Scalp Micropigmentation στην DHI

sotos_pr

New Member
Εκανε φιλος μου προσφατα,παιδια εχει πολυ καλο αποτελεσμα,το θεμα του ειναι αν μπορει να βαζει regain,γιατι απο οτι ρωτησα και εγω το regain εχει οινοπνευμα και αλλα χημικα που χανετε πιο γρηγορα το μελανι απο το SMP.Εχουν και στην Θεσσαλονικη πλεον,ακομα θελει προστασια απο τον ηλιο,νερο με αλατι (θαλασσα),ακομα δεν θελει εντονο μασαζ.Αρα αν κανει καποιος μετα θα μπορει να βαζει regain+ proscar που επερνε κανονικα ή θα χασει και οτι ειχε σώσει απο την γνωστη μεθοδο;Παντως εχει αποτελεσμα,εχει καλυψει κενα που ειχε.
Φιλε μου αν δεν εχει θεμα το παλικαρι μπορεις να ανεβασεις φωτογραφιες χωρις να φαινεται το προσωπο εννοειται; Επισης, επειδη και εγω το ειχα ψαξει σε φορουμ του εξωτερικου αποκλειστικα για smp, καποιος ειχε κανει ενα πειραμα και ειπε οτι δεν του ειχε αλλαξει το χρωμα... Αλλοι λενε οτι δεν κανει επειδη οπως λες εχει οινοπνευμα. Το θεμα ειναι οτι εμενα σε ολες τις κλινικες μου ειπαν οτι πρεπει να κανεις ανα 2 3 χρονια ξανα συνεδρια
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

sotos_pr

New Member
Clients can continue using Propecia during and after their scalp pigmentation procedure. Rogaine (topical minoxidil) should be suspended during the course of treatment and for 30 days post your final session. This is to ensure the proper healing and settling of pigment without interference of the chemicals found in Rogaine foam.
 

nikolaos2014

New Member
Φιλε μου αν δεν εχει θεμα το παλικαρι μπορεις να ανεβασεις φωτογραφιες χωρις να φαινεται το προσωπο εννοειται; Επισης, επειδη και εγω το ειχα ψαξει σε φορουμ του εξωτερικου αποκλειστικα για smp, καποιος ειχε κανει ενα πειραμα και ειπε οτι δεν του ειχε αλλαξει το χρωμα... Αλλοι λενε οτι δεν κανει επειδη οπως λες εχει οινοπνευμα. Το θεμα ειναι οτι εμενα σε ολες τις κλινικες μου ειπαν οτι πρεπει να κανεις ανα 2 3 χρονια ξανα συνεδρια


Θα του πω να μου στειλει να τις ανεβαζω,ναι ισχυει οτι μετα απο 1-2 χρονια (αναλογα με την προστασια που κανεις στο δερμα σου) θελει ξανα να κανεις συνεδρια και λογικο γιατι ειναι ημι-μονιμο.Αν θες να το γλιτωσεις αυτο κανεις μονιμο.Απλα ειναι κανονικο τατου μετα και αν το μετανιωσεις θα πρεπει να κανεις μεθοδο με laser (σε περιπτωση δλδ που χασεις πχ ολα τα μαλια σου ή αλλαξει χρωμα (δυσκολο αν κανεις καπου σωστα και με καλα μελανια).Ειναι καλο σε ατομα που δεν θελουν να κανουν μμ και εχουν και ηδη νομιζω αρκετα αλλα εχουν αραιωση.Τωρα νομιζω αν δεν εχεις καθολου ειναι περιττο εκτος και αν θες να εχεις το look οτι εχεις κοντες τριχες.Παντως θελει νομιζω να βαλεις και regain μετα απο θεραπεια κανει - δεν κανει γιατι αλλιως θα χασει ο καθενας πολυ εδαφος ή οτι ειχε κερδισει τοσο καιρο.
 

lazos07

Member
Καλημέρα!
Με ενδιαφέρει κι εμένα το scalp micropignentasion αλλά στην DHI δεν σου δείχνουν περιστατικά για να καταλάβεις πριν κ μετά και ποσό καλή είναι η δουλειά. Έχει κανείς να ανεβάσει φωτο; εχει κάποιος να προτείνει κάποιον άλλον γι αυτό;
 

piros75

Well-Known Member
Εγώ πάντως έτυχε να δω από κοντά ένα στην DHI και μου φάνηκε πολύ καλό. Ήταν ξυρισμένο και αν δεν μου το λέγανε, δύσκολα θα το καταλάβαινα. Νομίζω ότι είναι μια καλή λύση ακόμα και για μερική πύκνωση illusion βεβαίως, απλά για να μην περνάει το φως στο άσπρο δέρμα. Σε αυτές τις περιπτώσεις νομίζω ότι κάνουν μικρές γραμμές και όχι τελείες.
 

giwrgos athina

Active Member
Και η κλινικη του bisanga στην αθηνα κανει αυτη την μεθοδο.Μου προτειναν και μενα για την ουλη απο strip που εχω.
 

lazos07

Member
Εγώ πάντως έτυχε να δω από κοντά ένα στην DHI και μου φάνηκε πολύ καλό. Ήταν ξυρισμένο και αν δεν μου το λέγανε, δύσκολα θα το καταλάβαινα. Νομίζω ότι είναι μια καλή λύση ακόμα και για μερική πύκνωση illusion βεβαίως, απλά για να μην περνάει το φως στο άσπρο δέρμα. Σε αυτές τις περιπτώσεις νομίζω ότι κάνουν μικρές γραμμές και όχι τελείες.

εγω σκέφτομαι να το κανω σε σχετικά μακρύ μήκος τρίχας σλδ να αφήσω το μαλλί που έχω τώρα και είναι περίπου 3-4 εκατοστά πάνω
 

panosss23

Active Member
παιδια το εκανε κανεις? εχει κανεις γνωμη για ενα τατουατζιδικο που κανει
scalp micropigmentation στην Καισαριανή? ειναι σχετικα πιο οικονομικο απο τις κλινικές...
 

Giorgos-3

Well-Known Member
παιδια το εκανε κανεις? εχει κανεις γνωμη για ενα τατουατζιδικο που κανει
scalp micropigmentation στην Καισαριανή? ειναι σχετικα πιο οικονομικο απο τις κλινικές...
Μακριά...δεν είναι τατουάζ αυτό το πράγμα ...διαφέρει κ σε τεχνική κ υλικά κ στα πάντα...ενημερωσου κ μην πας όπου να ναι γιατί αυτό ο πράγμα για να το κάνεις πρεπει να πολύ αυθεντία ο γιατρός ...θέλει καλό χέρι κ εμοειρονκ στην Ελλάδα κατά πάσα πιθανότητα δεν υπάρχει ακόμα....το χω ψάχνει πολύ το θέμα κ είμαι πολύ επιφυλακτικός...
 

panosss23

Active Member
τι ειναι αυτο?

τσεκαρε και πες μου, εμενα σαν αποτελεσμα μ αρεσει η δουλεια του... εγω μιλησα μαζι του και σαν τεχνικη οπως καταλαβα δεν κανει την ιδια οπως οταν χτυπας ενα τατου,ουτε βαζει το ιδιο μελανι.δικα του λογια.
προσοχη μη μπερδευουμε καποιες εικονες σε ατομα τα οποια εχουν αφησει μακρια μαλλια...γιατι εκει φαίνεται χαλια
η συγκεκριμενη μεθοδο ανεξαρτητος το που θα την κανει καποιος ειναι μονο για κοντοκουρεμενο μαλλι.καποιοι τα αφήνουν μακρια ιστερα απο αυτη τη μεθοδο και νομιζουν οτι θα βγαλουν τριχες επειδη κοντο φαινεται λες και εχει βγει τριχα.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
τι ειναι αυτο?

τσεκαρε και πες μου, εμενα σαν αποτελεσμα μ αρεσει η δουλεια του... εγω μιλησα μαζι του και σαν τεχνικη οπως καταλαβα δεν κανει την ιδια οπως οταν χτυπας ενα τατου,ουτε βαζει το ιδιο μελανι.δικα του λογια.
προσοχη μη μπερδευουμε καποιες εικονες σε ατομα τα οποια εχουν αφησει μακρια μαλλια...γιατι εκει φαίνεται χαλια
η συγκεκριμενη μεθοδο ανεξαρτητος το που θα την κανει καποιος ειναι μονο για κοντοκουρεμενο μαλλι.καποιοι τα αφήνουν μακρια ιστερα απο αυτη τη μεθοδο και νομιζουν οτι θα βγαλουν τριχες επειδη κοντο φαινεται λες και εχει βγει τριχα.
Σόρρυ φίλε λόγο εκεκτημενης ταχύτητας ήθελα να γράψω "έμπειρο" κ βγήκε αυτή η αρλουμπα που δεν πήρα χαμπάρι καν....έχω κ οπτική δυσλεξία παναθεμα με....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Giorgos-3

Well-Known Member
τι ειναι αυτο?

τσεκαρε και πες μου, εμενα σαν αποτελεσμα μ αρεσει η δουλεια του... εγω μιλησα μαζι του και σαν τεχνικη οπως καταλαβα δεν κανει την ιδια οπως οταν χτυπας ενα τατου,ουτε βαζει το ιδιο μελανι.δικα του λογια.
προσοχη μη μπερδευουμε καποιες εικονες σε ατομα τα οποια εχουν αφησει μακρια μαλλια...γιατι εκει φαίνεται χαλια
η συγκεκριμενη μεθοδο ανεξαρτητος το που θα την κανει καποιος ειναι μονο για κοντοκουρεμενο μαλλι.καποιοι τα αφήνουν μακρια ιστερα απο αυτη τη μεθοδο και νομιζουν οτι θα βγαλουν τριχες επειδη κοντο φαινεται λες και εχει βγει τριχα.
Όσο για το λινκ έχω μιλήσει κ Μ αυτούς .προσωπικά δεν με πείθουν ούτε τα λόγια τους ούτε με τα αποτελέσματα τους...τα οποία ούτε από τον υπολογιστή σου δεχονται να σου δείξουν δουλειες τους πόσο μάλλον να με παραπέμψουν σε κάποιον πελάτη τους ....
 

panosss23

Active Member
Σόρρυ φίλε λόγο εκεκτημενης ταχύτητας ήθελα να γράψω "έμπειρο" κ βγήκε αυτή η αρλουμπα που δεν πήρα χαμπάρι καν....έχω κ οπτική δυσλεξία παναθεμα με....
χαχα βασικα νομιζα πως ειναι καποια μεθοδος η καποια τεχνικη κατι και το εψαξα στο γκουγκλ και δεν μ εβγαλε κατι.λεω μηπως ηταν κατι π εγω δεν ηξερα,μετα λεω καποια λεξη θα ηθελε να γραψει...
οσο για το θεμα μας...στο φβ υπαρχει το μαγαζι με την δουλεια τους απο τατου και γραφουν η χρηστες για την δουλεια τους,οπως επισης και στο γκουγκλ εχουν αξιολογησεις.το να εχεις καποιους ενδιασμους ειναι κατανοητο γιατι κ εγω εχω και ειναι λογικο.απλα ισως εισαι περισσότερο επιφυλακτικός που αυτο δεν ξέρω κατα πόσο σου δίνει την ώθηση να το προχωρήσεις.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
χαχα βασικα νομιζα πως ειναι καποια μεθοδος η καποια τεχνικη κατι και το εψαξα στο γκουγκλ και δεν μ εβγαλε κατι.λεω μηπως ηταν κατι π εγω δεν ηξερα,μετα λεω καποια λεξη θα ηθελε να γραψει...
οσο για το θεμα μας...στο φβ υπαρχει το μαγαζι με την δουλεια τους απο τατου και γραφουν η χρηστες για την δουλεια τους,οπως επισης και στο γκουγκλ εχουν αξιολογησεις.το να εχεις καποιους ενδιασμους ειναι κατανοητο γιατι κ εγω εχω και ειναι λογικο.απλα ισως εισαι περισσότερο επιφυλακτικός που αυτο δεν ξέρω κατα πόσο σου δίνει την ώθηση να το προχωρήσεις.
Άκου...εγώ σε 10 μέρες θα παω για μμ στην Θεσσαλονίκη κ εχώ έρθει σε συνεννόηση με τον γιατρό μου κ θα μου συστήσει κάποια...θα την φέρει αν είναι δυνατόν κ μιας που το σκέφτομαι για μελλοντικά...δεν είμαι σίγουρος όμως ότι είναι Ελληνίδα αλλά λίγο μας ενδιαφέρει .... Μ έναν σμπαρο δύο τριγωνια ενολιγης κ αν έχω νεα πάνω σ' αυτό το κομμάτι κ αν επιτέλους δω δουλειά λάιβ θα ενημερώσω... Εγώ θέλω να δω κάποιον από κοντά αλλιώς δεν κάνω τίποτα ....
 

piros75

Well-Known Member
τσεκαρε και πες μου, εμενα σαν αποτελεσμα μ αρεσει η δουλεια του... εγω μιλησα μαζι του και σαν τεχνικη οπως καταλαβα δεν κανει την ιδια οπως οταν χτυπας ενα τατου,ουτε βαζει το ιδιο μελανι.δικα του λογια.
προσοχη μη μπερδευουμε καποιες εικονες σε ατομα τα οποια εχουν αφησει μακρια μαλλια...γιατι εκει φαίνεται χαλια
η συγκεκριμενη μεθοδο ανεξαρτητος το που θα την κανει καποιος ειναι μονο για κοντοκουρεμενο μαλλι.καποιοι τα αφήνουν μακρια ιστερα απο αυτη τη μεθοδο και νομιζουν οτι θα βγαλουν τριχες επειδη κοντο φαινεται λες και εχει βγει τριχα.

Προσοχή μη βλέπεις το αμέσως μετά γιατί ως γνωστόν ένα μελάνι μπορεί να κάνει διάχυση ή/και μεταχρωματισμό ύστερα από κάποιες μέρες, να ζητήσεις να δεις αποτελέσματα από κοντά από ανθρώπους που το έχουν κάνει τουλάχιστον 2 μήνες πριν.
 

panosss23

Active Member
Προσοχή μη βλέπεις το αμέσως μετά γιατί ως γνωστόν ένα μελάνι μπορεί να κάνει διάχυση ή/και μεταχρωματισμό ύστερα από κάποιες μέρες, να ζητήσεις να δεις αποτελέσματα από κοντά από ανθρώπους που το έχουν κάνει τουλάχιστον 2 μήνες πριν.
αμα το ψαξεις στο youtube θα δεις πως ειναι και μετα απο 1 2 3 μηνες 2 3 χρονια. απο κοντα ειναι δυσκολο να το δεις.γιατι δεν ξερω εαν θελει καποιος που θα του εισαι αγνωστος να βρεθειτε για να δεις την καραφλα του,και μη ξεχνας τα μαγαζια κρατανε καποια προσωπικα δεδομένα μυστικα, ειμαι επιφυλακτικος δεν λεω.... αλλα θα το τολμησω
 

Giorgos-3

Well-Known Member
αμα το ψαξεις στο youtube θα δεις πως ειναι και μετα απο 1 2 3 μηνες 2 3 χρονια. απο κοντα ειναι δυσκολο να το δεις.γιατι δεν ξερω εαν θελει καποιος που θα του εισαι αγνωστος να βρεθειτε για να δεις την καραφλα του,και μη ξεχνας τα μαγαζια κρατανε καποια προσωπικα δεδομένα μυστικα, ειμαι επιφυλακτικος δεν λεω.... αλλα θα το τολμησω
Αυτά τα περιβόητα προσωπικά δεδομένα γιατί ισχύουν μόνο στο μικροπεκνενταισον κ το επικαλούνται κ όχι κ στις μμ που τόσο απλόχερα μας δείχνουν ολοι άπειρα περιστατικά; Αναρωτιέμαι....
 

panosss23

Active Member
Αυτά τα περιβόητα προσωπικά δεδομένα γιατί ισχύουν μόνο στο μικροπεκνενταισον κ το επικαλούνται κ όχι κ στις μμ που τόσο απλόχερα μας δείχνουν ολοι άπειρα περιστατικά; Αναρωτιέμαι....
γιατι ολες τις μμ βλεπεις να ειναι επιτυχές? η πιστευεις οτι θα σου πουνε να πηγαινε σε εκεινο το κεφαλι που καναμε μλκια? και δες το. και στις δυο περιπτωσεις την βιτρινα τους θα σου δειξουν που στην μια περιπτωση ειναι μια επιτυχημενη μμ και στην αλλη μια ωραια μπμ
 

Giorgos-3

Well-Known Member
γιατι ολες τις μμ βλεπεις να ειναι επιτυχές? η πιστευεις οτι θα σου πουνε να πηγαινε σε εκεινο το κεφαλι που καναμε μλκια? και δες το. και στις δυο περιπτωσεις την βιτρινα τους θα σου δειξουν που στην μια περιπτωση ειναι μια επιτυχημενη μμ και στην αλλη μια ωραια μπμ
Μα αυτό λέω... Στο μικροπεκνενταισον σε όσους πήγα κάνεις μα κανείς δεν μου έδειξε μια δουλειά του ... Την πιο καλή τους...κάνεις .. όλοι αστείες δικαιολογίες...
 

panosss23

Active Member
Μα αυτό λέω... Στο μικροπεκνενταισον σε όσους πήγα κάνεις μα κανείς δεν μου έδειξε μια δουλειά του ... Την πιο καλή τους...κάνεις .. όλοι αστείες δικαιολογίες...
Τι πιστεύεις ότι δεν κάνουν καλή δουλειά; η ότι δεν έχουν πελατεία για να δείξουν την δουλειά τους;
 
Μπλουζα