Rogaine / Regaine FAQ

derevos

New Member
Απ: Rogaine / Regaine FAQ

Πληροφοριακά και μόνο το regaine μέχρι τον Αύγουστο που μας πέρασε γραφόταν στα βιβλιάρια. Τώρα πια σταμάτησε η επιδότηση από τα ασφαλιστικά ταμεία.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Απ: Rogaine / Regaine FAQ

παιδια ηθελα να ρωτησω ποσο καιρο κραταει περιπου το rogaine/regaine γιατι ειδα πως ειναι αρκετα ακριβο
 

dim74

Member
Απ: Rogaine / Regaine FAQ

το regaine κανει 30 ευρω και περνας αν το βαζεις συμφωνα με τις οδηγιες ενα μηνα περιπου...υπαρχουν ομως και αλλα προιοντα που εχουν την μινοξιδιλη 5% που ειναι πιο φτηνα(23 ευρω περιπου...).
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Rogaine / Regaine FAQ

πανο πανε κοιταξε αυτό
6 μπουκαλια 40 κατι δολλαρια περιπου 30 ευρω μαζι με τα μεταφορικα
ειναι για 6μηνη χρηση πιστευω απο minoxidil εισαι καλυμενος πλειον
 
Απ: Rogaine / Regaine FAQ

Επειδή το αποφάσισα να ξεκινήσω την θεραπεία να πάρω για αρχή για να ξεκινήσω...
και μετά παίρνω από το νετ δεν έχω πρόβλημα
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Rogaine / Regaine FAQ

αγορασε απο οπου θελεις
εγω μονο σου εδειξα οτι με 30 ευρω μπορεις να παρεις 6 μπουκαλια αντι για ενα
η επιλογη ειναι δικη σου
 

powernik

New Member
Απ: Rogaine / Regaine FAQ

'Eνα θέμα είναι τι κάνουμε με την κατακράτηση νερού που προκαλεί το Regain .
Το lasix δεν είναι και το ποιό αθώο φάρμακο και ειδικά αν παίρνεις και proscar
οπώς εγώ.
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Rogaine / Regaine FAQ

τόση κατακράτηση που να χρειάζεται αγωγή;!
2 χρόνια κάνω 5% regain και δεν αντιμετωπίζω πρόβλημα κατακράτησης...
κάνεις οιδήματα, έχεις αίσθημα διούρησης χωρίς να βγάζεις αρκετή ποσότητα, νυκτουρία ή μικρή δέσμη ούρησης;
όσο για το proscar, δεν νομίζω ότι αλληλεπιδρά..τουλάχιστον ποσότητες 0,8-1,2/24h
 

powernik

New Member
Απ: Rogaine / Regaine FAQ

Φίλε είμαι αθλητής και ενώ γυμνάζομαι κάθημερινά και θα πρεπε να αδυνατίζω , πίστεψε με ότι έχω πάρει 3 κιλά σε 2 μήνες , ενώ προσέχω διατροφή πίνω πολλά υγρά , πράσινο τσάι .
Έχουν πρηστεί πρόσωπο και σώμα.
Επίσης σημείωσε ότι είχα σταθερό βάρος εδώ και δέκα χρονια.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Rogaine / Regaine FAQ

σίγουρα είναι πρόβλημα η αύξηση βάρους σου, εφόσον κάνεις διαιτολόγιο και είσαι αθλητής...
ψάξε πάντως και άλλες αιτίες(ενδοκρινολογικές, άλλα σκευάσματα κ.α)), γιατί η κατακράτηση υγρών γίνεται σε ελεύθερες κοιλότητες και όχι συνολικά με αύξηση βάρους
 

Ntia

New Member
Απ: Rogaine / Regaine FAQ

Παιδιά ως γυναίκα που αντιμετωπίζει το θέμα της κατακράτησης υγρών μια ζωή, έχω να πω ότι δεν υπάρχει περίπτωση το regaine να δημιουργεί τόση μεγάλη κατακράτηση ώστε να αυξάνει το βάρος 3 κιλά. Τώρα το έχω ξεκινήσει κι εγώ αλλά μιλάω για παλιότερα που το έβαζα και ταυτόχρονα με διατροφή που έκανα εκείνη τη περίοδο αδυνάτισα κιόλας. Ακόμα και με αντισυλληπτικά που όλοι λένε ότι αυξάνεται το βάρος σου λόγω κατακράτησης εγώ παράλληλα με διατροφή πάλι έχασα βάρος.

Θέλω να πω, γνωρίζοντας ότι δεν υπάρχει σύγκριση ανδρός και γυναικός, όμως δεν έιναι μόνο το γυμναστήριο. Ανάλογα τι έτρωγες εκείνη τη περίοδιο ή αν λάμβανες κάποια άλλα συμπληρώματα (ακόμα και πρωτείνες ή κρεατίνες, αυτά προσθέτουν όγκο) παράλληλα ή ακόμα και ο θυροειδής σου αν είχε κάποια μεταβολή στη λειτουργία του. Ακόμα και η ηλικιά, κάθε χρόνο ο οργανισμός δυσκολεύει στις λειτουργίες του όσο δίαιτα και γυμναστική και αν κάνουμε.

Περιόρισε το αλάτι και τα junk food και πίνε πολύ νερό. Επίσης κάνε και μια γενική μια στο τόσο, κυρίως πρέπει να ελέγχουμε όλοι το θυροειδή μας, δεν ξέρει ποτέ κανείς πότε μπορεί να γίνει κάποια ορμονική αλλαγή και δεν το καταλαβαίνουμε και έγκαιρα.

Και κάτι ακόμα, αν είναι 3 κιλά στο δίμηνο είναι μια φυσιολογική αύξηση βάρους σε κάποιον που ξεφεύγει από συνήθειες της διατροφής του. Δλδ αν παρέκλινες αυτό το διάστημα δεν σημαίνει πάντα ότι μέσω της γυμναστικής δεν θα άλλαζε κάτι στο βάρος. Βασικά, είναι αμέτρητες οι περιπτώσεις.
 

Άκης

Administrator
Απ: Rogaine / Regaine FAQ

powernik είπε:
Φίλε είμαι αθλητής και ενώ γυμνάζομαι κάθημερινά και θα πρεπε να αδυνατίζω , πίστεψε με ότι έχω πάρει 3 κιλά σε 2 μήνες , ενώ προσέχω διατροφή πίνω πολλά υγρά , πράσινο τσάι .
Έχουν πρηστεί πρόσωπο και σώμα.
Επίσης σημείωσε ότι είχα σταθερό βάρος εδώ και δέκα χρονια.
Φιλε nik, εδώ δεν μπορείς να κατηγορήσεις την μινοξιδίλη, αν κάνεις και ασκήσεις όγκου στην γυμναστική σου.
Αν πρίζοντε οι μυς σου, λογικό είναι να αυξάνει το βάρος σου χωρις να πάρεις λίπος φυσικά.

Αυτό που λες στο τέλος ntia είναι λογικό. Εγώ, για 2 ημέρες το παράκανα λίγο με το ποτό και είδα την ζυγαριά να ανεβαίνει 3 κιλά. :eek:
 
Απ: Rogaine / Regaine FAQ

παιδια το regaine ειναι ενα η εχει και αυτο 5% η κατι αλλο?? και πιο πρεπει να παρω?γιατι θα παω στο φαρμακειο να το παραγγειλω...και απο οτι διαβασα σου κανει μαυρους κυκλους κατω απο τα ματια??αυτο θα ειναι για παντα η μεχρι να το συνηθίσει ο οργανισμος??
 

Άκης

Administrator
Απ: Rogaine / Regaine FAQ

Υπάρχει το 5% αλλά και το 2%. Πάρε το 5.
Δεν κάνει σε όλους μαύρους κύκλους.
Το κακό είναι ότι αν σου κάνει δεν.... "ξεκάνει" εύκολα...
Πίνεις αρκετό νερό, παίρνεις καμία κρεμούλα που είναι για μαύρους κύκλους, πίνεις τσάι και γενικά το "πολεμάς" έτσι.
 
Απ: Rogaine / Regaine FAQ

Admin είπε:
Υπάρχει το 5% αλλά και το 2%. Πάρε το 5.
Το κακό είναι ότι δεν κάνει σε όλους μαύρους κύκλους.
Αλλά αν σου κάνει δεν.... "ξεκάνει" εύκολα...
Πίνεις αρκετό νερό, παίρνεις καμία κρεμούλα που είναι για μαύρους κύκλους, πίνεις τσάι και γενικά το "πολεμάς" έτσι.
μηπως το 2% εχει λιγοτερη παρενεργεια??αλλα δεν θα κανει και τοση καλη δουλεια..!!
ναι αυτο ειναι το θεμα οτι μετα δεν φευγουν ευκολα..!!και γιατι λες οτι ειναι κακο που δεν κανει σε ολους μαυρους κυκλους?
κανενα αλλο παρομιο προιον που να μην εχει αυτη την παρενεργεια δεν υπαρχει..??
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Rogaine / Regaine FAQ

το aminexil προσπαθει να ανταγωνηστει την minoxidil αλλα
σιγουρα δεν την φτανει
παρε κατι με αμινεξιλ αλλα μην περιμενεις να δεις καμια διαφορα
η μινοξιλιλη δυστυχως ειναι μονοδρομος
 

Άκης

Administrator
Απ: Rogaine / Regaine FAQ

panagiotis είπε:
μηπως το 2% εχει λιγοτερη παρενεργεια??αλλα δεν θα κανει και τοση καλη δουλεια..!!
ναι αυτο ειναι το θεμα οτι μετα δεν φευγουν ευκολα..!!και γιατι λες οτι ειναι κακο που δεν κανει σε ολους μαυρους κυκλους?
κανενα αλλο παρομιο προιον που να μην εχει αυτη την παρενεργεια δεν υπαρχει..??

Έχει λιγότερη παρενέργεια και λιγότερο αποτέλεσμα, όπως λες.
Sorry, το κακό δεν πήγαινε εκεί, το διατύπωσα λάθος από γρηγοράδα...
Το διόρθωσα.

Παναγιωτης είπε:
το aminexil προσπαθει να ανταγωνηστει την minoxidil αλλα
σιγουρα δεν την φτανει
παρε κατι με αμινεξιλ αλλα μην περιμενεις να δεις καμια διαφορα
η μινοξιλιλη δυστυχως ειναι μονοδρομος
Σωστός, άλλωστε, τα προϊόντα που περιέχουν Aminexil περιέχουν και minoxidil ;)
 
Απ: Rogaine / Regaine FAQ

το θεμα ειναι οτι με ολα αυτα τα φαρμακα που περνουμε για να φτιαξουμε τα μαλλια μας χαλαμε αλλα πραγματα σακουλες κατω απο τα ματια χαμηλη λιμπιτο και παει λεγοντας..!!αμα ειναι να φτιαχνουμε το ενα και να χαλαμε αλλο ενα τι κανουμε τοτε?
εσυ admin με αυτα που λες δεν εχεις καθολου σακουλες?η απλα δεν φαινεται τοσο πολυ??και κατι ακομα υποχρεοτικα ειναι δυο φορες την ημερα μου ακουγετε πολυ δυσκολο..πρεπει να εισαι ολη μερα σπιτι και να βαζεις regaine με μια φορα την ημερα δεν γινεται??
sorry που ρωταω πολλα... :D
 
Μπλουζα