Tasmania, fue, 3100 grafts, 26-27/10/2015

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Gianney

Well-Known Member
Τα καλύτερα αποτελέσματα του φόρουμ έχουν πάει άπατα.
Δείτε το αποτέλεσμα του Captainfire της Hdc ένα από τα τοπ κυριολεκτικά αποτελέσματα και τότε αναλύουμε πάλι ότι θέλετε.
Το συγκεκριμένο ήταν οδηγός για εμένα.
Με τα μαύρα στίγματα φίλε Vlafo που βλέπουμε και στον firecaptain τι παίζει;έχουν γίνει πολλές συζητήσεις γ αυτα
 

vlafo

Well-Known Member
Δε βλέπω κάτι.
 

Συνημμένα

  • IMG_0630.JPG
    IMG_0630.JPG
    68.3 KB · Προβολές: 216

witcher

Well-Known Member
Από την HDC ποια αποτελέσματα του φόρουμ δεν πήγαν καλά; θυμάστε τα ονόματα εκτός από του σαλονικιού;
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
έχουμε εξηγήσει πολλές φορές ποιο ήταν το πρόβλημα του Σαλινικιου, ΔΕΝ ήταν αποτυχία της HDC.
 

vlafo

Well-Known Member
Billy tramp.
Πολλοί εξαφανίστηκαν,το πιο πιθανόν μείνανε ευχαριστημένοι και δεν ενδιαφερθήκανε.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Όπως το έγραψες δεν είναι προφανές. Τον εξέτασε ο Λορενζο από κοντά, του είπε ότι η επέμβαση ήταν επιτυχημένη απλά η τρίχα του ήταν πολύ λεπτή και θα ήθελε μια συμπληρωματική.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Gianney

Well-Known Member
Όπως το έγραψες δεν είναι προφανές. Τον εξέτασε ο Λορενζο από κοντά, του είπε ότι η επέμβαση ήταν επιτυχημένη απλά η τρίχα του ήταν πολύ λεπτή και θα ήθελε μια συμπληρωματική.
Η λεπτή τρίχα είναι άτυχη,μετά μένει να παίξουμε με λόγο και αν δεν μπορούμε να βγάλουμε μεγάλο λόγο τι κάνουμε @CVIAL μου λες;
 

Gianney

Well-Known Member
Μιας και εδώ βλέπουμε πυκνότητα και κάλυψη καλή,ήθελα να ρωτήσω Cvial Vlafo η γενικά κάποιον αν στην πράξη γίνονται υπολογισμοί πχ για το cv;;Πιο πριν που ανέφερα για παράδειγμα τον Σαλονικιο ,νομίζω είχε πάχος 40 μμ πολύ λεπτή τρίχα και θέλουμε μπροστά καλή κάλυψη cv 5,4 όπως έχω δει και μάθει πες φύτρωση 95% (5,4/0,04)/0,95 =142 τρίχες και αν πούμε μια πυκνότητα 50 grafts μιλάμε για λογο 2,8 αν ήταν 60 δύσκολο βέβαια θέλουμε λόγο 2,4 που είναι δύσκολο να βρεθούν αφού ο μέσος λόγος είναι κοντά στο 2,σε ένα τέτοιο παράδειγμα ο γιατρός τι κάνει;σε αναλαμβάνει λέγοντας οκ απλά για να γίνεις τζαμί θες και δεύτερη μμ η ότι να ναι.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ούτε υπολογισμοί γίνονται όυτε λέγεται και η αλήθεια στους υποψήφιους για το τι να περιμένουν. Για μένα αυτό ήταν και το λάθος της HDC με τον Σαλονικιο.
 

Gianney

Well-Known Member
Σύμφωνο.Αλλα χωρίς υπολογισμούς γίνεται;Εγώ βέβαια σαν οικονομολογος έχω να κάνω όλο με νούμερα και υπολογισμούς για αυτό και η κλίση κατά εκεί.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Μα και μπακαλίστικα να το πάρεις πρέπει να του πεις το πραγματικό νούμερο που χρειάζεται κάποιος. Όλοι οι υπολογισμοί δε ένα νούμερο καταλήγουν. Και φυσικά να του δείξεις και ένα ή περισσότερα παραδείγματα για να καταλάβει το να περιμένει.
 
Μπλουζα