The curious case of Oreo

ManCyprus87

Well-Known Member
Nα πω εδω και τη σχετικη πατατα μου.

Ειναι γνωστο οτι φινα/μινοξ οτι δουλευουν πιο καλα για crown και mid.

Μικροτερος εβλεπα οτι χανω μονο/κυριως μπροστα και σκεφτομουν μην παιρνεις τιποτα, αστα να πεσουν και σε 10 χρονια θα εχει ανεβει επιπεδο η μεταμοσχευση και θα πας να τα φτιαξεις. Σκεφτομουν επισης οτι καλυτερα να πεσουν τα μπροστα μια ωρα αρχυτερα και να τα φτιαξω στα 33-34 παρα να κραταω και να διαιωνιζω μια μισοκαραφλη κατασταση μεχρι τα 40.

Τελικα ετσι και εκανα ακριβως, εφτιαξα τα μπροστα στα 34 οταν ειχαν πια πεσει σε μεγαλο βαθμο και ηταν ευφορο το εδαφος.

Αν συνεχιζα ομως τα τελευταια 10 χρονια φινα/μινοξ που επαιρνα στα 21-22, πιθανοτατα θα ειχαν χαθει σχεδον τα ιδια μπροστα αλλα θα ειχα κρατησει crown/mid, ενω τωρα θα πρεπει να ξαναπαω και για τα πισω...
Ακριβώς αυτό.
Αυτά που έφτιαξες στα 34 ήταν αναπόφευκτο ότι θα κατάρρεαν και θα χρειαζόνταν ΜΜ κάποια φάση.
ΑΛΛΑ αν π.χ. το mid/crown θα χρειαζόταν ΜΜ στα 40 σου, με φίνα ίσως να σου τα κρατούσε μέχρι και τα 50+ αυτά. Και όταν θα έπεφτε η δραστικότητα της φίνας τότε (υποθετικά στα 50+), πάλι η απώλεια δε θα ήταν τόσο μεγάλη καθώς θα είχες σώσει ήδη αρκετά.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

oreo

Well-Known Member
Δυστυχώς οι πιο πολλοί βλέπουν την ΑΑ σαν το αποτέλεσμα του Α' ημιχρόνου ενός αγώνα (1 μμ). Η ΑΑ είναι αγώνες ομίλων που οι περισσότεροι, αν έχουν πλάνο, διαρκεί 3-4 αγώνες (αν χρειαστεί). Αν επιλέξεις καλό προπονητή (χειρούργο) δεν υπάρχει περίπτωση να χάσεις. Ακόμα και αυτά περί φυσικότητας, ή μιας ατυχίας στην φύτρωση, διορθώνονται εύκολα.
Όταν είσαι όμως norwood 2-3 με καλά χαρακτηριστικά , να κάνεις πλάνο 2-3 μεταμοσχεύσεων , είναι ανεπιτυχές.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Μιλάω για τον μέσο όρο. Το NW3 είναι ένα σημαντικό ποσοστό, το NW2 είσαι εσύ άρα τα πάντα :) Μακάρι να ήμουν και εγώ NW2 και ας έκανα 2μμ για να πάρω (τελειοποιήσω) αυτό που θα ήθελα.
 

oreo

Well-Known Member
Κατάλαβα. Εγώ εκεί που θα επέμενα θα ήταν φυσικότητα hairline βάσει των τεχνικών που αναφέρθηκαν. Έχω λεπτή τρίχα, πιστεύω μπορώ να βγάλω πολύ καλή φυσικότητα. Απλά ελπίζω να με καταλάβει ο Λορέντσο κ να μου βγάλει αυτό που θέλω, με τη βοήθεια του cvial πάντα.
Ανάλογα τα χαρακτηριστικά σου πάντα, σου εύχομαι πάντως τα καλύτερα :)
 

oreo

Well-Known Member
Έκανες κάποιο νέο consultation φίλε @oreo ή θα πας στον Φρέιτας να σου ζωγραφίσει τα micro-irregulations του και τέλος; :)
Φίλε Male την επέμβαση την έχω κλείσει, εδώ και πολύ καιρό, το νήμα έγινε για να δουν τα μέλη, πόσο εύκολα μπορούν να τους πουν νούμερα στον αέρα σε σχέση με αυτά που χρειάζονται. Τα νούμερα αυτά ξεκινούν στην καλύτερη απο τα 500 ευρώ και φτάνουν στις χιλιάδες, χωρίς να το πάρεις πρέφα.
Γνωμονάς μου είναι πρωτίστως η ασφάλεια, η μη δημιουργία μεγαλύτερου προβλήματος απο αυτό που έχω και προφανώς η φυσικότητα και το δέσιμο με τα μαμα μαλιά. Επίσης αν και διαθέτω χιούμορ, δεν θα βρω καθόλου αστείο το ενδεχόμενο να γίνει κάτι άλλο απο αυτό που θα συμφωνήσω, ούτε είμαι απο τα παιδιά που θα πω δεν πειράζει πάμε παρακάτω στην στραβή.
 

Kostas97

Well-Known Member
Φίλε Male την επέμβαση την έχω κλείσει, εδώ και πολύ καιρό, το νήμα έγινε για να δουν τα μέλη, πόσο εύκολα μπορούν να τους πουν νούμερα στον αέρα σε σχέση με αυτά που χρειάζονται. Τα νούμερα αυτά ξεκινούν στην καλύτερη απο τα 500 ευρώ και φτάνουν στις χιλιάδες, χωρίς να το πάρεις πρέφα.
Γνωμονάς μου είναι πρωτίστως η ασφάλεια, η μη δημιουργία μεγαλύτερου προβλήματος απο αυτό που έχω και προφανώς η φυσικότητα και το δέσιμο με τα μαμα μαλιά. Επίσης αν και διαθέτω χιούμορ, δεν θα βρω καθόλου αστείο το ενδεχόμενο να γίνει κάτι άλλο απο αυτό που θα συμφωνήσω, ούτε είμαι απο τα παιδιά που θα πω δεν πειράζει πάμε παρακάτω στην στραβή.
Εχουμε επισημη ανακοινωση γιατρου;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

oreo

Well-Known Member
είπες να πας στις δοκιμασμένες καλές λύσεις, που να τρέχεις εξωτερικο σε freitas κτλπ.. :p
Το κανονίζω εδώ και 1 χρόνο, πριν γίνει hype η φάση ;) . Αν όμως κάποιος μου δώσει 3000 ευρώ αέρα που ζητάει ο φριτέζας , να σκεφτώ την αλλαγή
 
Μπλουζα