Spi, 12/11/19, FUE, 2542 grafts, AHC Θεσσαλονίκης, Ανδριοπούλου Κατερίνα

Georgie

Well-Known Member
Ναι για σοκλος φοβαμαι αλλα μπορεί να είναι στο μυαλό μου. Ναι είχα πρόβλημα πίσω έτσι κι αλλιώς από την αρχή ήξερα ότι θέλω 2 μμ. Σοκλος κυρίως στην Β και Γ φοβάμαι αλλά εντάξει όπως είπες μπορεί να είναι στο μυαλό μου. Ξέρω ότι τώρα είναι η χειρότερη περίοδος οπότε δεν με ενδιαφέρει και τόσο. Αυτό που έχω παρατηρήσει βέβαια είναι ότι μου έχουν μείνει αρκετές από τις μεταμοσχευμενες σχεδόν πιστεύω το 1/4 με ένα 1/3. Αυτό δεν ξέρω αν είναι και τόσο καλο
Καταλαβαινω το άγχος αυτής της περιόδου που περνάς .Ξερω οτι καθε μερα κοιτάς το κεφαλι σου και προσπαθεις να δεις εάν άλλαξε κατι !
Μπορει να χάσεις λιγο ακομα ,ίσως και οχι αλλα δεν εχει καμία σημασία .
Όλα μετα το κλείσιμο του 3ου μηνα αλλάζουν ξαφνικά .
Το καλο ειναι οτι δε δείχνει καθόλου η εικόνα της ληπτριας οτι εχει γινει μεταμοσχευση .
Εγω μεχρι και τον 4 μηνα είχα αρκετά ερεθισμένη ληπτρια , χωρις καπέλο δε πήγαινα πουθενά .
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

spi

Well-Known Member
Θα κουρευτω λογικά αυτή την εβδομάδα και θα ανεβάσω φωτογραφίες για να φανεί καλύτερα. Κι εγώ νομίζω πως έγινε πολύ καλή δουλειά πίσω.ο ερεθισμός έχει φύγει τελείως, μόνο κάποιες φορές όταν έχει πολλή ζέστη με φαγουριζει αλλά οκ
 

spi

Well-Known Member
Όπως υποσχέθηκα ανεβάζω και φωτογραφίες με κουρεμένο το μαλλί. Τα έχω πάρει με μηχανή στα 5mm. Ο ερεθισμός είναι από την μηχανή λογικα καθώς με ενοχλεί ακόμα όταν πάει εκεί μηχανή. Μπορείτε να σχολιάσετε σε αυτή την κατάσταση αν θέλετε. Πιστεύετε εσείς ότι έχει να δώσει ακόμα 3000 με 4000 που μου είπαν;
Υγ. Πιστεύω ότι θα μπορούσα να κλείσω λίγο κροταφο. Με τρώει ο καημός χαχαχα
 

Συνημμένα

  • IMG_20200113_232331.jpg
    IMG_20200113_232331.jpg
    457.6 KB · Προβολές: 435
  • IMG_20200113_232306.jpg
    IMG_20200113_232306.jpg
    592 KB · Προβολές: 459
  • IMG_20200113_232758.jpg
    IMG_20200113_232758.jpg
    1.4 MB · Προβολές: 535

piros75

Well-Known Member
3.000 - 4.000 μοσχεύματα αν εννοείς, μάλλον δύσκολα, για 1.500-2.000 αν δεν θες να φαίνεσαι μαδημένο κοτόπουλο σε αυτό το μήκος, ναι μπορεί.
 

spi

Well-Known Member
3.000 - 4.000 μοσχεύματα αν εννοείς, μάλλον δύσκολα, για 1.500-2.000 αν δεν θες να φαίνεσαι μαδημένο κοτόπουλο σε αυτό το μήκος, ναι μπορεί.
Βασικά 2000 με 3000 ήθελα να γράψω. Κι εγώ αυτό πιστεύω στα 2000 έχω περιθώριο και ίσως λίγο παραπάνω με τα πλαϊνά. Και ναι μιλάω για αυτό το μήκος αν τα αφήσω πιο μακριά οκ ξέρω ότι θα φαίνεται καλύτερη η κατάσταση
 
Στις ποσες μερες σταματησες το ταμποναριστο λουσιμο στη ληπτρια και ποτε ξεκινησες να βαζεις ζεστό νερό; εγω είμαι στην πρωτη εβδομαδα και μου είπαν ταμποναριστα για τις 10 πρωτες ημέρες
 

spi

Well-Known Member
Στις 2 εβδομάδες με 17 μέρες. Εγώ το ψιλοφοβηθηκα βέβαια. Νομίζω πως μετά την 7η μέρα δεν έχεις θέμα και ότι χάνεις από τρίχες είναι γιατί μπαίνουν στην φάση και όχι απο τράβηγμα. Καλό είναι να πιέζεις λίγο γιατί εγώ άργησα να βγάλω τα πηγματα
 

piros75

Well-Known Member
Έχει μια κάποια αραίωση η δότρια από την επέμβαση που είναι ορατή, θεωρώ όμως ότι στα μάτια των περισσοτέρων δεν θα γίνεται κατανοητό το γιατί....
 

spi

Well-Known Member
Έχει μια κάποια αραίωση η δότρια από την επέμβαση που είναι ορατή, θεωρώ όμως ότι στα μάτια των περισσοτέρων δεν θα γίνεται κατανοητό το γιατί....
Η αλήθεια είναι ότι δεν μπορώ να καταλάβω. Όλοι μου λένε ότι δε φαίνεται κάτι και ο κουρέας είπε ότι από πολύ κοντά φαίνεται μόνο. Από εκεί και πέρα εγώ δεν μπορώ να καταλάβω για να κρίνω τώρα. Να πω επίσης ότι πολλές τρίχες μου είναι πολύ ξανθές παρόλο που είμαι καστανοξανθος γενικά και στις φωτογραφίες δεν φαίνονται. Θα δούμε και μακάρι να μην φαίνεται κάτι σε λίγους μήνες γιατί ίσως είχα και κάποιο σοκλος(????)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

spi

Well-Known Member
Σχεδον 3 μήνες από την μμ και νομίζω πως έχει αρχίσει δειλά η φυτρωση.
 

Συνημμένα

  • IMG_20200209_221349.jpg
    IMG_20200209_221349.jpg
    607.8 KB · Προβολές: 382
  • IMG_20200209_221323.jpg
    IMG_20200209_221323.jpg
    2 MB · Προβολές: 385
  • IMG_20200209_221303.jpg
    IMG_20200209_221303.jpg
    601.7 KB · Προβολές: 413
  • IMG_20200209_221237.jpg
    IMG_20200209_221237.jpg
    503.4 KB · Προβολές: 437
  • IMG_20200209_221218.jpg
    IMG_20200209_221218.jpg
    852.5 KB · Προβολές: 459

Ficio

Ficio inzaghi
Πολύ καλά τ πας απ τ νήμα σ είδα τ κλινικής της σ Θεσσαλονίκης κ Την έχω στα μελλοντικά μ σχέδια λόγο τιμής κ απόστασης κ σ παρακολουθώ συνέχεια ν δω κ απόδοση.. ν σ ρωτήσω μεταξύ δεύτερου κ τρίτου μήνα βλέπεις νέες τρίχες ν σκάνε ; Γιατί είμαι περίπου ένα μήνα πίσω από σενα στην μεταμόσχευση π έκανα
 
Τελευταία επεξεργασία:

spi

Well-Known Member
Πολύ καλά τ πας απ τ νήμα σ είδα τ κλινικής της σ Θεσσαλονίκης κ Την έχω στα μελλοντικά μ σχέδια λόγο τιμής κ απόστασης κ σ παρακολουθώ συνέχεια ν δω κ απόδοση.. ν σ ρωτήσω μεταξύ δεύτερου κ τρίτου μήνα βλέπεις νέες τρίχες ν σκάνε ; Γιατί είμαι περίπου ένα μήνα πίσω από δεν στην μεταμόσχευση π έκανα
Σ ευχαριστώ πολύ φίλε. Αρχίζω και βλέπω τρίχες την τελευταία εβδομάδα. Πιστεύω πως εδώ και 1,5 εβδομάδα άρχισε να υπάρχει κινητικότητα. Στην αρχή νόμιζα πως ήταν επειδή μεγάλωσαν οι τρίχες αλλά τελικά όχι βλέπω μικρές μικρές τρίχες. Δεδομένου ότι μετά τον τέταρτο μήνα αρχίζουν τα καλά θεωρώ πως είναι πολύ ενθαρρυντικο αυτό, αν και με έχει πιάσει ένα άγχος αδικαιολόγητο. Ο κουρέας που πήγα πάντως μου είπε ότι βλέπει σε όλο το κεφάλι να σκάνε τρίχες μικρές. Επίσης μου είπε πως πίσω δεν καταλαβαίνει ότι έχω κάνει κάτι (δοτρια) και πως σε δύο τρία μερη μοιάζει κάτι ότι έχει γίνει αλλά από πολύ κοντινή απόσταση
 

Ficio

Ficio inzaghi
Ναι για την δότρια τ είδα απ τ αρχή είχε άψογη διαχείρηση... κ γω στα ίδια είμαι άγχος κ μετράω συνέχεια μέρες ούτε στο στρατό δεν τις μετρούσα έτσι κ κάτι τελευταίο κάτι σαν κάρουμπαλάκια κ από κανενα σπυρί βγάζεις η μόνο εγώ τ παθαίνω ;
 
  • Like
Reactions: spi

spi

Well-Known Member
Παιδιά έχω ήδη 3,5 εβδομάδες και αν και βλέπω κάποιες μικρές τρίχες να ξεπετάγονται δεν νομίζω πως βλέπω μεγάλη κινητικότητα. Να ανησυχήσω η είναι κάτι φυσιολογικό;στην αριστερή πλευρά στην χερλαιν μάλιστα δεν βλέπω κάποια τρίχα να έχει βγει
 

koumparos

Well-Known Member
Στον τέταρτο μήνα βγάλε φωτό και σύγκρινε με τον τρίτο.Καθε μηνα θα πρέπει να βλέπεις εμφανής αλλαγές.
 
  • Like
Reactions: spi

Georgie

Well-Known Member
Φίλε στα περιστατικα του Βεκρή το πρωτο μπαμ το βλεπεις γύρω στους 4-4.5 μηνες κλεισμένους .
Μη μπερδεύεσαι με αποτέλεσμα ειναι αρκετά νωρίς, απλα θα δεις τη ληπτρια πιο μαυρισμένη .
Ειναι αργή διαδικασία και θα κανεις αρκετή υπομονή ακομα .
Όπως γράφει και ο @koumparos θα κανεις απο το τρίτο μηνα και μετα σύγκριση καθε μηνα με τις φωτογραφίες .
Καταλαβαίνω οτι εχεις βγάλει περίπου στις 1000 φωτο μεχρι τωρα αλλα χρειάζεσαι μονο λίγες για σύγκριση :)
Καλή συνέχεια !
 
  • Like
Reactions: spi
Μπλουζα