SOS ζημιά από layzer αφαίρεσης τατου από strip τομή!!!!!!!

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ο ίδιος παρουσιάζει το αποτέλεσμα που πήρε. Αν είναι ψέματα και δεν ειναι αυτό το αποτέλεσμα ή πήγε αλλού και θέλει να κατηγορήσει άλλη κλινική τότε ειναι υπεύθυνος των πράξεων του και θα υποστεί τις συνέπειες και αυτό θα ήταν συκοφαντική δυσφήμιση. Το να ξέρεις όμως οτι λες αλήθεια, να έχεις αποδείξεις και να παρουσιάζεις απλά το αποτέλεσμα και ποιος σου το έδωσε χωρίς να επιρρίπτεις ευθύνες για το ποιος έφταιξε ειναι απόλυτα λογικά και έχει το δικαίωμα να το κάνει επώνυμα.

Κάνεις λάθος. Το επώνυμα που γράφεις δεν σημαίνει Pes, σημαίνει όνομα, επώνυμο και ταυτοποίηση με δημόσιο έγγραφο. Από την στιγμή που δημοσιεύεται το όνομα κλινικής σε δημόσιο βήμα και αρχίσουν από κάτω τα "σε κατέστρεψαν", "¨χασάπηδες, κλπ", όπως συμβαίνει και σε αυτό το νήμα, συμμέτοχο είναι και το μέσο/φόρουμ που επιτρέπει την διασπορά μη επιβεβαιώμένων πληροφοριών από ανώνυμα μέλη.
 
  • Like
Reactions: Pes

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

witcher

Well-Known Member
Κάνεις λάθος. Το επώνυμα που γράφεις δεν σημαίνει Pes, σημαίνει όνομα, επώνυμο και ταυτοποίηση με δημόσιο έγγραφο. Από την στιγμή που δημοσιεύεται το όνομα κλινικής σε δημόσιο βήμα και αρχίσουν από κάτω τα "σε κατέστρεψαν", "¨χασάπηδες, κλπ", όπως συμβαίνει και σε αυτό το νήμα, συμμέτοχο είναι και το μέσο/φόρουμ που επιτρέπει την διασπορά μη επιβεβαιώμένων πληροφοριών από ανώνυμα μέλη.
Ναι απλά λέω οτι σηκοφαντική δυσφμίμηση ειναι η παρουσίαση ψευδών γεγονότων. Η παρουσίαση απλά του αποτελέσματος με αποδείξεις, χωρίς να κατηγορείς τον άλλο δεν ειναι σηκοφαντική δυσφμίμηση, γιατί απλά παρουσιάζεις την πραμγατικότητα και έχεις αποδείξεις. Αν λες ψέματα και παρουσιάζεις άλλο αποτέλεσμα ή την έκανες αλλού την επέμβαση και θες να κατηγορήσεις άλλον τότε είσαι υπεύθυνος των πράξεων σου.

Τώρα με αυτή την λογική που λες όμως θα πρέπει να κλείσεις όλα τα ενεργά νήματα που έχουν αρνητική κριτικές γιατί επιτρέπεις τη διασπορά μη επιβεβαιώμένων πληροφοριών από ανώνυμα μέλη.
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ναι απλά λέω οτι σηκοφαντική δυσφμίμηση ειναι η παρουσίαση ψευδών γεγονότων. Η παρουσίαση απλά του αποτελέσματος με αποδείξεις, χωρίς να κατηγορείς τον άλλο δεν ειναι σηκοφαντική δυσφμίμηση, γιατί απλά παρουσιάζεις την πραμγατικότητα και έχεις αποδείξεις. Αν λες ψέματα και παρουσιάζεις άλλο αποτέλεσμα ή την έκανες αλλού την επέμβαση και θες να κατηγορήσεις άλλον τότε είσαι υπεύθυνος των πράξεων σου.
Η συκοφαντική δυσφήμηση ενέχει δόλο. Η απλή δυσφήμηση (και αυτό είναι αδίκημα με φυλάκιση μέχρι 2 έτη και χρηματικό πρόστιμο) αφορά γεγονότα είτε είναι αληθινά είτε ψεύτικα. Όπως λοιπόν αντιλαμβάνεσαι, τα πράγματα στο νομικό κόσμο είναι λίγο πιο πολύπλοκα από την δική σου απλοική λογική. Ως εκ τούτου απαιτείται προσοχή.
Τώρα με αυτή την λογική που λες όμως θα πρέπει να κλείσεις όλα τα ενεργά νήματα που έχουν αρνητική κριτικές. Π.Χ. το νήμα του pan77 που ο ίδιος που παρουσιάζει την αρνητική εμπειρία και από κάτω κατηγορούν επίσης θα έπρεπε να κλείσει γιατί επιτρέπεις τη διασπορά μη επιβεβαιώμένων πληροφοριών από ανώνυμα μέλη και όλα τα αντίστοιχα νήματα.
Σωστά. Έτσι γίνεται στο εξωτερικό που οι αγωγές είναι πιο εύκολες, οι mod είναι κέρβεροι. Στο δικό μας φόρουμ προσπαθώ να ισορροπήσω ανάμεσα στον διάλογο, την κριτική και τον κίνδυνο (το έχω δηλώσει άπειρες φορές) και οι περισσότεροι από εσάς δεν βοηθάτε. Έχω γράψει αν θυμάσαι για "τζάμπα μάγκες", μην "τραβάτε το σχοινι" και άλλα τέτοια. Στο συγκεκριμένο νήμα και εσύ δεν βοηθάς ενώ στο εξηγώ και εγώ και ο νηματοθέτης.
 
Τελευταία επεξεργασία:

aeratos28

Just aeratos
Άμα δεν έχουν μυαλό τα μέλη δυστυχώς δεν μπορείς να κάνεις τπτ..θερμοκεφαλοι όλοι :rolleyes::oops:
 

witcher

Well-Known Member
Η συκοφαντική δυσφήμηση ενέχει δόλο. Η απλή δυσφήμηση (και αυτό είναι αδίκημα με φυλάκιση μέχρι 2 έτη και χρηματικό πρόστιμο) αφορά γεγονότα είτε είναι αληθινά είτε ψεύτικα. Όπως λοιπόν αντιλαμβάνεσαι, τα πράγματα στο νομικό κόσμο είναι λίγο πιο πολύπλοκα από την δική σου απλοική λογική. Ως εκ τούτου απαιτείται προσοχή.
Ναι εγώ μίλησα για τη συκοφαντική δυσφήμηση που ανέφερες πριν, που ειναι η παρουσίαση ψευδών γεγονότων σύμφωνα με τον Ποινικό Κώδικα.
Σωστά. Έτσι γίνεται στο εξωτερικό που οι αγωγές είναι πιο εύκολες, οι mod είναι κέρβεροι. Στο δικό μας φόρουμ προσπαθώ να ισορροπήσω ανάμεσα στον διάλογο, την κριτική και τον κίνδυνο (το έχω δηλώσει άπειρες φορές) και οι περισσότεροι από εσάς δεν βοηθάτε. Έχω γράψει αν θυμάσαι για "τζάμπα μάγκες", μην "τραβάτε το σχοινι" και άλλα τέτοια. Στο συγκεκριμένο νήμα και εσύ δεν βοηθάς ενώ στο εξηγώ και εγώ και ο νηματοθέτης.
Εγώ στο συγκεκριμένο νήμα δεν έκανα καν κάποια κριτική προς το αποτέλεσμα, ούτε κατηγόρησα κανέναν. Απλά λέω με τη λογική που αναφέρεις οτιδήποτε γράφεται σε ένα φόρουμ που ανοίγει ο άλλος δεν μπορεί να πιστοποιηθεί εξαρχής, οπότε δεν θα έπρεπε να ανοίγονται καθόλου νέα νήματα που να μας αναφέρει ο καθένας τι του είπε ένας γιατρός ή μια κλινική ή να μας παρουσιάζει το αποτέλεσμα του, αφού θα μπορούσε να θεωρηθεί δυσφήμιση. Η πλειοψηφία δηλαδή των νημάτων είναι τέτοια. Γίνεται κάτι τέτοιο; Δεν γίνεται...Αλλιώς θα έπρεπε να κλείσει το φόρουμ καθώς δεν θα είχε και νόημα η ύπαρξη του φόρουμ αν δεν μπορεί ο καθένας να γράφει την εμπειρία του.
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αυτό δεν το ξέρουμε, αν είναι συκοφαντική ή όχι. Αυτό το ξέρει ο Pes. Απλά σου εξηγώ ότι όπως και να έχει είτε είναι αληθές ή όχι το γεγονός υπάρχει θέμα. Δεν είπα ότι έκανες κριτική. Είπα ότι δεν βοηθάς ζητώντας από τον Pes να δημοσιοποιήσει το όνομα. Τέλος για όλα τα άλλα που γράφεις σου ανέφερα ότι είναι μια ισορροπία, όπως όλα τα πράγματα στη ζωή.
 

Leeroy Jenkins

At least i've had chicken
Pes καλησπέρα, πάνω στο θέμα tattoo removal μετά από προσωπική έρευνα και εμπειρία καθώς είμαι ακόμα στην διαδικασία που αφαιρώ μελάνι στη πλάτη μου ,αν έγινε με Pico είναι οριακά απίθανο να υπάρξει μόνιμη ζημιά πέρα από ένα shock loss που δε θα είναι μόνιμο. Από τη κλινική σε διαβεβαίωσαν ξεκάθαρα ότι με τα session που θα χρειαστείς ( περίπου 6-7 ) δε θα υπάρχει πρόβλημα στο σημείο ?
 
Τελευταία επεξεργασία:

Giorgos-3

Well-Known Member
Και που το ξέρεις εσύ τι γεγονότα παρουσιάζει? Ξέρεις το ονομά του? Έχεις άποψη για το περιστατικό, την προιστορία, κλπ? Αυτός είναι ο ορισμός της συκοφαντικής δυσφήμισης. Απορώ που κάποιοι εδώ μέσα δεν μπορούν να καταλάβουν στοιχειώδη πράγματα.
Και που ξέρεις εσύ τα φανταστικά αποτελέσματα που παρουσιάζονται ότι είναι αληθινά; Ξέρεις τα ονόματα τους ; Έχεις άποψη για το περιστατικό και έχεις δει τα μέλη από κοντά ; Αυτός είναι ο ορισμός της παραπλανητικής διαφήμισης. Ρε τι άλλο θα ακούσουμε πια .... Έχουμε χάσει την μπάλα μου φαίνεται.... Από δω και μπρος όλοι με τον δικηγόρο τους στο φόρουμ....
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Γιώργο, εδώ ο φίλος ξεκαθάρισε από την αρχή ότι θέλει να το πάει νομικά, άρα οφείλει να συμβουλευτεί δικηγόρο και να το πάει σωστά σύμφωνα με το συμφέρον του. Δεν είναι όλες οι περιπτώσεις οι ίδιες. Ως εκ τούτου καμμία μπάλα δεν έχει χαθεί απλά εσύ μάλλον δεν το έχεις αντιληφθεί.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Γιώργο, εδώ ο φίλος ξεκαθάρισε από την αρχή ότι θέλει να το πάει νομικά, άρα οφείλει να συμβουλευτεί δικηγόρο και να το πάει σωστά σύμφωνα με το συμφέρον του. Δεν είναι όλες οι περιπτώσεις οι ίδιες. Ως εκ τούτου καμμία μπάλα δεν έχει χαθεί απλά εσύ μάλλον δεν το έχεις αντιληφθεί.
Άλλο κομμάτι το ένα άλλο το άλλο μην τα μπλέκουμε... Άλλο θέλω να διεκδικήσω κάτι μέσω της νομικής οδού άλλο κάνω την παρουσίαση μου όπως κάνουν οι άπαντες σε αυτό το φόρουμ με τα καλά και τα κακα αποτέλεσματα.... Τεσπά όπως το κρίνει ο καθένας .... Αυτό λέω ... Έβαλε φωτος ... Είπε. Την εμπειρία του ... Εξέφρασε το πόσο ικανοποιημένος είναι και αφήνει στους υπόλοιπους να κρίνουν ... Το μόνο που δεν έκανε ήταν να αναφέρει που το έκανε οωος κάνουμε όλοι μας .... Υποτίθεται ότι είναι και προαπαιτούμενο να υπενθυμίσω.... Τώρα πως ξαφνικά σκεφτόμαστε και φοβόμαστε να πούμε την άποψη μας χωρίς την παρουσία δικηγόρου δεν ξέρω πως έχουμε φτάσει σε αυτό το σημείο ..βασικά ξέρω απλά το λέω ρητορικά....
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Εσύ τα μπλέκεις. Ο νηματοθέτης ήταν σαφέστατος από την αρχή, θέλει να μιλήσει με δικηγόρο πριν πει όνομα. Απλό και ξάστερο. Τέλος επειδή αφήνεις υπαινιγμούς, δυστυχώς δεν τα ξέρεις όλα. Δεν είναι μόνο αυτοί που τους έχει βγει το όνομα που απειλούν αλλά και άλλοι πιο αγαπημένοι.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
Ζήλεψαν και άλλοι τέτοιες πρακτικές? Έχουν όρεξη τα ντοκτορια μου φαίνεται..να φτάσουμε στα άλλα άκρα..να υπογράφουν και να δεσμεύονται με συμβόλαιο, πως το οτιδήποτε δεν πάει ακριβώς όπως υπόσχονται ,να επιστρέφουν στο ακέραιο τα χρήματα που πήραν και να πηγαίνουμε δικαστικώς για την οποία βλάβη μας προκάλεσαν...να δούμε αν θα συνεχίσουν να έχουν χειρουργεία ακόμα και να κάνουν αυτή τη δουλειά..άντε γτ πολύ αλεμάο την έχουν δει με τις απειλές συνεχώς για μηνύσεις και δικηγόρους κτλ..άντε γτ ξεκινάνε τώρα ροδάκινα και δεν υπάρχει κόσμος για δουλειά..:p
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Εσύ τα μπλέκεις. Ο νηματοθέτης ήταν σαφέστατος από την αρχή, θέλει να μιλήσει με δικηγόρο πριν πει όνομα. Απλό και ξάστερο. Τέλος επειδή αφήνεις υπαινιγμούς, δυστυχώς δεν τα ξέρεις όλα. Δεν είναι μόνο αυτοί που τους έχει βγει το όνομα που απειλούν αλλά και άλλοι πιο αγαπημένοι.
Εγώ μιλάω για όλους όπως και να χει ... Απλά δεν έχω ξεχάσει και από που έχει γίνει η αρχή και αυτό είναι δεδομένο.... Δεν μπορείς να αλλάξεις την ιστορία....
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Η ιστορία έχει ξεκινήσει από το 2011 με πολύ ποιο ζόρικες καταστάσεις.
 

Chris34

Active Member
Pes εκεί που πήγες για την αφαίρεση του smp tattoo κάνουν και smp; Ή είναι απλά δερματολογική κλινική;
Εγώ θα θεωρούσα ότι ο πιο ειδικός για να μου πει για την αφαίρεση θα είναι κάποιος που είναι πολύ καλός στο να κάνει και smp tattoo.
Κάνε επίσκεψη λοιπόν και σε όποιον θεωρείς καλύτερο και πιο έμπειρο πάνω στη συγκεκριμένη μέθοδο και ρώτησε τη γνώμη του για την περίπτωση σου.
Πολύ πιθανό να είναι αναστρέψιμη η κατάσταση.
 

Pes

Active Member
Ο ίδιος παρουσιάζει το αποτέλεσμα που πήρε. Αν είναι ψέματα και δεν ειναι αυτό το αποτέλεσμα ή πήγε αλλού και θέλει να κατηγορήσει άλλη κλινική τότε ειναι υπεύθυνος των πράξεων του και θα υποστεί τις συνέπειες και αυτό θα ήταν συκοφαντική δυσφήμιση γιατί θα παρουσίαζε μη πραγματικά γεγονότα. Το να ξέρεις όμως οτι λες αλήθεια, να έχεις αποδείξεις και να παρουσιάζεις απλά το αποτέλεσμα και ποιος σου το έδωσε χωρίς να επιρρίπτεις ευθύνες για το ποιος έφταιξε ειναι απόλυτα λογικά και έχει το δικαίωμα να το κάνει επώνυμα.
Παιδιά
Ο ίδιος παρουσιάζει το αποτέλεσμα που πήρε. Αν είναι ψέματα και δεν ειναι αυτό το αποτέλεσμα ή πήγε αλλού και θέλει να κατηγορήσει άλλη κλινική τότε ειναι υπεύθυνος των πράξεων του και θα υποστεί τις συνέπειες και αυτό θα ήταν συκοφαντική δυσφήμιση γιατί θα παρουσίαζε μη πραγματικά γεγονότα. Το να ξέρεις όμως οτι λες αλήθεια, να έχεις αποδείξεις και να παρουσιάζεις απλά το αποτέλεσμα και ποιος σου το έδωσε χωρίς να επιρρίπτεις ευθύνες για το ποιος έφταιξε ειναι απόλυτα λογικά και έχει το δικαίωμα να το κάνει επώνυμα.

Pes εκεί που πήγες για την αφαίρεση του smp tattoo κάνουν και smp; Ή είναι απλά δερματολογική κλινική;
Εγώ θα θεωρούσα ότι ο πιο ειδικός για να μου πει για την αφαίρεση θα είναι κάποιος που είναι πολύ καλός στο να κάνει και smp tattoo.
Κάνε επίσκεψη λοιπόν και σε όποιον θεωρείς καλύτερο και πιο έμπειρο πάνω στη συγκεκριμένη μέθοδο και ρώτησε τη γνώμη του για την περίπτωση σου.
Πολύ πιθανό να είναι αναστρέψιμη η κατάσταση.
Εκεί που πηγα είναι ΔΕΡΜΑΤΟΛΟΓΙΚΗ κλινική είμαι ξεκάθαρος και ειδικεύεται στη αφαίρεση Τατόυ συν αλλά.....και ναι έχει και ακόμα ένα μαγαζί μόνο για να κάνει τατού.αλλωστε από αυτό ξεκίνησε και μετά άνοιξε ΔΕΡΜΑΤΟΛΟΓΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ.
 

Pes

Active Member
Pes καλησπέρα, πάνω στο θέμα tattoo removal μετά από προσωπική έρευνα και εμπειρία καθώς είμαι ακόμα στην διαδικασία που αφαιρώ μελάνι στη πλάτη μου ,αν έγινε με Pico είναι οριακά απίθανο να υπάρξει μόνιμη ζημιά πέρα από ένα shock loss που δε θα είναι μόνιμο. Από τη κλινική σε διαβεβαίωσαν ξεκάθαρα ότι με τα session που θα χρειαστείς ( περίπου 6-7 ) δε θα υπάρχει πρόβλημα στο σημείο ?
Κανένα χαρτί δεν υπεγραψα ώστε να λέει ότι αν γίνει κάτι είμαι υπεύθυνος εγώ.Εννοειται μου έλεγαν πως τπτ δεν θα γίνει....δεν μπορούσαν να προσδιορισουν πόσα sassion θα χρειαστούν ...κάθε φορά μετά την τρίτη μέρα που έστρωνε το δέρμα όλα ήταν μια χαρά.ε την τρίτη φορά μετά από λίγες μέρες τον πήρα τηλ και του λέω κάτι έχει.συμβει ήταν εμφανές.Οχι μην φοβάσαι...πέρασαν 2 μήνες και μου έλειπαν 4 τουφιτσες...όπου ποτέ δεν βγήκαν μέχρι και τώρα 3 μήνες μετά.Ως προς το μηχάνημα σου παραθέτω αυτά που μου έγραψε ο ίδιος όταν ζήτησα λεπτομέρειες...αν λέει ψέματα τότε σας λέω ψέματα και εγώ...που δεν νομιζω
 

Συνημμένα

  • Screenshot_2022-05-02-13-55-41-493_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2022-05-02-13-55-41-493_com.miui.gallery.jpg
    866.6 KB · Προβολές: 111

Pes

Active Member
Κανένα χαρτί δεν υπεγραψα ώστε να λέει ότι αν γίνει κάτι είμαι υπεύθυνος εγώ.Εννοειται μου έλεγαν πως τπτ δεν θα γίνει....δεν μπορούσαν να προσδιορισουν πόσα sassion θα χρειαστούν ...κάθε φορά μετά την τρίτη μέρα που έστρωνε το δέρμα όλα ήταν μια χαρά.ε την τρίτη φορά μετά από λίγες μέρες τον πήρα τηλ και του λέω κάτι έχει.συμβει ήταν εμφανές.Οχι μην φοβάσαι...πέρασαν 2 μήνες και μου έλειπαν 4 τουφιτσες...όπου ποτέ δεν βγήκαν μέχρι και τώρα 3 μήνες μετά.Ως προς το μηχάνημα σου παραθέτω αυτά που μου έγραψε ο ίδιος όταν ζήτησα λεπτομέρειες...αν λέει ψέματα τότε σας λέω ψέματα και εγώ...που δεν νομιζω
Ως προς το μόνιμο η όχι θέλω να σου πω πως ούτε ο δερματολόγος του δεν ήταν σίγουρος....βέβαια η δική του εξήγηση ήταν πως ζημιά έγινε από την κουρευτική μηχανή και όχι από το lazer.Παιδια τα πράγματα είναι πολύ απλά και όπως τα εξηγώ ....όποιος θέλει pm να του πω .Άλλωστε ήδη ένα μέλος ήρθε σε επαφή μαζί μου και μου εξέφρασε παράπονα για την εν λόγω κλινική όχι ως προς το αποτέλεσμα αλλά για τον χαρακτήρα του Ιδιοκτήτη και την συμπεριφορά...πράγμα που δε έχει ν κάνει με την αποτελεσματικότητα της κλινικής.να τονίσω που εκείνος δε έκανε στο τριχωτό της κεφαλής αλλά σε άλλο μέρος του σώματος
 

Pes

Active Member
Καλησπέρα σε όλα τα μέλη.Σε νεότερα από την υπόθεση μου...η δερματολόγικη κλινική θα με θέλει σε επαφή με ένα γιατρό που κάνει εμφύτευσης και ονομάζεται Βάλβης ,όχι αυτός που όλοι γνωρίζουμε αλλά λέει ένας νέος που κάνει και στην DHI έχουμε εικόνα ποιος είναι;δεν τον βρίσκω πουθενά.θελει να εκτιμήσει την κατάσταση
 
Μπλουζα