Rogaine / Regaine FAQ

ANAR

Well-Known Member
Απ: Rogaine / Regaine FAQ

giannisafro είπε:
παιδια βοηθηστε με γιατι εχω μπερδευτει... κανει να χρησιμοποιω regaine me revivogen?(το regaine το παιρνω πρωι βραδυκαι το revivogen το απογευμα)το ρωταω γιατι μεσα στο φορουμ σε καποια σημεια διαβασα οτι ειναι καλο να χρησιμοποιουμε regaine σε συνδιασμο με καποιο dht blocker οπως το revivogen και σε ενα αλλο σημειο διαβασα μακρια η minoxidil απο το zync (οπου εμπεριεχεται στο revivogen)...

Μην τα βαζεις μαζι μετα απο 4ωρες περιπου το ενα απο το αλλο
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

giannisafro

New Member
Απ: Rogaine / Regaine FAQ

ANAR είπε:
[quote author=giannisafro link=topic=47.msg32643#msg32643 date=1272381402]
παιδια βοηθηστε με γιατι εχω μπερδευτει... κανει να χρησιμοποιω regaine me revivogen?(το regaine το παιρνω πρωι βραδυκαι το revivogen το απογευμα)το ρωταω γιατι μεσα στο φορουμ σε καποια σημεια διαβασα οτι ειναι καλο να χρησιμοποιουμε regaine σε συνδιασμο με καποιο dht blocker οπως το revivogen και σε ενα αλλο σημειο διαβασα μακρια η minoxidil απο το zync (οπου εμπεριεχεται στο revivogen)...

Μην τα βαζεις μαζι μετα απο 4ωρες περιπου το ενα απο το αλλο
[/quote]
διαβασα οτι ακομα και μετα απο 12 ωρες δεν εχει φυχει το zinc απο το κεφαλι... ισχυει...?στο ενδιαμεσο (πριν εφαρμοσω το ενα απο δυο) να λουστω για να φυγει απο το κεφαλι (εννοειται μετα απο 3ωρες)?
 

rory

New Member
Απ: Rogaine / Regaine FAQ

Γεια χαρα παιδια,παρακολουθω το forum καιρο αλλα γραφτηκα διοτι θελω να κανω μια ερωτηση επειδη εχει αρχισει να με αγχωνει ενα θεμα..!
Πριν ενα μηνα περιπου πηγα σε δερματολογο για την τριχοπτωση και μου εγραψε το Axelan 5%.
Ολα καλα μεχρι που μου τελειωσε και επρεπε να παρω αλλο.Επειδη δεν ξαναβρηκα το Axelan πηρα το regain 5% μιας και οπως πολλοι λενε ολα τα minoxidil ειναι σχεδον ιδια.Αλλα εδω και μια βδομαδα περιπου που χρησιμοποιω το regain παρατηρω μια πιο μαζικη τριχοπτωση σε σχεση με πριν!!
Παιζει καποιο ρολο η αλλαγη που εκανα??
ευχαριστω
(Η αληθεια ειναι οτι το regain μου προκαλει αισθητα περισσοτερη φαγουρα απο το axelan)
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Rogaine / Regaine FAQ

rory είπε:
Γεια χαρα παιδια,παρακολουθω το forum καιρο αλλα γραφτηκα διοτι θελω να κανω μια ερωτηση επειδη εχει αρχισει να με αγχωνει ενα θεμα..!
Πριν ενα μηνα περιπου πηγα σε δερματολογο για την τριχοπτωση και μου εγραψε το Axelan 5%.
Ολα καλα μεχρι που μου τελειωσε και επρεπε να παρω αλλο.Επειδη δεν ξαναβρηκα το Axelan πηρα το regain 5% μιας και οπως πολλοι λενε ολα τα minoxidil ειναι σχεδον ιδια.Αλλα εδω και μια βδομαδα περιπου που χρησιμοποιω το regain παρατηρω μια πιο μαζικη τριχοπτωση σε σχεση με πριν!!
Παιζει καποιο ρολο η αλλαγη που εκανα??
ευχαριστω
(Η αληθεια ειναι οτι το regain μου προκαλει αισθητα περισσοτερη φαγουρα απο το axelan)
παιζει ρολο η αλαγη που εκανες,το εχουν παρατηρησει και αλλοι. αλλα οποια μαρκα και αν χρησιμοποιησεις το ιδιο επηθυμιτο αποτελασμα θα εχεις ;)
 

rory

New Member
Απ: Rogaine / Regaine FAQ

οκ,να σαι καλα!
καλυτερα να προσκολησω οσο γινεται στο ιδιο προιον δηλαδη
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Rogaine / Regaine FAQ

σημερα πηρα και εγω regain με την καινουρια τιμη 22 ευρο,επιτελους επεσε :)
 

Agahnim

Member
Απ: Rogaine / Regaine FAQ

εγω προσωπικα βαργεμε να πεταχτω στην τραπεζα να βγαλω prepaid card.. μολις το κανω κοβω το regaine και αρχιζω kirkland. παντως αναρωτιεμε πως αποφασισαν να κατεβασουν την τιμη του regaine... τι επαιξε?

στο εξωτερικο το rogaine ποσo κανει?
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Rogaine / Regaine FAQ

Cursed είπε:
εγω προσωπικα βαργεμε να πεταχτω στην τραπεζα να βγαλω prepaid card.. μολις το κανω κοβω το regaine και αρχιζω kirkland. παντως αναρωτιεμε πως αποφασισαν να κατεβασουν την τιμη του regaine... τι επαιξε?

στο εξωτερικο το rogaine ποσo κανει?

και εκει ακριβο ειναι....σαν και το δικο μας....μονο η kirkland ειναι οικονομικη.....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

konstantinos30

New Member
Απ: Rogaine / Regaine FAQ

US $27.24 μου στοίχησε η
3 MONTHS KIRKLAND MINOXIDIL 5% από ebay

εχω και καποιες ερωτήσεις

-για να βάλω και μπροστά MINOXIDIL, μοιράζω την δόση του 1ml οπουδήποτε και αν έχω πρόβλημα σε όλο το κρανιο ή προσθέτω 1ml ακόμα?


-αν αναμυχθεί με σπιτική σπίρο η MINOXIDIL πάνω στα μαλλιά, να συμπέσουν οι δόσεις δηλαδή, υπαρχει θέμα?
 

Agahnim

Member
Απ: Rogaine / Regaine FAQ

1) μοιραζεις την δοση οπουδηποτε κι αν εχεις προβλημα σε ολο το κρανιο
2) υπαρχει προβλημα αν αναμυχθει σπιρο με μινοξ (η μινοξ δεν κανει να αναμυχθει με νερο. αρα ουτε με σπιρο). πρωτα λοιπον βαζουμε σπιρο και μετα απο 20-30 λεπτα βαζουμε μινοξ
 

konstantinos30

New Member
Απ: Rogaine / Regaine FAQ

Cursed είπε:
1) μοιραζεις την δοση οπουδηποτε κι αν εχεις προβλημα σε ολο το κρανιο
2) υπαρχει προβλημα αν αναμυχθει σπιρο με μινοξ (η μινοξ δεν κανει να αναμυχθει με νερο. αρα ουτε με σπιρο). πρωτα λοιπον βαζουμε σπιρο και μετα απο 20-30 λεπτα βαζουμε μινοξ


thanks Cursed
 

show_palmettos

New Member
Απ: Rogaine / Regaine FAQ

με σπιτικη σπιρο δεν ανακατευεται....ομως μπορουμε μεσα στο μπουκαλι regain na βαλουμε χαπακια λιωμενα σπιρο σκετα ετσι ωστε να μην ανακατευτει η μινοξ με νερο?
 

show_palmettos

New Member
Απ: Rogaine / Regaine FAQ

φιλτατοι δεν ξερω αν το εχει βρει κανεις σε φαρμακειο,παντως επειτα απο αναζητηση στο διαδικτυο βρηκα τζελ μινοξιδιλης 60ml οτι πουλιεται στην ελλαδα μονο με 7 ευρω αλλα ειναι 2%!!!
REGAINE GEL EXT US 2% FLX60ML 6,99 € 4,71 € 4,10 € JOHNSON & JOHNSON HELLAS
REGAINE SOL EXT US 5% FX60ML 22,90 € 15,42 € 13,42 € JOHNSON & JOHNSON HELLAS

http://www.e-database.gr/Medicines_Prices/By_Name/27
 

konstantinos30

New Member
Απ: Rogaine / Regaine FAQ

show_palmettos είπε:
με σπιτικη σπιρο δεν ανακατευεται....ομως μπορουμε μεσα στο μπουκαλι regain na βαλουμε χαπακια λιωμενα σπιρο σκετα ετσι ωστε να μην ανακατευτει η μινοξ με νερο?

Για να πετύχουμε τι με αυτό?
 

show_palmettos

New Member
Απ: Rogaine / Regaine FAQ

αντιανδρογονο δραση εχει η σπιρο και regrowth η μινοξ....δυο πραγματα σε ενα μπουκαλι πετυχαινουμε ετσι
 

mindtrapper

Member
Απ: Rogaine / Regaine FAQ

show_palmettos είπε:
φιλτατοι δεν ξερω αν το εχει βρει κανεις σε φαρμακειο,παντως επειτα απο αναζητηση στο διαδικτυο βρηκα τζελ μινοξιδιλης 60ml οτι πουλιεται στην ελλαδα μονο με 7 ευρω αλλα ειναι 2%!!!
REGAINE GEL EXT US 2% FLX60ML 6,99 € 4,71 € 4,10 € JOHNSON & JOHNSON HELLAS
REGAINE SOL EXT US 5% FX60ML 22,90 € 15,42 € 13,42 € JOHNSON & JOHNSON HELLAS

http://www.e-database.gr/Medicines_Prices/By_Name/27

Θα λέει τρελά σε gel μορφή, ειδικά για άτομα με πολύ κοντό μαλλί. Πρέπει να βρούμε 5% όμως.
 
Μπλουζα