Saw Palmetto - Προσοχή στις ετικέτες !!!

afanas#not

Active Member
Καλησπέρα! Εγώ αγόρασα αυτό το σκεύασμα χθες από ΑΜΑΖΟΝ και ξεκινάω σύντομα! Πώς σας φαίνεται; Η καλύτερη ώρα να παίρνει κανείς Saw Palmetto είναι με το μεσημεριανό με γεμάτο στομάχι;

362A3A49-2892-4A9D-80B8-C177BFDD149A.jpeg
C59179CF-5623-44EF-B274-25A63F410A75.jpeg
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

spi

Well-Known Member
3 μήνες κλεισμένους σήμερα με saw Palmetto. Δεν ξέρω πως ακριβώς γίνεται με αυτό το προϊόν αλλά η τριχόπτωση είναι σχεδόν παρελθόν. Επανεκφυση δεν ξέρω αν δίνει αλλά σίγουρα έχει βοηθήσει σε αυτό το κομμάτι της τριχόπτωσης. Όταν πριν περνούσα το μαλλί μου έτσι απλά με το χέρι και έμεναν πάνω από 7-8 τρίχες τώρα σχεδόν καμμία όπως και στο μπάνιο όπως και κατά την εφαρμογή του regaine. Είναι λες κι έγινε κάτι εκπληκτικό που πιστευα ότι θα γινόταν μόνο με φίνα. Δεν ξέρω πως θα εξελιχθεί το επόμενο διάστημα αλλά μόνο θετικά έχω να λέω για τα ως τώρα δείγματα
 

proklos

Member
Καλησπέρα spi ,θα μπορούσες να μας παραθέσεις το link απο το οποίο προμηθεύεσαι το συγκεκριμένο;
Ευχαριστώ
 

spi

Well-Known Member
Καλησπέρα spi ,θα μπορούσες να μας παραθέσεις το link απο το οποίο προμηθεύεσαι το συγκεκριμένο;
Ευχαριστώ
Εγώ παίρνω προς το.παρον το palmogen που έχει αναφερθεί στο νήμα. Ακόμα δεν έχω ψαχτει για να αγοράσω από το εξωτερικό
 

Jack4speed

New Member
Καλησπέρα.Να γράψω καί εγώ τίς εντυπώσεις μου..3+1/2 μήνες minoxidil Kirkland 2 περίπου μήνες saw palmetto κάψουλες evdermia και καθημερινό λούσιμο με σαμπουάν biotrin καί ανά 2 μέρες fugnoral και μασάζ με το βουρτσακι με τα llld.. αρχίζουν να πυκνώνουν τα μαλλιά στο crown και mid scalp τα μπροστινά μοιάζουν σαν να έχουν ξυπνήσει από λιθαργο..τριχόπτωση σχεδόν μηδέν.. παρενέργειες μηδέν από saw και μινοξιδιλη.. μινοξιδιλη μόνο βράδυ..θα το παλέψω μέχρι Σεπτέμβριο για να μπω για ΜΜ για 5 φορά..
 

mic6

Well-Known Member
3 μήνες κλεισμένους σήμερα με saw Palmetto. Δεν ξέρω πως ακριβώς γίνεται με αυτό το προϊόν αλλά η τριχόπτωση είναι σχεδόν παρελθόν. Επανεκφυση δεν ξέρω αν δίνει αλλά σίγουρα έχει βοηθήσει σε αυτό το κομμάτι της τριχόπτωσης. Όταν πριν περνούσα το μαλλί μου έτσι απλά με το χέρι και έμεναν πάνω από 7-8 τρίχες τώρα σχεδόν καμμία όπως και στο μπάνιο όπως και κατά την εφαρμογή του regaine. Είναι λες κι έγινε κάτι εκπληκτικό που πιστευα ότι θα γινόταν μόνο με φίνα. Δεν ξέρω πως θα εξελιχθεί το επόμενο διάστημα αλλά μόνο θετικά έχω να λέω για τα ως τώρα δείγματα
Τα ιδια ακριβώς κι εγώ , θαύμα!
 
Μετα απο 3,5 μηνες χρήσης saw palmeto απο evdermia παρατήρησα μια μείωση της λίμπιντο, η οποία δεν ξέρω αν έχει να κανει με το saw ή είναι τυχαία! Προς το παρών θα κάνω μια διακοπή για λίγες μέρες να δω αν θα αλλάξει κάτι. Έχει κανεις παρόμοια εμπειρία ?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

spi

Well-Known Member
Μετα απο 3,5 μηνες χρήσης saw palmeto απο evdermia παρατήρησα μια μείωση της λίμπιντο, η οποία δεν ξέρω αν έχει να κανει με το saw ή είναι τυχαία! Προς το παρών θα κάνω μια διακοπή για λίγες μέρες να δω αν θα αλλάξει κάτι. Έχει κανεις παρόμοια εμπειρία ?
Έχω παρατηρήσει κι εγώ κάτι ανάλογο με την πρωινή στύση αλλά μετά πέρασε, οπότε μάλλον μόνο τυχαίο ήταν
 

mic6

Well-Known Member
Μετα απο 3,5 μηνες χρήσης saw palmeto απο evdermia παρατήρησα μια μείωση της λίμπιντο, η οποία δεν ξέρω αν έχει να κανει με το saw ή είναι τυχαία! Προς το παρών θα κάνω μια διακοπή για λίγες μέρες να δω αν θα αλλάξει κάτι. Έχει κανεις παρόμοια εμπειρία ?
Εγώ ακριβώς το αντίθετο
Πολύ καλύτερα από πριν, φουλ λίμπιντο
 
Για σας παιδιά

Ο γιος μου έχει τα πρώτα αρχικά σημάδια στο κρόταφο. Η πιθανότητα είναι ότι θα χάσει τα μαλλιά του δεδομένο ότι εγώ τα έχασα, αλλά μετά τα 35 χρόνια, και γενετικά υπάρχει και στην οικογένεια της μητέρας του. Θέλω να δράσω προληπτικά ώστε τουλάχιστο να το καθυστερήσουμε. Η μόνη μη φαρμακευτική αγωγή φαίνεται να είναι το saw palmetto. Μπορείτε να με καθοδηγήσετε ως αναφορά πιο συμπλήρωμα να του αγοράσω και ποιες παρενέργειες έχουν εμφανιστεί. Αξίζει να αγοράσουμε και κάποιο συγκεκριμένο σαμπουαν?
 

gerassis

Well-Known Member
Να παει πρωτα σε ενα δερματολόγο φίλε. Θα του πει τα κλασσικά αλλα καλύτερα να τον δει γιατρός. Το πιο αποτελεσματικό ειναι η Φινα αλλα ειναι φάρμακο. Σιγουρα Μινοξιδιλη 5% για αρχη. Οσο πιο νωρις τοσο πιο καλα αποτελέσματα θα έχει. Στα νεαρα ατομα λογω του οτι τα τριχοθυλακια που ειναι σε τελογενη δεν έχουν πεθανει ακόμα η κατασταση ειναι αναστρέψιμη σε μεγάλο βαθμό
 
Να παει πρωτα σε ενα δερματολόγο φίλε. Θα του πει τα κλασσικά αλλα καλύτερα να τον δει γιατρός. Το πιο αποτελεσματικό ειναι η Φινα αλλα ειναι φάρμακο. Σιγουρα Μινοξιδιλη 5% για αρχη. Οσο πιο νωρις τοσο πιο καλα αποτελέσματα θα έχει. Στα νεαρα ατομα λογω του οτι τα τριχοθυλακια που ειναι σε τελογενη δεν έχουν πεθανει ακόμα η κατασταση ειναι αναστρέψιμη σε μεγάλο βαθμό
Ευχαριστώ αλλά θα προτιμούσα να μην χρησιμοποιούσε χημικά. Και μήπως θα ήταν καλό να ξεκινήσει με saw palmetto δεδομένο ότι έχετε θετικά αποτελέσματα χωρίς παρενέργειες.
 

le2der

Active Member
Το εχετε δεί αυτο...Εχει δειξει να ειναι καλυτερο από Μinox σε πείραμα με ποντικια

https://www.hairguard.com/benefits-peppermint-oil-for-hair-growth/

https://www.express.co.uk/life-styl...-treatment-peppermint-oil-promote-hair-growth
 
Μπλουζα