Toppik

βαγγελης

Active Member
Συγνώμη δεν το διατύπωσα ίσως σωστά.Εννοω ότι μετα την εφαρμογή το πρωί το βραδυ θέλει λούσιμο έτσι ώστε το τριχωτό να αερίζεται.Νομιζω ότι o txc25 είπε ότι λούζετε σχεδόν μια φορά την εβδομάδα και απλά συμπληρώνει το πρωί..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kabamarou

Member
Έχει βρει κάποιος τρόπο να παραγγείλει από το πολωνικό site με τα μέτρα που έχουν επιβάλλει στις τράπεζες;
Γιατί μέσω paypal δεν μπορείς να παραγγείλεις και ο άλλος τρόπος είναι να βάλεις χρήματα στον λογαριασμό τους πρώτα και ύστερα να στο στείλουν από ότι κατάλαβα αλλά και αυτό δεν μπορούσε να γίνει μέχρι πρόσφατα αλλά αυτές τις ημέρες βγήκε ένας νόμος που λέει ότι μπορείς να βάλεις σε τραπεζικό λογαριασμό του εξωτερικού μέχρι 500 ευρώ αλλά είμαι στο ψάξιμο για να δω πως ακριβώς γίνεται και αυτό.


Παράλληλα παίζει ακόμη και το γεγονός ότι πρέπει να πεις ότι σε σύστησε κάποιος;
Μπερδεμένη κατάσταση:)
 

poseidonas77

Well-Known Member
μεσω paypall κυκλοφορει τις τελευταιες μερες ενα κολπακι που κανουν καποιοι και λενε οτι πιανει..
(στο insomnia το διαβασα)..φτιαχνεις ενα δευτερο paypall και στελνεις χρηματα απο το paypall 1
στο paypall 2...με την διαδικασια send money του paypall...στη περιπτωση αυτη λενε οτι η τραπεζα επιτρεπει στο paypall να τραβηξει λεφτα και να τα στειλει στο εαυτο του δηλαδη στο paypall 2
μετεπειτα τα χρηματα τα στελνεις ξανα στο paypall 1 τα οποια εμφανιζονται στο balance και ετσι κανεις τις αγορες που θες...
δεν το εχω δοκιμασει και δεν ξερω εαν δουλευει...
 

poseidonas77

Well-Known Member
δουλεψε παιδια..αλλα με την webuy(ηλεκτρονικη prepaid) της πειραιως και οχι με την χρεωστικη της ιδιας τραπεζας..καταφερα και εστειλα στο balance του paypall 15ε...για την ακριβεια 14.90..
βαζω απο κατω αναλυτικο οδηγο...απο ενα φορουμ απο καποιο χρηστη


"
Αρχικά, χρειαζόμαστε μια δεύτερη διεύθυνση email (όχι αυτή που έχουμε στο PayPal) και στην οποία έχουμε πρόσβαση. Εγώ χρησιμοποίησα ένα παλιό gmail που είχα. Εννοείται χρειαζόμαστε και χρεωστική κάρτα που να έχει μέσα το υπόλοιπο που θέλουμε να μεταφέρουμε (προσωπικά δεν δοκίμασα με πιστωτική).

Μπαίνουμε στο PayPal, πηγαίνουμε εκεί που λέει Request Money (τρίτο tab στο πάνω μέρος), και μόλις ανοίξει πατάμε πάλι το εικονίδιο Request Money. Εκεί δίνουμε το δεύτερο email μας, το ποσό που θέλουμε, επιλέγουμε Services εκεί που λέει «Request payment for» (σε κάποιους δούλεψε μόνο επιλέγοντας Goods) και πατάμε Continue.

Στην επόμενη σελίδα κάνουμε review την αίτηση, και απλά πατάμε το Request Money κάτω κάτω. Ουσιαστικά δηλαδή αυτό που έχουμε κάνει είναι να «ζητήσουμε» από τον εαυτό μας (!) το ποσό που θέλουμε! Πάμε παρακάτω.

Ανοίγουμε το δεύτερο email, αυτό στο οποίο στείλαμε την αίτηση δηλαδή, λογικά ήδη έχει έρθει το invoice. Πατάμε το Pay Now και στη σελίδα που ανοίγει πατάμε Continue. Στην επόμενη σελίδα -δεν- επιλέγουμε «Pay with my PayPal account» αλλά «Pay with my credit or debit card». Βάζουμε τα στοιχεία της κάρτας μας, εγώ διάλεξα διαφορετική κάρτα από αυτή που έχω συνδέσει με το PayPal, αν και κάποιοι δήλωσαν ότι δούλεψε ακόμα και όταν έβαλαν την ίδια. Πατάμε Review and Continue, περιμένουμε λίγο, και αν όλα πάνε καλά τα χρήματα άμεσα εμφανίζονται στο υπόλοιπο του PayPal!

Τη διαδικασία την έκανα προσωπικά με χρεωστική MasterCard Debit Εθνικής δύο φορές, μια χτές το βράδυ για δοκιμή (5 ευρώ) και άλλη μια μόλις τώρα (210 ευρώ) και δούλεψε αμέσως. Υπάρχουν αναφορές για επιτυχία με πιστωτική American Express της Alpha, χρεωστική Visa Eurobank, χρεωστική Πειραιώς, υπάρχουν όμως και αρκετές αναφορές αποτυχίας με τις ίδιες ακριβώς κάρτες. Σε περίπτωση που δεν δουλέψει την πρώτη φορά δοκιμάστε λίγο αργότερα, διαβάστε όμως και τη δεύτερη σημείωση πιο κάτω.

Σημειώσεις:

Έχετε υπόψιν σας πως για τη διαδικασία αυτή το PayPal χρεώνει fees. Συγκεκριμένα, χρεώνει το 3.4% του ποσού καθώς και €0.35 για κάθε αίτηση. Υπάρχουν ακόμα αναφορές ότι η τράπεζα κρατάει και προμήθεια €0.9, ακόμα και σε ανεπιτυχείς συναλλαγές (περισσότερα για αυτό παρακάτω). Ενδεικτικά, στα €5 μου έβαλε στο λογαριασμό μου €4.48, στα €210 μου έβαλε €202.51.

Από κάρτες Πειραιώς έχει αναφερθεί ότι η διαδικασία συχνά αποτυγχάνει, αλλά κάθε φορά ανεξαρτήρως επιτυχίας ή αποτυχίας αφαιρούνται από τον λογαριασμό περίπου €0.90. Αυτό ίσως συμβαίνει και σε άλλες κάρτες/τράπεζες. Για να επαναφέρετε στο λογαριασμό σας τα χρήματα αν η διαδικασία αποτύχει, πηγαίνετε στην κεντρική σελίδα του paypal, και στο κουτί my recent activity, βρείτε την αίτησή σας για χρήματα και κάντε cancel. Το ~1€ από κάθε αίτηση θα αποδεσμευτεί και θα γυρίσει στον τραπεζικό σας λογαριασμό.
 

jerome

Member
Λοιπόν παιδιά αναγκάστηκα λόγω της κατάστασης με τα cc (δεν μου πιάνει το κόλπο με τη κάρτα) να παραγγείλω από dermamed για πρώτη φορά μετά από χρόνια και όπως παρατηρήσατε ήδη αρκετοί επιβεβαιώνω πως ΣΙΓΟΥΡΑ το έχουνε αλλάξει και έχει πέσει πολύ η ποιότητα. Και δεν φταίει η προχωρημένη αραίωση γιατί το τελευταίο καφέ μπουκάλι από ebay τελείωσε πριν καμιά εβδομάδα. Ήρθε λοιπόν για πρώτη φορά σε μαύρο μπουκάλι, από την αντιπροσωπεία κιόλας, το χρυσοπλήρωσα και πραγματικά δεν έχει καμία σχέση με το παλιό. Οι κόκκοι φαίνονται πιο χοντροί και κομπιασμένοι, πιο αφύσικοι και νομίζω πως έχουν και μια ελαφριά διαφορά στην απόχρωση ως προς το ανοιχτότερο (ενώ μιλάμε για μαύρο χρώμα). Είναι τόσο μεγάλη η διαφορά που φοβάμαι πως φαίνεται άνετα. Απογοήτευση και μάλιστα πανάκριβη και με σφραγίδα αντιπροσωπείας....
 

tasos33

Well-Known Member
Λοιπόν παιδιά αναγκάστηκα λόγω της κατάστασης με τα cc (δεν μου πιάνει το κόλπο με τη κάρτα) να παραγγείλω από dermamed για πρώτη φορά μετά από χρόνια και όπως παρατηρήσατε ήδη αρκετοί επιβεβαιώνω πως ΣΙΓΟΥΡΑ το έχουνε αλλάξει και έχει πέσει πολύ η ποιότητα. Και δεν φταίει η προχωρημένη αραίωση γιατί το τελευταίο καφέ μπουκάλι από ebay τελείωσε πριν καμιά εβδομάδα. Ήρθε λοιπόν για πρώτη φορά σε μαύρο μπουκάλι, από την αντιπροσωπεία κιόλας, το χρυσοπλήρωσα και πραγματικά δεν έχει καμία σχέση με το παλιό. Οι κόκκοι φαίνονται πιο χοντροί και κομπιασμένοι, πιο αφύσικοι και νομίζω πως έχουν και μια ελαφριά διαφορά στην απόχρωση ως προς το ανοιχτότερο (ενώ μιλάμε για μαύρο χρώμα). Είναι τόσο μεγάλη η διαφορά που φοβάμαι πως φαίνεται άνετα. Απογοήτευση και μάλιστα πανάκριβη και με σφραγίδα αντιπροσωπείας....
αυτο το επιβεβαιωνω κ εγω που ειμαι 6 χρονια χρηστης...χαχαχα...επειδη εδω κ τρια χρονια παιρνω απο πολωνια καποιες φορες που κοντευα να μεινω πηρα το επισημο απο ελλαδα κ παρατηρω οτι ειναι ιδιο με το πολωνικο το οποιο ειχε πιο χοντρες ινες και ειναι πιγο πιο ανοιχτοχρωμο...πλεον και το επισημο ειναι ετσι ενω δεν ηταν γιατι τα τρια πρωτα χρονια χρησης επαιρνα απο dermamed και το ηξερα απεξω κ ανακατωτα....παρεπιπτωντος ολα τα επισημς ευρωπαικα σαιτ γαλλιας γερμανιας πολωνιας που εχω κοιταξει ειναι 20 ευρω φθηνοτερα απο τον δικο μας στο μεγαλο μπουκαλιιιι
 

kabamarou

Member
poseidonas ευχαριστούμε πολύ.
Το θέμα είναι όμως ότι πήγα να παραγγείλω από αυτό εδώ το site
http://www.eng.toppik.pl/index.php?_a=2&_id=22
και μου είπαν ότι δεν πουλάνε πλέον στο εξωτερικό:(
Μπορώ να τα παραγγείλω αν με συστήσει κάποιος η να αγοράσω από κάποιο άλλο site του εξωτερικού;
 

kabamarou

Member
Βρήκα και από ebay σε καλή τιμή
*Δεν ξέρω γιατί αλλά δεν μπορώ να βάλω το link
 
Τελευταία επεξεργασία:

kabamarou

Member
Παιδιά τι γίνεται; Δεν βρήκε κανείς toppik σε καλή τιμή;
Είχα βρει έναν πωλητή στο ebay με πολύ καλές κριτικές και έκανα παραγγελία αλλά μόλις τον ρώτησα αν είναι το γνήσιο το toppik μου είπε ότι έχει πρόβλημα το σύστημα και θα αργήσει να μου το στείλει και κάτι τέτοια και τον είπα να ακυρώσει την παραγγελία και μου έδωσε τα λεφτά πίσω τελικά.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

txc25

Member
αυτο το επιβεβαιωνω κ εγω που ειμαι 6 χρονια χρηστης...χαχαχα...επειδη εδω κ τρια χρονια παιρνω απο πολωνια καποιες φορες που κοντευα να μεινω πηρα το επισημο απο ελλαδα κ παρατηρω οτι ειναι ιδιο με το πολωνικο το οποιο ειχε πιο χοντρες ινες και ειναι πιγο πιο ανοιχτοχρωμο...πλεον και το επισημο ειναι ετσι ενω δεν ηταν γιατι τα τρια πρωτα χρονια χρησης επαιρνα απο dermamed και το ηξερα απεξω κ ανακατωτα....παρεπιπτωντος ολα τα επισημς ευρωπαικα σαιτ γαλλιας γερμανιας πολωνιας που εχω κοιταξει ειναι 20 ευρω φθηνοτερα απο τον δικο μας στο μεγαλο μπουκαλιιιι

Επαναλαμβάνω και γω ότι η ποιότητα του τόπικ έχει πέσει τραγικά και σίγουρα δε παίζει ρόλο η μεγάλη αραίωση που έχω πλέον. Δεν υπάρχει κάποιος τρόπος να κάνουμε κάτι μαζικό ώστε να πιέσουμε τη κατάσταση να ξαναβγει η ίδια ποιότητα όπως παλιά? Ρε παιδιά το βάζεις στα μαλλιά και γίνεται καπνός, ούτε κάθεται πλέον. Έχει καταντήσει αηδία αλλά ας όψεται η εξάρτηση. Καμιά φορά είμαι στα όριά μου να πω δε γαμιέται δε ξαναβάζω τίποτα αλλά όλο το μετανιώνω γιατί θα είναι μεγάλο το σοκ και για μένα και για τον περίγυρό μου.

Από όσους έχουν παραγγείλει από έξω, ποιο είναι κατά τη γνώμη τους το καλύτερο τόπικ και ποιο το χειρότερο?
 

tasos33

Well-Known Member
εμενα για να κατσει το τοπικ πρεπει να περασω τις τριχες με κρεμα φορμαρισματος και ετσι κολλαει πανω στην τριχα κ δεν πεφτει πανω στο δερμα κ ουτε με το αερα φευγει..
 

Bouklas

Well-Known Member
Υπάρχει κάποιος που έχει χρησιμοποιήσει dark brown και black χρώμα? Έχουν μεγάλη διαφορα? Μονο dark brown έχω βάλει και σκέφτομαι για μαύρο, έχω σκούρο καφέ μαλλί και με το φτιάξιμο (νερό και λοιπά) είναι σαν μαύρα.

Επίσης κάτι άλλο, το dark brown της Toppik διαφέρει με τα άλλα φτηνά που πουλάνε στο ebay ή είναι ίδια?
 

tasos33

Well-Known Member
εγω βουκλα πηρα ενα μικρο σε μαυρο των 3 γραμμαριων απο πολωνια κ αυτο...εχουν μεγαλη διαφορα απο το dark brown...εγω που εχω καστανα σκουρα προς μαυρα ειναι too much to μαυρο..θα ποσταρω φωτο .μολις μπορεσω τις σκονες γισ να δεις.....αλλα δυο dark που εχω δοκιμασει εχουν φιαφορα αποτο τοπικ
 

Bouklas

Well-Known Member
εγω βουκλα πηρα ενα μικρο σε μαυρο των 3 γραμμαριων απο πολωνια κ αυτο...εχουν μεγαλη διαφορα απο το dark brown...εγω που εχω καστανα σκουρα προς μαυρα ειναι too much to μαυρο..θα ποσταρω φωτο .μολις μπορεσω τις σκονες γισ να δεις.....αλλα δυο dark που εχω δοκιμασει εχουν φιαφορα αποτο τοπικ

Ωραίος ρε αλάνι ευχαριστώ για την πληροφορία. ;)
 

kabamarou

Member
Δεν απάντησε κανείς όμως σε αυτό που ρώτησα βρε παιδιά. Δηλαδή μόνο από Ελλάδα αγοράζετε όλοι πλέον το toppik;
 

tasos33

Well-Known Member
εγω θα παρω απεξω..οπως συνηθιζω αλλωστε....θα παρω τον ξαδερφο απο το εξωτερικο να κανει καταθεση στο λογαριασμο της εταιρειασ να μου στειλουν...
 

kabamarou

Member
Και από Ελλάδα μπορείς να στείλεις χρήματα στο εξωτερικό μέχρι 500 ευρώ τον μήνα πλέον μέσω western union. Αλλά από ότι ξέρω δεν μπορείς να τα βάλεις σε τραπεζικό λογαριασμό τα χρήματα με αυτόν τον τρόπο. Το πρόβλημα πάντως με το Πωλονικό site του toppik ήταν ότι δεν στέλνει στο εξωτερικό, γιατί χρήματα μέσα στον λογαριασμό του paypal είχα και τους πλήρωσα αλλά δεν το δέχτηκαν και μου τα έκαναν επιστροφή:(
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα