Silver alert

Gianney

Well-Known Member
Καλησπέρα σε όλους.Ανοίγω αυτό το νήμα προκειμένου να συζητηθεί κάτι μεταξύ σοβαρού και αστείου,εκτός από το γνωστό πρόβλημα μας με τις τρίχες.Υπαρχει αρκετό καιρό που δεν έχουν κάνει αισθητή την παρουσία τους @CVIAL @aeratos28 @tol @alex7 και αρκετοί άλλοι...Όποιος γνωρίζει κάτι ας μας ενημερώσει..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Καλα ο Cvial και τοσο χρονο που ειχε με το φορουμ θαυμα ειναι...Και καποιοι αλλοι ισως.
 

edyuser1

Active Member
εχουμε τον loverboy εδω ευγενεστατος κι σχολιαζει σε καθε νημα σχεδον οχι οτι εχω παραπονο απο τα αλλα παιδια και τα αλλα παιδια και γαμω τα παιδια ειναι.αλλα σε περιπτωση που τα εχουν παρατησει και λογικο ειναι αν κρινω και απο μενα τοτε θα ηθελα τον loverboy να παρει προαγωγη εδω μεσα γιατι κραταει το φορουμ ζωντανο και για τους υπολοιπους ενδιαφερομενους
 

LoverBoy

Well-Known Member
εχουμε τον loverboy εδω ευγενεστατος κι σχολιαζει σε καθε νημα σχεδον οχι οτι εχω παραπονο απο τα αλλα παιδια και τα αλλα παιδια και γαμω τα παιδια ειναι.αλλα σε περιπτωση που τα εχουν παρατησει και λογικο ειναι αν κρινω και απο μενα τοτε θα ηθελα τον loverboy να παρει προαγωγη εδω μεσα γιατι κραταει το φορουμ ζωντανο και για τους υπολοιπους ενδιαφερομενους
Ευχαριστώ πολύ αδερφέ για τα καλά σου λόγια!Η αλήθεια είναι ότι έχω διάθεση για το θέμα των μαλλιών καθώς είναι κάτι που με απασχόλησε έντονα τα καλύτερα μου χρόνια και ο λόγος που θέλω να εμψυχώνω τα παιδιά είναι επειδή καταλαβαίνω ακριβώς την ψυχολογία τους όταν σε χτυπάει η ΑΓΑ!Ελπίζω να μην κουράζω απλά το κάνω απο πραγματικό ενδιαφέρον και αγάπη προς όλους!
 

tasos33

Well-Known Member
Ο cvial έχει τρέξιμο με δουλειά γι'αυτό έχει χαθεί αλλά παρόλαυτα μας ετοιμάζει έκπληξη, ο tol μας είχε πει ότι σταματάει το φόρουμ πριν 1-1.5 χρόνο και το έκανε, ο aeratos υποθέτω ότι είναι πνιγμένος λόγω δουλειάς και αυτός, ο alex δε γνωρίζω.
 

Marios1982

Well-Known Member
Ο cvial έχει τρέξιμο με δουλειά γι'αυτό έχει χαθεί αλλά παρόλαυτα μας ετοιμάζει έκπληξη, ο tol μας είχε πει ότι σταματάει το φόρουμ πριν 1-1.5 χρόνο και το έκανε, ο aeratos υποθέτω ότι είναι πνιγμένος λόγω δουλειάς και αυτός, ο alex δε γνωρίζω.
Έκπληξη ;; Κάτι υποπτεύομαι... Γνωρίζεις κάτι;
 

dlazaros

Well-Known Member
O tol άρχισε Ντούτα μερικές εβδομάδες μετά απο μένα πέρσι τον Ιούλιο-Αύγουστο. Φαντάζομαι βρήκε την λύση όπως και εγώ και δεν τον απασχολεί πλέον. Τώρα που το βλέπω, και εγώ 9 χρόνια είμαι εδω και με την ντούτα πλέον το έλυσα το θέμα... Άργησα αλλά το βρήκα.
 

Gianney

Well-Known Member
Ο cvial έχει τρέξιμο με δουλειά γι'αυτό έχει χαθεί αλλά παρόλαυτα μας ετοιμάζει έκπληξη, ο tol μας είχε πει ότι σταματάει το φόρουμ πριν 1-1.5 χρόνο και το έκανε, ο aeratos υποθέτω ότι είναι πνιγμένος λόγω δουλειάς και αυτός, ο alex δε γνωρίζω.
Ευχαριστούμε για την ενημέρωση φίλε.Τι έκπληξη άραγε;;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

nick90

Well-Known Member
Νομίζω αρκετα παλιά έμπειρα μέλη ξενέρωσαν με την κατάσταση που επικρατεί στο φορουμ όπως φαινεται και στο μήνυμα που επισυνάπτω και ειχε βάλει ο @Panos1982 δηλώνοντας τη δυσαρέσκεια με την στροφή που έχει πάρει το φόρουμ και τους λόγους που δεν επιθυμεί πλέον να συμμετέχει σε ένα τέτοιο φόρουμ, όπως φαινεται παρακάτω:

Panos1982 said:
"Γιάννη οπως εχω πει δεν εχω σκοπο να ποστάρω, αλλα ειδικα για σενα θα κανω μιαν εξαιρεση.

Νομιζω ημουν σαφης για τους λογους αλλα θα στους κανω πιο ξεκαθαρους.

Το φορουμ ειναι μια κοινοτητα που εχει φτιαχτει για να βοηθαει τα μελη του σχετικα με την ΑΑ.
Προτεραιότητα του πρεπει να ειναι παντα τα μελη του.

Κι ετσι ηταν μεχρι τον τελευταίο χρονο ας το θεσουμε.

Τα τελευταία χρονια εχει κανει την εισοδο του ο κοντός,
Κι εχουμε το εξης σεναριο.

● 1ον εχει αφεθει ελευθερος να ποσταρει περιστατικα του χωρις κανενα στοιχειο. Κακως κατ εμε γιατι δεν εχει να προσφέρει τιποτα απολύτως με αυτον τον τροπο περαν της διαφήμισης.
Χωρις στοιχεια δεν μπορουμε να κρινουμε , κι αυτο ακριβως ειναι που θελει. Η διοικηση κανει τα στραβα ματια κ του το επιτρεπει.

● 2ον οταν επισημαινουμε παρ ολα τα μηδενικα στοιχεια οτι τα αποτελεσματα του ειναι ελλειπή,
δεχομαστε ειρωνείες , χλευασμό, μπουλινγκ κ απειλες.
Η διοικηση κανει τα στραβα ματια.

● 3ον μετα το μπαχαλο μεταξυ
κοντου / μελων εδω κ 3 συναπτα ετη (κυριως λογο της προβληματικης προσωπικοτητας του κοντου )
η διοικηση αποφασιζει να κανει δηλωση προς τα μελη οτι θα εχουν επιπτώσεις αν δεν είναι προσεκτικα
κ ο κοντος θα παραμείνει εδω να ποσταρει ανευ χρησιμότητας περιστατικα οπως γουσταρει αυτος χωρις να πληρούν την παραμικρη προδιαγραφη.
Στρώνει κι αλλο το χαλί στον κοντό δλδ
ωστε να συνεχισει να βρίσκεται εδω προσφεροντας στο φορουμ τιποτα αλλο παρα την διαφημιση του, και καποιες ειρωνειες κ απειλες πότε πότε.

Πες μου εναν λογο που εχουμε ωστε να χρειαζόμαστε την παρουσια του κοντου εδω ?
Τι προσφερει που βρισκεται εδω ?
Ρητορικη η ερωτηση...τιποτα δεν προσφερει μονο διαφημιζεται.

Κατανοω οτι λογο του τριπτυχου
λορενζο-σβιαλ-τασακης υπαρχουν από πίσω διαπροσωπικες σχεσεις κ αυτες σε κανουν σε ανθρώπινο επιπεδο πιο διαλλακτικο.

Μεχρι εκει το καταλαβαίνω, μια παραπανω ανοχη την καταλαβαίνω ειναι ανθρώπινη.
Αλλα το να φτανουμε στο σημειο να γυρνάει η διοικηση
κ να προειδοποιει / τρομαζει τα μελη οτι ο καθενας ειναι υπεύθυνος απο δω κ περα για οτι γινει ειναι περα απ τις κοκκινες γραμμες.

Αυτο δεν ειναι μυνημα ενοτητας κ αγάπης ειναι μυνημα φοβου.

Κατ εμε
θα επρεπε στο 1ο ποστ απειλής για μυνησεις κλπ που εκανε ο κοντος στο φορουμ να επεμβει ο σβιαλ ή οποιος αλλος κανει κουμαντο εδω μεσα , και να τον προειδοποιησει οτι αν ξανα απειλήσει μελη θα διωχθει απ το φορουμ και καμμια θεση δεν εχει εδω μεσα. Τέτοιες πρακτικες δεν χωρανε εδω. Αντ αυτου βλεπουμε την σταση της διοικησης.

Η δικαιολογια οτι γιατροι που δεν γράφουν στο φορουμ εχουν απειλήσει τηλέφωνικα δε πιανει, ειναι προφαση κ ολοι καταλαβαινουν οτι για τον κοντο γινεται το ολο θεμα, γιατι αν ηταν απ τους εξω υπαρχει τροπος κ εχει δουλεψει επιτυχώς εδω κ πολλα χρονια.
Αλλωστε θα αναφεροταν την ωρα που εγινε κ θα ειχε λαβει μετρα *η διοικηση* θα κοιταζε πως να μας προστατευσει κ να μας καθοδηγει ωστε να μην εχουμε προβλημα οπως γινοταν εδω κ τοσα χρονια και θα μας προετρεπε αν υπηρχε ενοτητα οπως ειπα να μην αναφερόμαστε με το ονομα της καθε κλινικης κ να βάζουμε αποσιωπητικα ή υποκοριστικα για να μην μπορουν να μας στοχοποιουν.

Αντιθετως η διοικηση τους εχει αφησει να μπουν μεσα,
χωρις να προσφερουν τίποτα, να παρουσιαζουν τη δουλειά τους με οποιον τροπο γουσταρουν χωρις κανενα κριτηριο καμμια προυποθεση, τους αφηνουν να μας απειλούν ευθέως, και οταν λεμε τα συκα συκα κ τη σκαφη σκαφη η διοικηση γυρναει και μας κουναει κ το δαχτυλο να προσεχουμε κ θέλει να μας πατρωναρει στο τι θα λεμε κ πως θα το λεμε, αντι να πατρωναρει τους γιατρους στο τι θα ποσταρουν κ πως θα το ποσταρουν.

Το φορουμ Γιαννη δεν λειτουργούσε ετσι για παρα πολλα χρόνια.
Ηταν δημοσιο φορουμ για εμας τα μελη του κ καναμε μια χαρα δουλειά κ εχουμε σωσει παρα πολυ κοσμο.

Πλεον εγω δε το βλεπω δημοσιο το φορουμ αλλα το βλεπω σαν τη ΔΕΗ.
51% δημοσιο, 49% ιδιωτικο.
Hairloss Α.Ε. .gr
Εχει αλλαξει συσταση.
Και στο μελλον μπορει να συγχωνευθουν κι αλλες εταιριες.
Εξ ου κ η αλλαγη στασης.

Στην 1η μυνηση που θα φαει μελος,
το φορουμ θα εχει αποτυχει για τα μελη του.
Στην 1η απειλη που δεχθηκε μελος,
Ειδικα εντος του ιδιου του φορουμ,
η διοικηση επρεπε να παρει μετρα. Αντ αυτου τιποτα. Κουναει το δαχτυλο στα μελη κι απο πανω.
Σε αυτο απετυχε ηδη.

Εν ολιγης δεν αποχωρώ για τον κοντο, ο κοντος ειναι αυτος που ειναι,
Αποχωρώ γιατι αντι να κυνηγαει η διοικηση δια ροπαλου πρακτικες απειλών κ μυνησεων ειδικα εδω μεσα στο χωρο της, εχει αποτυχει τις αφηνει να συμβαινουν κ αντ αυτου περναει τον τρομο στα μελη.
Τι ειναι αυτο τωρα δλδ ??
Μου φταιει ξεκαθαρα η σταση της διοικησης.
Διαφωνω καθετα μαζι της τελεια κ παυλα.

Προσφατα ειδα το verified του @gregkont13

Η τοποθετηση του σβιαλ για τα verified
Κλινικων ηταν η εξης.
Προβολή συνημμένου 52392

Γιατι να μην γινονται τ επισημα δεν καταλαβαινω ?? Για να προστατεύουν??
Για να μην χτενιστουν σαν μπακαλογατοι κ χαλασει το αφηγημα ?
Μια κλινικη γραφει εδω μεσα , ξερουμε ποιον παει να προστατευσει η συγκεριμενη αποφαση.
Αντ αυτου θα ξεγυμνωνονται των αλλων και ο κοντος θα ποσταρει τις ωραιοποιημενες σκοτεινες του φωτο,
Ωραία συγκριση.

Μετα βεβαια ο σβιαλ αρνηθηκε οτι εχει πει κατι τετοιο εναν μηνα μετα
Προβολή συνημμένου 52393

Αλλα το προηγουμενο γραπτο εμεινε....
Οπως κ η περιεργη αποφαση του γιατι να μην γινονται τα επισημα.

Ισα ισα αυτες θα επρεπε να γινονται verified και μαλιστα θα επρεπε να επιβάλλεται κιολας για κάθε εναν αριθμο παρουσιασεων απο μια κλινικη να γινεται κ ενας αριθμος verified για να βλεπουμε ποσο συμβαδιζουν τα αποτελεσματα, αν φυσικα ενδιαφερει το φορουμ η διαφανεια κ η αληθεια.

Οπως εχω ξαναπει αναγνωριζω κ την αντιληψη κ τις διοικητικές αρετες του σβιαλ, ωστοσο κανενας αλάθητος και προσωπικα ειναι οφθαλμοφανες οτι το φορουμ εχει παρεκκλίνει.

Σε τι οφειλεται αυτο δε το ξερω, φταίνε οι προσωπικες σχεσεις που αναπτύσσονται με το τριπτυχο ? Φταιει κατι αλλο ? Δε γνωριζω, το αποτελεσμα μονο βλεπω.

Οποτε Γιαννη παλια μελη που εχουν κ μεράκι για την ΑΑ και για το φορουμ κ ορεξη οπως εχω κι εγω να γραφουν ειναι δυνατον να οπως βλεπεις να σταματησουν επειδη το κλιμα αντι να βαραινει για τους εξω , βαλαμε τους εξω μεσα κ βαραινει για εμας.
Οποτε επειδη βαρυνε το κλιμα οπως ειπα έρχονται τα αγρια να διωξουν τα ημερα.

Δεν επιθυμω να γραφω σε ενα τετοιο φορουμ ειτε ηταν για την ΑΑ ( που το εχω κ μερακι ) ειτε ηταν για οτιδήποτε αλλο.
Δεν μου αρεσει πλεον ο τροπος λειτουργιας του φορουμ Α.Ε και δεν επιθυμω να συνεισφέρω στο παραμικρο.

Αν αλλαξει η στρατηγική λειτουργιας εννοειται θα ξαναγραψω, αν δεν αλλαξει ας αρκεστουμε στο τι εγραψα μεχρι τωρα.

Εγραφα συνεχως στα νηματα του κοντου γιατι πρέπει να ειναι συνεχως στην επικαιροτητα το τι εστι κοντος τι δυνατοτητες εχει κ τι χαρακτηρα εχει γιατι επηρεαζει το aftercare οταν δε πανε καλα τα πραγματα,
Τα νεα μελη πρέπει να ξέρουν. Κι αν δεν το αναφερουμε συνεχως θα μεινει στον πατο μετα απο λιγους μηνες θα μπει ενα νεο μελος, δε θα τα δει και μπορει να παει σε αυτον εν αγνοια του.
Οποτε πρέπει να αναφερεις συνεχως τι ετσι κοντος ωστε να ειναι γνωστο κ εφ οσων ειναι οποιος θελει ας παει.

Το ιδιο εκανα κ με την asmed οταν ειδα οτι χαλασε το γλυκο, αμεσως το ανεφερα για να αποτρεψω κοσμο να παει εκει, γιατι αν δε το εκανα μπορει να εβλεπαν τη δικη μου επεμβαση κ να πηγαιναν, αλλα προειδοποιησα οτι δεν ειναι ετσι πλεον τα πραγματα, απτο παραδειγμα ο @gregkont13 που ειχε δωσει προκαταβολη κ τελευταια στιγμη το ακυρωσε.
Σκοπος μας ειναι να σωνουμε κεφαλια.

Υ.γ
Εχω κοβιντ για 2η φορα μετα τον Δεκέμβρη κ απειρο ελευθερο χρονο οντας σε καραντινα γι αυτο κ ποσταρα αυτον τον τομο :) (δεν νομιζω να πιανεται για ποστ πλεον)


Υ.γ 2 Για να γελασουμε.....

Το mood μου μετα απο την 14χρονη
παρουσια μου στο φορουμ κ της αποφασης μου να μην ξαναγραψω σε αυτο λογο της στροφης που χει παρει.



Υ.γ3 για να γελασουμε λιγο παραπανω...

Το mood μου οταν βλεπω τα ποστ του κοντου κ εχω δωσει τον λογο μου να μην ξαναποσταρω αλλα με τρωει το χερι μου κ παλευω να κρατηθω..... :) "

 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα