Salonikios30, fue, 1900 grafts, 17-05-2016

Flosk

Well-Known Member
Το γεγονος οτι εχει αναλαβει 2 repairs η κλινικη ενω αρχικα υπηρξε κωλυμα εγω το βλεπω θετικο Hijikos παντως. Μπραβο και στις 2 Κυπριακες απο μενα.
Δεν ξερω πως θα αντιμετωπιζαν οι κλινικες αυτες τους πελατες αν δεν υπηρχε το φορουμ, μπορω ομως να κανω εικασιες.
ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΤΕΛΙΚΑ ΣΤΗΡΙΖΟΥΝ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΚΑΛΑ ΑΝΤΑΝΑΚΛΑΣΤΙΚΑ ΤΟΝ ΠΕΛΑΤΗ 1ον) δειχνει οτι τελικα αυτη ειναι η κατευθυνση που θελουν να ακολουθουν και 2ον) ανακουφιζει τα παιδια που τις χρειαζονται τωρα και τα παιδια που δεν προβαινουν σε μμ με αυτο το φοβο.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

danceworld_2001

Well-Known Member
Λεβεντιά μου καλημέρα. Ευχάριστα τα νέα επιτέλους και χαίρομαι που βρήκες λύση. Στο κάτω κάτω η κλινική σου ήταν υπεύθυνη από την πρώτη στιγμή για όλα και έπρεπε να αναλάβει την ευθύνη μέχρι τέλους. Βέβαια αν δεν υπήρχε η πίεση του φόρουμ με την δημοσιότητα που πήρε στο φόρουμ ή η αντιπρόταση του άλλου γιατρού, σήμερα μπορεί να μην είχες την ίδια τύχη, ωστόσο ας εστιάσουμε στο αποτέλεσμα που είναι πως επιτέλους και μπράβο τους, στο κλείσιμο της ημέρας ξηγήθηκαν. Βέβαια σαν απόφαση εγώ διαφωνώ, εννοώ στο να κάνεις το repair τώρα, στο είχα πει άλλωστε να ασχοληθείς με θεραπείες και να δώσεις χρόνο, αλλά καταλαβαίνω πόσο σε καίει και ήθελες να τελειώνεις ώστε να βελτιωθεί η εικόνα σου!!

Μόνο αρνητικό σημείο είναι τα grafts που έβαλες. Επειδή και εγώ σε είδα από κοντά 2 φορές, και ο γιατρός, αυτά που έβαλες ήταν τα μισά από όσα έπρεπε να βάλεις. Ο Γεωργίου σου μίλησε για 600+ για να μερεμετιστεί σωστά. Αυτά που έβαλες θα βελτιώσουν την εικόνα αλλά όχι όσο θα έπρεπε, αν βέβαια υπήρχε φόβος για σοκ λος τότε ορθώς έπραξαν. Καλή φύτρωση τώρα και εύχομαι να ηρεμήσεις και να πάνε όλα καλά γιατί ξέρω πόσο ταλαιπωρήθηκες ψυχικά και όχι μόνο!!
 

salonikios30

Active Member

Συνημμένα

  • 20180308_113529.jpg
    20180308_113529.jpg
    1.7 MB · Προβολές: 596
  • 20180313_000427.jpg
    20180313_000427.jpg
    1.6 MB · Προβολές: 554

salonikios30

Active Member
H πρωτη φωτο (κροταφος-ενωση) ειναι τραβηγμενη απο το κινητο στο αεροδρομιο σε κλειστο χωρο με ευνοικοτατες συνθηκες.
 

hijikos

Active Member
Το γεγονος οτι εχει αναλαβει 2 repairs η κλινικη ενω αρχικα υπηρξε κωλυμα εγω το βλεπω θετικο Hijikos παντως. Μπραβο και στις 2 Κυπριακες απο μενα.
Δεν ξερω πως θα αντιμετωπιζαν οι κλινικες αυτες τους πελατες αν δεν υπηρχε το φορουμ, μπορω ομως να κανω εικασιες.
ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΤΕΛΙΚΑ ΣΤΗΡΙΖΟΥΝ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΚΑΛΑ ΑΝΤΑΝΑΚΛΑΣΤΙΚΑ ΤΟΝ ΠΕΛΑΤΗ 1ον) δειχνει οτι τελικα αυτη ειναι η κατευθυνση που θελουν να ακολουθουν και 2ον) ανακουφιζει τα παιδια που τις χρειαζονται τωρα και τα παιδια που δεν προβαινουν σε μμ με αυτο το φοβο.
Xαιρομε που τελικα δικαιωθηκε ο salonikios, εστω και αργα......
Καλιο αργα παρα ποτε....
Tα αποτελεσματα της κλινικης εξακολουθουν να ειναι μετρια, σε πυκνοτητα και φυτρωση.
 

Νικολας νικ

Well-Known Member
Το γεγονος οτι εχει αναλαβει 2 repairs η κλινικη ενω αρχικα υπηρξε κωλυμα εγω το βλεπω θετικο Hijikos παντως. Μπραβο και στις 2 Κυπριακες απο μενα.
Δεν ξερω πως θα αντιμετωπιζαν οι κλινικες αυτες τους πελατες αν δεν υπηρχε το φορουμ, μπορω ομως να κανω εικασιες.
ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΤΕΛΙΚΑ ΣΤΗΡΙΖΟΥΝ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΚΑΛΑ ΑΝΤΑΝΑΚΛΑΣΤΙΚΑ ΤΟΝ ΠΕΛΑΤΗ 1ον) δειχνει οτι τελικα αυτη ειναι η κατευθυνση που θελουν να ακολουθουν και 2ον) ανακουφιζει τα παιδια που τις χρειαζονται τωρα και τα παιδια που δεν προβαινουν σε μμ με αυτο το φοβο.
γεια σου φλοσκ! στη δικη σου περιπτωση repair τα αντανακλαστικα της κλινικης γιατι ηταν αμεσα; μηπως τελικα αυτα εξαρτωνται κ απο την εκαστοτε συμπεριφορα του πελατη;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

salonikios30

Active Member
Μιας π το ανεφερες.Ισως παιζει ρολο και η συμπεριφορα .ημουν σχολαστικος στις οδηγιες της κλινικης δεν αξιωσα καμια αποζημιωση δεν απειλησα την κλινικη , δεν επενεβει σε αλλα νηματα βαζοντας λογια, δε κοινοποιησα αποτελεσμα σε αλλα φορουμ δε μπηκα με ψευτικα προφιλ, δεν επεμβενα σε αλλα νηματα,δεν απεκρυψα και δεν σκιαζα πραγματα κ καταστασεις σε βαρος μελους υποψηφιου επειδη εχω μενος η εχω παθιαστει με καποια κλινικη κ εχω συμφεροντα να τους υποστιριζω απλα παρουσιασα την δυσαρεσκια μου.αν ημουν απειλητικος και αξιωνα αποζημιωσεις κ σκιαζα καταστασεις υπερ κλινικων κ κατα μελων για προσωπικο μου συμφερον ενδεχομενως ηταν ποιο αμεσοι
 

hijikos

Active Member
Δεν ειναι αποψη μου ειναι η πραγματικοτητα.
Οι φωτογραφιες τους που εχουν στις ιστοσελιδες τους ειναι παραπλανητικες με διαφορα χτενισματα που καμουφλαρουν το προβλημα, αποδειξε μου το αντιθετο .

Το γεγονος οτι εχει αναλαβει 2 repairs η κλινικη ενω αρχικα υπηρξε κωλυμα εγω το βλεπω θετικο Hijikos παντως. Μπραβο και στις 2 Κυπριακες απο μενα.
Δεν ξερω πως θα αντιμετωπιζαν οι κλινικες αυτες τους πελατες αν δεν υπηρχε το φορουμ, μπορω ομως να κανω εικασιες.
ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΤΕΛΙΚΑ ΣΤΗΡΙΖΟΥΝ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΚΑΛΑ ΑΝΤΑΝΑΚΛΑΣΤΙΚΑ ΤΟΝ ΠΕΛΑΤΗ 1ον) δειχνει οτι τελικα αυτη ειναι η κατευθυνση που θελουν να ακολουθουν και 2ον) ανακουφιζει τα παιδια που τις χρειαζονται τωρα και τα παιδια που δεν προβαινουν σε μμ με αυτο το φοβο.

Το 90% του μπραβο ειναι για το φορουμ και τους διαχειριστες, οσο κακα αποτελεσματα βγαινουν στην φορα μειωνουν την πελατεια τους !
Ας μην υπηρχε το φορουμ και θα σου λεγα!
 

Harris_G

Well-Known Member
Οι φωτογραφιες τους που εχουν στις ιστοσελιδες τους ειναι παραπλανητικες
ΝΟΜΟΣ ΑΥΤΟ!! ολοι τα παρουσιαζουν οπως τα γουσταρουν!!! Ενας κουρεας στο μπαρμπερικο που πηγαινω μου ειπε οτι θελει να παει σε εναν Τουρκο και μου δειξε ενα Τουρκο Mexmet Okur οτι να ναι ονομα ουτε το θυμαμαι. Μου λεει δες αποτελεσματα και ηταν ολα πιο τουμπανα απο ατομα που δεν εχουν καν τριχοπτωση. Του εξηγησα οτι η Τουρκια δεν ειναι αυτο που νομιζεις υπαρχει ενας γιατρος που τυχαινει να ειναι και κορυφαιος (Erdo) και δε μπηκε καν στον κοπο να με ακουσει.
 

salonikios30

Active Member
Παιδια να σας ευχαριστησω και παλι.Θερμη παρακληση μην γινει το νημα λογος αντιπαραθεσεων.Οφειλα να ενημερωσω οπως εκανα παντα αν εχω καποια εξελιξη οπως και θα συνεχισω να κανω οταν υπαρχει λογος και υπαρχει εξελιξη, δεν θα κρυφτω. Πραγματικα να σας ευχαριστησω ολους για την στηριξη οπως και να ευχαριστησω και την κλινικη που εστω και καθυστερημενα ηταν Αψογη.Ειμαι της αποψης να κοιταμε μπροστα!Ειδωμεν για το αποτελεσμα!
 

Stripar

Established Member
γεια σου φλοσκ! στη δικη σου περιπτωση repair τα αντανακλαστικα της κλινικης γιατι ηταν αμεσα; μηπως τελικα αυτα εξαρτωνται κ απο την εκαστοτε συμπεριφορα του πελατη;
Ακόμα και ΑΝ συμβαίνει αυτό αγαπητέ Νικόλα δεν σημαίνει ότι ειναι και το ηθικά σωστό και Ορθόν!.

Όλοι οι πελάτες - ασθενείς θα πρέπει να έχουν την ίδια αντιμετώπιση τόσο κατά την διάρκεια αλλά και μετά το πέρας της μτχ.
Έχουν τα ίδια δικαιώματα και απαιτήσεις.

Τώρα ότι βοηθάει μία σωστή συμπεριφορά βοηθάει όπως και στο κάθε τι στην ζωή.
Ομως μιλάμε για κλινικές και ιατρούς όπου ορκίζονται στον νόμο του Ιπποκράτη , συνεπώς αυτές οι αξίες θα πρέπει να είναι αδιαπραγμάτευτες και αυτονόητες...
 

Flosk

Well-Known Member
Συμφωνω Stripar απλα μια σημειωση.. ο νομος του Ιπποκρατη και η αποζημιωση στην περιπτωση αυτης της κλινικης δεν εχουν σχεση γιατι ο γιατρος δεν ειναι και ιδιοκτητης ταυτοχρονα αρα δεν μπορει να αναλαβει απο μονος του την επιλυση του οποιου θεματος προκυψει. Σιγουρα οι ιδιοκτητες κλινικων δεν δινουν κανεναν ορκο παρα μονο να προσπαθησουν να αυξησουν τα κερδη τους με οτι αυτο συνεπαγεται και αναλογως το ηθος του ιδιοκτητη βλεπεις και αναλογες πορειες.
Τωρα σχετικα με αυτο που ρωτησε ο Νικ εγω ειχα υπομονη και περιμενα μεχρι τους 12-14 μηνες να ολοκληρωθει το αποτελεσμα οπως μου ειχαν πει και δεν ειχα κανει καμια αρνητικη κριτικη στο φορουμ για την κλινικη. Θυμαμαι να ενημερωνω το φορουμ για επικειμενη επικοινωνια με τον Φ σχετικα με την εξελιξη του αποτελεσματος και τελικα να ανακοινωνω το repair αφου συμφωνησαμε για αυτο και χωρις να εχω κανει καποιο σχολιο περα του οτι ειμαι ικανοποιημενος στο 80% και στο φορουμ και στην κλινικη. Επισης θυμαμαι να μην ζηταω εγω repair αλλα να μου το προτεινει ο Φ. απο μονος του.
Και τελος να απαντησω στον Hijikos οτι η κλινικη εχει παραξει πολυ καλα αποτελεσματα και θα παραγει και αλλα γιατι εχει και καλη ομαδα και και καλο γιατρο αλλα προσωπικη μου αποψη ειναι οτι εχει να βελτιωθει σε καποια σημεια στα οποια εχω αναφερθει και μπορω να τα συζητησω παλι μαζι σου αν θες αλλα ειναι επισης αποψη μου οτι εισαι ισοπεδωτικος με τετοια σχολια και μπορει να δυναμιτιζεις αθελα σου και μελη μεταξυ τους αλλα και τη σχεση της κλινικης με το φορουμ που σιγουρα θελουμε να ειναι καλη.
 
Τελευταία επεξεργασία:

vlafo

Well-Known Member
Ακόμα και ΑΝ συμβαίνει αυτό αγαπητέ Νικόλα δεν σημαίνει ότι ειναι και το ηθικά σωστό και Ορθόν!.

Όλοι οι πελάτες - ασθενείς θα πρέπει να έχουν την ίδια αντιμετώπιση τόσο κατά την διάρκεια αλλά και μετά το πέρας της μτχ.
Έχουν τα ίδια δικαιώματα και απαιτήσεις.

Τώρα ότι βοηθάει μία σωστή συμπεριφορά βοηθάει όπως και στο κάθε τι στην ζωή.
Ομως μιλάμε για κλινικές και ιατρούς όπου ορκίζονται στον νόμο του Ιπποκράτη , συνεπώς αυτές οι αξίες θα πρέπει να είναι αδιαπραγμάτευτες και αυτονόητες...
Stripar επειδή η κοινωνιά μας έχει αλλάξει δομικά από την εποχή του Ιπποκράτη,δυστυχώς αυτές τις αξίες σήμερα θα πρέπει να τις απαιτείς από τον εκάστοτε επαγγελματία.Και γιατρούς φυσικά.Δεν υπάρχει αδιαπράγματευτο και αυτονόητο δυστυχώς.

Από την άλλη το "νόμιμο νομίζεις ότι είναι καi ηθικό" που συμβαίνει σε διάφορες πτυχές της ζωής μας;
 

hijikos

Active Member
Συμφωνω Stripar απλα μια σημειωση.. ο νομος του Ιπποκρατη και η αποζημιωση στην περιπτωση αυτης της κλινικης δεν εχουν σχεση γιατι ο γιατρος δεν ειναι και ιδιοκτητης ταυτοχρονα αρα δεν μπορει να αναλαβει απο μονος του την επιλυση του οποιου θεματος προκυψει. Σιγουρα οι ιδιοκτητες κλινικων δεν δινουν κανεναν ορκο παρα μονο να προσπαθησουν να αυξησουν τα κερδη τους με οτι αυτο συνεπαγεται και αναλογως το ηθος του ιδιοκτητη βλεπεις και αναλογες πορειες.
Τωρα σχετικα με αυτο που ρωτησε ο Νικ εγω ειχα υπομονη και περιμενα μεχρι τους 12-14 μηνες να ολοκληρωθει το αποτελεσμα οπως μου ειχαν πει και δεν ειχα κανει καμια αρνητικη κριτικη στο φορουμ για την κλινικη. Θυμαμαι να ενημερωνω το φορουμ για επικειμενη επικοινωνια με τον Φ σχετικα με την εξελιξη του αποτελεσματος και τελικα να ανακοινωνω το repair αφου συμφωνησαμε για αυτο και χωρις να εχω κανει καποιο σχολιο περα του οτι ειμαι ικανοποιημενος στο 80% και στο φορουμ και στην κλινικη. Επισης θυμαμαι να μην ζηταω εγω repair αλλα να μου το προτεινει ο Φ. απο μονος του.
Και τελος να απαντησω στον Hijikos οτι η κλινικη εχει παραξει πολυ καλα αποτελεσματα και θα παραγει και αλλα γιατι εχει και καλη ομαδα και και καλο γιατρο αλλα προσωπικη μου αποψη ειναι οτι εχει να βελτιωθει σε καποια σημεια στα οποια εχω αναφερθει και μπορω να τα συζητησω παλι μαζι σου αν θες αλλα ειναι επισης αποψη μου οτι εισαι ισοπεδωτικος με τετοια σχολια και μπορει να δυναμιτιζεις αθελα σου και μελη μεταξυ τους αλλα και τη σχεση της κλινικης με το φορουμ που σιγουρα θελουμε να ειναι καλη.
Σεβομε αυτο που ειπε ο salonikios30 πιο πανω και δεν το συνεχιζω γιατι αυτος το ζητησε.
Αν θελεις ανοιξε καινουργιο ποστ να κανουμε διαλογο εκει.
 

Tsek

Well-Known Member
Ποιόν όρκο βρε παιδιά, που ζείτε?
Κλινική μπορώ να ανοιξω και εγώ, να βαλω το κεφάλαιο, να ορίσω διευθυντή και να προσλάβω γιατρούς .
Οι περισσότερες κλινικές (μην βλέπετε μόνο αυτές που εξειδικεύονται στα μαλλιά και τυχαίνει να ο ιδιοκτήτης να είναι γιατρός) έχουν μετόχους που είναι άσχετοι με την ιατρικη.
Βαζουν το κεφάλαιο, προσλαμβάνουν γιατρούς και τους βάζουν να δουλεύουν για να βγάλει κέρδος το κεφάλαιο που έριξαν.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα