Super Minoxidil (Ιδιοκατασκευη)

magic810

New Member
Απ: Super Minoxidil (Ιδιοκατασκευη)

balex ειμαι πολυ αισιοδοξος για την λοσιον σου......
Μια συμβουλη ομως.....ΤΡΑΒΑ ΦΩΤΟ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΕΙΣ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ..... :grandpa:
Εγω αυτο το λαθος το εκανα για πολλα χρονια... ;)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

pairis

New Member
Απ: Super Minoxidil (Ιδιοκατασκευη)

magic810 είπε:
balex ειμαι πολυ αισιοδοξος για την λοσιον σου......
Μια συμβουλη ομως.....ΤΡΑΒΑ ΦΩΤΟ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΕΙΣ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ..... :grandpa:
Εγω αυτο το λαθος το εκανα για πολλα χρονια... ;)


Η θεραπεια που κανω εχει ταχυτατη ανταποκριση στο τριχωτο της κεφαλης.... και ειλικρινα δεν μπορω να το πιστεψω...νομιζω σε 4-5 μηνες θα φυγω απο το φορουμ( με την καλη εννοια)..γιατι δεν θα υπαρχει πια αναγκη....μονο για καμια καλημερα και καμια πληροφορια.... ;)
Σημειωση: Ειμαι 6 μηνες στη φινα και 2,5 μηνες στην μινοξ!!!
Και ολα αυτα τα χρωστω στο Forum...Thanks..Guys!!!
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Super Minoxidil (Ιδιοκατασκευη)

balex είπε:
[quote author=magic810 link=topic=1405.msg25265#msg25265 date=1265676611]
balex ειμαι πολυ αισιοδοξος για την λοσιον σου......
Μια συμβουλη ομως.....ΤΡΑΒΑ ΦΩΤΟ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΕΙΣ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ..... :grandpa:
Εγω αυτο το λαθος το εκανα για πολλα χρονια... ;)


Η θεραπεια που κανω εχει ταχυτατη ανταποκριση στο τριχωτο της κεφαλης.... και ειλικρινα δεν μπορω να το πιστεψω...νομιζω σε 4-5 μηνες θα φυγω απο το φορουμ( με την καλη εννοια)..γιατι δεν θα υπαρχει πια αναγκη....μονο για καμια καλημερα και καμια πληροφορια.... ;)
Σημειωση: Ειμαι 6 μηνες στη φινα και 2,5 μηνες στην μινοξ!!!
Και ολα αυτα τα χρωστω στο Forum...Thanks..Guys!!!
[/quote]

τοσο καλο ειναι το αποτελεσμα φιλε????νομιζω ειχες αναφερει οτι εισαι 40+ χρονων....σε τι επιπεδο τριχοπτωσης εισαι και τι σου προσφερε αυτη η μινοξιδιλη?σου επανεφερε δλδ πολλα μαλλια?
 

pairis

New Member
Απ: Super Minoxidil (Ιδιοκατασκευη)

giannis13 είπε:
[quote author=balex link=topic=1405.msg25270#msg25270 date=1265708117]
[quote author=magic810 link=topic=1405.msg25265#msg25265 date=1265676611]
balex ειμαι πολυ αισιοδοξος για την λοσιον σου......
Μια συμβουλη ομως.....ΤΡΑΒΑ ΦΩΤΟ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΕΙΣ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ..... :grandpa:
Εγω αυτο το λαθος το εκανα για πολλα χρονια... ;)


Η θεραπεια που κανω εχει ταχυτατη ανταποκριση στο τριχωτο της κεφαλης.... και ειλικρινα δεν μπορω να το πιστεψω...νομιζω σε 4-5 μηνες θα φυγω απο το φορουμ( με την καλη εννοια)..γιατι δεν θα υπαρχει πια αναγκη....μονο για καμια καλημερα και καμια πληροφορια.... ;)
Σημειωση: Ειμαι 6 μηνες στη φινα και 2,5 μηνες στην μινοξ!!!
Και ολα αυτα τα χρωστω στο Forum...Thanks..Guys!!!
[/quote]

τοσο καλο ειναι το αποτελεσμα φιλε????νομιζω ειχες αναφερει οτι εισαι 40+ χρονων....σε τι επιπεδο τριχοπτωσης εισαι και τι σου προσφερε αυτη η μινοξιδιλη?σου επανεφερε δλδ πολλα μαλλια?
[/quote]

Ειμαι 40+
Ναι το αποτελεσμα ειναι πολυ καλο
Το vertex νομιζω σε περιπου 2-3 μηνες θα κλεισει κατα 80-90%
Δεν ειχα ποτε shedding απο φινα η απο μινοξιδιλη (ουτε στην αρχη ουτε στη μεση ουτε τωρα) γι αυτο ειπα οτι ημουν στην αρχη επιφυλακτικος( δεν πηρα ποτε φωτο..)
To boost ομως μετο που αρχισα την συγκεκριμενη μινοξιδιλη ηταν θεαματικο....Η φινα μου εδωσε ενα καλο υποβαθρο( σταματησε την τριχοπτωση πληρως) και η Μινοξιδιλη ..τα εδωσε ολα...αυτα!!!
Τα μαλλια μου τωρα ειναι πιο υγιη,δυνατα,πυκνα και ..περισσοτερα!!!!
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Super Minoxidil (Ιδιοκατασκευη)

μπραβο σου...συγχαρητηρια χαιρομαι.....
δηλαδη για να καταλαβω τα μαλλια που τωρα ουσιαστικα ξαναβγηκαν ειχαν αρκετα χρονια που ειχαν πεσει?
 

pairis

New Member
Απ: Super Minoxidil (Ιδιοκατασκευη)

giannis13 είπε:
μπραβο σου...συγχαρητηρια χαιρομαι.....
δηλαδη για να καταλαβω τα μαλλια που τωρα ουσιαστικα ξαναβγηκαν ειχαν αρκετα χρονια που ειχαν πεσει?

Ναι παιρνω πισω μαλλια 10ετιας...!!!!αυτο τα λεει ΟΛΑ!!!
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Super Minoxidil (Ιδιοκατασκευη)

@ balex

η λοσιον σου ειναι καλη
αλλα θα θελα να σου πω την αληθεια να δω την χρηση της χωρις φιναστεριδη (oral)
για να βγαλουμε ενα Γενικο συμπερασμα κατα ποσο μπορει μια (καλη) λοσιον
να δουλεψει χωρις την βοηθεια την oral φιναστεριδης

αυτο ειναι κατι που με απασχολει γενικα
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Απ: Super Minoxidil (Ιδιοκατασκευη)

Φιλε balex, οπως σε ρώτησα ήδη σε προηγούμενο ποστ, (ενδεχομένως δεν το είδες) θα ήθελα να μου πεις αν πριν στο παρελθον είχες ποτε χρησιμοποιήσει minoxidil είτε μόνή της είτε με άλλη προσθήκη. Γιατί αν όχι, τότε ΙΣΩΣ να είχες το ίδιο αποτέλεσμα και με απλό regaine...
 

pairis

New Member
Απ: Super Minoxidil (Ιδιοκατασκευη)

GOMI είπε:
Φιλε balex, οπως σε ρώτησα ήδη σε προηγούμενο ποστ, (ενδεχομένως δεν το είδες) θα ήθελα να μου πεις αν πριν στο παρελθον είχες ποτε χρησιμοποιήσει minoxidil είτε μόνή της είτε με άλλη προσθήκη. Γιατί αν όχι, τότε ΙΣΩΣ να είχες το ίδιο αποτέλεσμα και με απλό regaine...


Οχι..δεν εχω χρησιμοποιησει καποια αλλη μορφη Μινοξιδιλης....αλλα την πληρη(Super minox)...Ισως ναι ...μπορει ναπαιρνα το ιδιο αποτελεσμα(δεν το πολυπιστευω οτι το αποτελεσμα θαταν τοσο γρηγορο..)μπορει και οχι.....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

pairis

New Member
Απ: Super Minoxidil (Ιδιοκατασκευη)

Παναγιωτης είπε:
@ balex

η λοσιον σου ειναι καλη
αλλα θα θελα να σου πω την αληθεια να δω την χρηση της χωρις φιναστεριδη (oral)
για να βγαλουμε ενα Γενικο συμπερασμα κατα ποσο μπορει μια (καλη) λοσιον
να δουλεψει χωρις την βοηθεια την oral φιναστεριδης

αυτο ειναι κατι που με απασχολει γενικα
Ευλογο το ερωτημα.
Προσωπικα δεν πιστευω οτι θα ειχα αυτο το γρηγορο αποτελεσμα χωρις φινα απο το στομα....αλλα παλι δεν μπαινω στον κοπο να το ανακαλυψω....!!!!!
 

passenger

Member
Απ: Super Minoxidil (Ιδιοκατασκευη)

Leone είπε:
Το τελευταιο καιρο ακουω συνεχεια για τρετινοινη και δε ξερω αν αξιζει τελικα να τη προσθεσω στη θεραπεια μου.Την αλοιφη AIROL πως την εφαρμοζετε και σε τι ποσοτητα?Τι παρενεργειες μπορει να υπαρξουν απο τη χρηση της.Προκαλει shedding?

αν δεν κανω λαθος, κάπου πήρε το μάτι μου μεσα στο φόρουμ οτι την αλλοιφη την χρησιμοποιείς 2 φορες/μερα,φτάνεις σιγα-σιγα σε αυτο το επίπεδο και ξεκίνας πιο χαλαρά,καθώς αρχικά προκαλεί ερεθισμούς....δεν πέρνω κ όρκο όμως,δε τη χρησιμοποιώ ακόμα,καλύτερα κάποιος που ξέρει ή την χρησιμοποιεί να μας δώσει τα φώτα του...
Μη κάψω και κανένα κεφάλι.. ;)
 

pairis

New Member
Απ: Super Minoxidil (Ιδιοκατασκευη)

passenger είπε:
[quote author=Leone link=topic=1405.msg25173#msg25173 date=1265575534]
Το τελευταιο καιρο ακουω συνεχεια για τρετινοινη και δε ξερω αν αξιζει τελικα να τη προσθεσω στη θεραπεια μου.Την αλοιφη AIROL πως την εφαρμοζετε και σε τι ποσοτητα?Τι παρενεργειες μπορει να υπαρξουν απο τη χρηση της.Προκαλει shedding?

αν δεν κανω λαθος, κάπου πήρε το μάτι μου μεσα στο φόρουμ οτι την αλλοιφη την χρησιμοποιείς 2 φορες/μερα,φτάνεις σιγα-σιγα σε αυτο το επίπεδο και ξεκίνας πιο χαλαρά,καθώς αρχικά προκαλεί ερεθισμούς....δεν πέρνω κ όρκο όμως,δε τη χρησιμοποιώ ακόμα,καλύτερα κάποιος που ξέρει ή την χρησιμοποιεί να μας δώσει τα φώτα του...
Μη κάψω και κανένα κεφάλι.. ;)
[/quote]

Κοιτα, αν προκειται να εκτεθεις στον ηλιο ουτε να το συζητας για εφαρμογη την ημερα(μονο το βραδυ).Η τρετινοινη ειναι εξαιρετικα ερεθιστικη γι αυτο πρεπει να χρησιμοποιειται σε μικρη ποσοτητα (γιατι απλωνεται και ευκολα).Εγω επειδη δεν εκτιθεμαι στον ηλιο την ημερα εβαζα(κρεμα) και το πρωι..... Αν κρινω απο μενα ...οχι δεν προκαλει κανενα shedding.Δεν ειχα αλλωστε shedding ουτε απο φινα ουτε απο μινοξιδιλη...απο τιποτα.... Οπως βλεπεις εχω κανει μια αλλαγη και προσθεσα τρετινοινη στην μινοξιδιλη...και γλυτωσα και την κρεμα...
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Super Minoxidil (Ιδιοκατασκευη)

balex είπε:
[quote author=passenger link=topic=1405.msg25594#msg25594 date=1265852232]
[quote author=Leone link=topic=1405.msg25173#msg25173 date=1265575534]
Το τελευταιο καιρο ακουω συνεχεια για τρετινοινη και δε ξερω αν αξιζει τελικα να τη προσθεσω στη θεραπεια μου.Την αλοιφη AIROL πως την εφαρμοζετε και σε τι ποσοτητα?Τι παρενεργειες μπορει να υπαρξουν απο τη χρηση της.Προκαλει shedding?

αν δεν κανω λαθος, κάπου πήρε το μάτι μου μεσα στο φόρουμ οτι την αλλοιφη την χρησιμοποιείς 2 φορες/μερα,φτάνεις σιγα-σιγα σε αυτο το επίπεδο και ξεκίνας πιο χαλαρά,καθώς αρχικά προκαλεί ερεθισμούς....δεν πέρνω κ όρκο όμως,δε τη χρησιμοποιώ ακόμα,καλύτερα κάποιος που ξέρει ή την χρησιμοποιεί να μας δώσει τα φώτα του...
Μη κάψω και κανένα κεφάλι.. ;)
[/quote]

Κοιτα, αν προκειται να εκτεθεις στον ηλιο ουτε να το συζητας για εφαρμογη την ημερα(μονο το βραδυ).Η τρετινοινη ειναι εξαιρετικα ερεθιστικη γι αυτο πρεπει να χρησιμοποιειται σε μικρη ποσοτητα (γιατι απλωνεται και ευκολα).Εγω επειδη δεν εκτιθεμαι στον ηλιο την ημερα εβαζα και το πρωι..... Αν κρινω απο μενα ...οχι δεν προκαλει κανενα shedding.Δεν ειχα αλλωστε shedding ουτε απο φινα ουτε απο μινοξιδιλη...απο τιποτα.... Οπως βλεπεις εχω κανει μια αλλαγη και προσθεσα τρετινοινη στην μινοξιδιλη...και γλυτωσα και την κρεμα...
[/quote]

την τρετινοινη την χρησιμοποιουμε αν χρησιμοποιουμε και μινοξιδιλη ετσι???(ωστε να απορρροφαται καλυτερα η μινοξ...)
απο μονη της η τρετινοινη δεν εχει καποιο νοημα να την χρησιμοποιουμε?
 

pairis

New Member
Απ: Super Minoxidil (Ιδιοκατασκευη)

giannis13 είπε:
[quote author=balex link=topic=1405.msg25598#msg25598 date=1265876527]
[quote author=passenger link=topic=1405.msg25594#msg25594 date=1265852232]
[quote author=Leone link=topic=1405.msg25173#msg25173 date=1265575534]
Το τελευταιο καιρο ακουω συνεχεια για τρετινοινη και δε ξερω αν αξιζει τελικα να τη προσθεσω στη θεραπεια μου.Την αλοιφη AIROL πως την εφαρμοζετε και σε τι ποσοτητα?Τι παρενεργειες μπορει να υπαρξουν απο τη χρηση της.Προκαλει shedding?

αν δεν κανω λαθος, κάπου πήρε το μάτι μου μεσα στο φόρουμ οτι την αλλοιφη την χρησιμοποιείς 2 φορες/μερα,φτάνεις σιγα-σιγα σε αυτο το επίπεδο και ξεκίνας πιο χαλαρά,καθώς αρχικά προκαλεί ερεθισμούς....δεν πέρνω κ όρκο όμως,δε τη χρησιμοποιώ ακόμα,καλύτερα κάποιος που ξέρει ή την χρησιμοποιεί να μας δώσει τα φώτα του...
Μη κάψω και κανένα κεφάλι.. ;)
[/quote]

Κοιτα, αν προκειται να εκτεθεις στον ηλιο ουτε να το συζητας για εφαρμογη την ημερα(μονο το βραδυ).Η τρετινοινη ειναι εξαιρετικα ερεθιστικη γι αυτο πρεπει να χρησιμοποιειται σε μικρη ποσοτητα (γιατι απλωνεται και ευκολα).Εγω επειδη δεν εκτιθεμαι στον ηλιο την ημερα εβαζα και το πρωι..... Αν κρινω απο μενα ...οχι δεν προκαλει κανενα shedding.Δεν ειχα αλλωστε shedding ουτε απο φινα ουτε απο μινοξιδιλη...απο τιποτα.... Οπως βλεπεις εχω κανει μια αλλαγη και προσθεσα τρετινοινη στην μινοξιδιλη...και γλυτωσα και την κρεμα...
[/quote]

την τρετινοινη την χρησιμοποιουμε αν χρησιμοποιουμε και μινοξιδιλη ετσι???(ωστε να απορρροφαται καλυτερα η μινοξ...)
απο μονη της η τρετινοινη δεν εχει καποιο νοημα να την χρησιμοποιουμε?
[/quote]

Η τρετινοινη κανονικα ειναι για την ακμη...ομως αν την χρησιμποποεις με την μινοξιδιλη...εχεις τριπλασια απορροφηση της μινοξιδιλης...για αυτο και σε σχετικη ερευνα λενε πως αν χρησιμοποιεις μινοξ+ τρετινοινη μαζι ...ειναι αρκετη μια εφαρμογη της μινοξ την ημερα....
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Super Minoxidil (Ιδιοκατασκευη)

εχει πιο καλη απορροφηση μονο με τη μινοξ ή και με καποια λοσιον(π.χ καποιο τοπικο dht-blocker?)
 

pairis

New Member
Απ: Super Minoxidil (Ιδιοκατασκευη)

giannis13 είπε:
εχει πιο καλη απορροφηση μονο με τη μινοξ ή και με καποια λοσιον(π.χ καποιο τοπικο dht-blocker?)

Μινοξιδιλη+ Τρετινοινη...τωρα αν εχεις και αλλα υλικα στην μινοξιδιλη προφανως και αυτα φτανουν πιο ανετα στον θυλακα...με οτι αυτο συνεπαγεται...
 

hairfull

Member
Απ: Super Minoxidil (Ιδιοκατασκευη)

Η Finasteride 0.020% είναι γενικά δυνατή δόση, έστω και τοπικά? Το λέω για τυχόν παρενέργειες σε λίμπιντο .... στύση, σεξουαλική όρεξη κλπ κλπ! Τα φοβάμαι αυτά γι΄αυτό το λέω!

Μπορώ δηλαδή να βάλω στην μινοξιδίλη που βάζω (15%μινοξ +5%αζελαϊκό οξύ με γλυκερίνη) και Finasteride? Αν ναι πως? απλά διαλύω 4 χαπάκια και τα βάζω στην μινοξιδίλη μου των 60ml? Θα διαλυθεί ή πρέπει να κάνω και τίποτα άλλο?
την Ketoconazole την παίρνω καθημερινά από την αλοιφή Fungoral 2% και την αραιώνω με λίγο λάδι jojoba (προς το παρόν - θα την αλλάξω με Borage oil που έχει και πολύ GLA)και το αφήνω όλο το βράδυ! το λάδι το βάζω για να μην μου κοκκινίσει ή ερεθίσει το κεφάλι η Ketoconazole (ή κάνω λάθος? δεν έχει τέτοιες παρενέργειες? το λένε για το σαμπουάν και φοβήθηκα!!)

και γω είμαι 40+ και με την μινοξ. (15%) που βάζω αρχίζω και βλέπω καλά αποτελέσματα! Ιδέα μου ή όχι, βλέπω νέες τρίχες μπροστά στην γραμμή , οι οποίες είναι άσπρες στην μύτη και μαύρες μέχρι την ρίζα! λογικά θα ήταν χνούδι.... λέω εγώ τώρα :chinscratch
 
Μπλουζα