Toppik

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Briner

Active Member
Δεν έχω Τόπικ αυτή τη στιγμή για να κάνω σύγκριση. Έτσι όμως, όπως το βλέπω στο κεφάλι μου, θα έλεγα ίσως λίγο πιο σκούρο. Και πάλι όμως, όχι με σιγουριά.
 

kagohn

New Member
γεια και απο εμενα ..επειδη εδω στην ελλαδα το toppic ειναι αρκετα ακριβο και δεν ειμαστε σε τετοια κατασταση τουλαχιστον εγω να δινω τοσα χρηματα ....οπως αλλωστε αναφερατε πολλη εδω μεσα ..λοιπον θελω να μου καποιος που ξερει ... σε toppic βαζω το dark brown και αγορασα μια bag 500 gr dark brown μαρκα refill με το που το εβαλα πηγε κατευθειαν στα σκουπιδια... και θελω να ρωτησω αν το sevich απο ali ειναι τουλαχιστον κατηγοριας toppic...ειναι καλο να το αγορασω ???
 

Briner

Active Member
Το συγκεκριμένο δεν το έχω δοκιμάσει. Πιθανότατα όμως είναι κινέζικη σκόνη.

Οι δικές μου επιλογές κατά σειρά προτίμησης:
1. Toppik. Δεν χρειάζεται συστάσεις. Σταθερή αξία (αλλά κι αλμυρή).
2. Verdini. Από την πολωνική σελίδα που πουλάει και Toppik (το οποίο δεν είμαστε σίγουροι αν είναι Toppik πλέον). Πολύ καλή ποιότητα, αρκετά κοντά σ' αυτή του Toppik (κατά τη γνώμη μου). Δεν είναι φθηνό, αλλά δεν είναι και πανάκριβο όπως το Toppik.
3. Sevich. Η πιο αξιοπρεπής από τις φθηνιάρικες κινέζικες σκόνες (και πάλι κατά τη γνώμη μου). Σίγουρα καλύτερη στην υφή και στο χρώμα από τ' άλλα σκουπίδια του κιλού (Hair So Real, Beaver κ.λπ.). Βεβαίως, δεν είναι και Toppik. Βγαίνει σχετικά εύκολα με νερό και τρίψιμο. Προσωπικά, το χρησιμοποιώ, σε ασφαλείς συνθήκες όταν θέλω να κάνω οικονομία στο Verdini που χρησιμοποιώ τώρα, ή και σε σε συνδυασμό με το Verdini σε μη ασφαλείς συνθήκες.

Για ακόμη καλύτερα αισθητικά αποτελέσματα, θα πρότεινα εφαρμογή σκόνης σε συνδυασμό με DermMatch. Είναι σχετικά ακριβό, αλλά έχει τρία πλεονεκτήματα:
1. Θα σας βγάλει για πάρα πολύ καιρό.
2. Θα κάνετε οικονομία και στη σκόνη, καθώς θα χρειάζεστε λιγότερη.
3. Εάν ο μη γένοιτο, κάποια στιγμή σας προδώσει η σκόνη, το DermMatch ενδεχομένως θα κρατήσει τα μπόσικα, επειδή δεν βγαίνει τόσο εύκολα όσο η σκόνη.
 

Alkis30

Member
Καλή φάση. Εντωμεταξύ αν είναι αληθινό αυτό το video το DermMatch ίσως είναι το μοναδικό που μπορεί να μπει σε καραφλό κεφάλι χωρίς ίχνος τρίχας και να μην βγαίνει !
 

nikosssss

Active Member
Μπήκα στη σελίδα του toppik να χαζέψω λίγο τι κάνει αυτό το ρημάδι και είδα οτι μπορούν να σου στείλουν ένα δωρεάν δειγματάκι. Όπως και έγινε....Το πήρα σε light brown αν και δε ξέρω αν είναι ακριβώς το χρώμα που ήθελα αλλά.....
Κάνει πραγματικά θαύματα για αυτούς που δεν έχουν τρελό θέμα. Νομίζω οτι μπορεί να αρχίσω να βάζω που και που, ειδικά τώρα καλοκαίρι που με τον ήλιο αποκαλύπτονται και τα ποιο αδύνατα σημεία αραίωσης. Και απο οτι δοκίμασα και με το νερό δεν φεύγει εύκολα. Έκανα εφαρμογή, έβρεξα τα μαλλιά μου σαν να μπήκα θάλασσα, σκούπισα με πετσέτα και ήταν σαν να είχα ακόμα toppik... Ανεβάζει τρελά την ψυχολογία και απο εκεί που έσκυβα το κεφάλι όταν περπατούσα :pγια να μη δουν το crown, τώρα περπατάω σε στάση προσοχής...:p


1.png Untitled.png

που είναι η αραίωση οεο?? Το καλο με μένα βέβαια είναι οτι δεν έχω, ακόμα, μεγάλο θέμα και βάζω ελάχιστο, οπότε το μπουκαλάκι μπορεί να μου βγάλει για μεγάλο χρονικό διάστημα...Πάντως κάνει τρομερή δουλειά και πιστεύω αξίζει
 

tasos33

Well-Known Member
Νίκο εχεις βάψει το μαλλι? Πάντως δεν φαίνεται να έχει θέμα στο ξανθό μαλλι,τώρα το οτι εβρεξες το κεφάλι και δεν έφυγες αυτό το παρά βλέπω, ωραία παρουσίαση πάντως, σχεδόν επαγγελματικη
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

nikosssss

Active Member
Τάσο όχι φίλε δεν έχω βάψει το μαλλί. Αυτό μου έλειπε μονο...:p
Απλά η μια φώτο είναι κάτω απο ήλιο και η άλλη στο δωμάτιο. Κάτι έγινε με το contrast της κάμερας μάλλον και την εστίαση, εξού και ο διαφορετικός φωτισμός. Για το οτι δε φεύγει με το νερό θα συμφωνήσω, άλλωστε δεν είπα κάτι τέτοιο. Είπα οτι δε φεύγει έυκολα απλά ή μπορεί και να μου φάνηκε. Να σημειώσω οτι μετά την εφαρμογή του toppik έβαλα και λίγο λακ, ίσως για αυτό....
Dynamics στην επίσημη σελίδα μπήκα...
http://www.toppik.gr/offer-page.html
 

ivopo

Member
Καλησπερα σε ολους. Προμηθευτηκα κι εγω το toppik απ το μαγαζι στο μαρουσι γιατι ηθελα να δω την αποχρωση και πως εφαρμοζει. Η υπαλληλος μου ειπε δεν εχω ιδιαιτερο προβλημα και οντως με 5 ψεκασιες καλυψε οτι κενο υπηρχε. Εβαλε και λιγο λακ. Οταν το δοκιμασα σπιτι μονος ηθελα 3πλασια δοση και δεν εκανα την ιδια δουλεια. Θελει τροπο να το μαθω με τον καιρο. Παντως επειδη δοκιμασα στην μηχανη δε φευγει με το κρανος.
Θα ηθελα να ρωτησω, επειδη χρησιμοποιω μερικες φορες κερι, να βαζω πρωτα κερι και μετα το toppik??? Θα στεκεται πανω το toppik σε μαλλι με κερι??? Ευχαριστω
 

Dynamics

Active Member
πρωτα κερι και μετα τοπικ!αν το κανεις αναποδα θα παρεις ολο το τοπικ στο χερι
 

ivopo

Member
πρωτα κερι και μετα τοπικ!αν το κανεις αναποδα θα παρεις ολο το τοπικ στο χερι

Σ ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση! Δηλαδη απ οτι καταλαβα, μετα το τοπικ δεν ξαναπειραζεις μαλλι, ουτε με δακτυλα ουτε με χτενες. Σωστα??
 

tasos33

Well-Known Member
Όχι ακριβως,έχει να κανει με το μέγεθος της αραίωσης., αν εχεις μικρή αραίωση με ενα ισχυρό προϊόν όπως το κερί το τοππικ γίνεται ενα με τα μαλλια και μπορείς ως ενα σημείο να το χτενιζεις ς και να το πειράζει...θα τα δεις στην πορεία, welcome to the club, να ξέρεις απο δω κ στο εξης κ εφόσον θα βάζεις θα είσαι junkie κανονικά
 

ivopo

Member
Καλησπερα, μια ερωτηση παιδια.. το toppik περναει στις χειραποσκευες για αεροπλανο??
Μη το περασουν για περιεργη σκονη.. χαχα
 
Μπλουζα