Seneca Medical Group

Alkit

Member
Καλημέρα σας,

Έκανα την μεταμόσχευση μου την Τρίτη 13 Ιουνίου, σήμερα είναι η 7η ημέρα. Έχω μόνο καλά πράγματα να πω για την κλινική, τους ανθρώπους αλλά και γιατί όχι τις τιμές.

Δεν σας κρύβω ότι άτομα του hairloss με έπεισαν να πάω στην seneca, καθώς είδα κάποια αποτελέσματα κι άκουσα αρκετά.

Στην περίπτωση μου, το μόνο που με έχει ανησυχήσει ελαφρώς είναι τα κάκαδα που επιμένουν 6-7η μέρα. Κατά τα άλλα η περισσότερη δουλειά έγινε στο crown.
 

Συνημμένα

  • IMG_5303.jpeg
    IMG_5303.jpeg
    2.3 MB · Προβολές: 173
  • IMG_5302.jpeg
    IMG_5302.jpeg
    2.9 MB · Προβολές: 146
  • IMG_5301.jpeg
    IMG_5301.jpeg
    3 MB · Προβολές: 175

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Nik.Mos

Well-Known Member
Καλησπέρα και καλή φυτρωση εύχομαι!
Όταν λες σε έπεισαν άτομα του hairloss τι ακριβώς εννοείς αν επιτρέπεται;
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Η ερώτηση μου δεν αφορούσε την κατάλληλοτητα της επιλογής αλλά το αν υπήρξε προσπαθεία υποκίνησης/κατεύθυνσης μέσω pm απο "μέλη" .Ολα καλά! Και πάλι καλή φυτρωση!
 

Alkit

Member
Η ερώτηση μου δεν αφορούσε την κατάλληλοτητα της επιλογής αλλά το αν υπήρξε προσπαθεία υποκίνησης/κατεύθυνσης μέσω pm απο "μέλη" .Ολα καλά! Και πάλι καλή φυτρωση!
Ούτε κατά διάνοια. Ίσα ίσα όλοι ήταν προσεκτικοί. Μέχρι και consultation με Lorenzo μου έκλεισαν, αλλά ήταν αργά. Οι αποφάσεις είχαν παρθεί…καμιά συμβουλή για τα scubs?
 

bobby

Well-Known Member
Για τα κακάδια επειδή και εγώ είμαι 11η μέρα. Από την πρώτη μέρα (μέχρι και σήμερα αλλά για άλλο λόγο - φαγούρα) ψεκάζω ορό (ή νερό πλέον δεν έχει διαφορά) συνέχεια (κάθε ώρα περίπου) από 3η μέρα άρχισα να καθαρίζω και στην 7η δεν υπήρχε τίποτα και όλα αυτά χωρίς δυνατό τρίψιμο. Το κλασικό απαλό… σοφ συστήνω λοιπόν ότι δεν έκανες μέχρι τώρα να το κάνεις από τώρα, απλά θα χρειαστεί να τρίψεις πιο δυνατά γιατί τα δικά σου έχουν ξεραθεί…. Εύχομαι όλα να πάνε καλά! Πρέπει όμως μέχρι την 10-12η μέρα να έχεις καθαρίσει μην το αφήσεις.
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Καλό είναι να ακολουθήσεις τις οδηγίες της κλινικής και του γιατρού σου.
 

Alkit

Member
Για τα κακάδια επειδή και εγώ είμαι 11η μέρα. Από την πρώτη μέρα (μέχρι και σήμερα αλλά για άλλο λόγο - φαγούρα) ψεκάζω ορό (ή νερό πλέον δεν έχει διαφορά) συνέχεια (κάθε ώρα περίπου) από 3η μέρα άρχισα να καθαρίζω και στην 7η δεν υπήρχε τίποτα και όλα αυτά χωρίς δυνατό τρίψιμο. Το κλασικό απαλό… σοφ συστήνω λοιπόν ότι δεν έκανες μέχρι τώρα να το κάνεις από τώρα, απλά θα χρειαστεί να τρίψεις πιο δυνατά γιατί τα δικά σου έχουν ξεραθεί…. Εύχομαι όλα να πάνε καλά! Πρέπει όμως μέχρι την 10-12η μέρα να έχεις καθαρίσει μην το αφήσεις.
Κι εγώ ψέκαζα ανελλιπώς αλλά έγινε έτσι. Ελπίζω να μην μου δημιουργήσει πρόβλημα, μίλησα μαζί τους θα πάω αύριο να με λούσουν
 

bobby

Well-Known Member
Κάθε οργανισμός έχει τις διάφορες του. Εμένα πχ πολύ έμπειρο μέλος μου είπε το ότι έχω λεπτή τριχα είναι πιθανόν ο λόγος που καθάρισα τόσο γρήγορα. Βέβαια ψέκαζα και πολύ όπως σου είπα. Στο δεκαήμερο σχεδόν 2 λίτρα φυσιολογικό ορό χάλασα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

konelos

Active Member
Κι εγώ ψέκαζα ανελλιπώς αλλά έγινε έτσι. Ελπίζω να μην μου δημιουργήσει πρόβλημα, μίλησα μαζί τους θα πάω αύριο να με λούσουν
Μάλλον είσαι πολύ προσεκτικός στο λούσιμο, εμένα άργησαν να φύγουν γιατί το χάιδευα, μούλιασε καλά στο λούσιμο και τρίψε λίγο ποιο έντονα.
 

JimKan1

Well-Known Member
Φιλε καλη επιτυχια, αν μπορεις φτιαξε τον τιτλο σωστα, αν δεν εχουν φυγει τα κακαδια την 10η μερα απλα κατσε κατω απτο νερο 15 λεπτα και μετα βαλε πιεση με τα χερια αλλα χωρις να ξινεις.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

montecristo

Well-Known Member
Στο παρακάτω link φτιάξε νήμα φίλε και βάλε τίτλο όπως και οι αλλες περιπτώσεις των ασθενών που πήγαν στη seneca, ώστε να μπορει να την βρει κάποιος
 

Chris34

Active Member
Δίπλα λουσιματα και καθάρισες. Το μουλιασμα με το μπάνιο και το στέγνωμα μετά τα κάνουν να ξεκολλάνε.
 

Alkit

Member
Δίπλα λουσιματα και καθάρισες. Το μουλιασμα με το μπάνιο και το στέγνωμα μετά τα κάνουν να ξεκολλάνε.
Ήρθα σήμερα στην κλινική να με λούσουν, το έκαναν πιο έντονα και το κατάλαβα. Με διαβεβαίωσαν κανένας λόγος άγχους…διπλά λουσίματα και δέκατη μέρα ένα γερό…
 

LoverBoy

Well-Known Member
Μπράβο φιλαράκι μου!Χαίρομαι πολύ!Άντε γιατί είχες αγχωθεί και το καταλαβαίνω!Πήρες τα δικά τους σαμπουάν?
 

Alkit

Member
Με το καλό, στο εύχομαι από την καρδιά μου
Όλο και καλύτερα. Έκανα εντονότερο μασάζ χθες, αφού μούλιασα στο ντους με χαλαρή ένταση από χλιαρό προς λίγο ζεστό νερό. Έφευγαν το ένιωθα..
 

Συνημμένα

  • IMG_5407.jpeg
    IMG_5407.jpeg
    1.9 MB · Προβολές: 132
Μπλουζα