Topical Tretinoin+Betamethasone Dipropionate For Hair Growth Promotion

pfour

Member
Απ: Topical Tretinoin+Betamethasone Dipropionate For Hair Growth Promotion

Kapa αν η μινοξ δεν είναι υγρή και είναι foam απλώνεται το ίδιο καλά με airol? Γιατί ναι μεν ο αφρός μετατρέπεται σε -σχεδόν- υγρό μόλις ακουμπήσει δέρμα αλλά σίγουρα δεν απλώνεται το ίδιο καλά με υγρό regain που έχω δοκιμάσει. Πάντως και από την εμπειρία μου με daktodor (δεν ξέρω αν η airol είναι της ίδιας πυκνότητας κρέμα) ο αφρός με δυσκολεύει.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Topical Tretinoin+Betamethasone Dipropionate For Hair Growth Promotion

pfour είπε:
Kapa αν η μινοξ δεν είναι υγρή και είναι foam απλώνεται το ίδιο καλά με airol? Γιατί ναι μεν ο αφρός μετατρέπεται σε -σχεδόν- υγρό μόλις ακουμπήσει δέρμα αλλά σίγουρα δεν απλώνεται το ίδιο καλά με υγρό regain που έχω δοκιμάσει. Πάντως και από την εμπειρία μου με daktodor (δεν ξέρω αν η airol είναι της ίδιας πυκνότητας κρέμα) ο αφρός με δυσκολεύει.
δεν εχω χρησιμοποιησει αφρο μινοξιδιλη αλλα σιγουρα ειναι πιο δυσκολο.
η airol ειναι ελαχιστα πιο πηχτη απο την daktodor
αν τα καταφερες με daktodor θα τα καταφερεις και με airol,θελει εξασκηση στην αρχη αλλα θα γινει παιχνιδακι μετα,δεν μου περνει περισσοτερο απο 30 δεπτερολεπτα.
δεν αφηνει λαδιλα ουτε στο δερμα ουτε στο μαλλι οπως αφηνει η daktodor
 

pfour

Member
Απ: Topical Tretinoin+Betamethasone Dipropionate For Hair Growth Promotion

kapamarou είπε:
δεν εχω χρησιμοποιησει αφρο μινοξιδιλη αλλα σιγουρα ειναι πιο δυσκολο.
η airol ειναι ελαχιστα πιο πηχτη απο την daktodor
αν τα καταφερες με daktodor θα τα καταφερεις και με airol,θελει εξασκηση στην αρχη αλλα θα γινει παιχνιδακι μετα,δεν μου περνει περισσοτερο απο 30 δεπτερολεπτα.
δεν αφηνει λαδιλα ουτε στο δερμα ουτε στο μαλλι οπως αφηνει η daktodor
Η αλήθεια είναι ότι δεν τα κατάφερα με αφρό και γι' αυτό το γύρισα σε συνδυασμό daktodor και dualgen 5%. 8)
Πάντως αυτή η λαδίλα είναι το κάτι άλλο! Μετά από κανα δίωρο εφαρμογής ελέγχω το σημείο εφαρμογής και είναι ακόμα λαδωμένο. Αφου φοβάμαι να ακουμπήσω μαξιλάρι! :D
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Topical Tretinoin+Betamethasone Dipropionate For Hair Growth Promotion

pfour είπε:
Η αλήθεια είναι ότι δεν τα κατάφερα με αφρό και γι' αυτό το γύρισα σε συνδυασμό daktodor και dualgen 5%. 8)
Πάντως αυτή η λαδίλα είναι το κάτι άλλο! Μετά από κανα δίωρο εφαρμογής ελέγχω το σημείο εφαρμογής και είναι ακόμα λαδωμένο. Αφου φοβάμαι να ακουμπήσω μαξιλάρι! :D
θα δεις πολυ διαφορα με την airol στο θεμα λαδιλα,θα εχεις το αντιθετο,ξεραινει την τριχα.
η daktodor λαδωνει πολυ,φανταζομαι ποση θα εφαγα και εγω στον υπνο :angel: ;D
 

Sky Nik

New Member
Απ: Topical Tretinoin+Betamethasone Dipropionate For Hair Growth Promotion

Σήμερα προμηθεύτηκα την airol. 3,17 ευρώ την πήρα και ρώτησα την φαρμακοποιό μου με ποια σειρά είναι καλύτερα να τα χρησιμοποιώ και μου είπε καλύτερα πρώτα μινόξ και μετά airol ...

αύριο θα ξεκινήσω και θα ενημερώσω μετά από προσωπική εμπειρία .

Καπα ξέχασα να σε ευχαριστήσω για τις άμεσες απαντήσεις .

Η βοήθεια σου είναι πραγματικά καταλυτική .... :worshipper :worshipper :worshipper
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Topical Tretinoin+Betamethasone Dipropionate For Hair Growth Promotion

Sky Nik είπε:
Σήμερα προμηθεύτηκα την airol. 3,17 ευρώ την πήρα και ρώτησα την φαρμακοποιό μου με ποια σειρά είναι καλύτερα να τα χρησιμοποιώ και μου είπε καλύτερα πρώτα μινόξ και μετά airol ...

αύριο θα ξεκινήσω και θα ενημερώσω μετά από προσωπική εμπειρία .

Καπα ξέχασα να σε ευχαριστήσω για τις άμεσες απαντήσεις .

Η βοήθεια σου είναι πραγματικά καταλυτική .... :worshipper :worshipper :worshipper
τα τσεπωσα παλι :18m: http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,2642.45.html
 

thatsme

New Member
Αν και ειναι παλιο ποστ επειδη θα αρχισω airol ποσο καιρο μπορω να την χρησιμοποιω μαζι με μινοξ καθημερινα;επισης ποση ωρα μασαζ πρεπει να κανω;Ευχαριστω.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
thatsme είπε:
Αν και ειναι παλιο ποστ επειδη θα αρχισω airol ποσο καιρο μπορω να την χρησιμοποιω μαζι με μινοξ καθημερινα;επισης ποση ωρα μασαζ πρεπει να κανω;Ευχαριστω.

Οσο εχει αποτελέσματα αν εχει γιατί δεν δουλεύει θετικα σε όλους.
Κάποια στιγμή χάνει σε απόδοση,το ίδιο και η κορτιζονη.
 

thatsme

New Member
Σε ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση!Επισης διαβασα σε ενα αλλο σου ποστ αλλα το γραφω εδω μιας και ανεφερες κορτιζονη οτι μινοξ και ντακταντορ 5 μερες χρησης ειναι σαν ενα μηνα χρησης μινοξ.Οσο να πεις με επηρεασες.Εσυ τι μου προτεινεις μινοξ με airol ή daktador για να αρχισω;Επισης ποση ωρα πρεπει να κανω μασαζ στο κεφαλι οταν τα χρησιμοποιω;
Ευχαριστω παρα πολυ!
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
thatsme είπε:
Σε ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση!Επισης διαβασα σε ενα αλλο σου ποστ αλλα το γραφω εδω μιας και ανεφερες κορτιζονη οτι μινοξ και ντακταντορ 5 μερες χρησης ειναι σαν ενα μηνα χρησης μινοξ.Οσο να πεις με επηρεασες.Εσυ τι μου προτεινεις μινοξ με airol ή daktador για να αρχισω;Επισης ποση ωρα πρεπει να κανω μασαζ στο κεφαλι οταν τα χρησιμοποιω;
Ευχαριστω παρα πολυ!

Η airol εχει ενα 50% επιτυχίας και ενα 50% αποτυχίας.
Πρεπει πρώτα να τερματίσει η μινοξιδιλη σε οτι εχει να σου δώσει σε επανεκφυση που σημαίνει ενα 6μηνο σκέτη μινοξ.
Προσθέτοντας την airol η θα αραιωσεις η θα έχεις επιπλέον επανεκφυση.
Σπάνιο να μείνεις το ιδιο.
Η daktodor εχει ενα 90% επιτυχίας θα σου δώσει επανεκφυση και πολυ γρήγορα.
Σε συνδιασμο παντα με μινοξιδιλη,σκέτη daktodor μονο θα σου μειώσει την τριχοπτωση που δεν εχει κάποιο νόημα με αυτην την ουσία επειδη αναγκαστικά σε εναν μήνα πρεπει να την σταματήσεις.
Υπόψιν οτι μακροχρόνια και οι 3 ουσίες χάνουν σε αποτελέσματα.
Εγω πλέον είτε βάζω μινοξιδιλη με τρετινοινη είτε βάζω μινοξιδιλη με κορτιζονη είτε βάζω νερό το ιδιο πράγμα ειναι
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
thatsme είπε:
Σε ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση!Επισης διαβασα σε ενα αλλο σου ποστ αλλα το γραφω εδω μιας και ανεφερες κορτιζονη οτι μινοξ και ντακταντορ 5 μερες χρησης ειναι σαν ενα μηνα χρησης μινοξ.Οσο να πεις με επηρεασες.Εσυ τι μου προτεινεις μινοξ με airol ή daktador για να αρχισω;Επισης ποση ωρα πρεπει να κανω μασαζ στο κεφαλι οταν τα χρησιμοποιω;
Ευχαριστω παρα πολυ!

Σκέτη μίνοξ αν πρόκειται να την αρχίσεις τώρα. Δεν υπάρχει κανένας απολύτως λόγος να της προσθέσεις και άλλα. Διαφορετικά δεν θα μπορέσεις να εκτιμήσεις τι επιπτώσεις έχει η μίνοξ πάνω σου είτε θετικές είτε αρνητικές διότι θα παρεμβάλλονται και άλλοι παράγοντες.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Μπλουζα