Robot, fue, 3000 grafts, 28-29/8/14

tropheus

Well-Known Member
Εγώ όπως σου είχα πει ROBOT δεν ήμουν καθόλου θετικός στο να πας σε τόσο μεγάλη συνεδρία για πύκνωση...
Σου εύχομαι καλά αποτελέσματα και υπομονή.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ROBOT

Member
Καλησπέρα tropheus δεν διαβάσεις το post μου, τελικά επέλεξα να παω σε δυο συνεδρίες για φάουλ πύκνωση πρώτα hairline και μετά τα υπόλοιπα!!Πιστευεις πως και με τις δυο μικρότερες συνεδρίες πάλι θα εχω θέματα και αν ναι τι;;;;;Εγω πριν ΔΩ αποτελέσματα γιατί Εκ του αποτελέσματος θα κριθούν όλα δεν μιλάω!!Πες μου τις σκέψεις σου ειμαι όλος αυτιά και οποίος άλλος φυσικά θελει ελεύθερα ακουω απόψεις περί του θέματος!!!!
 

tropheus

Well-Known Member
ROBOT είπε:
Καλησπέρα tropheus δεν διαβάσεις το post μου, τελικά επέλεξα να παω σε δυο συνεδρίες για φάουλ πύκνωση πρώτα hairline και μετά τα υπόλοιπα!!Πιστευεις πως και με τις δυο μικρότερες συνεδρίες πάλι θα εχω θέματα και αν ναι τι;;;;;Εγω πριν ΔΩ αποτελέσματα γιατί Εκ του αποτελέσματος θα κριθούν όλα δεν μιλάω!!Πες μου τις σκέψεις σου ειμαι όλος αυτιά και οποίος άλλος φυσικά θελει ελεύθερα ακουω απόψεις περί του θέματος!!!!

Καλησπέρα ROBOT φυσικά και διάβασα όλα σου τα post. Όπως γνωρίζεις (και τα έχουμε πει και σε pm) είμαι κατά των μεγάλων συνεδριών. 2500 grafts είναι μεγάλος αριθμός και ειδικά όταν πας για πύκνωση. Οι πιθανότητες για μεγάλα ποσοστά φύτρωσης είναι πολύ καλύτερες όταν κινείσαι σε μικρό αριθμό grafts ενώ παράλληλα μειώνεις το ποσοστό του shock loss που όπως ισχυρίζονται ανοικτά πλέον και αρκετοί γιατροί πάντα υπάρχει.

Σημασία τώρα έχει να πάνε όλα καλά και να έχεις το αποτέλεσμα που επιθυμείς.
 

ROBOT

Member
Συμφωνώ μα μην ξεχνάς πως είχα μαλλακια και μια Α επιφάνεια να καλύψω ενδιάμεσα ,με το εμβαδό που θέλαμε ήταν ένας αριθμός ασφαλείας κατόπιν αξιολόγησης του Μιχάλη!!Όπως και να εχει η τελική εικόνα θα κριθεί και όλα κρίνονται Εκ του αποτελέσματος εδώ θα είμαστε να δούμε ελπιζω να εχω ενα αξιοπρεπές και με την ανάλογης πύκνωση που μου υποσχέθηκαν αποτέλεσμα !!!!!Αν δεις κατι που δεν σου αρέσει η σε προβληματίζει στην εξέλιξη μου μέσω εικόνων θέλω να μου το πεις!!
 

ROBOT

Member
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ!!!
Αισίως κλείνω τρεις μήνες από την μεταμόσχευση μου(FUE) με πολύ υπομονή και προσμονή για το αποτέλεσμα. Πέρασε ο κύκλος της full πτώσης grafts και τώρα σιγά σιγα ξεπετιούνται τριχάκια…. οι εικόνες μιλάν από μόνες τους. Ξέρω πως έχω δρόμο ακόμη αλλά περιμένω να πυκνώσει σαν τρελός !!Ακούω γνώμες για την τρίμηνη κατάσταση;;;
 

Συνημμένα

  • PA300129.JPG
    PA300129.JPG
    649.5 KB · Προβολές: 774
  • PA300131.JPG
    PA300131.JPG
    660 KB · Προβολές: 746
  • PA300135.JPG
    PA300135.JPG
    364.9 KB · Προβολές: 758
  • PA300137.JPG
    PA300137.JPG
    554.7 KB · Προβολές: 742
  • PA300138.JPG
    PA300138.JPG
    1.8 MB · Προβολές: 742

zotrix

Active Member
όπου να ναι πρέπει να ξεκινησει η εκφυση. Δεν είχες και σοκ-λος στις υπάρχουσες τρίχες από ότι φαίνεται που είναι καλό.
 

ROBOT

Member
Καλησπέρα Zotrix ειχα στην αρχή μα φάνηκε πως σταμάτησε ελπίζω να μην υποτροπιάσει γιατί τα εχουμε δεί και αυτά!!!Φαίνεται πως έχει ξεκινήσει καλά!!
 

zotrix

Active Member
πάντως αν όλα πάνε καλά (που λογικά θα πάνε) θα γίνεις τούμπανο γιατί έχεις ήδη τρίχες. Θα σε βρει με μπόλικο μαλλί η πρωτοχρονια
 

ROBOT

Member
Ευχαριστώ πολύ φιλε μακάρι να ειναι διπλή γιορτή το νέο έτος!!Ελπίζω και εγώ για το καλύτερο !!
 

traccas

Active Member
Καλή φύτρωση και από μένα φίλε Robot. Αν και δεν έχω πολύ μεγάλη εμπειρία από τις πρώτες φωτο σου που είδα μετά την εγχείριση φάνηκε να έγινε καλή δουλειά.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Bouklas

Well-Known Member
Κάτι αρχίζει να κινείται. :D
Υπομονή και ξανά υπομονή φιλε μου έχεις ακόμα δρόμο μπροστά σου. Εύχομαι ξανά ότι καλύτερο!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ROBOT

Member
Ευχαριστώ πολύ παιδιά,με προβληματίζουν λιγο κάτι μικροκοκκινίλες σαν φλεγμονές μικρές τωρα τελ στην δότρια!!Κατά τα αλλα ελπίζω να φουντώσει το θέμα!!
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
το θεμα μεταφερθηκε απο την ενοτητα ¨σχετικα με εσας¨
στο ¨παρουσιασεις μεταμοσχευσεων¨
καλη φυτρωση και απο μενα ROBOT :)
 

ROBOT

Member
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!! (4) ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΑΡΧΙΖΩ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΝΑ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΣΕ ΠΥΚΝΩΣΗ ΜΑ ΕΧΟΥΜΕ ΔΡΟΜΟ !!!!ΑΠΟΨΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ 4ΜΗΝΗ ΕΙΚΟΝΑ ΦΥΤΡΩΣΗΣ;;;;;;;
ΟΙ ΠΡΩΤΕΣ 2 ΒΡΕΓΜΕΝΑ ΟΙ ΑΛΛΕΣ ΣΤΕΓΝΑ!!!
 

Συνημμένα

  • IMG_4357.JPG
    IMG_4357.JPG
    395.8 KB · Προβολές: 562

tropheus

Well-Known Member
Είσαι πλέον μέσα στο μήνα που ξεκινάει για τα καλά η φύτρωση. Μια χαρά σε βλέπω.
Λίγη υπομονή ακόμα.
Προσπάθησε αν μπορείς να ανεβάσεις φωτογραφίες τόσο καθαρές όσο το προηγούμενο σετ φωτογραφιών (τριμήνου) γιατί οι καινούργιες φώτο είναι πολύ θολές και κορεσμένες.
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Σε 2 μήνες θα είσαι άλλος άνθρωπος, όλα δείχνουν να κυλάνε ρολόι, υπομονή και μην αμφιβάλεις για το αποτέλεσμα!!!
 
Μπλουζα