Topical Tretinoin+Betamethasone Dipropionate For Hair Growth Promotion

mikipitri

Member
Απ: Topical Tretinoin+Betamethasone Dipropionate For Hair Growth Promotion

πολύ καλά αποτελέσματα για 40 μέρες μόνο εφαρμογή!!!
Στις 80 σε βλέπω ΒΟΒ ΜΑRLEY!!! ;) ;) ;)
Συνέχισε δυνατά και όντως θα πας για ράστα!!! ;)
(καλό θα ήταν να έβαζες για σύγκριση κάποια φωτογραφία πριν από την χρήση μινοξ-αιρολ, εφόσον υπάρχει)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Topical Tretinoin+Betamethasone Dipropionate For Hair Growth Promotion

mikipitri είπε:
πολύ καλά αποτελέσματα για 40 μέρες μόνο εφαρμογή!!!
Στις 80 σε βλέπω ΒΟΒ ΜΑRLEY!!! ;) ;) ;)
Συνέχισε δυνατά και όντως θα πας για ράστα!!! ;)
(καλό θα ήταν να έβαζες για σύγκριση κάποια φωτογραφία πριν από την χρήση μινοξ-αιρολ, εφόσον υπάρχει)
η πρωτη φωτο ειναι πριν την χρηση μινοξ airol,η δευτερη χθεσινη.
στοχος μου ειναι να κανω περηφανο τον bob marley ;D
τα ραστα ειναι κοντα :D
οποιος ειδε θετικη ανταποκριση στην τρετινοιν και δεν την χρησιμοποιει στο μεγιστο,σε ολη την καραφλο περιοχη,χανει ραστα χωρις λογο.
εγω προσωπικα θα συνεχισω 30-40 χρονια ακομα μια εφαρμογη την ημερα με αυτο το σχημα.
δεν ξερω αν θα προσθεσω κατι αλλο,θα δω στην πορεια :chinscratch
 

mikipitri

Member
Απ: Topical Tretinoin+Betamethasone Dipropionate For Hair Growth Promotion

kapa είσαι θεός!!!
από τη στιγμή που δεν έχεις παρενέργειες με το σχήμα που χρησιμοποιείς δώστου να καταλάβει!!!
να σκάσουν οι οχτροί μας ρε φίλε!!! :D :D :D
(είπα και εγώ, γιατί στην πρώτη φαίνεται κάποια αραίωση πίσω, ενώ στη δεύτερη φώτο είσαι τούμπανο!!!)
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Topical Tretinoin+Betamethasone Dipropionate For Hair Growth Promotion

mikipitri είπε:
kapa είσαι θεός!!!
από τη στιγμή που δεν έχεις παρενέργειες με το σχήμα που χρησιμοποιείς δώστου να καταλάβει!!!
να σκάσουν οι οχτροί μας ρε φίλε!!! :D :D :D
(είπα και εγώ, γιατί στην πρώτη φαίνεται κάποια αραίωση πίσω, ενώ στη δεύτερη φώτο είσαι τούμπανο!!!)
ειχα καιρο να πιασω μαλλι στο μπιφτεκι ;D
 

Συνημμένα

  • images.jpg
    images.jpg
    13.6 KB · Προβολές: 298

mikipitri

Member
Απ: Topical Tretinoin+Betamethasone Dipropionate For Hair Growth Promotion

πίσω είναι και το πιο εύκολο σημείο!
μπροστά στους κροτάφους είναι η δυσκολία, αν και από ότι βλέπω δεν έχεις πλέον καμιά ιδιαίτερη ανάγκη!
συνέχισε όπως είπες για τα επόμενα 40 χρόνια :D :D :D, και ακόμα και παππούς θα συνεχίσεις να βγάζεις μαλλιά!!! :D :D :D
μινιξιδίλη βάζεις φτιαχτή με γλυκερίνη? ή κάποια του εμπορίου?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Topical Tretinoin+Betamethasone Dipropionate For Hair Growth Promotion

mikipitri είπε:
πίσω είναι και το πιο εύκολο σημείο!
μπροστά στους κροτάφους είναι η δυσκολία, αν και από ότι βλέπω δεν έχεις πλέον καμιά ιδιαίτερη ανάγκη!
συνέχισε όπως είπες για τα επόμενα 40 χρόνια :D :D :D, και ακόμα και παππούς θα συνεχίσεις να βγάζεις μαλλιά!!! :D :D :D
μινιξιδίλη βάζεις φτιαχτή με γλυκερίνη? ή κάποια του εμπορίου?
kirkland για να ποτιζω και τον κηπο αν ξεμεινω απο νερο ;D
 

xk

Active Member
Απ: Topical Tretinoin+Betamethasone Dipropionate For Hair Growth Promotion

kapamarou είπε:
δεν φανταζεσαι τι χανεις που δεν βαζεις σε ολο το κεφαλι
40 μερες μονο μινοξ airol.....

καπα εσυ εβαζες αιρολ+μινοξ στο μπιφτεκι....δεν ειδες πολλα...και μολις εβαλες σε ολο το κεφαλι...βελτιωθηκε το μπιφτεκι?πως το εξηγεις?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Topical Tretinoin+Betamethasone Dipropionate For Hair Growth Promotion

xk είπε:
καπα εσυ εβαζες αιρολ+μινοξ στο μπιφτεκι....δεν ειδες πολλα...και μολις εβαλες σε ολο το κεφαλι...βελτιωθηκε το μπιφτεκι?πως το εξηγεις?
εναν χρονο πριν την χρησιμοποιησα μονο κροταφους και διαπιστωσα οτι ειχα επανεκφυση που δεν ειχα με σκετη μινοξιδιλη
τωρα βαζω σε ολη την επιφανεια nw5-6 που παλευει μεταξυ τριχας και χνουδιου,οχι σε ολο το κεφαλι.
ειναι περιττο να βαλω στα πλαγια και στην δοτρια που δεν θα φυγουν ετσι και αλιως
 

MANKAR

Active Member
Απ: Topical Tretinoin+Betamethasone Dipropionate For Hair Growth Promotion

αν το χρισημοποιεις για πολλα χρονια δεν χανει τα αποτελεσματα του????οι βασικες παρενεργειες ποιες ειναι???
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Topical Tretinoin+Betamethasone Dipropionate For Hair Growth Promotion

MANKAR είπε:
αν το χρισημοποιεις για πολλα χρονια δεν χανει τα αποτελεσματα του????οι βασικες παρενεργειες ποιες ειναι???
η airol οχι,η μινοξιδιλη θα χανει.
οι παρενεργειες ειναι ερεθισμοι μονο στην αρχη και τσουξιματα αν εμφανιστουν
 

MANKAR

Active Member
Απ: Topical Tretinoin+Betamethasone Dipropionate For Hair Growth Promotion

kapamarou είπε:
η airol οχι,η μινοξιδιλη θα χανει.
οι παρενεργειες ειναι ερεθισμοι μονο στην αρχη και τσουξιματα αν εμφανιστουν

συμπερασματικα δηλαδη αυτο το σχημα ουσιαστικα λυνει το προβλημα της φαλακρας σε αυτους που εχουν μερικη αραιωση???με τη διακοπη αυτου του σχηματος τα χανεις ολα τα αποτελεσματα???
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Topical Tretinoin+Betamethasone Dipropionate For Hair Growth Promotion

MANKAR είπε:
συμπερασματικα δηλαδη αυτο το σχημα ουσιαστικα λυνει το προβλημα της φαλακρας σε αυτους που εχουν μερικη αραιωση???με τη διακοπη αυτου του σχηματος τα χανεις ολα τα αποτελεσματα???
λυνει το προβλημα σε οσους δεν εχουν επιθετικη αλωπεκια και εχουν καλη ανταποκριση στην τρετινοιν,μονο με μια εφαρμογη την μερα.
αλλα και επιθετικη αλωπεκια να εχει καποιος μπορει να χρησιμοποιησει μαζι με φινα η ντουτα και τα αποτελεσματα θα ειναι πολυ καλυτερα.
αν το σταματησεις χανεις και τα αποτελεσματα
 

xk

Active Member
Απ: Topical Tretinoin+Betamethasone Dipropionate For Hair Growth Promotion

να σου πω η μεγαλη απορροφητικοτητα που εχεις τωρα με μινοξ κ αιρολ δε σου βγαλε τριχακια αλλου+σακουλες στα ματια και γενικα τα κλασικα της μινοξ...?γιατι εγω με 2 φορες τη μερα εχω τετοια σκηνικα και τωρα βαζω μια φορα τη μερα μονο με ελαχιστα αποτελεσματα αλλα μηδεν παρενεργειες...μου φαινεται αν κανω αυτο που κανεις εσυ θα βγαλω τριχες σ ολη τη μαπα :monster:
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Topical Tretinoin+Betamethasone Dipropionate For Hair Growth Promotion

xk είπε:
να σου πω η μεγαλη απορροφητικοτητα που εχεις τωρα με μινοξ κ αιρολ δε σου βγαλε τριχακια αλλου+σακουλες στα ματια και γενικα τα κλασικα της μινοξ...?γιατι εγω με 2 φορες τη μερα εχω τετοια σκηνικα και τωρα βαζω μια φορα τη μερα μονο με ελαχιστα αποτελεσματα αλλα μηδεν παρενεργειες...μου φαινεται αν κανω αυτο που κανεις εσυ θα βγαλω τριχες σ ολη τη μαπα :monster:
η μινοξ με airol δεν μου εκανε καμια παρενεργεια ποτε.
αυτο που παρατηρησα(παρενεργεια δεν το λες :D) ηταν με την προσθηκη daktodor στους κροταφους ειχα βγαλει μικρα τριχακια σε σημεια που δεν ειχα ποτε.
2 και 3 cm πανω απο τα φρυδια.
δεν ειναι λογο ηλικιας,βγηκανε σε 48 ωρες :D
 

horhitto4

Member
Απ: Topical Tretinoin+Betamethasone Dipropionate For Hair Growth Promotion

kapamarou είπε:
η μινοξ με airol δεν μου εκανε καμια παρενεργεια ποτε.
αυτο που παρατηρησα(παρενεργεια δεν το λες :D) ηταν με την προσθηκη daktodor στους κροταφους ειχα βγαλει μικρα τριχακια σε σημεια που δεν ειχα ποτε.
2 και 3 cm πανω απο τα φρυδια.
δεν ειναι λογο ηλικιας,βγηκανε σε 48 ωρες :D
καπα να σε ρωτησω και εγω εχω θεμα με το μπιφτεκι και με μινοξ δε βλεπω διαφορα αιρολ πως θα προμηθευτω και ποιο το κοστος της??βαζω μινοξ και εγω
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Topical Tretinoin+Betamethasone Dipropionate For Hair Growth Promotion

horhitto4 είπε:
καπα να σε ρωτησω και εγω εχω θεμα με το μπιφτεκι και με μινοξ δε βλεπω διαφορα αιρολ πως θα προμηθευτω και ποιο το κοστος της??βαζω μινοξ και εγω
3 ευρω στο φαρμακειο της γειτονιας
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Topical Tretinoin+Betamethasone Dipropionate For Hair Growth Promotion

horhitto4 είπε:
ποσο κραταει πως το ζηταω και πωσ το εφαρμοζω..σε ευχαριστω προκαταβοληκα
το ζητας κρεμα airol.
εμενα μου κραταει 2 εβδομαδες για μια εφαρμογη την ημερα σε επιφανεια nw6
το εφαρμοζω ετσι http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,4041.30.html
 

Sky Nik

New Member
Απ: Topical Tretinoin+Betamethasone Dipropionate For Hair Growth Promotion

Κάπα προτείνεις μινόξ και μετά airol καπάκια και ανακάτεμα και τα δύο μαζί αν κατάλαβα καλά ...

Εγώ βάζω μινοξ πρωί - βράδυ . Αν ξεκινήσω και airol λες να μειώσω και από δύο φορές την ημέρα να εφαρμόζω μία μινόξ και airol μαζί ή να συνεχίσω κανονικά τις εφαρμογές και απλά το βράδυ να βάζω και airol μετά την μινόξ ?????
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Topical Tretinoin+Betamethasone Dipropionate For Hair Growth Promotion

Κάπα προτείνεις μινόξ και μετά airol καπάκια και ανακάτεμα και τα δύο μαζί αν κατάλαβα καλά ...
την κρεμα στο δερμα με το σωληναριο και στο καπακι μινοξ,αν δεν αναμειχθει η κρεμα με υγρο δεν απλωνεται αναμεσα απο μαλλι(δοκιμασμενο)

Εγώ βάζω μινοξ πρωί - βράδυ . Αν ξεκινήσω και airol λες να μειώσω και από δύο φορές την ημέρα να εφαρμόζω μία μινόξ και airol μαζί ή να συνεχίσω κανονικά τις εφαρμογές και απλά το βράδυ να βάζω και airol μετά την μινόξ ?????
μια φορα την μερα,αν σε πιασει η airol θα εχεις πολυ καλυτερα αποτελεσματα απο δυο εφαρμογες που κανεις τωρα(δοκιμασμενο και αυτο)
 
Μπλουζα