήθελα να πάρω,αλλά μας βγάζει Ιάπωνες Σαμουράι η πιστωτική...
 

Άκης

Administrator
Απ: tricomin

_SPIROS είπε:
και όμως...σε κεντρικό φαρμακείο με το που ζήτησα και βρήκα gel αλόης,άρχισε η ανάκριση και η αμφισβήτηση για την χρήση του στο κεφάλι...
Ξέρω. Απλώς πας με το στυλ "δωσε μου το τάδε" και δεν δίνεις και αναφορά.
Ξέρω, ότι κάποιος που θέλει να είναι σίγουρος θα ρωτήσει. Δηλαδή διαβάζει κανείς εδώ ότι το αλόη σε ζελέ κάνει δουλειά. Πάει στο φαρμακείο-hondos και ρωτάει αν ισχύει για να επιβεβαιωθεί.
ΑΝ το γνωρίζει η υπάλληλος, έχει καλός, ησυχάζει.
Αν ΔΕΝ το γνωρίζει, τότε κλάφτα... Αρχίζει να τριγυρνάει στο μυαλό του ότι κάτι τρέχει με το forum...
Πάντως ενημερωτικά ΜΗΝ περιμένετε οι υπαλλήλοι να ξέρουν όλα τα προιόντα. Και μην περιμένετε όλοι αυτοί να μπαίνουν καθημερινώς και να ενημερώνοντε ή να διαβάζουν δεκάδες posts στο net από άτομα που τα χρησιμοποιούν.
Επίσης, δεν ξέρω αλλά η άσπρη ρόμπα δουλεύει υποσυνείδητα. Αν δηλαδή βάλω μια photo μου με άσπρη ρόμπα, αυτομάτος θα αλλάξει στο μυαλό όσων διαβάζουν το τι λέω. Δεν θα σκεφτούν δηλαδή αν ξέρω, αλλά θα το έχουν δεδομένο.
Γι'άυτό -πιστεύω- και στις κλινικές μεταμόσχευσης φοράνε άσπροι ρόμπα και ας έχουν τελειώσει το λύκειο μόνο αυτοί που τις φοράνε...

Όσο για το τελευταίο που λες Σπύρο, εγώ επειδή βάζω συνέχεια emu oil, δεν ξαναείχα κοκκινίλες. Αλλά άκου κουφό, είχα κοκκινίλες στο σημείο που πέφτει μεν regaine (ναι, με αυτήν είδα πολλές και σπυριά), αλλά δεν βάζω εκεί emu.
Και είχε και μία φαγούρα αυτές τις μέρες. Λέω, τι στο καλό, αφού βάζω emu και αλόη.
Αλλά αυτά μπαίνουν μπροστά και όχι σε όλο το κεφάλι, ενώ με το άπλωμα η μινοξιδίλη έπεφτε και πίσω.
Από χτες που το παρατήρησα και προσθέτω και εκεί, έχω ηρεμήσει.
Αλλά με το tricomin είμουν "πασάς". Ας όψετε η πιστωτική :mad:
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: tricomin

θα δούμε ρε άρχοντα στην πράξη τι παίζει με το συγκεκριμένο gel - 100% aloe vera λέει,για λοσιόν και κρέμες το δίνουν... :-\
είπαμε - η πιστωτική μου έπαιξε π**στιά... :'( :( 8)
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: tricomin

Admin είπε:
Ξέρω. Απλώς πας με το στυλ "δωσε μου το τάδε" και δεν δίνεις και αναφορά.
Ξέρω, ότι κάποιος που θέλει να είναι σίγουρος θα ρωτήσει. Δηλαδή διαβάζει κανείς εδώ ότι το αλόη σε ζελέ κάνει δουλειά. Πάει στο φαρμακείο-hondos και ρωτάει αν ισχύει για να επιβεβαιωθεί.
ΑΝ το γνωρίζει η υπάλληλος, έχει καλός, ησυχάζει.
Αν ΔΕΝ το γνωρίζει, τότε κλάφτα... Αρχίζει να τριγυρνάει στο μυαλό του ότι κάτι τρέχει με το forum...
Πάντως ενημερωτικά ΜΗΝ περιμένετε οι υπαλλήλοι να ξέρουν όλα τα προιόντα. Και μην περιμένετε όλοι αυτοί να μπαίνουν καθημερινώς και να ενημερώνοντε ή να διαβάζουν δεκάδες posts στο net από άτομα που τα χρησιμοποιούν.
Επίσης, δεν ξέρω αλλά η άσπρη ρόμπα δουλεύει υποσυνείδητα. Αν δηλαδή βάλω μια photo μου με άσπρη ρόμπα, αυτομάτος θα αλλάξει στο μυαλό όσων διαβάζουν το τι λέω. Δεν θα σκεφτούν δηλαδή αν ξέρω, αλλά θα το έχουν δεδομένο.
Γι'άυτό -πιστεύω- και στις κλινικές μεταμόσχευσης φοράνε άσπροι ρόμπα και ας έχουν τελειώσει το λύκειο μόνο αυτοί που τις φοράνε...

κατι τετοιο καλε μου φιλε ακη ειχα στο μυαλο μου να γραψω
τα ειπες ολα εσυ ........
αν το πει ο φαρμακοποιος ειναι οκ
αν το πω εγω η εσυ τοτε το ψαχνουν

ΑΛΛΑ που θα παει καποιος θα πεσει σε κανεναν φαρμακοοποιο οπως ο φιλος μου που του ειπαν το fugnoral μπορει να το βαζει καθε μερα
και θα δει μετα αποτετελεσματα και θα τρεχει στο φορουμ

τελως παντων ο καθενας θα πληρωσει τις επιλογες τους

τελος θα κλεισω λεγοντας πως καποιοι φαρμακοποιοι παιρνουν μπονους για να προωθουν καποια συγκεκριμενα προιοντα

εγω και εσυ και ο καθενας εδω δεν εχει κανενα κερδος και οτι κανουμε το κανουμε αφιλοκερδος απο αγαπη προς συνανθρωπους με το ιδιο προβλημα

επισης πολλα απο αυτα που λεμε τα δοκιμαζουμε κιολας
ενω οι φαρμακοποιοι ακομη και γιατροι αμφιβαλλω αν εχουν δοκιμασει τα μισα απο αυτα


και κατι ακομη αν βγαζαμε μια λοσιον με ιδια συστατικα με μια αλλη εταιρια και το ΧΑΡΙΖΑΜΕ σε καποιον εξηγοντας τι εχει μεσα ειμαι σχεδον σιγουρος πως καποιος θα προτιμουσε να σκασει τα λεφτα του σε ενα μια αλλη λοσιον με μια φιρμα απο εξω

θελω να πω πως ειναι θεμα εμπιστοσυνης το ολο θεμα
 

Άκης

Administrator
Απ: tricomin

Αυτό ισχύει παντού. Δεν θα ακούσει κανείς κανέναν άλλον πλην τον πωλητή.
Σου λέει για να είναι αυτός εκεί κάτι θα ξέρει. Γιατί δεν είναι και ο Άκης εκεί τότε;
Άρα, αφού δεν είναι ο Άκης εκεί, ΔΕΝ ξέρει. Άσχετα αν το πρώτο που πρέπει να ρωτάτε τον πωλητή είναι αν έχει θείο τον φαρμακοποιό/μαγαζάτορα ή κάποιον γνωστό του και μετά το τί ξέρει ακριβώς.
Ή θα πει την άποψη του και ας μην ξέρει επειδή πρέπει να πει για να δικαιολογήσει την θέση του.
Τώρα θέστηκε η φοράδα στο αλώνι αν εσύ δεις αποτέλεσμα ή ικανοποιήσεις την απορία σου.
Το θέμα είναι να πάρεις τί είναι να πάρεις και να φύγεις. Έτσι σκέφτοντε συνήθως.

Αυτό συμβαίνει γιατί απλά δεν γνωρίζουμε. Τo internet σε εμάς ακόμη είναι θέμα άγνωστο.
Δεν είμαστε πχ Αγγλία που έχει άλλη ανάπτυξη. Τράβα σε ένα χωριό και ρώτα "που θα βρω internet cafe?" και αμα δεν σε αρχίσουν στους εξορκισμούς, να μην με λένε Άκη...
Μέχρι και την Λουκά θα φωνάξουν να εξορκίσει το δαιμόνιο μέσα σου, που ρωτάς τέτοια πράγματα...

Έτσι, επειδή ΔΕΝ γνωρίζουμε, πιστεύουμε ότι θέλουμε. Γνωρίζει το πρόβατο ότι θα πάει για σφαγή?
Πάει όπου το πάει ο τσομπάνης. Αν υπήρχε όμως τρόπος να του έδινες να καταλάβει ότι αν πάει εκεί θα το σφάξουν, να δω αν ξαναπήγαινε... (όσοι κατάλαβαν τι θέλω να πω θα συμφωνήσουν. Οι άλλοι θα με... αφορήσουν :D :D :D)

Επίσης, το internet σε εμάς, αφορά κυρίως το online gaming και τις ατελείωτες ώρες που σπαταλά κάποιος με παιχνίδια Lineage και warcraft. Άπειρες ώρες. Αποβλάκωμα...
Προτιμώ ένα eBook ή κάποιο bootcamp (για όσου δεν ξέρουν, bootcamp είναι κάτι σαν να πας σε σχολείο, αλλά τον "καθηγητή" τον βλέπεις από το pc σου σε video).
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: tricomin

έτσι και αλλιώς δεν έχουμε βασική παιδεία και κριτική σκέψη - βολεύονται όλοι με αυτό,και οι νέοι και οι δεινόσαυροι!!!
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: tricomin

ναι και σε μια συνεντευξη του **** ηταν ενας γιατρος που προτεινε το εν λογω προιον προιον το οποιο αποδεδειγμενα δεν κανει τιποτα
πιθανον θα εχει συμφερονται ο γιατρος
αν ειναι να ακουμε το καθενα κλαφτα χαραλαμπε που λενε

εγω αυτο που θελω να πω ειναι ανοιξτε λιγο τα μυαλα σας να ειστε πιο ανοιχτομυαλοι
και να μην ειστε ευκολο πιστοι

μυαλο εχουμε ολοι και μπορουμε να διαβαζουμε για κατι που δουλευει παραδειγμα τι εχει μεσα κανει οντως δουλεια αυτο το συστατικο αποροφατε απο τον θυλακα της τριχας και αλλα τετοια
ολοι ειμαστε εξυπνοι
χρησιμοποιηστε το μυαλο σας
γιατι αν πεσετε σε κανεναν τετοιο γιατρο ο οποιος εχει συμφεροντα
θα τρεχετε και δεν θα φτανεται
 

Άκης

Administrator
Απ: tricomin

Παναγιωτης είπε:
ναι και σε μια συνεντευξη του **** ηταν ενας γιατρος που προτεινε το εν λογω προιον προιον το οποιο αποδεδειγμενα δεν κανει τιποτα
πιθανον θα εχει συμφερονται ο γιατρος

Και ερωτώ γεμάτος απορία, ήταν όντως γιατρός;;; Μια φόρμα δεν φέρνει τον τίτλο... :)
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: tricomin

για να βγει δημοσια σε καναλι θα ηταν μαλλον
το θεμα ειναι ποσα πηρε για να το υποστηριξει
το χρημα βλεπεις ............
 

Άκης

Administrator
Απ: tricomin

Παίζει και αυτό. Και σαν παθολόγος, η γνώμη του είναι σαφώς προτιμότερη από δερματολόγο. :-\
Άλλωστε, αφού πρόκειται για λοσιόν, πιστεύω αν είχε δερματολόγο, θα ήταν καλύτερο το όλο "hype".
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: tricomin

ετσι ετσι

αλλα για να τα παρει αυτος πρεπει να δουλεψει τον κοσμο ομως
αρε τι κανει το χρημα
εμπαιγμος με τον πονο και τα λεφτα του συνανθρωπου
εκει φτασαμε σαν ανθρωποι σαν κοινωνια
ντροπη μας
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: tricomin

bilr09 είπε:
iparxei farmakeio pou na kanei afti tin mixi pou anafereis aki??s eyxaristo
αν του πας τα υλικα ναι μπορει

αλλα αν εχεις τα υλικα γιατι να μην το κανεις μονος σου
εξαλλου μερικα απο αυτα τα συστατικα πωλουνται εξωτερικο
που να τα βρει ο φαρμακοποιος
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα