Toppik

Briner

Active Member
Έχω γράψει κι αλλού, ότι είχα Τόπικ σε σπρέι. Γρήγορη κι ομοιόμορφη εφαρμογή, αλλά είχε το κακό ότι κοκκίνιζε στο φως και το άφησα. Μιλάω για σκούρο καστανό.

Όπως είπε κι ο φίλος από πάνω, για μικρή αραίωση είναι ΟΚ. Για μεγαλύτερη, χρειάζεται και σκόνη.

Πέραν αυτού όμως, δεν αποτελεί και φτηνή λύση.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Giorgos-3

Well-Known Member
Ένα λινκ να τσεκαρω; Βρηκα ενα σαιτ μονο ελλαδα. Το zinda ....
Έχω γράψει κι αλλού, ότι είχα Τόπικ σε σπρέι. Γρήγορη κι ομοιόμορφη εφαρμογή, αλλά είχε το κακό ότι κοκκίνιζε στο φως και το άφησα. Μιλάω για σκούρο καστανό.

Όπως είπε κι ο φίλος από πάνω, για μικρή αραίωση είναι ΟΚ. Για μεγαλύτερη, χρειάζεται και σκόνη.

Πέραν αυτού όμως, δεν αποτελεί και φτηνή λύση.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Giorgos-3

Well-Known Member
Γιώργο το MANE οπως ειπε ο γιαννης αλλα για σενα δεν κανει. Θα φαινεται βαμμενο το δερμα, το μανε θελει μαλλι, ενδείκνυται για περιορισμενη αραιωση, αλλιως θελει πρωτα μανε και μετα απο πανω τοππικ για να αποκτησει η αραιωση ογκο και να δειχνει φυσικό
Τωρα που μεγάλωσε λιγο το μαλλί εφαρμόζεται παρα πολυ καλα το τόπικ. Βασικα το χω βρει πως δουλευει.Σημερα χρειαστεικε να βαλω και εκανα φοβερη δουλεια κ μπαμ μπαμ. Υποθετω οταν προχωρήσει κ η φυτρωση μου στην νεα μμ και εχω παραπανω μαλλί αν ειναι να το βαλω στην ζωη μου θελω κάτι πιο πρακτικο. Δεν μπορω να ξυπνάω το πρωι για δουλεια και να παλευω με τις σκόνες. Ασε που οδηγάω και μηχανη.
 

tasos33

Well-Known Member
Τωρα που μεγάλωσε λιγο το μαλλί εφαρμόζεται παρα πολυ καλα το τόπικ. Βασικα το χω βρει πως δουλευει.Σημερα χρειαστεικε να βαλω και εκανα φοβερη δουλεια κ μπαμ μπαμ. Υποθετω οταν προχωρήσει κ η φυτρωση μου στην νεα μμ και εχω παραπανω μαλλί αν ειναι να το βαλω στην ζωη μου θελω κάτι πιο πρακτικο. Δεν μπορω να ξυπνάω το πρωι για δουλεια και να παλευω με τις σκόνες. Ασε που οδηγάω και μηχανη.


Γιώργο το μανε αν το ακουμπησεις θα γινεις λες φτιαχνεις βλαβη σε κάρβουνολεβητα. Με το τοππικ χτυπάς δυο παλαμακια ριχνεις μια στροφή και τα χερακια καθαρα, με το μανε πας τουαλετα σαπουνακι στο χερακι κα τριβεις κανονικα.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Γιώργο το μανε αν το ακουμπησεις θα γινεις λες φτιαχνεις βλαβη σε κάρβουνολεβητα. Με το τοππικ χτυπάς δυο παλαμακια ριχνεις μια στροφή και τα χερακια καθαρα, με το μανε πας τουαλετα σαπουνακι στο χερακι κα τριβεις κανονικα.
Βγαινει δυσκολα θες να πεις ; Το ψαξα λιγο και φαινεται ενδιαφέρον. Το θεμα ειναι οτι στην ελλαδα αποκλειστικός αντιπρόσωπος ειναι η zida και το δινει 25€ το μπουκαλάκι οταν η εταιρια το δινει 17$.... ελεος δλδ 10€ καπέλο στο μπουκάλι ;
 

tasos33

Well-Known Member
Δυσκολα φευγει η αλήθεια είναι αλλά αν ακουμπησεις μενει πολυ στο χερι στο μαξιλάρι, αν βαζεις σε ολο το κεφαλι εσυ 20 μερες δε βγαζεις. Βγαινει ακριβο
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Δυσκολα φευγει η αλήθεια είναι αλλά αν ακουμπησεις μενει πολυ στο χερι στο μαξιλάρι, αν βαζεις σε ολο το κεφαλι εσυ 20 μερες δε βγαζεις. Βγαινει ακριβο

Μαύρες μαξιλαροθηκες πήρα μαζί μου στο ταξίδι που πήγα άσε...
 

manly_Man

Well-Known Member
sorry αν εχει απαντηθει πάλι αυτη η ερωτηση στο forum...αλλα πιστευετε οτι η συχνη εφαρμογη toppik θα επηρέαζε αρνητικα τον θύλακα της τρίχας... πχ να μην ¨αναπνέει¨ο θυλακας ας πουμε και να επιδεινωθεί η τριχόπτωση;

Επισης καθε ποτε θα ηταν ασφαλες να το χρησιμοποιουμε και ποσες ωρες να το αφηνουμε πανω στα μαλλια ωστε να μην υπάρχει καποια επιβαρυνση στον θυλακα;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Dynamics

Active Member
Παιδιά, μην τα ξαναλέμε. Οι φτηνές σκόνες είναι κινέζικες και σίγουρα δεν είναι Τόπικ. Με το κιλό μπορείς να τις αγοράσεις και στις βάζουν και σε ό,τι μπουκαλάκι θες. Τελευταία φορά είχα αγοράσει από Ali μισό κιλό για 35 €. Η καλύτερη κινέζικη που έχω δοκιμάσει, είναι η Sevich, η οποία και πάλι δεν ποιότητας Τόπικ, αλλά είναι σχετικά αξιοπρεπής για κινέζικη. Για φτηνότερη σκόνη ποιοτικά εφάμιλλης του Τόπικ, πάτε σε Verdini: https://www.fibers24.com/index.php?_a=2&kat_id=16
με sevich δουλευω και εγω μια χαρα ειναι η ποιοτητα τουλαχιστον για τα δικα μ γουστα-προβλημα...ελπιζω αργοτερα να μην αναγκαστω να παω στο γνησιο :p γιατι δεν αντεχει η τσεπη
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
sorry αν εχει απαντηθει πάλι αυτη η ερωτηση στο forum...αλλα πιστευετε οτι η συχνη εφαρμογη toppik θα επηρέαζε αρνητικα τον θύλακα της τρίχας... πχ να μην ¨αναπνέει¨ο θυλακας ας πουμε και να επιδεινωθεί η τριχόπτωση;

Επισης καθε ποτε θα ηταν ασφαλες να το χρησιμοποιουμε και ποσες ωρες να το αφηνουμε πανω στα μαλλια ωστε να μην υπάρχει καποια επιβαρυνση στον θυλακα;

Βάση προσωπικής εμπειρίας δεν νομίζω να επηρεάζει σε κάτι αρνητικό.
 

Νικολας νικ

Well-Known Member
sorry αν εχει απαντηθει πάλι αυτη η ερωτηση στο forum...αλλα πιστευετε οτι η συχνη εφαρμογη toppik θα επηρέαζε αρνητικα τον θύλακα της τρίχας... πχ να μην ¨αναπνέει¨ο θυλακας ας πουμε και να επιδεινωθεί η τριχόπτωση;

Επισης καθε ποτε θα ηταν ασφαλες να το χρησιμοποιουμε και ποσες ωρες να το αφηνουμε πανω στα μαλλια ωστε να μην υπάρχει καποια επιβαρυνση στον θυλακα;
ο θυλακας μια χαρα αναπνεει με το τοπικ κ δεν επιδεινωνει την τριχοπτωση η εφαρμογη του, ομως πρεπει να λουζεσαι καθε βραδυ κ να μη το αφηνεις στο κεφαλι γιατι σε συνδιασμο με ιδρωτα,υγρασια και αλλα ξενα σωματα, σκονη ειναι ευκολο να δημιουργηθουν ερεθισμοι , φαγουρα, σπυρακια κλπ οποτε καθημερινο καλο λουσιμο πριν τον υπνο.
 

manly_Man

Well-Known Member
ο θυλακας μια χαρα αναπνεει με το τοπικ κ δεν επιδεινωνει την τριχοπτωση η εφαρμογη του, ομως πρεπει να λουζεσαι καθε βραδυ κ να μη το αφηνεις στο κεφαλι γιατι σε συνδιασμο με ιδρωτα,υγρασια και αλλα ξενα σωματα, σκονη ειναι ευκολο να δημιουργηθουν ερεθισμοι , φαγουρα, σπυρακια κλπ οποτε καθημερινο καλο λουσιμο πριν τον υπνο.

Δοκίμασα το τοπικ κ ειδα οτι πεφτει κ πανω στο δερμα...δηλαδη δεν μενει μονο πανω στις τριχες...αναγκαστικα βασικα θα πρεπει να λουστώ το βραδυ, αμα βαλω τοπικ, για να βαλω και την τοπικη λοσιον πριν τον υπνο....
 

dotodot

New Member
sorry αν εχει ήδη απαντηθεί αλλά το θεμα είναι πολύ μεγάλο. Μετα απο μμ είναι οκ η χρηση τοπικ κατα την "αχαρη περίοδο" (απο 1.5-3 μηνες) για να καλυφθεί η μμ? υπαρχει περιπτωση να επηρεάσει με οποιονδήποτε τρόπο αρνητικα?
ευχαριστω
 

renos espresso

Active Member
sorry αν εχει ήδη απαντηθεί αλλά το θεμα είναι πολύ μεγάλο. Μετα απο μμ είναι οκ η χρηση τοπικ κατα την "αχαρη περίοδο" (απο 1.5-3 μηνες) για να καλυφθεί η μμ? υπαρχει περιπτωση να επηρεάσει με οποιονδήποτε τρόπο αρνητικα?
ευχαριστω
μετα απο ενα μηνα μπορεις να βαζεις..
εννοειται μετα λουσιμο και μην το αφηνεις πολλες ωρες πανω σου.
αλλα εφοσον εκανες μμ αστο καλυτερα το τοππικ εστω και στην αχαρη περιοδο.. κυριως για ψυχολογικους λογους το λεω!
 
Μπλουζα