Tasmania, fue, 3100 grafts, 26-27/10/2015

oreo

Well-Known Member
Έκανε πολύ καλή δουλειά ο Γεωργίου.Οι πυκνότητες του γιατρού είναι από τα ατού του,αλλά επίσης είναι και πολύ risky τύπος.
Άμα ανατρέξεις τα cases στο φόρουμ θα δείς απο τους ίδιους και πατάτες και πολύ ωραία αποτελέσματα. Για εμένα αυτός ήταν πάντα ο ανασταλτικός παράγοντας, η ασυνέπεια στα αποτελέσματα. Βέβαια οι παράγοντες που αφορούν το κάθε κεφάλι διαφέρουν οπότε περι ορέξεως,,,
Τώρα για το risky , ζαριά είναι η ζωή και όπως σου κάθεται πορεύεσαι, αρκεί εσύ να έχεις κάνει οτι περνά απο το χέρι σου να ελαχιστοποιήσεις την στραβή.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Gianney

Well-Known Member
@vlafo ο φίλος μας εδώ έχει hairline πυκνή και ωραία σαν σχήμα ,σχεδόν σαν την δική σου και σαφώς αυτή που μ αρέσει,εσύ θυμάσαι πόσο πυκνότητα είχες hairline και πόσο μειωνόταν προς τα πίσω;;Για να μην ανατρεξω στο νήμα σου γτ είναι φουλ.
 

Gianney

Well-Known Member
Άμα ανατρέξεις τα cases στο φόρουμ θα δείς απο τους ίδιους και πατάτες και πολύ ωραία αποτελέσματα. Για εμένα αυτός ήταν πάντα ο ανασταλτικός παράγοντας, η ασυνέπεια στα αποτελέσματα. Βέβαια οι παράγοντες που αφορούν το κάθε κεφάλι διαφέρουν οπότε περι ορέξεως,,,
Τώρα για το risky , ζαριά είναι η ζωή και όπως σου κάθεται πορεύεσαι, αρκεί εσύ να έχεις κάνει οτι περνά απο το χέρι σου να ελαχιστοποιήσεις την στραβή.
Ναι συμφωνώ, ρισκάρεις αλλά ρισκάρεις σε κπ που έχει μικρές πιθανότητες αποτυχίας.
 

Gianney

Well-Known Member
Δυστυχώς αν ανατρέξεις σε διάφορες μετ θα δείς, οτι στις φαινομενικά πιο εύκολες έγιναν και τα μεγάλα λάθη
Ένα πολύ γρήγορο παράδειγμα που μου έρχεται γτ έχω δει πολλά νήματα είναι του Σαλονικιού,ένα θεματακι στους κροτάφους που σχεδόν το ίδιο έχω και γω,πήγε για κλείσιμο και από εκεί έγινε λίγο μπαχαλο ξες.Εσυ σαν πιο έμπειρος πως τ εξηγείς;
 

vlafo

Well-Known Member
@vlafo ο φίλος μας εδώ έχει hairline πυκνή και ωραία σαν σχήμα ,σχεδόν σαν την δική σου και σαφώς αυτή που μ αρέσει,εσύ θυμάσαι πόσο πυκνότητα είχες hairline και πόσο μειωνόταν προς τα πίσω;;Για να μην ανατρεξω στο νήμα σου γτ είναι φουλ.
Το case του tasmania μοιάζει αρκετά με το δικό μου.
Ίδια έκταση,60τμ,ίδια g,ίδιος σχεδόν σχεδιασμός χερλάιν.
Εγω παίζω στα 52μο πυκνότητα,αλλά αλλού παίζω με 62-63g κέντρο δεξιά forlock(με μαμά),αλλού 45g κροτάφους.
Μπροστά δεν είναι πάνω από 50g αλλά πιο πίσω παίζω με 40-45max μεταμοσχευμένα μαζί με μαμά είναι στα 60g.
 

oreo

Well-Known Member
Ένα πολύ γρήγορο παράδειγμα που μου έρχεται γτ έχω δει πολλά νήματα είναι του Σαλονικιού,ένα θεματακι στους κροτάφους που σχεδόν το ίδιο έχω και γω,πήγε για κλείσιμο και από εκεί έγινε λίγο μπαχαλο ξες.Εσυ σαν πιο έμπειρος πως τ εξηγείς;
όχι δεν είμαι πιο έμπειρος τα μάτια μου απλά εμπιστεύομαι και διαβάζω πάνω απο δυο φορές κάτι μπας και το καταλάβω. Στον σαλονικιό είχαν μπεί λιγότερα απ'οτι χρειάζονταν αρχικά (παρ αυτα όλοι εύχονταν καλή επιτυχία και οτι μετα βεβαιότητος θα είναι τούμπανο το αποτέλεσμα - μετά άρχισαν τα όργανα). Όμως σε ένα άλλο νήμα και σε ανάρτηση του Cvial είχε αναλυθεί τι πήγε πραγματικά στραβά.
 

Gianney

Well-Known Member
Αερατε ξες ότι το less is more και το γεγονός ότι τα temple points του δεν είναι τοσο καλά και φυσικά, και εγώ έχω θέμα αλλά και είμαι λάτρης (ας εξαιρέσουμε την τιμή) με κάνουν να βλέπω τον Αναστασακη με άλλο μάτι;Εσύ όσο μου θυμίζεις το less is more τόσο με παγιωνεις.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

oreo

Well-Known Member
Εμένα μιας και αναφερόμαστε σε παλαιότερα νήματα αγαπημένο αποτέλεσμα είναι του Αgnwstou απο Hdc αν καi θα ήθελα κάποιες πινελιές Bobb Ross ακόμα
 

Gianney

Well-Known Member
Για πριν που ανέφερα τον Σαλονικιο, φάνηκε πως κατηγορώ την hdc, όμως ξαναβλεποντας κάποιες λεπτομέρειες,ο φίλος ήταν από την αρχή κακός για μμ η να το πω πιο σωστά ίσως ποτέ να μην έπαιρνε το τέλειο αποτέλεσμα λόγω τρίχας πυκνότητας και κάποιων χαρακτηριστικών του.
 

oreo

Well-Known Member
Για πριν που ανέφερα τον Σαλονικιο, φάνηκε πως κατηγορώ την hdc, όμως ξαναβλεποντας κάποιες λεπτομέρειες,ο φίλος ήταν από την αρχή κακός για μμ η να το πω πιο σωστά ίσως ποτέ να μην έπαιρνε το τέλειο αποτέλεσμα λόγω τρίχας πυκνότητας και κάποιων χαρακτηριστικών του.
Στον Σαλονικιό ούτε τα +700 grafts που δεν μπήκαν εξ ' αρχής δεν θα του έλυναν το θέμα. Δεν τάσσομαι της θεσεώς μου όμως κολοσσός γιατί δεν θυμάμαι το τι και πως ακριβώς. Τώρα την hdc δεν την έθιξες πουθενά.
 

vlafo

Well-Known Member
Τα καλύτερα αποτελέσματα του φόρουμ έχουν πάει άπατα.
Δείτε το αποτέλεσμα του Captainfire της Hdc ένα από τα τοπ κυριολεκτικά αποτελέσματα και τότε αναλύουμε πάλι ότι θέλετε.
Το συγκεκριμένο ήταν οδηγός για εμένα.
 

oreo

Well-Known Member
Τα καλύτερα αποτελέσματα του φόρουμ έχουν πάει άπατα.
Δείτε το αποτέλεσμα του Captainfire της Hdc ένα από τα τοπ κυριολεκτικά αποτελέσματα και τότε αναλύουμε πάλι ότι θέλετε.
Το συγκεκριμένο ήταν οδηγός για εμένα.

Firecaptain
 

Gianney

Well-Known Member
Ξέρετε τι γίνεται,εγώ δεν είμαι εμπειρος το έχω ξαναπεί,αλλά μερικά πράγματα που καταλαβαίνω είναι ότι πχ μια κλινική μπορεί να κάνει παπάδες αλλά να βγάλει και ενα κακό αποτέλεσμα και να μείνουμε εκεί,η και το αντίστροφο δηλ ένας γιατρός να ναι μέτριος η και κακός να βγάλει ένα αποτέλεσμα τοπ τοπ και να πούμε οκ σε αυτόν θα πάω ασυζητητί.
 
Μπλουζα