Rogaine Foam ή Kirkland Foam?

George3V

Member
tropheus είπε:
kapa είπε:
tropheus είπε:
Δοκιμασμένο από πολλούς εγκατατελειμμένο από όλους (τους παλαιούς).

το σταματησαν επειδη σταματησε να δουλευει,επειδη βαρεθηκαν η επειδη ηθελαν να δοκιμασουν κατι αλλο?

Το σταμάτησαν ακριβώς επειδή σταμάτησε να δουλεύει. Πράγματι δίνει καλά αποτελέσματα (σε κάποιους) αλλά με το πέρασμα του χρόνου η απόδοση μειώνεται σε σημείο που προκαλεί απογοήτευση και τελικά εγκατάλειψη :(

Προφανώς,δεν είναι δυνατό τα δικά μας τσακάλια να ανακάλυψαν την πυρίτιδα....Όλα τα ματζούνια έχουν προ πολλού δοκιμαστεί έξω, με τα αναμενόμενα μεσομακροπρόθεσμα αποτελέσματα.Απλά θα ήθελα να ρωτήσω τον tropheus αν γνωρίζει σε περιπτώσεις που το ρόλλερ δουλέψει ,για πόσο χρονικό διάστημα δίνει αποτελέσματα.
Αν ας πούμε σταθεροποιούσε για 1 χρόνο δε θα ήταν κακή επιλογή.Αντιλαμβάνομαι ότι κάθε ένας μπορεί να αντιδράσει διαφορετικά στο ρόλερ αλλά ας πούμε για το ευνοϊκό σενάριο.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

panoslydios

New Member
George3V είπε:
tropheus είπε:
kapa είπε:
tropheus είπε:
Δοκιμασμένο από πολλούς εγκατατελειμμένο από όλους (τους παλαιούς).

το σταματησαν επειδη σταματησε να δουλευει,επειδη βαρεθηκαν η επειδη ηθελαν να δοκιμασουν κατι αλλο?

Το σταμάτησαν ακριβώς επειδή σταμάτησε να δουλεύει. Πράγματι δίνει καλά αποτελέσματα (σε κάποιους) αλλά με το πέρασμα του χρόνου η απόδοση μειώνεται σε σημείο που προκαλεί απογοήτευση και τελικά εγκατάλειψη :(

Προφανώς,δεν είναι δυνατό τα δικά μας τσακάλια να ανακάλυψαν την πυρίτιδα....Όλα τα ματζούνια έχουν προ πολλού δοκιμαστεί έξω, με τα αναμενόμενα μεσομακροπρόθεσμα αποτελέσματα.Απλά θα ήθελα να ρωτήσω τον tropheus αν γνωρίζει σε περιπτώσεις που το ρόλλερ δουλέψει ,για πόσο χρονικό διάστημα δίνει αποτελέσματα.
Αν ας πούμε σταθεροποιούσε για 1 χρόνο δε θα ήταν κακή επιλογή.Αντιλαμβάνομαι ότι κάθε ένας μπορεί να αντιδράσει διαφορετικά στο ρόλερ αλλά ας πούμε για το ευνοϊκό σενάριο.

Tι εχεις να πεις για αυτο?(βουρτσισμα +emu oil+ασκησεις μασαζ και κατι αλλα που αναφερει)

http://immortalhair.forumandco.com/t9138-15-year-pics-buzzed-hair-vs-buzzed-hair
 

vag25

Well-Known Member
George3V είπε:
Προφανώς,δεν είναι δυνατό τα δικά μας τσακάλια να ανακάλυψαν την πυρίτιδα....Όλα τα ματζούνια έχουν προ πολλού δοκιμαστεί έξω, με τα αναμενόμενα μεσομακροπρόθεσμα αποτελέσματα

Οι περισσοτεροι εδω δεν μιλησαν για minox+roller,αλλα για σκετο ρολλερ.Οχι για απορροφηση ουσιων οπως η μινοξ ,που εχουν ετσι και αλλιως ημερομηνια ληξης ειτε με ρολλερ ειτε χωρις.
Αλλο το ενα αλλο το αλλο.Η αποψη για το πως δουλευει το ρολλερ εχει συζητηθει σε αλλα θεματα και η συζητηση δεν περιελαμβανε την απορροφηση ουσιων.

Υπαρχουν και εδω αποτελεσματα και εξω με το σκετο ρολλερ.Αλλα επειδη τα αλλα ''τσακαλια'' θελουν μαλλια αυριο αν γινεται, πανε στο μαγικο ραβδακι που λεγεται φινα/μινοξ.
Ο τυπος απο πανω στο link του Πανου, ειδε αποτελεσμα σε 1.5 χρονο.Εδω καποιοι δεν αντεχουν το εξαμηνο της φινα...
Ποτε δεν προκειται να βρεθει κατι αλλο περα απο minox/fina και να πειραματιστουν πολλοι σε εναλλακτικα πραγματα, γιατι
1.Χρειαζεται πολυς χρονος για να δουν αποτελεσματα με αυτα.
2.παντα καποιοι θα υπαρχουν που πατωντας στο 1,σκοπιμα ή οχι,θα προσπαθησουν αθελα τους ή οχι να απογοητευσουν απελπισμενους που θελουν την λυση...χθες.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
baldy είπε:
μπορεις να αναλυσεις τι εννοεις οτι η μινοξιδιλη χανει? και πως το καταλαβαινεις αυτο? γιατι μπορει απλα να μην μπορει να παρατεινει αλλο την ζωη των αρρωστιαρικων τριχων κατι το αναμενομενο ή να εχεις μια πιο επιθετικη αλωπεκια μεγαλωνοντας.Δεν ξερω τι συμβαινει οποτε ειμαι καπως επιφυλακτικος, με τα χρονια που την χρησιμοποιουσες παρατηρησες κατι σε σχεση με το χρονο και την δυναμη της μινοξιδιλης? απο οτι ειπες εχεις αρχισει και σταματησει την μινοξιδιλη αρκετες φορες

μου εδωσε πολυ καλα αποτελεσματα την πρωτη φορα που την χρησιμοποιησα,με κατεβασε μια κλιμακα nw σε δυο μηνες παρεα με την airol.
αλλα στο εξαμηνο αυτα τα μικρα τριχακια που ηταν ας υποθεσουμε 4mm ξανα γυρισαν σε 1mm παρολο που συνεχιζα το σχημα.οι αριθμοι ειναι υποθετικοι.
το μονο που παρατηρω ειναι οτι αν την διακοψω για μεγαλο διαστημα,εναν χρονο + ξεκινωντας την παλι ειναι αποτελεσματικη,οχι οπως την πρωτη φορα αλλα κατι δινει,βεβαια γυριζω στο σημειο μηδεν με την διακοπη της.
και εγω ακομα δυσκολευομαι να πιστεψω πως ημουν σε αυτες τις φωτο
 

Συνημμένα

  • IMG_1768[1].JPG
    IMG_1768[1].JPG
    1.9 MB · Προβολές: 157
  • IMG_1769.JPG
    IMG_1769.JPG
    1.9 MB · Προβολές: 144

weznem

Well-Known Member
το θεμα εχει γ@μηθει υπαρχει θεμα και για το ρολερ και για την μινο...
ολα ειναι θεμα τυχης μεχρι σημερα..αν εχεις αργη εξελιξη οπως εγω ως τωρα.. που 5 με 6 χρονια ειμαι στο ιδιο και καλυτερο σταδιο απο οτι περσυ.. παίρνοντας μονο μινο ως λοσιον.... 3χρονακια..
ο πατερα μου ειναι 63 χρονων και ειναι νοργουντ 4,5 νομιζω, εχει καποια μαλακια πισω πισω επανω και μπιφτεκι μικρο 6 ποντων υψος-πλατος.. τα μαλλια του πισω ειναι πολλα..αυτο σημαινει οτι αν εχω την ιδια εξελιξη με τις τωρινες τεχνογνωσιες θα μπορω να μην ειμαι καραφλος..αρκει να τα χωσω σε μ/μ... οποιος εχει επιθετικη εξελιξη μονο η αποδοχη της ραφλας υπαρχει... αδιαπραγματευτο.. δυστυχως..
 
weznem είπε:
το θεμα εχει γ@μηθει υπαρχει θεμα και για το ρολερ και για την μινο...
ολα ειναι θεμα τυχης μεχρι σημερα..αν εχεις αργη εξελιξη οπως εγω ως τωρα.. που 5 με 6 χρονια ειμαι στο ιδιο και καλυτερο σταδιο απο οτι περσυ.. παίρνοντας μονο μινο ως λοσιον.... 3χρονακια..
ο πατερα μου ειναι 63 χρονων και ειναι νοργουντ 4,5 νομιζω, εχει καποια μαλακια πισω πισω επανω και μπιφτεκι μικρο 6 ποντων υψος-πλατος.. τα μαλλια του πισω ειναι πολλα..αυτο σημαινει οτι αν εχω την ιδια εξελιξη με τις τωρινες τεχνογνωσιες θα μπορω να μην ειμαι καραφλος..αρκει να τα χωσω σε μ/μ... οποιος εχει επιθετικη εξελιξη μονο η αποδοχη της ραφλας υπαρχει... αδιαπραγματευτο.. δυστυχως..

εισαι ακριβως στο μυαλο μου weznem.. και εγω αυτο υπολογιζω αν εχω οσο μαλλι εχει ο πατερας μου,κανω μ/μ ανετα..
 

George3V

Member
vag25 είπε:
Ποτε δεν προκειται να βρεθει κατι αλλο περα απο minox/fina και να πειραματιστουν πολλοι σε εναλλακτικα πραγματα, γιατι
1.Χρειαζεται πολυς χρονος για να δουν αποτελεσματα με αυτα.
2.παντα καποιοι θα υπαρχουν που πατωντας στο 1,σκοπιμα ή οχι,θα προσπαθησουν αθελα τους ή οχι να απογοητευσουν απελπισμενους που θελουν την λυση...χθες.

Φίλε vag25,

Θυμάμαι και από προηγούμενη κουβέντα μας ότι σε προβληματίζει πολύ το θέμα της ψυχολογίας.Δηλαδή ότι η όποια κριτική γίνεται σε άτομα που χρησιμοποιούν ή θέλουν να χρησιμοποιήσουν εναλλακτικές θεραπείες πέρα από μίνοξ και φίνα λειτουργεί αποθαρρυντικά με συνέπεια να μην έχουν το κουράγιο να εφαρμόσουν πλήρως το όποιο "θεραπευτικό" σχήμα.

Νομίζω κατ αρχήν ότι με αυτή την τοποθέτηση τους υποτιμάς.Δηλαδή θεωρείς ότι είναι έρμαια του κάθενα που θα εκφράσει διαφορετική άποψη,κ άγονται και φέρονται από το πόσα χειροκροτήματα ή επιβραβεύσεις θα παρουν κτλ. Δε νομίζω ότι είναι έτσι .

Να σου αντιστρέψω και λίγο το νόμισμα.Τα λίγα παιδιά (που ουσιαστικά είναι μια μικρή μειοψηφία σε σχέση με το σύνολο) που παίρνουν φίνα τι πρέπει να πούνε;Ποια θα έπρεπε να είναι η ψυχολογία τους όταν έχουν ακούσει φρικώδεις ιστορίες,σημεία και τέρατα γύρω από τις παρενέργειες της φιναστερίδης;Σα φάρμακο η φίνα έχει κατηγορηθεί σχεδόν για τα πάντα:να θυμίσω καρκίνους,διαταραχές νευροορμονών,διαταραχές κεντρικού νευρικού άξονα κτλ κτλ κτλ και ο κατάλογος δε σταματά ποτέ.

Φαντάζομαι ότι η φίνα τους έχει επηρεάσει τόσο που δεν καταλαβαίνουν αυτοί από απογοητεύσεις και ψυχολογία....

Τέλος πάντων ,αυτό που θέλω να πω είναι ότι για κάθε εμπόδιο υπάρχουν χιλιες δυο δικαιολογίες.Κάθε σοβαρός άνθρωπος όμως αυτό που έχει να κάνει είναι να σταθμίσει τα δεδομένα,να φιλτράρει τα λεγόμενα-γραφόμενα να αποφασίσει τι θα κάνει και να πάρει και την ευθύνη γι αυτό. Τα κάποιοι δε μ αφήσανε ,κάποιοι με αποτρέψανε ,κάποιοι μου ρίξαν την ψυχολογία αλλιώς θα είχα μαλλιά, δεν είναι σοβαρά .Είναι γενικότερο φαινόμενο της ψυχοπαθογένειας του νεοέλληνα που αντί να αντιμετωπίζει τα προβλήματα ψάχνοντας τη δική του στάση και ευθύνη τα ανάγει σε επιδράσεις τρίτων που του βάζουν τρικλοποδιές.

Αυτά ,ειλικρινώς φιλικά.
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
Θα σας φτιάξω ένα thread "Αντιπραθέσεις" έχει ξεφύγει το gps πάλι :-/ , αντί για Γιάννενα θα βγούμε Κάτω Σέκλανα τη βλέπω τη δουλειά :p
 

orange

Member
kirkland αφρό για ένα τμχ από Ελλάδα ή και από εξωτερικό σε λογική τιμή, γνωρίζει κάποιος που θα μπορούσα να βρω;
 

dim d

Well-Known Member
Δεν ξερω γιατι αλλα οι τελευταιες φορες που πηρα αφρο ριγκειν αν κι προσεχα πολυ να μην ζεσταθει, αμεσα γινοταν υγρο. Δεν θα το ξαναδοκιμαζα και λογω τιμης.
 
Μπλουζα