SOS ζημιά από layzer αφαίρεσης τατου από strip τομή!!!!!!!

Pes

Active Member
Καλημέρα σε όλα τα μέλη,οι παλιοί με θυμούνται για τις επεμβάσεις μου έχω κάνει...και βέβαια για το τατού SMP.Εχοντας μεγαλώσει πλέον και όντας πιο ώριμος είπα ότι πρέπει να φύγει αυτό το Τατου.Ετσι ξεκίνησα να την αναζητη για την καλύτερη δερματολογική κλινική που να διαθέτει layzer όχι αποτρίχωτικο αλλά αφαίρεσης Τατόυ έχει σημασία αυτό που το τονίζω .Ξεκινήσαμε λοιπόν τις συνεδρίες στην πρώτη όλα καλά άρχισε και έφευγε το μελάνι...στη δεύτερη πάλι καλά...στην τρίτη όμως μετά την δεύτερη τρίτη μέρα κάτι δε μου πήγαινε καλά.Πηρα τηλ με ενημέρωσαν ότι δεν είναι τπτ μην φοβάσαι.να τονίσω ότι κάθε συνεδρία έχει ένα μήνα διάφορα.Περναει ο καιρός περίπου δύο μήνες και αρχίζω να βλέπω ότι λείπουν κομμάτια από μαλλιά σε 4 σημεία και γενικά αραίωση της κάτω πλευράς από το στριπ.Γινεται μια συνάντηση με τον Κάτοχο της κλινικής καθώς και του δερματολόγου ,επί 3'5 ώρες υπήρχε μια αψιμαχία ως προς το layzer ότι δεν κάνει ζημιά.Αρχισα να παραθέτω φωτογραφικό υλικό πως ήμουν και πως έγινα μετά το layzer.Ο δερματολόγο ς προς τιμή του είπε όντως ότι υπάρχει θέμα τραυματισμού αλλά όχι από το layzer αλλά......ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΥΡΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΣ ΜΗΧΑΝΗ ΠΟΥ ΜΟΥ ΞΥΡΙΣΑΝ ΤΟ ΚΕΦΑΛΗ ΕΚΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ layzer.Εκει δεν κρατήθηκα ξέσπασα και μάζεψα τα πράγματά μου και έφυγα.πριν φύγω του είπα ανέλαβε τις ευθύνες σου και πάρε με τηλέφωνο....δύο εβδομάδες άφαντοι.παραθετω φωτογραφίες αρχικά πως ήμουν πριν κάνω οτιδήποτε και μετά ανά συνέδρια.Να τονίσω ότι μου είπε θα συνεννοηθει με τον δικηγόρο του...προσφάτως για να με φοβίσει.Θελω την βοήθεια όλων των παιδιών εδώ διότι για ακόμη μια φορά θα βγουν ΛΑΔΙ και εμείς οι χαμένοι
 

Συνημμένα

  • Screenshot_2022-04-18-21-57-09-008_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2022-04-18-21-57-09-008_com.miui.gallery.jpg
    661.1 KB · Προβολές: 201
  • Screenshot_2022-04-13-11-45-41-780_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2022-04-13-11-45-41-780_com.miui.gallery.jpg
    527 KB · Προβολές: 205
  • Screenshot_2022-04-18-21-50-44-583_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2022-04-18-21-50-44-583_com.miui.gallery.jpg
    481.6 KB · Προβολές: 205
  • Screenshot_2022-04-13-16-51-44-296_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2022-04-13-16-51-44-296_com.miui.gallery.jpg
    892 KB · Προβολές: 208
  • Screenshot_2022-04-14-13-06-59-333_com.facebook.orca.jpg
    Screenshot_2022-04-14-13-06-59-333_com.facebook.orca.jpg
    499 KB · Προβολές: 204
  • Screenshot_2022-04-14-13-06-54-831_com.facebook.orca.jpg
    Screenshot_2022-04-14-13-06-54-831_com.facebook.orca.jpg
    541.9 KB · Προβολές: 195
  • Screenshot_2022-04-30-11-24-03-000_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2022-04-30-11-24-03-000_com.miui.gallery.jpg
    494 KB · Προβολές: 197
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Leone

Active Member
Φίλε pes ειναι εμφανες το σοκ λος στη περιοχη,εχει γινει ζημια.Με τα περι κουρευτικης μηχανης γελανε και οι πετρες..Ας μιλησουν και τα πιο εμπειρα μελη.Ευχομαι να αποκατασταθει το προβλημα σου αδερφε γιατι εχεις ταλαιπωρηθει και εσυ...
 

Pes

Active Member
Φίλε pes ειναι εμφανες το σοκ λος στη περιοχη,εχει γινει ζημια.Με τα περι κουρευτικης μηχανης γελανε και οι πετρες..Ας μιλησουν και τα πιο εμπειρα μελη.Ευχομαι να αποκατασταθει το προβλημα σου αδερφε γιατι εχεις ταλαιπωρηθει και εσυ...
Σε ευχαριστώ φίλε μου.κοιτα διάλεξα την καλύτερη κλινική και πιο ακριβή για να έχω το κεφαλη μου ήσυχο.αλλα τελικά.....οποίος έχει δερματολόγο που να μπορεί να μου γραπτή αναφορά της ζημιάς θέλω να επικοινωνήσει μαζί μου.
 

nick90

Well-Known Member
Καλησπέρα φίλε, όντως φαίνεται να σου έκαναν μεγάλη ζημιά στη δότρια με το λέιζερ. Αν ήταν από τη μηχανή ήδη θα έπρεπε να είχαν βγει οι τρίχες πάλι. Σε ποια κλινική έκανες την αφαίρεση του smp με το λέιζερ ;
 
  • Like
Reactions: Pes

tamaliamoupiso

Well-Known Member
Βρες έναν καλό μοχθηρό δικηγόρο (βλ. Διαλυνά/Κωνσταντοπούλου) και άστον να τους ζητήσει ό,τι θέλει.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Που το έκανες αυτό ; Δεν το ανέφερες..... Σημαντικό να αναφερθεί αυτό εδώ στο φόρουμ γιατί αυτόματα δημιουργείται μοχλός πίεσης .... Διαφορετικά δεν βγάζεις άκρη .... Μόνο μέσω του φόρουμ θα ασκηθεί πίεση σε γιατρούς - κλινικές που δεν έχουν τσίπα....
 

Georgie

Well-Known Member
Προφανώς σου δημιούργησε ουλή το laser αφαίρεσης φίλε
Είναι μέσα στις δυνητικές παρενέργειες να ξέρεις.
Σε καμία κλινική δε δίνουν εγγύηση αποτελέσματος για να μπορέσεις να κινηθείς νομικά .
Έπρεπε να το είχες ψάξει καλύτερα ως προς τους κινδύνους από μια τέτοια εφαρμογή στο τριχωτό .
Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι δυσφήμιση μέσα από το αποτέλεσμα σου .
Προσεκτικά στους χαρακτηρισμούς όμως μη βρεις το μπελά σου .
Ρώτησε όμως και κάποιο δικηγόρο να σε κατατοπίσει.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Προφανώς σου δημιούργησε ουλή το laser αφαίρεσης φίλε
Είναι μέσα στις δυνητικές παρενέργειες να ξέρεις.
Σε καμία κλινική δε δίνουν εγγύηση αποτελέσματος για να μπορέσεις να κινηθείς νομικά .
Έπρεπε να το είχες ψάξει καλύτερα ως προς τους κινδύνους από μια τέτοια εφαρμογή στο τριχωτό .
Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι δυσφήμιση μέσα από το αποτέλεσμα σου .
Προσεκτικά στους χαρακτηρισμούς όμως μη βρεις το μπελά σου .
Ρώτησε όμως και κάποιο δικηγόρο να σε κατατοπίσει.
Γιώργο αναφέρεις την εμπειρία σου ... Λες την άποψη σου .... Συνοδεύονται όλα αυτά με φωτός και αυτό είναι όλο ... Ο καθένας βγάζει τα συμπεράσματα του ... Μην σας πιάνει δικόμανια....
 

Georgie

Well-Known Member
Γιώργο αναφέρεις την εμπειρία σου ... Λες την άποψη σου .... Συνοδεύονται όλα αυτά με φωτός και αυτό είναι όλο ... Ο καθένας βγάζει τα συμπεράσματα του ... Μην σας πιάνει δικόμανια....
Δε με έπιασε δικομανία George, ακριβώς το αντίθετο προσπαθώ να του εξηγήσω .
Στη συγκεκριμένη εφαρμογή αυτά μπορούν να συμβούν .
Δε θα σταθεί πουθενά νομικά να βρει το δίκιο του.
Όμως όπως σωστά αναφέρεις να γίνει γνωστή η κλινική και στο review που θα δώσει να συνοδεύεται με φωτογραφικό υλικό.
Εκεί θέλει μια προσοχή σε περίπτωση που κινηθούν εις βάρος του για δυσφήμιση.
Εκεί χρειάζεται συμβουλή νομικού
 

Kostas97

Well-Known Member
Σε περιπτωση που αποδειχθει οτι η κλινικη δεν ανεδειξε τις πιθανοτητες να συμβει κατι τετοιο, δεν εχει πιθανοτητες αποζημιωσης;
Εγω θα παταγα στο γεγονος οτι δεν γινεται στον ιδιο ανθρωπο 2 φορες ναα δουλεψε και την τριτη να εγινε αυτο!!!
 

Disco

Well-Known Member
Εφόσον δεν έχει ενημερωθεί ο ασθενής για ενδεχόμενους κινδύνους γραπτώς και να λάβει γνώση αυτών και να συμφώνησε έτσι να προχωρήσουν, τότε έχει κάθε δικαίωμα να απαιτεί αποζημίωση γι'αυτό που του προκάλεσαν και να κινηθεί νομικά απέναντί στην κλινική. Δεν είναι γιατρός ο ασθενής να γνωρίζει τι μπορεί να συμβεί και τι όχι.

Πρέπει να αναφέρεις το όνομα φίλε της κλινικής για να μην την πατήσουν και επόμενοι σαν εσένα. Τέτοιες συμπεριφορές γιατρών που δεν αναλαμβάνουν τις ευθύνες τους και προσπαθούν να ρίξουν αλλού το φταίξιμο πρέπει να μαθαίνονται.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Georgie

Well-Known Member
Αν υπογράφεις κάτι θα είναι ότι έχεις λάβει γνώση τυχόν παρενεργειών και δέχτηκες τις υπηρεσίες με προσωπική σου ευθύνη .
 

Georgie

Well-Known Member
Τα laser είναι γνωστό ότι μπορεί να δημιουργήσει χειλοειδη ουλή σε ορισμένους Ανθρώπους .
Δεν είναι απαραίτητο να έχει γίνει αυτό λόγω ιδιοσυγκρασίας, μπορεί να έγινε από πολύ υψηλή θερμοκρασία και λάθος εκτίμηση η χειρισμό.
Άντε να το αποδείξεις!
Αυτοί εάν τους γίνει αρνητική κριτική αυτό θα ισχυριστούν, και μπορεί να τον απειλήσουν με μήνυση ( γι' αυτό η αναφορά σε δικηγόρο από τη κλινική).
 

Pes

Active Member
Σε περιπτωση που αποδειχθει οτι η κλινικη δεν ανεδειξε τις πιθανοτητες να συμβει κατι τετοιο, δεν εχει πιθανοτητες αποζημιωσης;
Εγω θα παταγα στο γεγονος οτι δεν γινεται στον ιδιο ανθρωπο 2 φορες ναα δουλεψε και την τριτη να εγινε αυτο!!!
Κανένα χαρτί δεν υπεγραψα ώστε να λέει για κίνδυνους....το αντίθετο με διαβεβαίωσαν.
 

Pes

Active Member
Εφόσον δεν έχει ενημερωθεί ο ασθενής για ενδεχόμενους κινδύνους γραπτώς και να λάβει γνώση αυτών και να συμφώνησε έτσι να προχωρήσουν, τότε έχει κάθε δικαίωμα να απαιτεί αποζημίωση γι'αυτό που του προκάλεσαν και να κινηθεί νομικά απέναντί στην κλινική. Δεν είναι γιατρός ο ασθενής να γνωρίζει τι μπορεί να συμβεί και τι όχι.

Πρέπει να αναφέρεις το όνομα φίλε της κλινικής για να μην την πατήσουν και επόμενοι σαν εσένα. Τέτοιες συμπεριφορές γιατρών που δεν αναλαμβάνουν τις ευθύνες τους και προσπαθούν να ρίξουν αλλού το φταίξιμο πρέπει να μαθαίνονται.
Πρέπει να γίνει συζήτηση με δικηγόρο για να πω κλινική.Διοτι την μήνυση την έχω στο τσεπακι.Το θέμα μου είναι ότι πρέπει να βρω γιατρό να με εξέταση και να βγάλει διάγνωση ότι έγινε κάποιου είδους ζημιά.
 

Pes

Active Member
Πρέπει να γίνει συζήτηση με δικηγόρο για να πω κλινική.Διοτι την μήνυση την έχω στο τσεπακι.Το θέμα μου είναι ότι πρέπει να βρω γιατρό να με εξέταση και να βγάλει διάγνωση ότι έγινε κάποιου είδους ζημιά.
Ας ταγκαρει κάποιος τον cvial δεν ξέρω να το κάνω.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Εδώ είμαι. Συμφωνώ ότι πρέπει να συμβουλευτείς δικηγόρο.
 
  • Like
Reactions: Pes

Georgie

Well-Known Member
Πρέπει να γίνει συζήτηση με δικηγόρο για να πω κλινική.Διοτι την μήνυση την έχω στο τσεπακι.Το θέμα μου είναι ότι πρέπει να βρω γιατρό να με εξέταση και να βγάλει διάγνωση ότι έγινε κάποιου είδους ζημιά.
Εκεί θα πρέπει να απευθυνθείς στον Ιατρικό σύλλογο .
Να παραθέσεις τα στοιχεία και να κάνεις καταγγελία.
Ένας οποιοσδήποτε γιατρός μπορεί να κάνει εσφαλμένη διάγνωση, αν δε τήρησαν πρωτόκολλο παροχής υπηρεσιών πριν από επέμβαση με laser τότε έχεις πολύ καλές πιθανότητες να στραφείς νομικά εναντίων τους, βάση Ευρωπαϊκής νομοθεσίας
 
Τελευταία επεξεργασία:

danceworld_2001

Well-Known Member
Φίλε απαράδεκτο, δεν έπρεπε να το κάνεις ποτέ, αίσχος απλά, εννοείτε τέρμα τους κυνηγάς μέχρι να βρεθεί λύση, το να πάρεις πίσω τα λεφτά σου είναι το λιγότερο. Πήγαινε σε δερματολόγο μήπως σου χορηγηθεί ισχυρό κορτιζονούχο ή άλλο έκδοχο που ίσως βοηθήσει στην έκφυση τριχών και εύχομαι το shock loss να μην ειναι μόνιμο.
 

Kostas97

Well-Known Member
Σημειο κλειδι για εμενα το γεγονος οτι 2 φορες πηγαν ολα καλα και την τριτη στραβωσε!!!!
 
Μπλουζα