Rogaine Foam ή Kirkland Foam?

gianniskritikos2

Active Member
:S και αν χαλασε δεν δουλευει ε?


πως χαλασε ομως μια βδομαδα τον εχω


βγαζει αφρο αλλα ειναι σαν υγρο.. δηλαδει εχει αυτο το ασπραδι δεν ειναι ζουμι ... αλλα δεν ειναι αφρος αφρος... ειναι ποιο πολυ υγρος ... δεν ειναι ετσι φουσκοτος οπως πριν...αλλα πως χαλασε? λεει 20-25 βαθμους ειμαι με 30 βαθμους μαχ στο σπιτι και συνυιως ειμαι στους 26 εκει βαζω αιρκοντισιον πως σκατα χαλασε?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

gianniskritikos2

Active Member
πρεπει να εχει χαλασει δεν βγαζει καθολου ... το παταω δεν πατιετε... το ξαναπαταω τα ιδια το ξαναπαταω βγαζιε σταγονες.... σταγονες σαν νερο... τοθ βγαζω το καπακι το καθαριζω ειχε κρισταλωσει μεσα στο σολινα υγρο τ ειχα βαλει σε δοματιο για μια ωρα με 18 βαθμους.. οχι ψυγιο... το αποτελεσμα αυτο που αναφερω... και μολις το βαλα ψυγιο.... μαλον χαλασε... και ειμαι στην πρωτη βδομαδα .... και αναγκαστικα θα τον κοψο για 10 μερες ποσο κανει να ερθει ο καινουριος.... :(


ρε παιδια... τοσο εφκολα χαλαει? με την παραμικρη ζεστη? η ετυχε σε εμενα? παραγγειλα κιαλον δεν πηρα πακετο 3 μαζι για να μην χαλασουν και οι 3 απο την ζεστοι και τοτε....... πηρα 1 λοιπον... ελπιζω να μην χαλασει στον δρομο οπως θα τον φερνουν ... θα τον βαλω καπου δροσερα αν και νομιζω δροσερα τον ειχα... αμα χαλασει παλι κατι παιζει... ετσι χαλανε οι αφροι τοσο εφκολα μιλαμε τον εβαλα ψιγιο για 5 λεπτα κρισταλοσε δεν εβγαζε υγρο τωρα... τον κουνισα ξεκρισταλοσε παταω να βγαλει και βγαζει κομματια απο μεσα σκλιρα αρα πετροσε αφου φιγαν τα κομματια που ηταν μαλλον κατα 99% απο τον εκτοξεφτηρα απο εκει που βγαινει το υγρο μαλλον εκει ειχε πετρωσει... μεσα οποτε αφου φιγανε τα κομματια επεφταν σταγονες υγρου ψεκαζα τπτ δεν εβγαινε ψεκαζα τον γυρισα αναποδα και επεφταν σταγονες σαν να ριχνεις κολυριο... μπας και εχει χαλασει η συσκευη?...
 

Bouklas

Well-Known Member
Όλα αυτά που λες σαν συμπτώματα και μονο είναι τα ίδια όταν μου τελειώσει το μπουκάλι ή είναι προς το τέλος. Σίγουρα δεν το τελείωσες? Την πρώτη φορα που χρησιμοποίησα rogaine αφρο τελειωσε σε 2 βδομάδες γιατί δεν ήξερα καν ποσο να βάζω μετά συνήθισα και υπολόγιζα.
Δεν μου έχει τύχει ποτε να χαλάσει μπουκάλι kirkland foam ή rogaine.
 

gianniskritikos2

Active Member
το κουναω εχει μεσα υγρο... περιπου 1/3 απο οτι καταλαβαινω... το αδιασα σημαιρα ολο στα χερια μου παλευοντας να βγαλω αφρο και οχι υγρο... 6 μερες μετριμενες βαζω αφρο... την πρωτη μερα μονο μπροστα και τις αλλες και πισω... αλλα βαζω μια ψεκασια πισω μετρια και 2 μπροστα 3 ψεκασιες ... πες 2 μικρες και 1 μεγαλη ψεκασια... να τελειωσει σε 6 μερες? ειναι λιγο κουλο...


βαζω μια φορα την μερα... ααρ αεπρεπε να μου βγαλει 2 μηνο δεν γινεται λιπον να βαζω 8απλη δωση... θα ειχα παθει ζημια θα με τρεχανε στα νοσοκομια με χ8 δοσολογια... μια φορα την μερα βαζω πες στην χιροτερη αντι για 2 μικρες και μια μεγαλη ψεκασια πες ριχνω 3 μεγαλες την μερα... σε 6 μερες τελειωσε? δεν νομιζω ... πρεπει να μου χαλασε
 

Bouklas

Well-Known Member
Από την στιγμή που έχει μέσα και αρκετά μάλιστα 1/3 μου φαίνεται παράξενο τι μπορεί να έπαθε! Τόσα μπουκάλια έχω πάρει ποτε δεν έβγαλε πρόβλημα. Μήπως κόλλησε τίποτα στο στόμιο, στο σωληνάκι το λεπτό που είναι μέσα από το καπάκι? Κοίταξε με καμια καρφίτσα ή κάτι λεπτό να δεις αν μπήκε τίποτα, προσπάθησε να πιέσεις το σωληνάκι κάτω να δεις αν κατεβαίνει. Τι να πω παράξενο.
 

jimys

Member
απο που το πήρες ; γιατι δεν στέκνεις ενα mail να τους ρωτησεις; μπορει να ειναι ελατωματικο και να στο αντικαταστησουν ..
 

gianniskritikos2

Active Member
http://www.minoxidil-direct.co.uk/Rogaine_Foam.htm απο εδω...


η αληθια ειναι οτι ποτε δεν βγηκε αφρος αφρος.. με την ενοια οπως στο βιντεακι που βγανει σαν αφρος ξυρισματος... εβγαινε παντα νερομενο αλλα οχι νερο... εβγαινε μαλακος αφρος υγροπιιμενος μερα με την μερα γινοτανε ποιο υγρος μεχρι σημερα που εγινε νερο


και δεν μου πατιοταν εφκολα απο την πρωτη μερα δεν μπορουσα να ψεκασω πιεζα και δεν εβγαζε ξαναπιεζα και μπορει να βγαζε.. σκαλονε καπως και δεν πατιοταν τερμα μαλλον θα ηταν ελατοματικος
 

jimys

Member
gianniskritikos2 είπε:
http://www.minoxidil-direct.co.uk/Rogaine_Foam.htm απο εδω...


η αληθια ειναι οτι ποτε δεν βγηκε αφρος αφρος.. με την ενοια οπως στο βιντεακι που βγανει σαν αφρος ξυρισματος... εβγαινε παντα νερομενο αλλα οχι νερο... εβγαινε μαλακος αφρος υγροπιιμενος μερα με την μερα γινοτανε ποιο υγρος μεχρι σημερα που εγινε νερο


και δεν μου πατιοταν εφκολα απο την πρωτη μερα δεν μπορουσα να ψεκασω πιεζα και δεν εβγαζε ξαναπιεζα και μπορει να βγαζε.. σκαλονε καπως και δεν πατιοταν τερμα μαλλον θα ηταν ελατοματικος




στειλε τους στο συγκεκριμενο σαιτ ειναι πολυ συνεννοησιμοι! εξηγησε τους τι εγινε και ρωτα τους τι μπορει να φταιει η εστω πες τους αν μπορουν να σου εγγυηθουν οτι την επομενη φορα δεν θα υπαρξει αναλογο προβλημα.. παιζει πολυ ομως να ειναι χαλασμενος ο μηχανισμος πιεσης, ή λιγο πιο απιθανο λογω θερμοκρασιας καλοκαιριου κλπ στα μεταφορικα να κακομεταειριστηκε και να χαλασε αλλα πολυ ακραιο αυτο!
 

tropheus

Well-Known Member
gianniskritikos2 είπε:
http://www.minoxidil-direct.co.uk/Rogaine_Foam.htm απο εδω...


η αληθια ειναι οτι ποτε δεν βγηκε αφρος αφρος.. με την ενοια οπως στο βιντεακι που βγανει σαν αφρος ξυρισματος... εβγαινε παντα νερομενο αλλα οχι νερο... εβγαινε μαλακος αφρος υγροπιιμενος μερα με την μερα γινοτανε ποιο υγρος μεχρι σημερα που εγινε νερο


και δεν μου πατιοταν εφκολα απο την πρωτη μερα δεν μπορουσα να ψεκασω πιεζα και δεν εβγαζε ξαναπιεζα και μπορει να βγαζε.. σκαλονε καπως και δεν πατιοταν τερμα μαλλον θα ηταν ελατοματικος




Μια χαρά είναι ο αφρός. Απλά λόγω των υψηλων θερμοκρασιών που επικρατούν ο αφρός το καλοκαίρι βγαίνει υγροποιημένος. Το χειμώνα δε θα έχεις πρόβλημα.
Αν θέλεις τώρα το καλοκαίρι μπορείς να τον βάζεις στο ψυγείο οπότε θα βγαίνει σε μορφή αφορούν πάντα.
Δοκίμασε το ;)
 

gianniskritikos2

Active Member
τον εβαλα ψυγιο και θα τον αδησω κανα 2 ωρο να δω τι θα γινει... αν και φανταζομαι θα κρισταλοσει... αλλα αντε να δουμε αν και μαλλον χαλασε... γιατι σταγωνες βγαζει οχι παλα υγρο σταγωνες σαν να πιεζεις το υγρο με το κολιριο για τ αματια ετσι ακριβως.. και επισεις 28 βαθμους μαχ να εχουμε μεσα στο σπιτι στην χειροτερη αλλιως κραταω την θερμοκρασια 26 βαθμους κοντα γιατι δεν την μπορω την ζεστη.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

gianniskritikos2

Active Member
τον εβγαλα δεν ριχνει τιποτα... παραμονο σταγωνες με κατι μαυρο ασιμενιο χρομα μεσα... σαν να ειχε μεσα μεταλα wtf παγωσε και βγαζει τετοια.... κρισταλοσε η μινοχ ? βγαζει μαυριλα απο μεσα
 

krhtikos21

Member
δηλαδή για καλοκαίρι έπρεπε κανονικά με το που την πάρεις κατευθείαν τοποθέτηση στο ψυγείο?
 

tropheus

Well-Known Member
Αφού δε πέτυχε αυτό με το ψυγείο φαίνεται ότι πλέον έχει καταστραφεί η σύνθεση του αφρού.
Η αλήθεια είναι ότι καλοκαίρι πρέπει να φυλάσσεται σε πολύ δροσερό μέρος.
Οταν παλαιά έπαιρνα minox foam τοποθετούσα τα μπουκαλάκια σε ένα δροσερό μέρος αλλά ο αφρός που έβγαζε ήταν φτωχός. Η ίδια παρτίδα (γιατί τα έπαιρνα σε 12άδες) έβγαζε πολύ αφρό το χειμώνα...
 

krhtikos21

Member
tropheus είπε:
Αφού δε πέτυχε αυτό με το ψυγείο φαίνεται ότι πλέον έχει καταστραφεί η σύνθεση του αφρού.
Η αλήθεια είναι ότι καλοκαίρι πρέπει να φυλάσσεται σε πολύ δροσερό μέρος.
Οταν παλαιά έπαιρνα minox foam τοποθετούσα τα μπουκαλάκια σε ένα δροσερό μέρος αλλά ο αφρός που έβγαζε ήταν φτωχός. Η ίδια παρτίδα (γιατί τα έπαιρνα σε 12άδες) έβγαζε πολύ αφρό το χειμώνα...

σίγουρα όμως ενδείκνυται το ψυγείο? ή ενδεχεται να το καταστρέψει?
 

gianniskritikos2

Active Member
το ψυγιο πιστευω τον καταστρεφει ιδικα το δικο μου εχει πολι χαμιλη θερμοκρασια ο αφρος λεει απο 20-25βαθμους... το ψυγιο και σιγκεκριμενα το δικο μου εχει αρκετα χαμιλοτερη ... σκεψου το παστιτσιο που ειναι στο ψιγιο οπως το κοβω αναμεσα στα μακαρονια βρησκο παγομενο νερο....
 

tropheus

Well-Known Member
Εγώ (στην αρχή όταν τον χρησιμοποιούσα) έβαζα το μπουκαλάκι για λίγα λεπτά στο ψυγείο για να βγαίνει περισσότερο με μορφή αφρού.
Αργότερα προτιμούσα την υγρή μορφή του γιατί ο αφρός είναι δύσκολο να εφαρμοστεί σε περιοχές με πολλά μαλλάκια.
Αγόραζα όμως τον αφρό γιατί δεν περιέχει pg στην οποία είμαι αλλεργικός ...

Αργότερα βέβαια εγκατέλειψα γενικότερα τη minox αφού δε βοηθάει στην τριχόπτωση. Άσε που σου πρίζει και το πρόσωπο ...
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
gianniskritikos2 είπε:
πως δεν βοηθαει ρε... παντα κατι κανει... δεν μπορεις να λες δεν βοηθαει ετσι απλα..

μπαααα,απο ενα σημειο και μετα τιποτα δεν κανει,ο καπα στα λεει μην βαζεις μινοξ προτεραιοτητα.
οχι μονο η μινοξ αλλα ολα τα τοπικα χανουν και δεν φταιει η ινωση αλλα η αποψη
 

krhtikos21

Member
kapa είπε:
gianniskritikos2 είπε:
πως δεν βοηθαει ρε... παντα κατι κανει... δεν μπορεις να λες δεν βοηθαει ετσι απλα..

μπαααα,απο ενα σημειο και μετα τιποτα δεν κανει,ο καπα στα λεει μην βαζεις μινοξ προτεραιοτητα.
οχι μονο η μινοξ αλλα ολα τα τοπικα χανουν και δεν φταιει η ινωση αλλα η αποψη

τ εννοεις δ φταίει η ίνωση αλλά η άποψη?δε το κατάλαβα
 
Μπλουζα