Toppik

Άκης

Administrator
Δεν ξέρω αν γνωρίζει κανείς το toppik, αλλά είναι ένα προϊόν που χρησιμοποιήτε εξωτερικά.
Περιέχει μικροίνες οι οποίες και ταιριάζουν στο χρώμα του μαλλιού μας (όταν το παραγγέλνει κανείς, το ζητάει αυτό) και κολλάνε στις δικές μας τρίχες κάνωντας το κεφάλι μας να φαίνεται γεμάτο.

Το συγκεκριμένο προϊόν ΔΕΝ είναι θεραπεία. ΔΕΝ κάνει το παραμικρό για τα μαλλιά μας.
Αλλά είναι κοσμητικό. Κάτι σαν το makeup για τις γυναίκες.
Αν θέλεις να πάς κάπου, το βάζεις στο κεφάλι σου και είσαι ΟΚ. πχ σε κανενα γάμο ή άλλη εκδήλωση κλπ όπου τα φώτα είναι δυνατά.

Το γνωρίζω καιρό, αλλά το ξέχασα να το αναφέρω.
Βρήκα το Ελληνικό του site πρόσφατα και σκέφτηκα να το αναφέρω.

ΔΕΝ το έχω δοκιμάσει, αλλά κάνει δουλειά, το έχω διαβάσει από πολλούς.
http://www.toppik.gr
http://www.toppik.com/

Photos
tpkslideshow8.jpg


5t.jpg


4t.jpg


3t.jpg


1t.jpg
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

barman

Member
Απ: Toppik

προτιμω να παλεψω να κρατησω τα δικα μου μαλλια παρα να ειμαι ψευτικος..ειναι σαν κατι γκομενες που φορουν χρωματιστος φακους επαφης σε τιρκουαζ χρωμα για να κανουν εντυπωση και μετα οταν δεις πως δεν ειναι το φυσικο τους, ψιλοξενερωνεις... ειμαι παραλογος?
 

Άκης

Administrator
Απ: Toppik

Μωρέ να δείς τα μάτια της δεν είναι τίποτα.
Σκέψου να δείς μερικές (οι περισσότερες;;;) ) που βάφοντε τρελά και όταν τις δεις κανένα πρωί θα αναρωτηθείς "καλά με άλλη κοιμήθηκα, με άλλη ξύπνησα? ??? )

Όχι φυσικά δεν είσαι παράλογος αλλά σκέψου και απάντησε μου ειλικρινά:
Πες ότι έχεις αραιά μαλλιά και με το φως του ήλιου ή μιας λάμπας σε δείχνει άσχημα.
Οκ, λες το δέχεσαι.
Σκέψου να πας σε ένα γλέντι, γάμο ή εκδήλωση όπου θα υπάρχουν και γυναίκες αλλά και δυνατά φώτα κλπ.
Ε, πας με άλλον "αέρα" εάν σου καλύψει το κεφάλι σου το toppik ή δεν πάς;;;
Και ακόμη να πλησιάσεις κάποια και να σου υπογράψει χαρτί ότι δεν την ενδιαφέρει το θέμα μαλλιά σε έναν άντρα, μέσα σου θα έχεις άλλη αυτοπεποίθεση (γνώμη μου αυτό).

Φυσικά και εμένα με ενδιαφέρει να κρατήσω τα δικά μου και όχι να παλευω με αυτά.
Γι'άυτό και το ανέφερα, μπορεί κάποιον να τον ενδιαφέρει.
 

barman

Member
Απ: Toppik

κατι ακυρο ρε ακη..σε αυτην την φαση ειπα να αρχισω νεα σειρα θεραπειας.. απο παλια εχω δοκιμασει πολλα..ισως ημουν και απο τους πρωτους που διοκιμασε revivogen. τωρα ξεκινησα με tricomin και με xandrox 5% με azelaic acid..(χωρις propylene glycol..δεν ηερω αν πεζει ρολο)..πως την κρινεις αυτη την θεραπεια? λες να χρειαζομαι κ αλλο dht inhibitor?
 

Άκης

Administrator
Απ: Toppik

Δεν χρησιμοποιείς δηλαδή revivogen?
Το handrox 5% χρησιμοποιεί azelaic acid το οποίο θεωρείτε ισχυρό blocker του τύπου I του ενζύμου 5-alpha reductase (5-AR) (από μία έρευνα του '88).
Το 5-AR είναι το ένζυμο που μετατρέπει την τεστοστερόνη σε DHT.
Σημειωτέον πάντως, ο dr Lee πιστεύει πάνω στο azelaic acid σαν ισχυρό blocker της DHT. Γι'αυτό και σε όλες σχεδόν τις υλοποιήσεις του το περιέχει.
Εντούτις έρευνες δεν έχουν αποδείξει ότι βοηθάει με την τριχόπτωση. Δεν ξέρω εάν ο Lee έχει δείξει κάποιες έρευνες που να δείχνουν ότι όντως βοηθάει.
azelaic acid περιέχει και το revivogen, αλλά έχει και saw palmetto.
Εγώ να πώ την αλήθεια δεν θα βασιζόμουν σε αυτο.
Το 15% plus το οποίο περιέχει και φιναστερίδη πιθανότατα να κάνει τρομερή δουλειά.
Δουλεια καλή πρέπει να κάνει και της Samson.
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Toppik

και τι τιμη εχει αυτο απο περιεργεια και μονο ισως το δοκιμαζα
αν ηταν προσιτο στην τιμη
αλλα οχι σαν λυση
 

Άκης

Administrator
Απ: Toppik

Α οκ, γιατί παραπάνω μιλάγαμε για τις λοσιόν και δεν ήξερα εάν έλεγες για αυτές.
Το toppik είναι καλό για τα λεφτά του και σου είπα, είναι σαν να έχεις μία καλή κολώνια που θα την έβαζες σε "καλές" περιπτώσεις.
Τίποτα παραπάνω δεν κάνει στα μαλλιά μας, το ξανααναφέρω αυτό. Ή σκέτο νερό ρίχνετε στα μαλλιά ή αυτό, το ίδιο αποτέλεσμα θα έχει στην τριχόπτωση.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Toppik

ναι αυτο σκεφτομαι να το παρω για δοκιμη και να το χρησιμοποιησω σε καμια σπεσιαλ περιπτωση οπως σε κανενα γαμο
αλλα ξερεις τι σκεφτομαι αν ειναι καλοκαιρι και ιδρωσει το κεφαλι μην αρχισει και τρεχει και γινουμε ρεζιλι τον σκυλιων
τεσπα θα ψαξω αργοτερα την τιμη του και αν ειναι αρκετα προσιτο θα το παρω
 

Άκης

Administrator
Απ: Toppik

Δεν φεύγει εύκολα, για να μην πώ καθόλου εύκολα. Και αυτό επειδή δουλεύει σαν μαγνήτης και κολλάει στις τρίχες.
Διάβασε παρακάτω:
Q: Πως παραμένουν τα μικροϊνίδια στα μαλλιά?
Τα μικροϊνίδια του Toppik™ Hair Building Fibers είναι κατασκευασμένα ώστε να είναι αδρανή, σε φυσικές αποχρώσεις, με ικανό αντίθετο φορτίο από τα μαλλιά και κυρίως με σωστό βάρος ώστε να μην βαραίνουν την τρίχα και αυτή να ΄΄κάθεται΄΄ αλλά και αρκετά βαριά ώστε να μην επηρεάζονται από τις καιρικές συνθήκες και τις φυσικές δραστηριότητες.
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Toppik

καλο ακουγετε θα το δοκιμασω καποια στιγμη και θα σου πω αποτελεσματα
αλλα λεω να το αφησω για αργοτερα αφου πρωτα καταφερω να δυναμωσω τα μαλλια μου ηδη εχω ¨)
 

Άκης

Administrator
Απ: Toppik

Θέλω και εγώ να το δοκιμάσω. Απλώς σκέφτομαι ότι θα μου αρέσει το αποτέλεσμα και από "λίγες φορες σε τπτ συγκεντρώσεις" μου γίνει καθημερινή συνήθεια. :D
 

Άκης

Administrator
Απ: Toppik

Μωρέ ας κοστίζει λογικά και το βλέπω να γίνεται μέρος της καθημερινής μας συνήθειας...
Άσε που μπορεί να το βάζει και κανένας γνωστός (ή κανένας επώνυμος) και να μην μπορούμε να τον πάρουμε "μυρωδιά", γιατί όσοι το δοκίμασαν είπανε ότι και απο κοντά σου να είναι κάποιος, δεν φαίνεται.
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Toppik

οταν το παρω θα τραβηξω φωτο να δω τι δουλεια κανει και θα προσπαθησω να τις βαλω και εδω
απλα ξοδευσα ηδη αρκετα λεφτα γιατι εκανα κοντα στα 200 ευρως μονο revivogen
χωρια fugnoral regaine
παλι καλα που αυτα βρισκεις και απο ελλαδα και δεν χρεαζετε να κανεις παραγγελεις μεγαλης ποσοτητας
 

Άκης

Administrator
Απ: Toppik

Αν το πάρεις πες μας. Και αν το πάρεις, μακάρι να σου δώσει καλά αποτελέσματα (έστω και fake).
Εδώ οι γυναίκες βάζουν/κάνουν τα πάντα για να αλλάξουν την εμφάνιση τους προς το καλύτερο, εμείς δεν έχουμε το δικαίωμα δηλαδή να βάλουμε μερικές ίνες?
Άσε και εγώ έδωσα πολλά και για τις διακοπές αλλά και για τα προϊόντα. Θα περιμένω να "καλμάρει" το πράγμα προτού πάρω κάτι.
 

madneo

New Member
Απ: Toppik

θα συμφωνήσω με τον barman είναι καλύτερο να παλέψεις για τα δικά σου μαλλιά παρά να είσαι fake αν είναι φοράμε και περούκα :p
 
Μπλουζα