Schwarzkopf ACTIV M Shampoo for men

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Άκης

Administrator
Ένα πολύ καλό σαμπουάν για άντρες.
Δεν ξέρω αν υπάρχει αντοίστιχο για γυναίκες.
Το πήρα από το hondos κάπου στα 9ε.
Το συγκεκριμένο, το χρησιμοποιούν και έξω σαν μέρος την θεραπείας τους.
"Shwarzkopf ACTIV M Dr Hoting Shampoo for men hair retention care system*.
With Carnitintartrate, Echinacea and Taurine to encourage hair growth and reduce normal hair loss."

Υπάρχει και σε tonic για μετά το λούσιμο.
Activ_M_Shampoo_3309.JPG_3309.jpg
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Άκης

Administrator
Απ: Schwarzkopf ACTIV M Shampoo for men

Αν δεις εδώ που έχω βάλει 2 καλά αποτελέσματα, ο πρώτος το χρησιμοποιούσε.
Επίσης, διάβασα μερικές αναφορές και είδα ότι σε συνδιασμό με το tonic ελλατώνει την τριχόπτωση.

Δεν πήρα το tonic όμως. Δηλαδή θέλω να πώ, αν το nizoral/fungoral μας ενεργοποιεί την τρίχα να δουλέψει, αν κάνει και αυτό δουλειά, τότε για τα ενδιάμεσα λουσίματα μας κάνει.

Βασικά για το Carnitintartrate δεν βρήκα κάτι.
Το Echinacea, είναι φυτό όπου απόστημα του δίδεται σε τριχόπτωση. Είναι καλό σε περιπτώσεις όπου τα αντισώματα επιτήθοντε στις ρίζες.H ταυρίνη από την άλλη, έχει δείξει ότι μειώνει την βιταμίνη Α και μπορεί να σταματήσει την τριχόπτωση, αν οφείλεται σε αυτό.

Πιστεύω την περισσότερη δουλειά την κάνει το tonic.

derevos, ποσο το είχε το καρφούρ?
 

derevos

New Member
Απ: Schwarzkopf ACTIV M Shampoo for men

Admin είπε:
derevos, ποσο το είχε το καρφούρ?
Κάτι λιγότερο από 8,5 ευρώ.


Επισκεύτηκα σήμερα έναν δερματολόγο και μου έδωσε (δεν ξέρω αν τα πάρω):

hydratonic frezyderm (σαμπουάν-συχνό λούσιμο)
biomineral plus (αμινοξέα, 2 κάψουλες την ημέρα)
sol hairway (λοσιόν)
gluconate de zinc 200mg (1 την ημέρα)
 

Άκης

Administrator
Απ: Schwarzkopf ACTIV M Shampoo for men

Δεν σε ενδιαφέρει να πάρεις κάτι από proscar?
Βασικά τί τριχόπτωση έχεις;
Έχεις τριχόπτωση καιρό ή ξαφνική? Αν έχεις καιρό, σε τί κλίμακα είσαι;
Γιατί ποιό πολύ απ'οτι είδα σου έδωσε για διατροφή. Μήπως δεν τρώς καλά;
πχ το gluconate de zinc που γράφεις, το παίρνουν και οι bodybuilder σαν συμπλήρωμα διατροφής.

Αν έχεις καιρό, μην περιμένεις και πολλά από αυτά...
Δώσε μου άμα θες περισσότερες πληροφορίες να σου πώ την γνώμη μου.
 

Άκης

Administrator
Απ: Schwarzkopf ACTIV M Shampoo for men

Α και ξέχασα. Σαμπουάν, δεν πιστεύω να πάρεις αυτό που σου είπε.
Ρίξε μια ματιά σε αυτά που αναφέρουμε εδώ. Αυτό που σου είπε, άστο καλύτερα.
Όχι γιατί δεν είναι καλό, δεν είναι δοκιμασμένο και δεν ξέρουμε τι λέει.
Και με τιμη που το είδα σε online κατάστημα περί τα 23e, συνιστώ κάτι άλλο.
Εκτός αν θες να το δοκιμάσεις.
 

derevos

New Member
Απ: Schwarzkopf ACTIV M Shampoo for men

Ξεκαθαρίζω ότι δεν ενδιαφέρομαι σε θεραπεία με την παραμικρή υποψία παρενεργειών (βλ. propecia-proscar-inasteride, rogaine κτλ).
Ας περάσουμε στα βασικά. Είμαι 23ών και τους τελευταίους 2 μήνες παρατήρησα έντονη τριχόπτωση που δεν θυμάμαι να έχω ξαναπεράσει. Ούτε λόγος για κλίμακα Norwood. Έχοντας βεβαρημένο κληρονομικό, είπα να το κοιτάξω!
Η διατροφή μου είναι πάνω-κάτω σταθερή τα τελευταία χρόνια. Το αστείο είναι ότι ο γιατρός μου έδωσε συνταγή αμινοξέων δίχως να γνωρίζει σχετικές εξετάσεις αίματος (btw οι τελευταίες μου εξετάσεις κοντά στο Πάσχα δεν έδειξαν οτιδήποτε ανησυχητικό).
Προς το παρών έχω μόνο το Activ-M Shampoo και ψάχνομαι.

Με έφαγε η πάρλα και ένα συγχαρητήρια για το site δεν είπα! :)
 

Άκης

Administrator
Απ: Schwarzkopf ACTIV M Shampoo for men

Thanks.

Για το πρόβλημα σου τώρα (αν το θεωρείς πρόβλημα), σου συνιστώ να ξεκινήσεις με tricomin + revivogen.
Δεν πρόκειται να δείς το παραμικρό με αυτά σε θέμα παρενέργειας. Πίστεψε με τα χρησιμοποιώ καιρό.
Επειδή είσαι στην αρχή, το revivogen είναι το καλύτερο που μπορείς να πάρεις.
 

derevos

New Member
Απ: Schwarzkopf ACTIV M Shampoo for men

Από περιέργεια ρώτησα ένα διημερεύων φαρμακείο για τα Tricomin, Revivogen και Nizoral Shampoo αλλά όπως ήταν αναμενόμενο ο φαρμακοποιός δεν είχε ιδέα - πρώτη φορά μου είπε τα άκουγε.

Οπότε πάω για αγορά από το εξωτερικό. Τι να παραγγείλω και από πού; Και Revivogen και Tricomin ΚΑΙ σε τι ποσότητες; Υπάρχει αξιόπιστο και φτηνό κατάστημα που να διαθέτει και τα 2 προϊόντα ώστε να γλυτώσω 2πλά έξοδα αποστολής; Αν έχει και το Nizoral ακόμα καλύτερα ώστε να συνδυαστεί με το ελαφρύτερο Activ-M. (σημ. όταν παραγγέλνω από το αμερικάνικο amazon τα στέλνουν μέσα σε 10 μέρες με USPS χωρίς έξτρα χρεώσεις τελωνείου)
Τα προϊόντα αυτά τι θα μου κάνουν στην περίπτωσή μου; Θα σταματήσουν μόνο τη τριχόπτωση ή και θα δυναμώσουν τις υπάρχουσες τρίχες και σε πόσο θεωρητικά καιρό ή και θα δημιουργήσουν προϋποθέσεις για καινούργιες; ???
 

Άκης

Administrator
Απ: Schwarzkopf ACTIV M Shampoo for men

Για το revivogen μπορείς να το πάρεις από το site του, revivogen.com
Για το tricomin, δες το americaRX ή το drugstore.com.

Το tricomin έχει κλινικά αποτελέσματα ότι μπορεί να εμφανίσει και τριχοφυία σε τρίχες που σου έχουν πέσει.
Το revivogen θα σου σταματήσει και την τριχόπτωση αλλά έχει (σε χαμηλή ενέργεια) και δυνατότητα τριχοφυίας.
+ οτι το trico θα σου "φτιάξει" και το δέρμα της κεφαλής. Είναι πολυ καλό.
Αν θελεις ίσως ένα από τα καλύτερα σαμπουάν, πάρε το revivogen shampoo.
Είναι τρομερό.
Στην αρχή θα δείς αυξημένη τριχόπτωση. Σε 3-5 μήνες, μιας και είσαι στα αρχικά στάδια θα δείς ότι δεν θα έχεις τριχόπτωση (με max χρόνο τους 7 μήνες).
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

derevos

New Member
Απ: Schwarzkopf ACTIV M Shampoo for men

Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σου.


Ας αποφασίσω πρώτα ποια αγωγή θα ακολουθήσω και η παραγγελία ακολουθεί.

Με μπέρδεψες λιγάκι…
Admin είπε:
Επειδή είσαι στην αρχή, το revivogen είναι το καλύτερο που μπορείς να πάρεις.
Admin είπε:
Το tricomin έχει κλινικά αποτελέσματα ότι μπορεί να εμφανίσει και τριχοφυία σε τρίχες που σου έχουν πέσει.
Το revivogen θα σου σταματήσει και την τριχόπτωση αλλά έχει (σε χαμηλή ενέργεια) και δυνατότητα τριχοφυίας.
+ οτι το trico θα σου "φτιάξει" και το δέρμα της κεφαλής. Είναι πολυ καλό.
Από τα δύο ποιο είναι καλύτερο στην περίπτωσή μου; Ο συνδυασμός τους θα επιφέρει πολύ καλύτερα αποτελέσματα από ότι η χρήση μόνο του ενός;


Admin είπε:
Αν θελεις ίσως ένα από τα καλύτερα σαμπουάν, πάρε το revivogen shampoo.
Είναι τρομερό.
Δηλαδή από ΟΛΑ τα σαμπουάν της παγκόσμιας αγοράς προτείνεις το revivogen; Δεν πρέπει να έχει ξαναφερθεί στο forum.
Από conditioner έχουμε τίποτα; Βοηθάνε;


Admin είπε:
Στην αρχή θα δείς αυξημένη τριχόπτωση. Σε 3-5 μήνες, μιας και είσαι στα αρχικά στάδια θα δείς ότι δεν θα έχεις τριχόπτωση (με max χρόνο τους 7 μήνες).
Ποιο προϊόν θα το προκαλέσει αυτό; Μιας και είμαι στα ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ αρχικά στάδια τριχόπτωσης δεν θα ήταν καλό να αποφύγουμε κάτι τέτοιο;


Όλες αυτά τα συμπληρώματα σε μορφή κάψουλας στα φαρμακεία (τύπου Priorin «πλούσια» σε κυστίνη, μεθειονίνη, σύμπλεγμα βιταμινών Β) λένε τίποτα;


Admin είπε:
Σαμπουάν, δεν πιστεύω να πάρεις αυτό που σου είπε, άστο καλύτερα. Και με τιμη που το είδα σε online κατάστημα περί τα 23e, συνιστώ κάτι άλλο.
Μάλλον δεν κοίταξες καλά.:p
 

Ntia

New Member
Απ: Schwarzkopf ACTIV M Shampoo for men

Άκη,

Θα ήθελα να σε ρωτήσω, πότε βάζεις το tricomin spray και πότε το rogaine? Ή tricomin χρησιμοποιείς μόνο το σαμπουάν? Κάποια στιγμή μόλις μπορέσω μέσα στη μέρα θα σου γράψω αναλυτικά τα συστατικά του folliplus extra spray . Koίταζα τα συστατικά του revivogen και του tricomin και επίσης αναφέρουν ότι είνα φυtικά, το revivogen περιέχει και saw palmetto.
 

barman

Member
Απ: Schwarzkopf ACTIV M Shampoo for men

κοιτουσα σε κατι ξενα site και αναφερουν οτι το tricomin και το folliplus extra spray ειναι σχεδον ιδια προιοντα και οτι προτιμουν το δευτερο επειδη ειναι αρκετα ποιο φθηνο..
 

barman

Member
Απ: Schwarzkopf ACTIV M Shampoo for men

αυτο το activ m σαμπουαν το δοκιμασες ακη? λεει τιποτα? εχει και ενα tonic.
 

Άκης

Administrator
Απ: Schwarzkopf ACTIV M Shampoo for men

derevos είπε:
Από τα δύο ποιο είναι καλύτερο στην περίπτωσή μου; Ο συνδυασμός τους θα επιφέρει πολύ καλύτερα αποτελέσματα από ότι η χρήση μόνο του ενός;
Ο συνδιασμός τους. Το ένα είναι dht blocker, χτυπάει δηλαδή το πρόβλημα στην ρίζα του.
Το tricomin στο έβαλα για να:
-Σου δώσει μία μικρή ώθηση στις παλιές τριχες να ξαναβγούν
-Σου προσφέρει προστασία από τυχών κοκκινίλες ή σπυράκια μπορεί να προκληθούν από το revivogen
-Σου διορθώσει το τριχωτό της κεφαλής.

derevos είπε:
Δηλαδή από ΟΛΑ τα σαμπουάν της παγκόσμιας αγοράς προτείνεις το revivogen; Δεν πρέπει να έχει ξαναφερθεί στο forum.
Από conditioner έχουμε τίποτα; Βοηθάνε;
Δεν λέω ότι είναι το καλύτερο μιας και δεν έχω δοκιμάσει όλα τα σαμπουάν. Είναι όμως τρομερό γιατί
-Βοηθάει την λοσιόν (περιέχει τα ίδια σχεδόν ενεργά συστατικα)
-Καθαρίζει το κεφάλη σου από την extra dht που πιθανών να υπάρχει
-Δεν λαδώνει τα μαλλιά και έχει τρομερή αίσθηση
Για conditioner, αν παρεις το σαμπουάν της revivogen, δοκίμασε και το conditioner τους.

derevos είπε:
Ποιο προϊόν θα το προκαλέσει αυτό; Μιας και είμαι στα ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ αρχικά στάδια τριχόπτωσης δεν θα ήταν καλό να αποφύγουμε κάτι τέτοιο;
Το revivogen θα στο προκαλέσει αυτό. Και είναι πλέον ένα στανταρ πράγμα. Σε πολλούς δεν έγινε, αλλά αν γίνει καλύτερα να χαμογελάσεις, μιας και ανταποκρίνεσαι στην θεραπεία και αυτό σημαίνει ότι θα έχεις αποτέλεσμα.
Μην ανησυχείς, είναι για 2-3 βδομάδες. Και δεν τα χάνεις όλα, αυτά που είναι σε φάση ηρεμίας και πτώσης της τρίχας (τελογενής φάση). Στην ουσία γιατί γίνεται αυτό. Από αυτήν την φάση, είναι σαν να "πέρνουν εντολή" να μπούν σε
φάση ανάπτυξης (αναγενής φάση).Δεν είναι κάτι σαν παρενέργεια δηλαδή, απλώς επιτυχάνετε η διαδικασία.

derevos είπε:
Όλες αυτά τα συμπληρώματα σε μορφή κάψουλας στα φαρμακεία (τύπου Priorin «πλούσια» σε κυστίνη, μεθειονίνη, σύμπλεγμα βιταμινών Β) λένε τίποτα;
Θα σου πρότεινα να: τρώς καλά, να πέρνεις βιταμίνη Α αν πιστεύεις ότι δεν την καλύπτεις από την διατροφή σου, να ελέγξεις τα επίπεδα σιδήρου σου και να πάρεις κάψουλες με ωμέγα λιπαρά. Και να πίνεις και τσάι, πράσινο ή μαύρο.
Αυτού του τύπου τις αμπούλες άστες (γνωμη μου πάντα).

derevos είπε:
[quote author=Admin link=topic=66.msg301#msg301 date=1217015536]
Σαμπουάν, δεν πιστεύω να πάρεις αυτό που σου είπε, άστο καλύτερα. Και με τιμη που το είδα σε online κατάστημα περί τα 23e, συνιστώ κάτι άλλο.
Μάλλον δεν κοίταξες καλά.:p
[/quote]

Για την τιμή εννοείς ή για την ποιότητα?
Καλά η τιμή λογικό είναι να διαφέρει από site σε site.
 

Άκης

Administrator
Απ: Schwarzkopf ACTIV M Shampoo for men

Ntia είπε:
Άκη,

Θα ήθελα να σε ρωτήσω, πότε βάζεις το tricomin spray και πότε το rogaine? Ή tricomin χρησιμοποιείς μόνο το σαμπουάν? Κάποια στιγμή μόλις μπορέσω μέσα στη μέρα θα σου γράψω αναλυτικά τα συστατικά του folliplus extra spray . Koίταζα τα συστατικά του revivogen και του tricomin και επίσης αναφέρουν ότι είνα φυtικά, το revivogen περιέχει και saw palmetto.

Ntia, μετά από αρκετές δοκιμές μου, κατέληξα στο συμπέρασμα ότι καλύτερα είναι για το κεφάλι να βαζεις πρώτα το tricomin, να το αφήσεις να στεγνώσει και μετά (περίπου κανα 20-30λεπτο) να βάλεις rogaine.
Δεν πρόκειται να νιώσεις το παραμικρό.
Εγώ παράδειγμα, είχα ελαφρό πόνο στο κεφάλι όταν έβαζα rogaine, ειδικά όταν ήταν λίγο μούσκεμα.
Με αυτόν τον τρόπο, είδα ότι δεν είχα καμμία ενόχληση.
+ ότι το tricomin διορθώνει το δέρμα και ανοίγει τους πόρους ώστε να εισχωρήσει καλύτερα το rogaine.

Tricomin την λοσιόν, το σαμπουάν δεν λέει και πολλά, το δοκίμασα για κανα 6μηνο περίπου


barman είπε:
αυτο το activ m σαμπουαν το δοκιμασες ακη? λεει τιποτα? εχει και ενα tonic.
Το έχω δοκιμάσει περιπου 3 φορές και δεν μπορώ να φέρω συμπεράσματα.
Αλλά σου αφήνει καλή αίσθηση στο κεφάλι.
Θα πρέπει να δοκιμαστεί με το tonic (δεν το πήρα), μιας και αυτό είναι στην ουσία αυτό που κάνει ότι αναφέρει η εταιρεία.
 

Άκης

Administrator
Απ: Schwarzkopf ACTIV M Shampoo for men

barman είπε:
κοιτουσα σε κατι ξενα site και αναφερουν οτι το tricomin και το folliplus extra spray ειναι σχεδον ιδια προιοντα και οτι προτιμουν το δευτερο επειδη ειναι αρκετα ποιο φθηνο..

Δεν το έχω κοιτάξει να σου πώ την αλήθεια.
Θα το κοιτάξω. Πολύ πιθανών να ισχύει.
Το tricomin, έχει έγκριση από FDA. Αυτό το κάνει αποτελεσματικό (και ίσως ακριβότερο)
 

barman

Member
Απ: Schwarzkopf ACTIV M Shampoo for men

ναι αλλα ρε ακη αν εχεις το revivogen σαμπουαν πιστευω πως ολα τα αλλα ερχονται δευτερα..βεβαια επειδη χρησιμοποιω το συγκεκριμενο σαμπουαν(revivogen) πολλους μηνες και ο οργανισμος το συνηθιζει μην μπορωντας να σου προσφερει τιποτα στην πορεια ψαχνομαι για ενα ανταξειο του... κατι αλλο.. το nizoral ποσες φορες την βδομαδα το βαζεις?
 

Ntia

New Member
Απ: Schwarzkopf ACTIV M Shampoo for men

Barman,

Υπάρχει και το σαμπουάν pantogrin με saw palmetto extract είναι της froica. Mπορεις εκτός από φαρμακεία να το βρεις και στα Hοndos. Στο site δεν το έχουν ακόμα, έχουν το παλιό. Απ' ότι είδα και το revivogen έχει saw palmetto.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα