Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

ερώτηση: άμα το αγοράσω απο εδώ http://www.qdbd.com/hair_loss_treatment_shoppingcart.htm

λέει 220 mg θειικός Ψευδάργυρος - δλδ απλά θα ρίχνω μια κάψουλα
3 x κάψουλες των 50mg με βιταμίνη B6 - θα βάζω 3 κάψουλες απο αυτές που θα μου στείλει?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

mastermind είπε:
ερώτηση: άμα το αγοράσω απο εδώ http://www.qdbd.com/hair_loss_treatment_shoppingcart.htm

λέει 220 mg θειικός Ψευδάργυρος - δλδ απλά θα ρίχνω μια κάψουλα
3 x κάψουλες των 50mg με βιταμίνη B6 - θα βάζω 3 κάψουλες απο αυτές που θα μου στείλει?

Ναι, τις κάψουλες τις ανοίγεις με τα χέρια και ρίχνεις την σκόνη που έχουν.
 
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

δλδ σε 20 μέρες πάνε οι b6 αφού λέει ότι έχει 60 μέσα...

αν χρησιμοποιώ και kirkland ( θα βάζω πρωί το ζιξ και νύχτα την kirkland ) να αφαιρέσω τον ψευδάργυρο ?
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

mastermind είπε:
δλδ σε 20 μέρες πάνε οι b6 αφού λέει ότι έχει 60 μέσα...

αν χρησιμοποιώ και kirkland ( θα βάζω πρωί το ζιξ και νύχτα την kirkland ) να αφαιρέσω τον ψευδάργυρο ?

Όχι μην ανυσηχείς, η κάθε δόση που θα φτιάxνεις zix θα σε βγάζει για κανά μήνα. Βγένει περίπου 126 ml το διάλυμα. Τα συστατικά αυτά θα σου φτάσουν για να φτιάχνεις zix για ένα χρόνο περίπου.

Αν βάλεις και μινοξιδίλη μαζί καλό είναι να μην βάλεις ψευδάργυρο. Ναι πρωί - βράδυ μια χαρά είναι, ή όποιο άλλο ωράριο σε βολεύει.
 

vag25

Well-Known Member
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

Zix και φαγουρα/ΣΔ πως τα πανε,ξερουμε?

Εχει καποια συστατικα(B6,zinc) που ισως βοηθουν.
 

somari

Active Member
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

Eγώ έχω δει βελτίωση, αλλά παράλληλα με Ζιξ ξεκίνησα και κέτο οπότε δεν είμαι αντικειμενικό δείγμα
 
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

σούπερ ζιξ μόνο στις περιοχές που υπάρχει πρόβλημα ή σε όλο το κεφάλι?
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

mastermind είπε:
σούπερ ζιξ μόνο στις περιοχές που υπάρχει πρόβλημα ή σε όλο το κεφάλι?

Στις περιοχές που υπάρχει πρόβλημα. Αν όμως πχ πιστεύεις ότι και σε άλλα μέροι του κεφαλιού είσαι σε πολύ αρχικό στάδιο ΑΑ μπορείς να βάζεις και εκεί. Είναι αρκετά ελαφρύ διάλυμα.
 

nmousios

New Member
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

Ερώτηση.. Αιθυλική αλκοόλη 70%, είναι το καθαρό οινόπνευμα 95ο?
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

nmousios είπε:
Ερώτηση.. Αιθυλική αλκοόλη 70%, είναι το καθαρό οινόπνευμα 95ο?

Όχι, είναι ένα άλλο με ημιδιαφανή συσκευασία με ροζ γράματα και καπάκι, και γράφει "Οινόπνευμα φαρμακευτικό MEDIPLANTS , διάλυμα εξωτερικής χρήσης" , 70 βαθμόν είναι, αν δεν το βρείς δεν πειράζει, βάλει το 95 βαθμόν το καθαρό.
 

nmousios

New Member
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

thanks! Σήμερα ήρθαν τα υλικά, από αύριο ξεκινάω.. Για να δούμε..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

nemesisdot

New Member
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

Μην αγχώνεστε, η διαδικασία είναι πανεύκολη. Το έχω φτιάξει εδώ και ένα μήνα και το έχω στο ψυγείο (χωρίς να το χρησιμοποιώ :p). Λέτε να χαλάσει;
 

somari

Active Member
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

Έχω να πω πως μετά από ΤΡΕΛΟ σέντ (πανω από 200 τρίχες ημερησίως) κόβω το αζελαϊκό... Επανήλθαμε σε καλύτερες τιμές μετά από 1 βδομάδα.
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

somari είπε:
Έχω να πω πως μετά από ΤΡΕΛΟ σέντ (πανω από 200 τρίχες ημερησίως) κόβω το αζελαϊκό... Επανήλθαμε σε καλύτερες τιμές μετά από 1 βδομάδα.

Τόσο πολύ ρε φίλε? Μήπως είναι εποχιακό?
 

somari

Active Member
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

όχι ποτέ ξανα δεν είχα τόσο... άσε που είχα και πολύ τσούξιμο (ειδικά αν με έβλεπε ο ήλιος)
 

panagos28

New Member
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

Παιδία καλησπέρα. Είμαι καινούργιος στο forum και παρακολουθώ με μεγάλο ενδιαφέρον τις τοποθετήσεις σας και τισ συμβουλές που δίνεται γενικώς για τήν τριχόπτωση. Όπως και οι περισσότεροι εδω μέσα , έτσι και εγώ έχω έχω προβλημα με τα μαλλια μου. Μιας και το θέμα είναι το super zix, θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Έχω παραγγείλει τα υλικά για να το φτιάξω και εγω. Τίς ταμπλέτες του ψευδάργυρου και της Β6 τις κάνουμε σκόνη πριν τα βάλουμε στο μείγμά;
 

somari

Active Member
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

Ανοιγεις το πλαστικό και μέσα είναι ήδη έτοιμα σε σκόνη
 

otherdude

Member
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

Παιδια μηπως γινεται καποιος αν γνωριζει να μου πει ποιες ειναι οι ποσοτητες των υλικων για να φτιαξουμε "μηνιαιο" super zix 2?

σκεφτομαι να παω στον δερματολογο την συνταγη με τα υλικα να μου την γραψει για να την δωσω φαρμακειο να μου το φτιαξουν.


μενω εξωτερικο εδω και 6 μηνες δεν εχω webcard για να παραγγειλω τα υλικα να το φτιαξω μονος μου..
οποτε αυτη ειναι η μονη λυση..

μονο με συνταγη γιατρου δεχονται να φτιαξουν λοσιον και διαλυματα
χωρις συνταγη ουτε με σφαιρες...
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

otherdude είπε:
Παιδια μηπως γινεται καποιος αν γνωριζει να μου πει ποιες ειναι οι ποσοτητες των υλικων για να φτιαξουμε "μηνιαιο" super zix 2?

Τις γράφει αναλυτικά τις ποσότητες στην πρώτη σελίδα. Το διάλυμα που βγένει διαρκεί περίπου 1 μήνα με χρήση 2 φορές την μέρα. Εγώ θα σε συμβούλευα να το φτιάξεις μόνος σου, είναι πανεύκολο.
 

otherdude

Member
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

Fenimore είπε:
Τις γράφει αναλυτικά τις ποσότητες στην πρώτη σελίδα. Το διάλυμα που βγένει διαρκεί περίπου 1 μήνα με χρήση 2 φορές την μέρα. Εγώ θα σε συμβούλευα να το φτιάξεις μόνος σου, είναι πανεύκολο.

συμφωνω οτι ειναι ευκολο
αλλα εδω που μενω στο εξωτερικο δεν εχω και δεν μπορω να βγαλω καρτα για online αγορες ωστε να αγορασω τα υλικα για να το φτιαξω μονος μου.

και πες οτι υπαρχουν στα φαρμακεια καποια απο αυτα δεν στα δινουν ετσι ευκολα..
στο εξωτερικο ειναι λιγακι αυστηρα τα πραγματα..
για παραδειγμα εδω airol μονο με συνταγη...
 
Μπλουζα