To Τριπτυχο της θεραπείας για διαχυτη αραίωση;

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

mikipitri

Member
Απ: To Τριπτυχο της θεραπείας για διαχυτη αραίωση;

παιδιά χτες είδα ένα φίλο από τα παλιά. είχα να τον δω 2-3 χρόνια περίπου και το παιδί ήταν πριν με διάχυτη αραίωση στο πάνω μέρος του κεφαλιού αλλά το μαλλί έφτανε μέχρι μπροστά, σαν nw2 με γενική αραίωση δηλ.
χτες λοιπόν που τον είδα έπαθα την πλάκα μου γιατί ήταν με φουλ πυκνό μαλλί!!!
όταν τον ρώτησα τι έκανε με το μαλλί του (αν έκανε δηλαδή καποια επέμβαση) είπε ότι εδώ και δυο χρόνια πίνει 10 ποτήρια ημερησίως νερο, τρώει πολλά φρούτα και σχεδόν 1 λίτρο γάλα ημερησίως, παίρνει ιπποφαές και σπιρουλίνα σαν συμπλήρωμα διατροφής και φυσικά πάνω από όλα 5 φορές την εβδομάδα γυμνάζεται και προσέχει τη διατροφή του, μη τρώγοντας λιπαρά και τις διάφορες αηδίες !!!! όλα αυτά κατόπιν συμβουλής δερματολόγου και μετά από αιματολογικές εξετάσεις!!! ούτε φίνα, ούτε μίνοξ ούτε τίποτα τέτοιο ανέφερε, αν και τον ρώτησα αν παίρνει κάτι από αυτα!!!
αν δεν το έβλεπα δεν θα το πίστευα!!! λέτε απλά να έχουμε παραμελήσει τόσο τους εαυτούς μας τελικά και το μόνο που φταίει να είναι λίγη προσοχή παραπάνω??? να είναι τόσο απλά τα πράγματα???
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

badday

New Member
Απ: To Τριπτυχο της θεραπείας για διαχυτη αραίωση;

mikipitri είπε:
παιδιά χτες είδα ένα φίλο από τα παλιά. είχα να τον δω 2-3 χρόνια περίπου και το παιδί ήταν πριν με διάχυτη αραίωση στο πάνω μέρος του κεφαλιού αλλά το μαλλί έφτανε μέχρι μπροστά, σαν nw2 με γενική αραίωση δηλ.
χτες λοιπόν που τον είδα έπαθα την πλάκα μου γιατί ήταν με φουλ πυκνό μαλλί!!!
όταν τον ρώτησα τι έκανε με το μαλλί του (αν έκανε δηλαδή καποια επέμβαση) είπε ότι εδώ και δυο χρόνια πίνει 10 ποτήρια ημερησίως νερο, τρώει πολλά φρούτα και σχεδόν 1 λίτρο γάλα ημερησίως, παίρνει ιπποφαές και σπιρουλίνα σαν συμπλήρωμα διατροφής και φυσικά πάνω από όλα 5 φορές την εβδομάδα γυμνάζεται και προσέχει τη διατροφή του, μη τρώγοντας λιπαρά και τις διάφορες αηδίες !!!! όλα αυτά κατόπιν συμβουλής δερματολόγου και μετά από αιματολογικές εξετάσεις!!! ούτε φίνα, ούτε μίνοξ ούτε τίποτα τέτοιο ανέφερε, αν και τον ρώτησα αν παίρνει κάτι από αυτα!!!
αν δεν το έβλεπα δεν θα το πίστευα!!! λέτε απλά να έχουμε παραμελήσει τόσο τους εαυτούς μας τελικά και το μόνο που φταίει να είναι λίγη προσοχή παραπάνω??? να είναι τόσο απλά τα πράγματα???


Τα εχουμε ξαναπει αυτα ...προφανως ο φιλος σου δεν ειχε ΑΑ
 

mikipitri

Member
Απ: To Τριπτυχο της θεραπείας για διαχυτη αραίωση;

badday είπε:
Τα εχουμε ξαναπει αυτα ...προφανως ο φιλος σου δεν ειχε ΑΑ

sorry φίλε badday αν έχει ξανααναφερθεί κάτι παρόμοιο...
μπορείς να μου πεις το link?
στην αναζήτηση δεν βρήκα κάτι!
μπας και σωθούμε και εμείς...
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: To Τριπτυχο της θεραπείας για διαχυτη αραίωση;

mikipitri είπε:
[quote author=badday link=topic=2831.msg53530#msg53530 date=1306071417]
Τα εχουμε ξαναπει αυτα ...προφανως ο φιλος σου δεν ειχε ΑΑ

sorry φίλε badday αν έχει ξανααναφερθεί κάτι παρόμοιο...
μπορείς να μου πεις το link?
στην αναζήτηση δεν βρήκα κάτι!
μπας και σωθούμε και εμείς...
[/quote]

μήπως εννοεί αυτό το thread? http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,2204.0.html
 

mikipitri

Member
Απ: To Τριπτυχο της θεραπείας για διαχυτη αραίωση;

πάντως feni στο post μέσα γραφει ότι πρέπει να διακόψουμε εντελώς το γάλα το οποίο δεν συμβαδίζει με αυτά που μου ειπε ο φίλος μου
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: To Τριπτυχο της θεραπείας για διαχυτη αραίωση;

mikipitri είπε:
πάντως feni στο post μέσα γραφει ότι πρέπει να διακόψουμε εντελώς το γάλα το οποίο δεν συμβαδίζει με αυτά που μου ειπε ο φίλος μου

εγώ να σου πώ την αλήθεια το γάλα το έχω κόψει εδώ και πολύ καιρό, όχι για την τριχόπτωση ή τίποτα τέτοιο, απλά θορυβήθηκα λίγο από αυτό το άρθρο http://www.info-blog.co/2010/10/ine-to-gala-pigi-asvestiou-i-ochi/
 

mikipitri

Member
Απ: To Τριπτυχο της θεραπείας για διαχυτη αραίωση;

τι λες τώρα???
το κέρδος των επιτήδειων έχει καταστρέψει ΤΑ ΠΑΝΤΑ!!! furious3 furious3 furious3
 

kkathi

Member
Απ: To Τριπτυχο της θεραπείας για διαχυτη αραίωση;

Μήπως θα μπορούσες με μήνυμα να μου στείλεις το όνομα της δερματολόγου του φίλου σου;
 

crossfire

Well-Known Member
Απ: To Τριπτυχο της θεραπείας για διαχυτη αραίωση;

badday είπε:
[quote author=mikipitri link=topic=2831.msg53528#msg53528 date=1306063527]
παιδιά χτες είδα ένα φίλο από τα παλιά. είχα να τον δω 2-3 χρόνια περίπου και το παιδί ήταν πριν με διάχυτη αραίωση στο πάνω μέρος του κεφαλιού αλλά το μαλλί έφτανε μέχρι μπροστά, σαν nw2 με γενική αραίωση δηλ.
χτες λοιπόν που τον είδα έπαθα την πλάκα μου γιατί ήταν με φουλ πυκνό μαλλί!!!
όταν τον ρώτησα τι έκανε με το μαλλί του (αν έκανε δηλαδή καποια επέμβαση) είπε ότι εδώ και δυο χρόνια πίνει 10 ποτήρια ημερησίως νερο, τρώει πολλά φρούτα και σχεδόν 1 λίτρο γάλα ημερησίως, παίρνει ιπποφαές και σπιρουλίνα σαν συμπλήρωμα διατροφής και φυσικά πάνω από όλα 5 φορές την εβδομάδα γυμνάζεται και προσέχει τη διατροφή του, μη τρώγοντας λιπαρά και τις διάφορες αηδίες !!!! όλα αυτά κατόπιν συμβουλής δερματολόγου και μετά από αιματολογικές εξετάσεις!!! ούτε φίνα, ούτε μίνοξ ούτε τίποτα τέτοιο ανέφερε, αν και τον ρώτησα αν παίρνει κάτι από αυτα!!!
αν δεν το έβλεπα δεν θα το πίστευα!!! λέτε απλά να έχουμε παραμελήσει τόσο τους εαυτούς μας τελικά και το μόνο που φταίει να είναι λίγη προσοχή παραπάνω??? να είναι τόσο απλά τα πράγματα???


Τα εχουμε ξαναπει αυτα ...προφανως ο φιλος σου δεν ειχε ΑΑ
[/quote]

Ειχε κανονικη ΑΑ αλλα σε φλομωσε στο ψεμα.Το big 3 παει συννεφο.Σαν τους bodybuildαραδες.......τρωνε κοτοπουλο και ρυζι.Αναβολικα?Τι ειναι αυτα?
Αυτο ηταν.....βρεθηκε....γαλα και νερο
Και εγω δεν εχω πει σε κανεναν για big3.Oταν με ρωτανε τι εκανα στα μαλλια μου,λεω οτι μου εφυγε το αγχος
 

kakashi

Member
Απ: To Τριπτυχο της θεραπείας για διαχυτη αραίωση;

μπορει κ να φοραει κ κανα concealer
 

mikipitri

Member
Απ: To Τριπτυχο της θεραπείας για διαχυτη αραίωση;

kakashi είπε:
μπορει κ να φοραει κ κανα concealer
κοίτα, επειδή και εγώ χρησιμοποιώ toppik θα το καταλάβαινα πιστεύω
εξάλλου φαινόταν πυκνότατο μαλλί!!!
[/quote]
Ειχε κανονικη ΑΑ αλλα σε φλομωσε στο ψεμα.Το big 3 παει συννεφο.Σαν τους bodybuildαραδες.......τρωνε κοτοπουλο και ρυζι.Αναβολικα?Τι ειναι αυτα?
Αυτο ηταν.....βρεθηκε....γαλα και νερο
Και εγω δεν εχω πει σε κανεναν για big3.Oταν με ρωτανε τι εκανα στα μαλλια μου,λεω οτι μου εφυγε το αγχος
[/quote]
μάλλον ελέγχεται το φιλαράκι (αν και ήθελα να τον πιστέψω) γιατί πολύ χλωμό μου φαίνεται τέτοια πρόοδος μόνο με διατροφή, νερό, γάλα και φρούτα!!!
τότε όλοι οι αρχαίοι (σοφοί γαρ) θα ήταν με αφάνα και όχι καράφλες... λέμε τώρα :D
ίσως έχεις δίκιο και΄απλά έκανε καλή χρήση του big3!!!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: To Τριπτυχο της θεραπείας για διαχυτη αραίωση;

kkathi είπε:
Μήπως θα μπορούσες με μήνυμα να μου στείλεις το όνομα της δερματολόγου του φίλου σου;
η μεταμοσχευση δεν κανει για γυναικες,επειδη συνηθως η αλωπεκια σε γυναικειο πληθισμο ειναι διαχυτου τυπου με αραιωση και στην δοτρια περιοχη
 

heyya

New Member
Απ: To Τριπτυχο της θεραπείας για διαχυτη αραίωση;

kapamarou είπε:
[quote author=kkathi link=topic=2831.msg53554#msg53554 date=1306093424]
Μήπως θα μπορούσες με μήνυμα να μου στείλεις το όνομα της δερματολόγου του φίλου σου;
η μεταμοσχευση δεν κανει για γυναικες,επειδη συνηθως η αλωπεκια σε γυναικειο πληθισμο ειναι διαχυτου τυπου με αραιωση και στην δοτρια περιοχη
[/quote]

:chinscratch ??? :-\
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα