Scalp Micropigmentation στην DHI

lazos07

Member
καλησπερα,η μαγδα σ εκανε το σκαλπ η ο μιχαλης/ ευχαριστουμε για τις φωτο,το σκαλπ σε ουλη ειναι πιο δύσκολο,οσο για το κουρεμα,κοντα,με μηχανη με η χωρις πλαστικο,σε αυτο το μήκος π το εχεις φαινεται ασχημο,μονο με τοπικ γλυτώνεις..

Σε ευχαριστώ για την απάντηση.
Ναι κοντά τα κάνω όπως εβαλα απλα τωρα λογω γεγονοτων και δουλειας δεν εχω προλαβει να κουρευτω. βεβαια για να φαινεται οσο γινεται καλυτερα θες κουρεμα ανα εβδομαδα και δεν ειναι ευκολο. δεν πιανει και το χερι μου να το κανω μονος μου.
Ο Μιχάλης μου το εκανε.

Οκ το καταλαβαινω οτι ειναι δυσκολο, αλλα υπαρχουν και τέτοιες περιπτώσεις που είναι σχετικά τέλειες:



για τα χρήματα που παίρνουν, το αποτέλεσμα είναι απογοήτευση κατά την άποψη μου

μου εκανε κ δοκιμαστικο σε μια μικρη περιοχη πανω μηπως εκανα και πανω για να φαινεται πιο πυκνο αλλα δεν με τρελανε.
η Μιλενα που της ειχα στειλει φωτο στο whatsapp μου προτεινε ολο shaved κ μονο τοτε θα φαινοταν καλα το scalp mic. και οχι πυκνωση σε αυτο το μαλλι που εχω τωρα.
καμια ιδεα?
κατι να προτεινετε και για κουρεμα πανω? :p
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

lazos07

Member
για μενα θα ηταν ιδανικο να εκανα κατι τετοιο:

αλλα ποιος στην ελλαδα να στο κανει?
η Μιλενα θελει και 3 συνεδριες με αποσταση ενα μηνα μεταξυ για να πεις οτι πας
 

tol

Well-Known Member
για μενα θα ηταν ιδανικο να εκανα κατι τετοιο:

αλλα ποιος στην ελλαδα να στο κανει?
η Μιλενα θελει και 3 συνεδριες με αποσταση ενα μηνα μεταξυ για να πεις οτι πας
Και κατι πιο σημαντικο, φιλε μου...η Μιλενα ειναι στο Μιλανο, στην περιοχη που ο κορονοϊος ζει και βασιλευει!
Επομενως, τουλαχιστον για φετος, ξεχνατε Μιλανο και Ιταλια.
 

lazos07

Member
Καλά δεν θα πήγαινα τώρα

ανέφερα απλά αλλά παρα πολύ ωραία αποτελεσματα

μπορούμε να βρούμε κάποιον εδώ με τέτοιο αποτέλεσμα ;

Και κατι πιο σημαντικο, φιλε μου...η Μιλενα ειναι στο Μιλανο, στην περιοχη που ο κορονοϊος ζει και βασιλευει!
Επομενως, τουλαχιστον για φετος, ξεχνατε Μιλανο και Ιταλια.
 

panosss23

Active Member
Σε ευχαριστώ για την απάντηση.
Ναι κοντά τα κάνω όπως εβαλα απλα τωρα λογω γεγονοτων και δουλειας δεν εχω προλαβει να κουρευτω. βεβαια για να φαινεται οσο γινεται καλυτερα θες κουρεμα ανα εβδομαδα και δεν ειναι ευκολο. δεν πιανει και το χερι μου να το κανω μονος μου.
Ο Μιχάλης μου το εκανε.

Οκ το καταλαβαινω οτι ειναι δυσκολο, αλλα υπαρχουν και τέτοιες περιπτώσεις που είναι σχετικά τέλειες:



για τα χρήματα που παίρνουν, το αποτέλεσμα είναι απογοήτευση κατά την άποψη μου

μου εκανε κ δοκιμαστικο σε μια μικρη περιοχη πανω μηπως εκανα και πανω για να φαινεται πιο πυκνο αλλα δεν με τρελανε.
η Μιλενα που της ειχα στειλει φωτο στο whatsapp μου προτεινε ολο shaved κ μονο τοτε θα φαινοταν καλα το scalp mic. και οχι πυκνωση σε αυτο το μαλλι που εχω τωρα.
καμια ιδεα?
κατι να προτεινετε και για κουρεμα πανω? :p
φιλε μου δεν σου κρυβω πως δεν τρελαθηκα και δεν ξερω γιατι τοσα πολλα χρηματα,παιρνουν 350 ευρω την ωρα.τα οποια ειναι παρα πολλα.
εγω προσωπικα εχω βρει που θα παω οταν ολα φτιαξουν στην χωρα μας γιατι δεν ειμαι και απο αθηνα ωστε να παω ευκολα.
 

lazos07

Member
φιλε μου δεν σου κρυβω πως δεν τρελαθηκα και δεν ξερω γιατι τοσα πολλα χρηματα,παιρνουν 350 ευρω την ωρα.τα οποια ειναι παρα πολλα.
εγω προσωπικα εχω βρει που θα παω οταν ολα φτιαξουν στην χωρα μας γιατι δεν ειμαι και απο αθηνα ωστε να παω ευκολα.

καλησπέρα. Που σκέφτεσαι να πας; Και τι τιμή παίζει;
Εάν δεν θες να γράψεις εδώ, μου στέλνεις προσωπικο μήνυμα;
Σε ευχαριστώ ! :)
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Καλά δεν θα πήγαινα τώρα

ανέφερα απλά αλλά παρα πολύ ωραία αποτελεσματα

μπορούμε να βρούμε κάποιον εδώ με τέτοιο αποτέλεσμα ;
Γράψε Μαρία κολονι κ κάνε μια έρευνα ... Θεσσαλονίκη μεριά...από Ελλάδα είναι η μοναδική που μου κέντρισε τον ενδιαφέρον
 

Giorgos-3

Well-Known Member
στο δευτερο σκελος θα σου απαντισω που το εχω ρωτησει εγω.μ εχει πει πως εχει δει κεφαλια τα οποια δεν χρειαζεται και εχουν περασει 5 χρονια + αλλοι θελουν μετα απο καποια χρονια γιατι νομιζουν οτι εχει αλλοιωθεί η οντως εχουν αλλοιωθεί . λενε πως ειναι ''ειδικα μελανια''για το κεφαλι.δεν γνωριζω αντοχη ουτε στα μεν ουτε στα δε.αυτα τα ξερουν οι ειδικοί.εγω λεω οτι μου ειπε.παιζει ρολο ηλιος,ποσο χρυπαει ενα κεφαλι.γενικα θελει καποια προσοχη.φυσικο κ επομενο.
Φίλε κανένα νέο ; Έκανες εσύ smp; Είπες στον φίλο σου να μας παρουσιάσει την εμπειρία του ; Έχει περάσει τόσος καιρός και σε χάσαμε .....
 

panosss23

Active Member
Φίλε κανένα νέο ; Έκανες εσύ smp; Είπες στον φίλο σου να μας παρουσιάσει την εμπειρία του ; Έχει περάσει τόσος καιρός και σε χάσαμε .....
καλησπερα,λογο κορονας δεν μπορουσα να κανω γιατι ειχαν κλεισει,ειμαι απο νησι απαγορευαν καθε ασχετη μετακινηση στην αθηνα χωρις λογο γιατρου για καποιο θεμα....σκεφτομαι να το κανω τωρα τον ιουλιο αν βρω χρονο.εσυ εκανες που ελεγες? και αν ναι που και πες μας εντυπωσεις... με το φιλαρακι που εκανε.εχω παρει καποιες φωτο απο τον ιδιο μου φαινεται ωραιο.και ο ιδιος μου λεει οτι του αρεσει.δεν μπηκα στην διαδικασια να του πω για φορουμ κτλ,ισως το κανω,αλλα δεν θα δειτε κατι διαφορετικο απο αυτο που φαινεται και στο σιτε του μαγαζιου,η διαφορα ειναι οτι φωτο απο κινητο που δεν πολυ φαινεται το αποτελεσμα σε σχεση με την πραγματικότητα,αλλο απο την μηχανη που βγαζει το μαγαζι και τις ανεβαζει.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Βάλε
καλησπερα,λογο κορονας δεν μπορουσα να κανω γιατι ειχαν κλεισει,ειμαι απο νησι απαγορευαν καθε ασχετη μετακινηση στην αθηνα χωρις λογο γιατρου για καποιο θεμα....σκεφτομαι να το κανω τωρα τον ιουλιο αν βρω χρονο.εσυ εκανες που ελεγες? και αν ναι που και πες μας εντυπωσεις... με το φιλαρακι που εκανε.εχω παρει καποιες φωτο απο τον ιδιο μου φαινεται ωραιο.και ο ιδιος μου λεει οτι του αρεσει.δεν μπηκα στην διαδικασια να του πω για φορουμ κτλ,ισως το κανω,αλλα δεν θα δειτε κατι διαφορετικο απο αυτο που φαινεται και στο σιτε του μαγαζιου,η διαφορα ειναι οτι φωτο απο κινητο που δεν πολυ φαινεται το αποτελεσμα σε σχεση με την πραγματικότητα,αλλο απο την μηχανη που βγαζει το μαγαζι και τις ανεβαζει.
Εγώ δεν έχω σκοπό να κάνω σίγουρα μέσα στο 20 γιατί έχω μια μμ που εξελίσσεται και πέρα απ' αυτό θα ξεκινήσω Οκτωβρίο ένα μεταπτυχιακό των 6.500€ και θέλω να δω πως θα μαι οικονομικά ....
Βάλε του φίλου σου φωτός να δούμε και πες του να βγάλει κ άλλες καθαρές .... Έχουν περάσει τόσοι μήνες και ακόμα δεν του έχεις κάνει καν αναφορά ; Πώς γίνεται σε όποιον ζητάω να μου δείξουν μια δουλειά smp να το αποφεύγει ; Τι σκατα συμβαίνει ; Μόνο κ μόνο από τέτοιες αντιδράσεις και χωρίς να έχω εικόνα πως να το τολμούσα Κ να ήθελα ;
 

panosss23

Active Member
Βάλε
Εγώ δεν έχω σκοπό να κάνω σίγουρα μέσα στο 20 γιατί έχω μια μμ που εξελίσσεται και πέρα απ' αυτό θα ξεκινήσω Οκτωβρίο ένα μεταπτυχιακό των 6.500€ και θέλω να δω πως θα μαι οικονομικά ....
Βάλε του φίλου σου φωτός να δούμε και πες του να βγάλει κ άλλες καθαρές .... Έχουν περάσει τόσοι μήνες και ακόμα δεν του έχεις κάνει καν αναφορά ; Πώς γίνεται σε όποιον ζητάω να μου δείξουν μια δουλειά smp να το αποφεύγει ; Τι σκατα συμβαίνει ; Μόνο κ μόνο από τέτοιες αντιδράσεις και χωρίς να έχω εικόνα πως να το τολμούσα Κ να ήθελα ;
ρε μπρο δεν γινετε να βαλω φωτο ατομου χωρις την συγκαταθεση του,να ηταν το κεφαλι μου δεν θα ειχα θεμα.ουτε γινετε να τον υποχρεωσω να μπει σε αυτη την διαδηκασια να βαλει καθαρες οπως λες.εμενα και αυτες που μ εστειλε ηταν λιγο σκοτεινες,δεν του ζητησα καν να βγαλει καλυτερες.ακομα κ εγω που τον ειδα απο κοντα οταν το εκανε με το τωρα δεν θα με επιθε εαν δεν τον ειχα δει απο κοντα.η καλυτερη επιλογη να δεις και να καταλαβεις την δουλεια του μαγαζιου ειναι η σελιδα του.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Giorgos-3

Well-Known Member
ρε μπρο δεν γινετε να βαλω φωτο ατομου χωρις την συγκαταθεση του,να ηταν το κεφαλι μου δεν θα ειχα θεμα.ουτε γινετε να τον υποχρεωσω να μπει σε αυτη την διαδηκασια να βαλει καθαρες οπως λες.εμενα και αυτες που μ εστειλε ηταν λιγο σκοτεινες,δεν του ζητησα καν να βγαλει καλυτερες.ακομα κ εγω που τον ειδα απο κοντα οταν το εκανε με το τωρα δεν θα με επιθε εαν δεν τον ειχα δει απο κοντα.η καλυτερη επιλογη να δεις και να καταλαβεις την δουλεια του μαγαζιου ειναι η σελιδα του.
Τι σε εμποδίζει να τον ρωτήσεις ; Αυτό δεν είχαμε πει τότε ; Θα του το έλεγες και θα έβαζες ....
 

lazos07

Member
Παιδιά έχω κάνει εγώ smp στην DHI το Φεβρουάριο.
Θα γράψω 3 διαφορετικά μηνύματα για την εξέλιξη.
Ανεβάζω τις φωτο του πριν
 

Συνημμένα

  • C641F5AE-DE8B-42F3-9A05-A6B2CF4A4E93.jpeg
    C641F5AE-DE8B-42F3-9A05-A6B2CF4A4E93.jpeg
    86 KB · Προβολές: 67
  • 90C25B09-8E88-4A86-BEAA-539B5B831374.jpeg
    90C25B09-8E88-4A86-BEAA-539B5B831374.jpeg
    97.3 KB · Προβολές: 63
  • 4421B8F1-0E58-4426-BA7E-419420955C4E.jpeg
    4421B8F1-0E58-4426-BA7E-419420955C4E.jpeg
    119.5 KB · Προβολές: 59

lazos07

Member
Οι φωτογραφίες μετά την συνέδρια του Φεβρουαρίου
 

Συνημμένα

  • 76EE4B1F-0465-4F7B-82C8-99A1AD41950B.jpeg
    76EE4B1F-0465-4F7B-82C8-99A1AD41950B.jpeg
    1,007.2 KB · Προβολές: 57
  • FA0C706C-C93F-4B2E-9C79-04380D612885.jpeg
    FA0C706C-C93F-4B2E-9C79-04380D612885.jpeg
    1 MB · Προβολές: 56
  • BDBF366E-A208-40DE-86E9-DC7F8F9625B6.jpeg
    BDBF366E-A208-40DE-86E9-DC7F8F9625B6.jpeg
    1.1 MB · Προβολές: 54

lazos07

Member
Μετά από δυο μήνες το μελάνι είχε εξαφανιστεί
Φωτογραφίες Απριλίου
 

Συνημμένα

  • AB940822-65DD-4512-B9D9-E1479C4B9877.jpeg
    AB940822-65DD-4512-B9D9-E1479C4B9877.jpeg
    110.2 KB · Προβολές: 57
  • 03D175C7-0BF6-4932-93CF-E6A9679941F9.jpeg
    03D175C7-0BF6-4932-93CF-E6A9679941F9.jpeg
    100.5 KB · Προβολές: 57
  • D859C33D-3589-45AD-AA53-AAB070DFECD4.jpeg
    D859C33D-3589-45AD-AA53-AAB070DFECD4.jpeg
    112.3 KB · Προβολές: 68

lazos07

Member
Επικοινώνησα με την DHI
Τους είπα ότι δεν έγινε καλή δουλειά
Μου έκαναν εκ νέου την συνέδρια
Και αυτά τα αποτελέσματα τώρα

τηνΤετάρτη θα κανω πάλι συνέδρια να δούμε πως πάει.

τι έχετε να πείτε;
 

Συνημμένα

  • EE12D9F0-7A7D-4431-B243-CD24FF538933.jpeg
    EE12D9F0-7A7D-4431-B243-CD24FF538933.jpeg
    98.5 KB · Προβολές: 76
  • 27716979-3294-44CE-A914-F06064C243C7.jpeg
    27716979-3294-44CE-A914-F06064C243C7.jpeg
    105 KB · Προβολές: 74
  • CFA19E80-20D5-4C58-B619-582A667BEAD9.jpeg
    CFA19E80-20D5-4C58-B619-582A667BEAD9.jpeg
    108.4 KB · Προβολές: 73

Giorgos-3

Well-Known Member
Επικοινώνησα με την DHI
Τους είπα ότι δεν έγινε καλή δουλειά
Μου έκαναν εκ νέου την συνέδρια
Και αυτά τα αποτελέσματα τώρα

τηνΤετάρτη θα κανω πάλι συνέδρια να δούμε πως πάει.

τι έχετε να πείτε;
Και εγώ εκεί είχα κάνει το στριπ....πολύ μέτριο αποτέλεσμα.... Υποθέτω στο έκανε η Μάγδα; Στην αρχή φαίνεται τρομερό και μετά όμως απλώνει το χρώμα και γίνεται πολύ μέτριο που με το μαλλί είναι κομπλέ ...μην τρελενεσαι τώρα Μ αυτό που βλέπεις δεν θα κρατήσει....
 

lazos07

Member
Και εγώ εκεί είχα κάνει το στριπ....πολύ μέτριο αποτέλεσμα.... Υποθέτω στο έκανε η Μάγδα; Στην αρχή φαίνεται τρομερό και μετά όμως απλώνει το χρώμα και γίνεται πολύ μέτριο που με το μαλλί είναι κομπλέ ...μην τρελενεσαι τώρα Μ αυτό που βλέπεις δεν θα κρατήσει....

οχι μου το έκανε ο Μιχάλης.

ξέρεις τι δεν μπορώ να καταλάβω;
φταιει η τεχνική τους ή απλά δεν πιάνει σε scar καλά;
 

Giorgos-3

Well-Known Member
οχι μου το έκανε ο Μιχάλης.

ξέρεις τι δεν μπορώ να καταλάβω;
φταιει η τεχνική τους ή απλά δεν πιάνει σε scar καλά;
Αν δεν δούμε άλλες δουλειές λάιβ κυρίως και από διάφορους γιατρούς δεν θα μάθουμε ποτέ....για αυτό κ επιμένω για τον φίλο σου ....
 
Μπλουζα