Saw Palmetto - Προσοχή στις ετικέτες !!!

Xtiaska

New Member
Μάγκες ο κολοκυθοσπορος ή το λάδι του ή γενικά τα συμπληρώματα διατροφής που κυκλοφορούν κάνουν τίποτα ή είναι μάρκετινγκ για να πουλάνε οι κατασκευαστες?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

gerassis

Well-Known Member
Το λάδι κολοκύθας και το εκχύλισμα τσουκνίδας κάνουν δουλειά. Είναι από παλιά γνωστό. Το σκέυασμα που ξεκίνησα τώρα τα έχει και τα 2 + saw + Ψευδάργυρο. Δε συμφαίρει όμως απο πλευρά δόσης. Θέλει 3 μεγάλες κάψουλες τη μέρα και κρατάει 1 μήνα. Ξαναπαράγγειλα απο το i-herb και βγαίνει 22€ με τα μεταφορικά. Πολύ πιο οικονομικό απο της Evdermia και πολύ πιο πολλες ενεργές ουσίες.
 

Συνημμένα

  • 22.jpg
    22.jpg
    182.7 KB · Προβολές: 68
  • saww.jpg
    saww.jpg
    138.4 KB · Προβολές: 111
Μετά από 2 μήνες χρήσης saw palmetto Evdermia plamogen soft gel 320mg μερικές παρατηρήσεις.

Όσο αφορά την ούρηση για τις πρώτες 30-40 μέρες περίπου αυξήθηκε η συχνότητα, όπως επίσης και η επιτακτικότητα ( Θέλω να κ@τουρήσω , και το θέλω ΤΩΡΑ!! ) σταδιακά αυτό εξασθένισε και στις 60 μέρες χρήσης μπορώ να πω πως είμαι σε αυτό τον τομέα όπως πριν την χρήση τοu saw.

Σεξουαλική διάθεση καλή, ίσως καλύτερη σε σχέση με πριν το saw.

Κάποια άλλη παρενέργεια δεν έχω διαπιστώσει!

Όσο αφορά την αποτελεσματικότητα το προιον δείχνει ότι δουλεύει, δεν ξέρω αν ήταν ιδέα μου, αλλά έγω παρατήρησα διαφορά από τις 20 μέρες και μετά.

Παραθέτω φώτο πριν και μετά
 

Συνημμένα

  • IMG_20190311_120958.jpg
    IMG_20190311_120958.jpg
    267 KB · Προβολές: 138
  • saw.jpg
    saw.jpg
    519.3 KB · Προβολές: 118
ΥΓ: η φαρμακοποιός μου πρότεινε αυτό , ποια η γνώμη σας ??
 

Συνημμένα

  • 20191216125222_menarini_prostamol_60_malakes_kapsoules.jpeg
    20191216125222_menarini_prostamol_60_malakes_kapsoules.jpeg
    847.3 KB · Προβολές: 100

Georgie

Well-Known Member
Μετά από 2 μήνες χρήσης saw palmetto Evdermia plamogen soft gel 320mg μερικές παρατηρήσεις.

Όσο αφορά την ούρηση για τις πρώτες 30-40 μέρες περίπου αυξήθηκε η συχνότητα, όπως επίσης και η επιτακτικότητα ( Θέλω να κ@τουρήσω , και το θέλω ΤΩΡΑ!! ) σταδιακά αυτό εξασθένισε και στις 60 μέρες χρήσης μπορώ να πω πως είμαι σε αυτό τον τομέα όπως πριν την χρήση τοu saw.

Σεξουαλική διάθεση καλή, ίσως καλύτερη σε σχέση με πριν το saw.

Κάποια άλλη παρενέργεια δεν έχω διαπιστώσει!

Όσο αφορά την αποτελεσματικότητα το προιον δείχνει ότι δουλεύει, δεν ξέρω αν ήταν ιδέα μου, αλλά έγω παρατήρησα διαφορά από τις 20 μέρες και μετά.

Παραθέτω φώτο πριν και μετά
Αδυνατώ να το πιστέψω αλλα απο τις φωτογραφίες φαίνεται μεγάλη διαφορα ρε boy
Μπράβο
 

Jumanji

Active Member
Πραγματικά φιλε σε βοηθησε πολυ!αφου σε παει καλα,γιατι να πειραματιστεις?μονο με saw εισαι ή βαζεις και μινο?
 

spi

Well-Known Member
Δεν πιστεύω ότι μπορεί το saw να δώσει τέτοιο αποτέλεσμα. Αλλά τελικά ποτέ μη λες ποτέ. Μπράβο φιλε
 

gerassis

Well-Known Member
Η διαφορά ειναι παραπανω απο εμφανής. Πιστευω ομως οτι ειναι αδυνατον σε τοσο λίγο καιρο να εχεις αυτο το σουπερ αποτέλεσμα. Ολες οι μελετες εστιάζονται στο 6μηνο και μετά. Εμενα οπως εγραψα μου μείωσε δραματικα την τριχόπτωση απο τις 20 μερες και μετά. Τωρα εχω κλείσει 3 μήνες χρησης evdermia και μεταπηδησα σε ενα προϊόν της now απο Iherb που με λιγότερα χρήματα εχει πολυ περισσότερες δραστικές ουσίες. Το μαλλί μου δειχνει να εχει πυκνώσει αλλα το εχω αφησει να μακρυνει κιόλας. Φυσικα ειμαι πολυ χαρούμενος που η πρόταση μου εισακουστηκε και βοηθησε εκτος απο μενα και αλλους. Εμενα απο "παρενέργειες" μου μείωσε την συχνοτητα της ούρησης και μου αυξησε την ποσότητα των ουρων. (αυτος ειναι ο αρχικη χρηση Saw) Φυσικά και η λίμπιντο επιασε κόκκινο (προς τα πάνω). Πιστεύω με υπομονη και πειθαρχία μπορουν οι περισσότεροι να παρουν ενα αξιοπρεπές αποτέλεσμα μεσα στο 12μηνο.
 
Ίσως ξεγελάει η φωτογραφία για το αποτέλεσμα. Σίγουρα υπάρχει διαφορά αλλά η φώτο μάλλον δίνει κάτι παραπάνω από την πραγματικότητα.
Επίσης με την έναρξη του saw έγινα και πιο τακτικός στην χρήση μινο που πολλές φορές έβαζα 1 φορά αντί για 2 την μέρα. Ίσως έπαιξε κ αυτό κάποιο ρόλο
 
  • Like
Reactions: spi

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vag25

Well-Known Member
Η διαφορα ειναι τεραστια.
Μπορεις να πας στο ιδιο σημειο με την πρωτη φωτο και να βγαλεις ξανα? Με τον ιδιο φωτισμο.
 
Προφανώς και ΔΕΝ έχω βάλει τοπικ. Εδώ βρισκόμαστε για να βοηθήσουμε ο ένας τον άλλον, ποιο το νόημα να βάλω φώτο με τοπικ?
Παραθέτω φώτο από το ΜΕΤΑ στο ίδιο σημείο. Με λουσμένο και αλουστο μαλλί.
Στην πρώτη φώτο (λουσμένο μαλλί) έχει γίνει χρήση φλας
 

Συνημμένα

  • 20200115_104516.jpg
    20200115_104516.jpg
    1.3 MB · Προβολές: 112
  • 20200115_104550.jpg
    20200115_104550.jpg
    906.6 KB · Προβολές: 84

Jumanji

Active Member
Ισχυει αυτο που λεει το παλικαρι,ποιος ο λογος να βαλει τοπικ και να βγαλει φωτο?φαίνεται η διαφορα φιλε,εκατσε καλα στον οργανισμο σου ο συνδυασμος μαζι με μινο
 

tasos33

Well-Known Member
εχει διαφορα και σημαντικη, βαζεις κατι αλλο?


Προφανώς και ΔΕΝ έχω βάλει τοπικ. Εδώ βρισκόμαστε για να βοηθήσουμε ο ένας τον άλλον, ποιο το νόημα να βάλω φώτο με τοπικ?
Παραθέτω φώτο από το ΜΕΤΑ στο ίδιο σημείο. Με λουσμένο και αλουστο μαλλί.
Στην πρώτη φώτο (λουσμένο μαλλί) έχει γίνει χρήση φλας
 
εχει διαφορα και σημαντικη, βαζεις κατι αλλο?
Saw palmetto
Regain 5%
Και από σαμπουάν Ducray anaphace

Πιστεύω πως βοήθησε και η εντατικοποίηση του regain που συνέπεσε με την έναρξη του saw, από εκεί που έβαζα κατά μέσο όρο 1,2 φορές την μέρα, πια βάζω 2 φορές πάντα.
 

Xristoforaz

Well-Known Member
τη δουλεια την εκανε ξεκαθαρα το saw palmetto...οπως βοηθησε τον gerassis στη φυτρωση των μεταμοσχευμενων και στη γεννηση νεων τριχων!
ειναι θαυματουργο το συγκεκριμενο προιον της φυσεως...επαναλαμβανομαστε μεν, η επαναληψη ειναι μητηρ μαθησεως δε!
 

Georgie

Well-Known Member
Ακομα και φιναστεριδη να έπαιρνε ο φίλος δε θα ειχε τοσο σύντομα αποτέλεσμα .
Πιστεύω οτι εχει δώσει ενα boost η μινοξιδιλη .
Όντως υπαρχει διαφορα, πιο πολυ στη ποιότητα της τρίχας όπως φαίνεται απο τις φωτογραφίες .

Βαλε και λιγο τσουκνίδα μήπως και δικαιωθεί ο @Xristoforaz και παρει νίκη με καθαρό σκορ απέναντι στον @tol
:)
 
Μπλουζα