SPECTRAL DNC-L

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: SPECTRAL DNC-L

3746741 είπε:
Τελικα παιδια εγω εχω να πω πως με την παρατηρηση που κανω τον τελευταιο καιρο απο τις συζητησεις σας εχω μαθει περισσοτερα απο αυτα που ξερουν καποιοι ασχετοι δερματολογοι οσον αφορα την τριχοπτωση!Αλειθεια Ακη κ Σπυρο βλεπω πως στην υπογραφη σας κανενας απο τους δυο σας δεν χρησιμοποιεει μινοξιδιλη!Πως κ ετσι?
o Σπυρος χρησιμοποιει μινοξιδιλη,ο Ακης χρησιμοποιει αλλο Growth Stimulants :-\
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: SPECTRAL DNC-L

3746741 είπε:
Αλειθεια Ακη κ Σπυρο βλεπω πως στην υπογραφη σας κανενας απο τους δυο σας δεν χρησιμοποιεει μινοξιδιλη!Πως κ ετσι?
αν και απάντησε ο ήρωας (kapamarou) παραπάνω ;D
το dnc-l στην θεραπεία μου είναι ουσιαστικά μινοξιδίλη 5%,
μαζί με άλλα 3-4 συστατικά (μορφή τζελ)

υ.γ : δεν το προτείνω ανεπιφύλακτα-ακόμα στην δοκιμή του είμαι...
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: SPECTRAL DNC-L

[/quote]
αν και απάντησε ο ήρωας (kapamarou) παραπάνω ;D
το dnc-l στην θεραπεία μου είναι ουσιαστικά μινοξιδίλη 5%,
μαζί με άλλα 3-4 συστατικά (μορφή τζελ)

υ.γ : δεν το προτείνω ανεπιφύλακτα-ακόμα στην δοκιμή του είμαι...

[/quote]
ευχαριστω δασκαλε
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: SPECTRAL DNC-L

δυστυχώς ακόμα δεν έχω ξεκάθαρο αποτέλεσμα όσον αφορά την επανέκφυση-περιμένω μετά τον 1ο χρόνο (συνδυαστικά με φινα) να "δώσει" ξανά... :chinscratch
 

mindtrapper

Member
Απ: SPECTRAL DNC-L

Σπύρο σκέφτομαι να ξεκινήσω μινοξιδίλη και λέω να δοκιμάσω το Spectral.

Βλέπω εδώ 2 προιόντα:

http://www.biovea.net/%28S%28xouvnozqrz5enr451peozs55%29%29/product_detail.aspx?PID=1766

http://www.biovea.net/%28S%28xouvnozqrz5enr451peozs55%29%29/product_detail.aspx?PID=1763

Το advanced είναι σε μορφή κρέμα και το κανονικό είναι υγρό; Μήπως γνωρίζεις;

Ευχαριστώ.
 

dim74

Member
Απ: SPECTRAL DNC-L

δεν υπαρχει advanced φιλε τα εχεις μπερδεψει...απλα βαζει την λεξη αυτη στην περιγραφη του προιοντος!υπαρχει το spectral dnc σε υγρο και το spectral dnc-l σε κρεμα.
 

mindtrapper

Member
Απ: SPECTRAL DNC-L

Ναι sorry, απλά είδα "advanced" στην περιγραφή και είπα να το πω έτσι.

Λέω να ξεκινήσω big 2 (minoxidil και κέτο) και δεν ξέρω αν αξίζει να πάρω το dnc-l ή kirkland minoxidil πιο φθηνή και να τελειώνω. Δεν ξέρω αν θα δώσει το λίγο παραπάνω το dnc-l με τα extra που περιέχει, μιας και δε θα πάρω φίνα.
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: SPECTRAL DNC-L

λόγω τιμής/αποτελέσματος προτείνω kirkland+elocon+progesteron=> :explod
 

heyya

New Member
Απ: SPECTRAL DNC-L

Γνωρίζεις κάτι παραπάνω να το τεκμηριώσεις; :chinscratch
Για την προγεστερόνη πέρα από κάποιες αναφορές του Παναγιώτη και σαν ισχυρό αντιανδρογόνο κατάλληλο για τις γυναίκες δεν έχω ακούσει/δει κάτι για αποτελέσματα.
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: SPECTRAL DNC-L

σε φόρουμ του εξωτερικού,
αλλά και στο δικό μας (georgetoumpa,και από την souzie για την ενισχυμένη μινοξ. της κλινικής που δουλεύει),
καθώς και προσωπικές μίξεις (με πολλές αποτυχίες και ελάχιστες επιτυχίες.. ;D)
είναι πολύ πιο εμφανή και γρηγορότερα τα αποτελέσματα regrowth από αυτή την μίξη
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

baybars

New Member
Απ: SPECTRAL DNC-L

ΣΠΥΡΟ ΕΧΕΙ ΤΠΤ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΑΥΤΟΣ Ο ΣΥΝΔΙΑΣΜΟΣ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕΣ? ΑΝ ΟΧΙ, ΨΗΝΟΜΑΙ ΝΑ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΩ...
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: SPECTRAL DNC-L

παλικάρι νομίζω ότι έχει βάση αυτός ο συνδυασμός,
βέβαια εγώ δεν περιμένω τίποτα το φοβερό πια από μινοξ.-πάνε 6+ χρόνια που χρησιμοποιώ καθημερινά..

απλά παρατηρώ ότι στην περίπτωση του georgetoumpa που το άρχισε νωρίς,
έδωσε τα μέγιστα 8)
 

barman

Member
Απ: SPECTRAL DNC-L

μπορειτε να γραψετε τις εμπορικες ονομασιες της προγεστερονης για να μπορουμε να την βρουμε πιο ευκολα απο τα φαρμακεια?? αλλα και τις ποσοτητες που πρεπει να χρησιμοποιησουμε... υπαρχει και σε σκονη αλλα και σε υγρη μορφη...γιατι οι φαρμακοτριφτες δεν γνωριζουν και πολλα...??
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: SPECTRAL DNC-L

- ORGAMETRIL/Organon: tab 5 mg x 30, 760
- DEPO-PROVERA/Pharmacia & Upjohn: inj.susp 500 mg/3.3 ml-vial x 1, 1126
- FARLUTAL/Pharmacia & Upjohn: tab 100 mg x 20, 2133, 250 mg x 20, 4769, 500 mg x 10, 4718
- PROVERA/Pharmacia & Upjohn: tab 5 mg x 24, 451, 10 mg x 30, 827
- MEGACE/Bristol Myers Squibb: tab 160 mg x 30, 15913
- FORTILUT/Gap: tab 10 mg x 20, 685
- PRIMOLUT NOR/Schepa: tab 5 mg** x 20, 646, 10 mg** x 30, 767
- CRINONE/Serono: vag.gel 8% (w/w) x 6 appl. x 1, 125 g, 11203, x 15 appl. x 1, 125 g, 21368
- UTROGESTAN/Φαραν: sof.g.caps 100 mg x 30, 2291
- PROLUTON DEPOT/Schepa: oily.inj 500 mg/ 2 ml-amp x 1, 942
 

george29

New Member
Απ: SPECTRAL DNC-L

δηλαδη σπιρο στα 60 μλ μινοξ τον 5% προσθετεις ολκληρη την elocon????? και πια συγκεκριμενη μαρκα progesteron χρησιμοποεις και ποση ποσοτητα? ολα αυτα τα πετας μεσα στο μπουκαλακι της μινοξ??? αν μπορουσες να γινεις λιγο πιο σαφης στο σκευασμα σου : αρχοντα θα το εκτιμουσα ιδιαιτερα... :worshipper
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: SPECTRAL DNC-L

σε 50 μλ μινοξ.
πετάω όλο το elocon( :chinscratch)
τρίβω σε γουδί 10 χάπια PRIMOLUT και τα πετάω και αυτά μέσα...( ???)

η σούπα είναι έτοιμη προς κατανάλωση!!! :explod
 

geofish

New Member
Απ: SPECTRAL DNC-L

Σπύρο, αν κατάλαβα καλά χρησιμοποιείς την λοσιόν elocon που είναι των 30 ml.
Αν όπως λες την προσθέτεις σε Kirkland σε 50 ή 60 ml τότε έχεις ένα τελικό διάλυμα 60 με 90 ml. Έτσι όμως πέφτει η συγκέντρωση του τελικού διαλύματος σε μινοξιδίλη στο 3,5 % περίπου. :chinscratch
Επίσης κάτι που δεν μου αρέσει στην ταυτόχρονη χρήση των δυο ουσιών είναι ότι το mometasone furoate εχει αγγειοσυσπαστίκες ιδιότητες και έρχεται σε αντίθεση με τις αγγειοδιασταλτικές ιδιότητες της μινοξιδίλης. :chinscratch

Ο λόγος που βρήκε εφαρμογή η παραπάνω ουσία (mometasone furoate) είναι ότι μια από της παρενέργειες της είναι η υπερτρίχωση που όμως είναι σπάνιες.

Μακάρι να κάνω λάθος όσο αφορά την αποτελεσματικότητα της παραπάνω λοσιόν.
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: SPECTRAL DNC-L

geofish είπε:
Επίσης κάτι που δεν μου αρέσει στην ταυτόχρονη χρήση των δυο ουσιών είναι ότι το mometasone furoate εχει αγγειοσυσπαστίκες ιδιότητες και έρχεται σε αντίθεση με τις αγγειοδιασταλτικές ιδιότητες της μινοξιδίλης. :chinscratch

Αυτό δε μας πειράζει γιατί δε σημαίνει ότι ακυρώνει τη δράση της minoxidil.
Η "επιτυχία" της minoxidil δεν οφείλεται στις αγγειοδιασταλτική της ικανότητα ...
 

george29

New Member
Απ: SPECTRAL DNC-L

ρε σπυρο τι ακριβως κανει η προγεστερονη στο θυλακα????? δρα σαν αντιαδρογονο???
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα