Thanasakis , FUE , 4269g , 03-04/3/2023 Starks Tyrkalas

Ήγγικεν η ώρα και της δικιά μου μεταμόσχευσης και θα ήθελα να την μοιραστώ μαζί σας!
Στις φωτογραφίες θα βρείτε στοιχεία για το πως ήμουν από το κούρεμα που έγινε στην κλινική μέχρι και την επόμενη μέρα της μεταμόσχευσης.
Επίσης στοιχεία με τις μετρήσεις ,το πλάνο και τα grafts τα οποία τοποθετήθηκαν.
Η δότρια είναι ακόμη με τις γάζες, οπότε θα την ανεβάσω τις επόμενες μέρες.

Στο πρώτο ραντεβού με τον γιατρό πραγματοποιήθηκε αρχές Σεπτέμβρη 2022, λόγο το οτι ήθελα 2μερο ΠΣ τελικά διαθέσιμη ημερομηνία υπήρχε 3-4/3/23.

Να επισημάνω ότι παίρνω φινα 1mg/μέρα απο Οκτώβριο του 2021 καθώς και μινοξιδίλη 2 φορές την ημέρα για 6 μήνες και εν συνεχεία μόνο βράδυ αλλά όχι τακτικά.

Στο δια ταύτα:

Παρασκευή 03/03
Φτάνω στην κλινική στις 09:00 είναι εκεί η Χρύσα η οποία ανέλαβε το κούρεμα, λούσιμο και τη φωτογράφιση καθώς και την προετοιμασία του χώρου και η Βούλα η οποία ξεκίνησε την αναισθησία και την εξαγωγή.
Αφού βγήκαν 890g από την Βούλα μετά ανέλαβε ο γιατρός ο οποίος ολοκλήρωσε την εξαγωγή. Πραγματοποιήθηκε αναισθησία στη λήπτρια και η όλη τοποθέτηση έγινε από τον γιατρό κ.Τυρκαλά.
Τελειώσαμε περίπου στις 18:30 με τα απαραίτητα διαλείμματα για καφέ, φαγητό κλπ.

Σάββατο 04/03
Φτάνω στην κλινική στις 09:30 και ξεκινάμε την εξαγωγή με τον κ.Τυρκαλά, ο οποίος έκανε και την τοποθέτηση τελειώνοντας γύρω στις 19:30 με συχνά διαλλείματα.

Συμπεράσματα
1) Θα ξεκινήσω απο το προσωπικό και τον γιατρό, οι οποίοι σε κάνουν να νιώθεις άνετα, εξυπηρετικότατοι και ευγενέστατοι.
Αν έχεις και καλή διάθεση και αίσθηση του χιούμορ όπως εγώ, θα περάσεις φανταστικά τις 2 μέρες. Φιλικοί και συζητήσιμοι σε ότι σε απασχολεί με την διαδικασία και το αποτέλεσμα.
Ο γιατρός έχει την πλήρη επίβλεψη του περιστατικού, δίνει έμφαση στη λεπτομέρεια και θέλει το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα.
ΥΓ. Ένα point παραπάνω στην Χρύσα που είναι πανταχού παρών και φροντίζει να είναι όλα στην εντέλεια να μην σου λείψει απολύτως τίποτα.
2) Ο χώρος της κλινικής πεντακάθαρος και όμορφος. Εχείς δικό σου χώρο για rest με μπάνιο.
3) Δεν θα έχετε κανένα παράπονο απο καφέ, φαγητό κλπ ! (++Η Σταυρούλα φρόντιζει για αυτό)
4) Πόνος, ανεκτός φυσικά, υπάρχει μόνο κατά τη διάρκεια της αναισθησίας στο τσίμπημα της βελόνας. Κατά τη διάρκεια της εξαγωγής και της τοποθέτησης δεν καταλαβαίνεις τίποτα.
5) Έχει θέμα με το parking η περιοχή, οπότε αν φτάσετε νωρίς θα βρείτε σχετικά εύκολα.

Σίγουρα επειδή το πρόβλημα μου είναι μεγάλο δεν περιμένω πλήρης κάλυψη της κεφαλής μιας και αφήσαμε την Γ ζώνη για επόμενη συνεδρία, δίνοντας έμφαση και πυκνότητα σε Α,Β.
Με την πρώτη ματιά εγώ είμαι ευχαριστημένος από τη δουλεία που έγινε, ωστόσο θα περιμένω να δω μετά από ένα χρόνο το 100% του αποτελέσματος.

Η Σειρά των φωτογραφιών που ανεβάζω είναι οι εξής:
1-2 : Μετρήσεις, πλάνο και αριθμός μοσχευμάτων που τοποθετήθηκαν.
3-4-5 : Μετά το κούρεμα
6-7-8 : Την επόμενη μέρα σε εξωτερικό χώρο.

Ευχαριστώ για το χρόνο σας, δεκτά όλα τα σχόλια σας.
 

Συνημμένα

  • 1.jpeg
    1.jpeg
    853.6 KB · Προβολές: 502
  • 2.jpeg
    2.jpeg
    775 KB · Προβολές: 502
  • 3.JPEG
    3.JPEG
    585.9 KB · Προβολές: 462
  • 4.JPEG
    4.JPEG
    731 KB · Προβολές: 443
  • 5.JPEG
    5.JPEG
    1.1 MB · Προβολές: 466
  • 6.JPEG
    6.JPEG
    695.6 KB · Προβολές: 472
  • 7.JPEG
    7.JPEG
    774.8 KB · Προβολές: 476
  • 8.JPEG
    8.JPEG
    604.7 KB · Προβολές: 498

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

panosss23

Active Member
Καλή φύτρωση, ο γιατρός είναι δυνατός.η καράφλα σου Μου θυμίζει το δικό μου(εσένα σε καλύτερη κατάσταση από εμένα εγώ ήμουν τελείως άδειος επανω) όλα θα πάνε καλά. Ίδιο πλάνο ακολούθησα κ εγώ. Α/Β και μετά έκανα Γ/και λίγο Α. Καθαρή δουλειά φαίνεται.
 

montecristo

Well-Known Member
Καλή επιτυχία φίλε. Φαίνεται καθαρή δουλειά. Από οτι φαίνεται είχες μεγάλο θέμα με γυμνή όλη την επιφάνεια στη λήπτρια, σωστά ;
Μπορείς να μας πεις και πόσο κόστισε η επέμβαση σου ;
 

Kostas144

Member
Σιγουρα θα δεις καλη διαφορα, εκανε καλα ο γιατρος δινοντας εμφαση Α,Β θα δεις αποτελεσματα που θα σου αρεσουν περισσοτερο απο το να εβαζες και Γ..εμενα στην πρωτη μμ ο γιατρος που ειχα παει ειχε κανει κακο διασκορπισμο και δεν μου αρεσε..εσενα εκανε καλο απο οτι βλεπω..καλη φυτρωση να εχεις
 

bobby

Well-Known Member
Καλή επιτυχία φίλε! Η τοποθέτηση φαίνεται ωραία και αν πάει καλά η φυτρωση, που σου το εύχομαι από καρδιάς, στις περιοχές που καλύψατε θα έχεις πολύ καλή κάλυψη.

Κάτι δεν πάει καλά με τις μετρήσεις ή/και τα στατιστικά σου όμως. Στη αρχή λένε hair capital 9792 τρίχες ενώ σου έχει κάνει εξαγωγή 5.665+5.901=10.566 τρίχες….. ή σου εξάντλησε την δότρια με την μία ή οι μετρήσεις είναι λάθος ή ενδιάμεσος συνδυασμός…. Σε κάθε περίπτωση θέλει διευκρίνιση αυτό.
 

montecristo

Well-Known Member
Κάτι δεν πάει καλά με τις μετρήσεις ή/και τα στατιστικά σου όμως. Στη αρχή λένε hair capital 9792 τρίχες ενώ σου έχει κάνει εξαγωγή 5.665+5.901=10.566 τρίχες….. ή σου εξάντλησε την δότρια με την μία ή οι μετρήσεις είναι λάθος ή ενδιάμεσος συνδυασμός…. Σε κάθε περίπτωση θέλει διευκρίνιση αυτό.
Το hair capital που λες δεν είναι οι συνολικές τρίχες. Πιο δίπλα λέει τις συνολικές τρίχες 24480 και αν διαιρέσεις με το 2.5 βγαίνει το 9792 που απο ότι φαίνεται είναι grafts και όχι τρίχες.
 

JimKan1

Well-Known Member
Τις μετρησεις στην starks θα προτεινα να μην τις παιρνετε και πολυ της μετρητις. Καλο το οτι ο γιατρος εχει πλεον βοηθεια για ενα κομματι της εξαγωγης καθως ειναι αρκετα απαιτητικο να τα κανει ολα μονος του , οπως και κανει μεχρι τωρα και νομιζω ειναι απο τις ελαχιστες κλινικες που με το κεφαλι σου ασχολειται 100% ο γιατρος.

Καλη επιτυχια φιλε, πες μας αν μπορεις ηλικια και αν εχεις καμια φωτο με μακρυ μαλλι πριν την μμ για να καταλαβουμε την εκταση του προβληματος.
 

bobby

Well-Known Member
Το hair capital που λες δεν είναι οι συνολικές τρίχες. Πιο δίπλα λέει τις συνολικές τρίχες 24480 και αν διαιρέσεις με το 2.5 βγαίνει το 9792 που απο ότι φαίνεται είναι grafts και όχι τρίχες.
Όταν λέει κάπου hair capital εγώ (και ο μέσος άνθρωπος) καταλαβαίνει τι είναι διαθέσιμο προς μεταμόσχευση. Επίσης πιο πάνω λέει μέτρηση τριχών δότριας σε δυο σημεία 136 και 104 (πριν την ΜΜ) που δεν μπορεί να είναι σωστό…. Αυτό που θέλω να τονίσω είναι ότι κάτι δεν πάει καλά με τα νούμερα των μετρήσεων και δεν βγαίνει νόημα…. Μάντης για να μαντέψω τι μπορεί να εννοεί ή τι είναι το ένα νούμερο και το το άλλο δεν είμαι, ούτε κάνεις μας είναι για αυτό λέω ότι θέλει διευκρίνιση. Η δότρια του φαίνεται πολύ καλή αλλά τα νούμερα των μετρήσεων δεν αντιστοιχούν σε κάτι τέτοιο. Δεν αμφισβητώ τι έβγαλε και έβαλε αλλά οι μετρήσεις δεν μου φαίνονται σωστές, δεν βγάζουν νόημα.
 

montecristo

Well-Known Member
Όταν λέει κάπου hair capital εγώ (και ο μέσος άνθρωπος) καταλαβαίνει τι είναι διαθέσιμο προς μεταμόσχευση. Επίσης πιο πάνω λέει μέτρηση τριχών δότριας σε δυο σημεία 136 και 104 (πριν την ΜΜ) που δεν μπορεί να είναι σωστό…. Αυτό που θέλω να τονίσω είναι ότι κάτι δεν πάει καλά με τα νούμερα των μετρήσεων και δεν βγαίνει νόημα…. Μάντης για να μαντέψω τι μπορεί να εννοεί ή τι είναι το ένα νούμερο και το το άλλο δεν είμαι, ούτε κάνεις μας είναι για αυτό λέω ότι θέλει διευκρίνιση. Η δότρια του φαίνεται πολύ καλή αλλά τα νούμερα των μετρήσεων δεν αντιστοιχούν σε κάτι τέτοιο. Δεν αμφισβητώ τι έβγαλε και έβαλε αλλά οι μετρήσεις δεν μου φαίνονται σωστές, δεν βγάζουν νόημα.
Μπορεί να ζητήσει πάντως περεταίρω διευκρινίσεις, για να ειμαστε σίγουροι, αν και νομίζω αυτές τις μετρήσεις τις κάνει η βοηθός στο cons και όχι ο γιατρός.
Τώρα βέβαια το αποτέλεσμα μετράει και να πάρει τη μέγιστη φύτρωση. Από εκεί και πέρα σε 12 μήνες μπορεί να δει τι έχει διαθέσιμο για πίσω.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

montecristo

Well-Known Member
Καλή επιτυχία. Αν θέλεις και έχεις, βάλε μας και μία πανοραμική πριν το ξύρισμα.
Αυτή ειχε ανεβάσει σε προηγούμενο νήμα του


IMG_0248.JPG
 

tamaliamoupiso

Well-Known Member
Αυτή ειχε ανεβάσει σε προηγούμενο νήμα του
Σε ευχαριστώ, δεν το είχα προσέξει. Περίμενα περισσότερα υγιή μαμά στο πάνω μέρος του κεφαλιού.
 
Καλησπέρα ! 10 μέρες μετά σας επισυνάπτω φωτογραφίες από την δότρια περιοχή. Η επέμβαση κόστισε 4000€ στο μέλος που ρώτησε πιο πάνω.
 

Συνημμένα

  • 06C9E9C7-A3E0-494B-AA5A-65E05A998F6A.jpeg
    06C9E9C7-A3E0-494B-AA5A-65E05A998F6A.jpeg
    1.4 MB · Προβολές: 459
  • A6FB8B55-D38D-4BC1-ABF6-27C795C2B0CC.jpeg
    A6FB8B55-D38D-4BC1-ABF6-27C795C2B0CC.jpeg
    1.9 MB · Προβολές: 422
  • 17350431-A287-4704-AC75-8EF7C13C6D7D.jpeg
    17350431-A287-4704-AC75-8EF7C13C6D7D.jpeg
    1.4 MB · Προβολές: 417

JimKan1

Well-Known Member
HT-th.jpeg


O γιατρος πηρε μοσχευματα απο τοσο χαμηλα; risky αλλα φανταζομαι δεν ειχε αλλη επιλογη, ειδα οτι και στα πλαινα εχει απλωθει πολυ οποτε θα τα θεωρησε υγιη
 
Μπλουζα