Scalp Micropigmentation στην DHI

nekon

Member
οσον αφορα τη milena lardi εχει στο baldtruthtalk τυπο 15 μηνες μετα το τατου που δειχνει τουμπανο http://www.baldtruthtalk.com/showthread.php?t=9597
η μιλενα λεει οτι στα δυο χρονια το τατου θελει ανανεωση.επισης εχει παει για smp σε κλινικες σαν του feller και του hasson,γεγονος που κατα τη γνωμη μου μονο τυχαιο δεν πρεπει να θεωρειται.για μεχρι nw 5 σε συνδυασμο με fue δειχνει η καλυτερη προταση αυτη τη στιγμη.και πιστευω οτι συν τω χρονω θα γινεται και πιο αποδεκτη σαν λυση
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vayero

Member
Μα τίποτα! Μα ουδείς! Οπως πάντα!
Για άλλη μια φορά η ΒΟΗΘΕΙΑ εδώ είναι εκπληκτικά δυναμική!
 

Adriano

Well-Known Member
Να σου κάνω μια ερώτηση? Είσαι καλά? Έχεις δει σε άλλα thread πόσοι απαντούν?Το ότι δεν απαντούν μήπως,λέω μήπως,σημαίνει ότι δεν ξέρουν κάτι για το θέμα?Αγαπητέ vayero79. Όποιος θέλει να λύσει το πρόβλημά του πραγματικά,το λύνει μόνος του.Πάρε ένα τηλεφωνάκι στην DHI και ρώτα.Και μην ειρωνεύεσαι.Εδώ υπάρχουν μέλη που έχουν ψάξει πολύ το θέμα της τριχόπτωσης.Μην κρίνεις από ένα thread το όλο.
 

vayero

Member
Ειμαι αρκετο καιρο εδω και για να καταληξω να γραφω αυτο σημαινει οτι εχουν προηγηθει αρκετα θεματα στα οποια εχω υποβαλλει ερωτηματα και δεν εχω λαβει απαντησεισ! Προφανώς έθεσα δυο ζητήματα εδώ, το δεύτερο είναι αυτό που σε απασχολεί και μου κανείς υπόδειξη να ασχοληθώ μονομερως. Αν αυτή είναι η έννοια της επικοινωνίας εδώ δεν έχω κανένα πρόβλημα να το κάνω. Τουλάχιστον να υπάρχει επίγνωση της ομαδικότητας ή της ατομικοτητας.
 

osfp91

New Member
προφανως για να μην σου απανταει καποιος,σημαινει οτι δεν υπαρχει καποιος που να το'χει κανει...εγω σε ξενα μπλογκ εχω βρει αρκετα ατομα που το χουν κανει...τα καλυτερα αποτελεσματα απο τι εχω δει τα χει η his...αλλα αν δεν εβλεπα απο κοντα πως φαινεται δεν θα το τολμουσα...αν και γενικα σαν ιδεα δεν με ενθουσιαζει
 

n094

Active Member
Συγνώμη έχω την ανάγκη να απολογηθώ γιατί εγώ άνοιξα το συγκεκριμένο νήμα, αλλά πιστεύω ότι, ό,τι είχα να πω το έχω ήδη πει. Ξανά λοιπόν, έκανα στη δότρια σε κάποια σημάδια από την μμ του 2006 (τότε δυστυχώς κάνανε χρήση μεγαλύτερων εργαλείων εξαγωγής, τα οποίο μου άφησαν μικρά σημαδιά ορατά σε σχεδόν ξυρισμένο μαλλί), το αποτελέσμα φανταστικό, υπήρξε όμως ένα θέμα με το χρώμα, το οποίο δεν βγήκε ακριβώς ίδιο με του μαλλιού μου. Επειδή είμαι στα τέλη της τελευταίας μου μμ και θα ήθελα κάποια στιγμή να γεμίσω τα όποια κενά έχουν μείνει (κάποια μικρή αραίωση στις πτέρυγες για να δείξουν τελείως όμοιομορφες με το υπολοιπο κεφάλι) σκέφτομαι να το δοκιμάσω. Τους ρώτησα για το χρώμα και μου είπαν ότι πλέον κάνουν τεστ (δλδ κάποια λίγα pigments σε μη εμφανές σημείο του κεφαλιού ή του σώματος) για να βρουν το κατάλληλο χρώμα και περιμένουν 1 βδομάδα για τυχόν μεταχρωματισμούς, οπότε σύντομα μάλλον θα το δοκιμάσω και θα σας πω τη γνώμη μου.
 

trezoli

New Member
γεια σας παιδια ειμαι νεο μελος στο forum και θα ηθελα κατ αρχην να σας ευχαριστισω για την ενημερωση.σκεφτομαι να κανω μμ το φθινοπωρο,χρειαζομαι γυρω στα 2000-2500 grafts σε κροταφους και crown(μονο fue)και θα ηθελα την βοηθεια σας να με κατατοπισετε.εχω καταληξει σε καποιους γιατρους κ θελω την γνωμη σας.keser,erdogan koray,hakan doganay kai rahal.ευχαριστω προκαταβολικα!!
 

n094

Active Member
trezoli είπε:
γεια σας παιδια ειμαι νεο μελος στο forum και θα ηθελα κατ αρχην να σας ευχαριστισω για την ενημερωση.σκεφτομαι να κανω μμ το φθινοπωρο,χρειαζομαι γυρω στα 2000-2500 grafts σε κροταφους και crown(μονο fue)και θα ηθελα την βοηθεια σας να με κατατοπισετε.εχω καταληξει σε καποιους γιατρους κ θελω την γνωμη σας.keser,erdogan koray,hakan doganay kai rahal.ευχαριστω προκαταβολικα!!

Καλύτερα να ανοίξεις ένα νέο νήμα για το θέμα σου. Ωστόσο εδώ να σου πω ότι για keser & Rahal έχω διαβάσει καλά λόγια (έχουν διαφορά στην τιμή θεωρώ) για τους υπόλοιπους δεν ξέρω.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Chs

Μέλος του προσωπικού
trezoli είπε:
γεια σας παιδια ειμαι νεο μελος στο forum και θα ηθελα κατ αρχην να σας ευχαριστισω για την ενημερωση.σκεφτομαι να κανω μμ το φθινοπωρο,χρειαζομαι γυρω στα 2000-2500 grafts σε κροταφους και crown(μονο fue)και θα ηθελα την βοηθεια σας να με κατατοπισετε.εχω καταληξει σε καποιους γιατρους κ θελω την γνωμη σας.keser,erdogan koray,hakan doganay kai rahal.ευχαριστω προκαταβολικα!!

Καλημέρα και καλώς όρισες φίλε trezoli :)

Επειδή εδώ είναι thread που συζητείται το Micropigmentation, αν θέλεις κάνε ένα νέο thread για το θέμα σου εδώ: http://www.hairlossgr.com/forum/forum-23.html

για να κρατηθούν όσο το δυνατόν γίνεται καθαρά τα threads.

Ευχαριστώ, και καλώς όρισες και πάλι :)
 

trezoli

New Member
ευχαριστω πολυ παιδια και σορρυ για το μπερδεμα απλα με τεχνολογια δεν τα παω κ τοσο καλα!
 

John E

Member
Καλησπερα!Μιας και δεν υπαρχει καποιο αλλο Thread ειπα να κανω την ερωτηση μου εδω!Ενδιαφερομαι να κανω smp σε nw5 δυστυχως οποιαδηποτε θεραπεια minox/airol/keto/fina δεν επιασε! Υπαρχει καποιος που να ξερει τι περιπου τιμες παιζουν στην ελληνικη αγορα και κατα ποσο τα αποτελεσματα ειναι τοσο ωραια οσο δειχνουν?
 

vagelis454

New Member
Για το πόσο ωραία είναι τα αποτελέσματα από άποψη φυσικότητας φίλε δεν γνωρίζω.Σ αυτό έχει να κάνει και το ταλέντο του εκάστοτε τεχνίτη και οι προδιαγραφές του κεφαλιού όπου θα δουλευτεί το SMP π.χ σε κλινικές του εξωτερικού είδα στο yutube κάποια εξαιρετικά αποτελέσματα,αλλά επιφυλάσσομαι για το πως θα δείχνουν live..Επειδή μ ενδιαφέρει κι εμένα ρώτησα στην D...I και μου είπαν κάπου στα 350ευρω η ώρα!!,εννοείται αν είσαι όπως και γω θες κανά 5ωρο,οπότε μάλλον παζάρι στην τιμή για να πετύχεις ότι καλύτερο γίνεται.Επίσης κάπου διάβασα ότι γίνεται πρώτα ένα τεστ σε μικρή περιοχή του scalp,για το πως θα δέσει το χρώμα με το χρώμα της τρίχας και πως θ απορροφηθεί το μελάνι,ώστεν αποφευχθούν τυχόν αστοχίες.Αυτά από μένα κ ψάξτο γιατί πιστεύω πως αξίζει..
 

John E

Member
Για το πόσο ωραία είναι τα αποτελέσματα από άποψη φυσικότητας φίλε δεν γνωρίζω.Σ αυτό έχει να κάνει και το ταλέντο του εκάστοτε τεχνίτη και οι προδιαγραφές του κεφαλιού όπου θα δουλευτεί το SMP π.χ σε κλινικές του εξωτερικού είδα στο yutube κάποια εξαιρετικά αποτελέσματα,αλλά επιφυλάσσομαι για το πως θα δείχνουν live..Επειδή μ ενδιαφέρει κι εμένα ρώτησα στην D...I και μου είπαν κάπου στα 350ευρω η ώρα!!,εννοείται αν είσαι όπως και γω θες κανά 5ωρο,οπότε μάλλον παζάρι στην τιμή για να πετύχεις ότι καλύτερο γίνεται.Επίσης κάπου διάβασα ότι γίνεται πρώτα ένα τεστ σε μικρή περιοχή του scalp,για το πως θα δέσει το χρώμα με το χρώμα της τρίχας και πως θ απορροφηθεί το μελάνι,ώστεν αποφευχθούν τυχόν αστοχίες.Αυτά από μένα κ ψάξτο γιατί πιστεύω πως αξίζει..

5 ώρες κανεις ολοκληρο μανικι ταττοου κανονικο αν ειναι δυνατον, ειναι λιγο η τιμη καπως ανα ωρα!! Βεβαια το μεγαλυτερο προβλημα ειναι το αποτελεσμα και αμα θα κανει μπαμ οτι ειναι ταττοου δυστηχως δεν μενω αθηνα και ειναι θεμα το ψαξιμο μεγαλο!
 

vagelis454

New Member
Φίλε δεν είναι artist tattoo,να καλύψεις το κεφάλι σου σε 5 ώρες κι έφυγες..Είναι ιατρικό τατουάζ και εκτελείτε σε συνεδρίες ώστε να μην υπάρξουν απρόοπτα(έντονη ερυθρότητα,κακή απορρόφηση μελανιού κλπ).Ελληνιστί αναφέρεται και σαν τεχνική τριχο-ομοιοπύκνωσης.Συνεπώς σε μεγάλα norwwod μιλάμε για 2-3 συνεδρίες του 2ωρου περίπου.
 
Τελευταία επεξεργασία:

John E

Member
Φίλε δεν είναι artist tattoo,να καλύψεις το κεφάλι σου σε 5 ώρες κι έφυγες..Είναι ιατρικό τατουάζ και εκτελείτε σε συνεδρίες ώστε να μην υπάρξουν απρόοπτα(έντονη ερυθρότητα,κακή απορρόφηση μελανιού κλπ).Ελληνιστί αναφέρεται και σαν τεχνική τριχο-ομοιοπύκνωσης.Συνεπώς σε μεγάλα norwwod μιλάμε για 2-3 συνεδρίες του 2ωρου περίπου.

Σωστο και αυτο! Δεν εχω δει κανεναν που να εχει κανει ειναι η αληθεια και το σκεφτομαι παρα πολυ μην βγει κακο αποτελεσμα η ακομα καλυτερα εχω δει ατομα και δεν το εχω καταλαβει καθολου! Παντα εχω τελευταια σκαλα κουρεμα το μαλλι και αυτο δεν ξερω αν ειναι καλο η κακο
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Πραγματικά θα ταν πολυ ενδιαφέρον να δουμε ενα αποτελεσμα στο φόρουμ απο καποιον σε οποιαδηποτε κλινική που να μην αφορα την κάλυψη ουλης στριπ αλλα μια φουλ κάλυψη η πύκνωση.
 
Μπλουζα