Roadtrip στο Βελγιο!

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Απ: Roadtrip στο Βελγιο!

Ενταξει ρε μαγκες.....μην βαρατε.Μαλλον ειστε απο αυτους που τα βλεπουν ολα ευκολα κ απλα.Εγω δεν εχω ακομα θεμα για μεταμοσχευση προς το παρων.Σιγουρα εχω στην ακρη του μυαλου μου καποια στιγμη αν αραιωσω αρκετα να κανω.Και τα λεφτα τα εχω ακομα κ για Βανκουβερ.Επειδη ομως εχω περασει σε αλλη φαση κ δεν ειμαι παιδακι,τα σεβομαι τα λεφτα πολυ περισσοτερο πλεον.Το να δωσεις 7-8-10 χιλιαδες ευρο και να λυσεις το προβλημα σου για 5 χρονια το θεωρω μ@λ@κια.Το καλυτερο θα ηταν να μην χρυσωναμε ολους αυτους τους μεταφορεις τριχοθυλακιων και να πιεζαμε για καλυτερες τιμες.Αν πχ με 2000 ευρο καναμε μεταμοσχευση θα ειμασταν ολοι χαρουμενοι.Δεν θελω να πω κατι αλλο.Καλο ταξιδι για οσους πανε προς Βελγιο μερια.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Hopefull

New Member
Απ: Roadtrip στο Βελγιο!

Fenimore είπε:
Με συγχωρείς, μπέρδεψα τα θεματα, τα μετέφερα στο σωστό, απάντησε μου αν θες...

Παμε λιγο μονοπαντα μονο H$Ψ και D** συζητιουνται. Ο κυριος λογος που ανοιξα το θεμα ειναι για να εχουμε ποικιλια στις επιλογες. Υπαρχει κινδυνος να δινουν τζαμπα ή πολυ φτηνες μεταμοχευσεις δυο, τρεις κλινικες για να πηγαινουν παιδια απο το forum με εδικες συμφωνιες και να συζητιουνται μονο αυτες εδω μεσα στο τελος. Πρεπει να μπορουμε να συζηταμε και αλλες!
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Roadtrip στο Βελγιο!

hopefull είπε:
Παμε λιγο μονοπαντα μονο H$Ψ και D** συζητιουνται. Ο κυριος λογος που ανοιξα το θεμα ειναι για να εχουμε ποικιλια στις επιλογες. Υπαρχει κινδυνος να δινουν τζαμπα ή πολυ φτηνες μεταμοχευσεις δυο, τρεις κλινικες για να πηγαινουν παιδια απο το forum με εδικες συμφωνιες και να συζητιουνται μονο αυτες εδω μεσα στο τελος. Πρεπει να μπορουμε να συζηταμε και αλλες!

Συμφωνώ σε αυτό που λες και καλά έκανες με το θέμα αυτό, αλλά αναφέρομαι στα 3 τελευταία μηνύματα που έγινε σύγκριση γιατρών της συγκεκριμένης χώρας, απλά και μόνο ως προσωπικές απόψεις χωρίς δείγμα δουλειάς.
Όπως είπα αν κάποιος θέλει να κρίνει κάποια δουλειά ενός γιατρού του Βελγίου, ας δώσει κάποιο link που να δείχνει την δουλειά του, και όχι απλά να αναφέρει αν είναι καλός ή ή όχι, ή να τον συγκρίνει με τους υπόλοιπους.
 
Απ: Roadtrip στο Βελγιο!

hopefull εσυ που εισαι απο τους πιο ψαγμενους το σκέφτεσαι καθόλου για μεταμόσχευση?
 

Hopefull

New Member
Απ: Roadtrip στο Βελγιο!

Ναι αγορινα το εχω σκεφτει και εχω πει οτι με με την τωρινη τεχνολογια... οχι... και δεν μιλαω μονο για την τεχνικη αυτη καθε αυτη(μονο για FUE μιλαω,strip ουτε με το πιστολι στο κροταφο δεν θα κανα), μιλαω για το χρονο που χρειαζεται η αποθεραπεια, για τις διαδοχικες συνεδριες που χρειαζεται, για τα hairstyle που επιβαλει και αλλα πολλα. Οι ρυθμοι της ζωης μου δεν μου επιτρεπουν να "πειραματιστω" ή να κυνηγησω το ενδεχομενο ενος καλου αποτελεσματος, που προσωπικα για μενα θα ηταν κατι κοντα στου stephen(νομιζω τον εχεις δει και απο κοντα και ξερεις).

Αν δεν ειχα τη δουλεια που εχω με τις απαιτησεις που εχει, και ειχα πολλαααααα λεφτα και πολυυυυυυ χρονο να ξοδεψω τοτε ισως να εμπαινα στο trip (ή τουλαχιστον στο roadtrip μονο και μονο για την εμπειρια ;) )
 

mindtrapper

Member
Απ: Roadtrip στο Βελγιο!

Ώρες ώρες σκέφτομαι αν αξίζει να πάω να βγάλω ότι μπορεί να βγει με μια FUE και να τα βάλω όλα μπροστά (καθόλου crown). Μετά να έχω το μαλλί πάλι ξυρισμένο, όχι γουλί αλλά με μηχανή στο 1-2, απλά να μαυρίζει μπροστά. Τώρα όταν περάσουν μερικές μέρες από το ξύρισμα γύρω γύρω μαυρίζει αλλά μπροστά μέχρι τη μέση μοιάζει ακόμα με γουλί σχεδόν. Το crown δε με νοιάζει, είναι πίσω και δεν το βλέπω - στρουθοκάμηλος mode on.
 
Απ: Roadtrip στο Βελγιο!

mindtrapper είπε:
Ώρες ώρες σκέφτομαι αν αξίζει να πάω να βγάλω ότι μπορεί να βγει με μια FUE και να τα βάλω όλα μπροστά (καθόλου crown). Μετά να έχω το μαλλί πάλι ξυρισμένο, όχι γουλί αλλά με μηχανή στο 1-2, απλά να μαυρίζει μπροστά. Τώρα όταν περάσουν μερικές μέρες από το ξύρισμα γύρω γύρω μαυρίζει αλλά μπροστά μέχρι τη μέση μοιάζει ακόμα με γουλί σχεδόν. Το crown δε με νοιάζει, είναι πίσω και δεν το βλέπω - στρουθοκάμηλος mode on.

mindtraper την απάντηση αυτή μονο εσύ μπορείς να την δώσεις στον εαυτό σου
 

Hopefull

New Member
Απ: Roadtrip στο Βελγιο!

mindtrapper είπε:
Ώρες ώρες σκέφτομαι αν αξίζει να πάω να βγάλω ότι μπορεί να βγει με μια FUE και να τα βάλω όλα μπροστά (καθόλου crown). Μετά να έχω το μαλλί πάλι ξυρισμένο, όχι γουλί αλλά με μηχανή στο 1-2, απλά να μαυρίζει μπροστά. Τώρα όταν περάσουν μερικές μέρες από το ξύρισμα γύρω γύρω μαυρίζει αλλά μπροστά μέχρι τη μέση μοιάζει ακόμα με γουλί σχεδόν. Το crown δε με νοιάζει, είναι πίσω και δεν το βλέπω - στρουθοκάμηλος mode on.

Ειναι απλα η χειροτερη εποχη για ανθρωπους μεσαιου εισοδηματος να μπουνε σε μια τετοια διαδικασια. Ομως ειναι και η εποχη που τρεχει ο περισσοτερος κοσμος στους πλαστικους. Η καταθλιψη, η μιζερια, η ελλειψη προοπτικης ολα αυτα μας κανουν να θελουμε μια δραστικη αλλαγη. Κατι να μας ανανεωσει. Ακομα και εγω που ειμαι γενικα εναντια, ειμαι σε τετοια πιεση στη δουλεια, τετοια μιζερια που μεσα στη φρικη μου περασαν κατι σκεψεις να παω να παραιτηθω και να παρω απο κατι λεφτα που εχω βαλει στην ακρη και να παω να το ψαξω, να ασχοληθω με τον εαυτο μου και οχι με τη μιζερια της καθημερινοτητας, να κανω επιτελους κατι για μενα!

Μετα ομως ηρεμω και καθομαι και το βλεπω λογικα υπενθυμιζω στον εαυτο μου οσα ξερω και λεω ωπα δεν ειναι παιξε γελασε οι μεταμοσχευσεις. Δεν ειναι παιξε γελασε να μπεις στο trip ξανα ειδικα μιας και εχεις βρει μια ακρη, παιρνω λοιπον το ξυραφακι μου τραβαω μια φρεσκια ξουρα, πηρα και κατι χαπια τα champix σημερα να κοψω το καπνισμα (που ειμαι αρρωστακι) και αυτο θα ειναι το resolution μου για να νοιωσω καλυτερα.
 

mindtrapper

Member
Απ: Roadtrip στο Βελγιο!

hopefull είπε:
Ειναι απλα η χειροτερη εποχη για ανθρωπους μεσαιου εισοδηματος να μπουνε σε μια τετοια διαδικασια. Ομως ειναι και η εποχη που τρεχει ο περισσοτερος κοσμος στους πλαστικους. Η καταθλιψη, η μιζερια, η ελλειψη προοπτικης ολα αυτα μας κανουν να θελουμε μια δραστικη αλλαγη. Κατι να μας ανανεωσει. Ακομα και εγω που ειμαι γενικα εναντια, ειμαι σε τετοια πιεση στη δουλεια, τετοια μιζερια που μεσα στη φρικη μου περασαν κατι σκεψεις να παω να παραιτηθω και να παρω απο κατι λεφτα που εχω βαλει στην ακρη και να παω να το ψαξω, να ασχοληθω με τον εαυτο μου και οχι με τη μιζερια της καθημερινοτητας, να κανω επιτελους κατι για μενα!

Μετα ομως ηρεμω και καθομαι και το βλεπω λογικα υπενθυμιζω στον εαυτο μου οσα ξερω και λεω ωπα δεν ειναι παιξε γελασε οι μεταμοσχευσεις. Δεν ειναι παιξε γελασε να μπεις στο trip ξανα ειδικα μιας και εχεις βρει μια ακρη, παιρνω λοιπον το ξυραφακι μου τραβαω μια φρεσκια ξουρα, πηρα και κατι χαπια τα champix σημερα να κοψω το καπνισμα (που ειμαι αρρωστακι) και αυτο θα ειναι το resolution μου για να νοιωσω καλυτερα.

Εγώ έχασα 30 κιλά σε αυτή τη φάση του "κάνω κάτι για εμένα". Απλά μερικές φορές βαριέμαι το ξύρισμα και λέω τι καλά που θα ήταν αν μπορούσα να το κάνω 2 φορές το μήνα και να φαίνεται ΟΚ. Αλλά αυτές οι σκέψεις οδηγούν μετά σε greed και "γιατί να μην φαίνεται καλό και αν το αφήσω 2-3 μήνες" και μπαίνεις σε φαύλο κύκλο. Θα το αντέξω το ξύρισμα μέρα παρά μέρα μέχρι να μας δώσει τις μπούκλες πίσω κάποιος Κορεάτης/Ιάπωνας researcher. :)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

koskar

Member
Απ: Roadtrip στο Βελγιο!

mindtrapper είπε:
Θα το αντέξω το ξύρισμα μέρα παρά μέρα μέχρι να μας δώσει τις μπούκλες πίσω κάποιος Κορεάτης/Ιάπωνας researcher. :)
Εάν ο researcher είναι Έλληνας μην σου πω οτι μπορεί και να λύσουμε το πρόβλημα του χρέους...
 

paokmaniak

New Member
Παιδες επειδη ενδιαφερομαι τωρα για μεταμοσχευση και μενω Βελγιο μηπως ξερει κανεις να προτινει αντιστοιχα μερικες κλινικες οποως το 1ο ποστ? Γιατ εχουν περασει κ 3 χρονια απο τοτε
 
Μπλουζα